Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na XCOM2 sa teším. Pokial tie generované mapy poriadne poriešia, tak by to mohlo byť super. Ale som zvedavý, ako spravia tú "budovateľskú" časť. Či bude mať hráč nejakú skrytú základňu,ktorú si bude upravovať.
    • Ma tam byt ta letajici zakladna.
  • Keyz
    Divné aby jednotka nevěděla kam jde a na jakou misi....Snad to dořeší.

    Stále mám raději pečlivě udělané lokace a questy než generované. Zatím kvalita generování lidskou snahu nedohnala a lze udělat i velké hry bez generování náhodně všeho jako třeba Zaklínač 3. Díky tomu questy navazují, lokace vypadají skvěle atd.
    • Just
      V tom případě ti je buď 15 let a nebo si nehrál klasiku Xcomu. Tam totiž generovaní bylo a bylo to úplně super, než trapný novodobý a primitivní mapy kde enemy je pořád na stejném místě. Ne děkuji! Sám osobně jsem loboval, aby přidali generování map a odpadla taková ta nuda i na impossible/iromana.
      • stahni si long war mod a mas vystarano :)
    • To s tim infem o misi je fakt divný. Nedává to smysl jak z taktickýho hlediska (boj ve městě probíhá jinak, než boj na poušti a v dobrý taktický hře by to mělo bejt zohledněný co do ideálního složení týmu a vybavení... jenže když o misi nic nevíš, může se ti stát, že skupinu postavíš úplně blbě a můžeš se jít klouzat), tak v kontextu partyzánskýho boje (protože ten je založenej na tom, že záškodník má lepší znalost terénu, než nepřítel). Za mě by bylo asi nejlepší, kdyby mapy byly dělaný v základu ručně a náhodně generovaný byly počty a rozmístění nepřátel (a jejich chování), detaily prostředí a vedlejší cíle.
    • To je pravda. Ale kto zahral XCOM viackrát, dokázal úplne presne povedať, kde sa aký nepriateľ objaví, kde a kedy sa spustí skript. Mapy a misie boli vždy rovnaké a začalo to nudiť. Plus dosť statickí nepriatelia. Ak si hráč dával pozor aby neaktivoval viac ako jednu skupinu, dobre sa pripravil a keď s ňou bol hotový, posunul sa o kus ďalej.Mody ako Long War sa to znažili upraviť, ale možnosti sú obmedzené.
      V originále z 90tych rokov síce AI veľa geniality nepobrala, ale tým že sa pohybovala po celej mape mohli oveľa nepríjemnejšie zavariť.
      Ak to náhodne generované prostredie bude dobre nastavené, je to krok spránym smerom (spolu s novými prostrediami).
      • Keyz
        Jj.

        Proto aby to bylo lepší ale nemusí vše generovat. Třeba lokace (lépe udělají nějakou super ručně).
        Ale změní AI a hotovo. Jak píšeš.

        Klidně lze udělat aby AI byla vždy na jiném místě, pohybovala se a jednotky se také mohou více měnit podle toho jak dlouho hraješ. Pak snad nevadí, že lokace bude stejná když nebude možné použít nějakou výhodu z lokace (třeba výbušný barel) vždy stejně, protože AI bude různě atd.... Někde to asi nebude možné (když děláš určitá quest a poté se něco stane). Anebo to možné bude když obtížnost nebude dána lokací ale jen AI. Když máš stejnou lokaci, tak to lze domyslet tak, že i samotná lokace přidává na obtížnosti (menší prostor, málo místa na obranu atd..To je také zajímavé). Pro mě většinou zajímavější jak jsem psal.

        Prostě XCOM jsem bral jako hru kde je nějaký příběh. U rubačky bych to neřešil. Diablo jsem zapnul a rubal. Bylo jedno jak to bylo a dokonce to bylo lepší. Jak jsi se vždy prorubal jinak a výzva byla jiná. Uvidíme jak to dopadne. Zejména to, že nevíš info o tom, co bude dělat a kam dorazíš je divná.
    • Generování = znovuhratelnost. Preferuju tedy generování.
      • Generovani = absence výjimečných zážitků a situací. Vše probíhá v jakémsi rozmezí na základě obtížnosti a ve výsledku budou jen stejné mise typu A, B, C a D, které se budou točit stále dokola.
      • Keyz
        Jedna z možností jak mít znovuhratelnost.
        Rozhodnutí u nelineárních questů také zaručují znovu hratelnost...

        Generovaní se zatím spíše hodí pro hry které nejedou na příběh a na uvěřitelnost světa. Nemusí to být realistické hry. Třeba Dark Souls také není generické. Diablo 2 ano.

        Má to své místo ale zatím to neumí nahradit práci lidí. Kdyby to bylo třeba v tom Zaklínači. Určitě by to byla jiná hra. Zatím to je vize budoucnosti, aby jsi nějak snadno určil co chceš a ono to udělalo něco přesně a věrohodně. Třeba aby jsi to samo vzalo info jak vypadala Praha ve středověku a podle toho to nějak domyslelo výsledek. To jsme hodně v budoucnu :)

        Tedy zatím to beru jako dva styly a každý se hodní lépe pro něco jiného.
        • RedEagle
          Hra to bude dobra len ma štve že zase sa ju boja urobit ,,hardcore,, napr. že zase človek bude mat komando zložene len zo 4 vojakov neskor 6.. ved kludne mohli dat trebárs 8 clenny tym ktory by sa dal rozsirit na 12 ludi trocha by stačilo zvačsit mapy. Misia v ktorej by 12 vojakov bojovalo proti 50 - 80 emzakom to už by bola guerilova vojna :))
          • to aby ti ai pak pocital cloud, kdyz posledne se skupinky aktivovaly pres triggery, abys jich nahodou nemel moc najednou, tak pri 80 by ti shorelo cpu *5*
      • Ne ze bych byl proti generovani, ale jeste jsem nevidel hru, kde by generovani ve vysledku neznamenalo to, ze po case hrani vis, co muzes od toho prostredi ocekavat, co vse se tam opakuje.

        Pokud hra je velka a rucne udelana, tak prece jeste nemusi znamenat, ze si to clovek zahraje jen jednou a neni to znovu hratelne. Naopak nekteri si tu hru klidne znovu zahraji, aby si prosli a uzili nektere konkretni mista.
        • Jedna vec je ocekavani, co tam asi bude a druha vec je presna znalost struktury, designu a nepratel, vcetne jejich rozmisteni.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit