Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Což je samozřejmě tvoje svaté právo, které jsem rozhodně nechtěl zpochybňovat.
  • Pristi tyden ocekavejte detaily o prvnim DLC se samostatnou kampani, bude to stat za to
  • Magister_Peditum
    Celkem dobře vím o světlých i stinných stránkách Říše římské, ale to nic nemění na tom, že vždycky raději budu fandit Caesarovi a Augustovi, než nějaké Boudice, Arminiovi nebo Attilovi. *3*
  • Dovolil bych si doporučit knihu Terryho Jonese (ano toho z Pythonů) Barbaři. Humoru moc nečekej, ale možná uvidíš Římskou říši v poněkud jiném světle.
  • Pilgrim66
    Jenomze ono je to v zasade opacne. Karthago bylo namornicko obchodnicka velmoc ovladajici Stredozemni more a hlavne "obilnice" Sicilii a Sardinii na kterou mel zalusk Rim.
  • MickeyMutant
    To dá rozum, kdo by se s těma zmoklejma štítama tahal.
  • MickeyMutant
    V tom lese jste se teda moc nevytáhli, tam vám sebrali všechny body. Snad to srovnáte v odvetě. Když nebude pršet, tak by to nemělo tolik klouzat.
  • kdybys to takhle prosvetlil hned, mohl jsem s tim hned i souhlasit *5*
  • Magister_Peditum
    Holt stejné, jako když dnes na někoho zaútočíš v noci a on nemá noční vidění. Prostě germáni měli výhodu. V minulosti, a není to ještě tak dávno, se za deště většinou nebojovalo...
  • Magister_Peditum
    Římu, ale u historických bitev jde dost dobře fandit asi jako u hokejového záznamu. *15*
  • MickeyMutant
    "Navíc pršelo, takže legionářům ztěžkly dřevěné štíty a bez nich byla celá jejich taktika dosti nahraná."

    To je nefér. Člověk si chce zabojovat a ono začne pršet.
  • Jop, sice na to koukám trochu pod vlivem alkoholu, ale naprosto vím, co mylslíš... kouká jí to z očí
  • No pěkný, a mě se dvojsmyslný komentáře mažou. Ať jde do p7dele celá redakce i s tou jejich cenzurou.
  • ten příspěvek nademnou jsem špatně vložil... Ano je lehčí bojovat z pevného zázemí než rebelovat. Ale co se týče bojových schopností tak Hanibal rozhodně dal římu víc zabrat. A to že on nevedl klasickou válku ale spíš něco podobného Spartakovi, tedy kroužil po Itálii a plundroval a bojoval s legiemi. Takže v jeho podmínkách byl na tom asi jako rebel, byl odříznutý od svých zdrojů doma a v podstatě se musel o sebe postarat sám na nepřátelském území bez jakékoliv podpory z Kartága. Sice tam nemusel, ale samotný boj a jeho prezence v Itálii byla víc podobná rebelování než běžné válce konkurenčního státu. A postavil se římanům v přímém boji. Ztratil půlku armády po cestě do Itálie a pak musel verbovat místní. Motiv může být rozdílný ale měl dost podobné prostředí jako rebelující armáda...
  • Což jim jako fanoušek Homéra, který viděl snad všechny filmy na toto téma a četl mnoho knih, nikdy neodpustim, i přes obsazení Erika Bena, hezkých kostýmů a kulis.
  • Což jim jako fanoušek Homéra, který viděl snad všechny filmy na toto téma a četl mnoho knih, nikdy neodpustim, i přes obsazení Erika Bena, hezkých kostýmů a kulis...
  • Myslim že to tam Bětka Hudžesová někde zmiňovala ke konci v tom videu.. Že to bylo několik dní. Ale jinak pro herní použití to zkrátili, aby to udělali instantnější asi... Ale tak v dnešní době mě to zkracování bitev nezaráží. Myslim že rekord drží film Trója, která dokázala 10ti letou válku vylíčit jako víkendovou dovolenou na pobřeží Turecka...
  • MickeyMutant
    Už by to chtělo nějakej jinej les. V tomhle za ty roky s Total War znám každou prašivku.
  • no a ja se zas jen snazim rict, ze je jednodusi venovat se agresi, kdyz jsi na mape sveta, nez kdyz se tou agresi chces na mapu vratit *5*
  • Kartáo nebylo vazalem říma, bylo rival jak říkáš, ale paralelu bych viděl v tom jak urputně se snažili řím dostat i po tom co prohráli první punské války. Nakonec to zkončilo vymazáním Kartága z mapy. Nešlo mi o to zda svobodnej či ne. Jde o to, že když Řím někdo naštval tak se tvrdě pomstili. Jde o ten samotný akt agrese vůči Římu, je pak jedno z jakého důvodu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit