Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Libi se mi jak se tu srazi nazory lidi ktery vyrustali na puvodnich hrach typu Quake a Doom a mladsi rozmazlena generace ktera nevi co chce a chce to hned a nedokazou ocenit moderne udelanou hru vernou originalu. Smutne velice smutne
    • asi jsem výjimka. V dobách kdy byl Doom novinka jsem byl na gymplu, a kupodivu mě to nebavilo, přestože jsem na to měl věk. Hrával jsem spíš Heretic/Hexen a pak hlavně RPG hry - Lands of Lore, Ultimy Underworld, System Shock atd.
      • Na Dooma musel byt clovek i trosku blazen a umet se prepnout na jinou ( rychlejsi ) frekvenci.
        • Heretic, Hexen a System Shock vysli az v dobe Doom 2.
          • -1992- Wolfenstein 3D
            -1993- Doom
            -1994- Doom 2, Heretic, System Shock
            -1995- Hexen
            -1996- Duke Nukem 3D, Quake, Strife
            -1997- Blood, Goldeneye 007 (N64), Hexen 2, Quake 2, Shadow Warrior, Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II, Turok: Dinosaur Hunter
            -1998- Half-Life, Thief: The Dark Project, Unreal
            -1999- System Shock 2, Turok 2: Seeds of Evil
            -2000- Deus Ex, Perfect Dark (N64), Thief 2: The Metal Age
            -2001- Return to Castle Wolfenstein, Serious Sam: The First Encounter
            • Ved pisem. Doom mal v tomto rok a pol exkluzivitu.
  • No neviem, ale som udivený , že to ,čo sa iným hrám vyčíta, ako zápor ( nepriniesli nič nové, sústavne to isté dookola) a skončia tak na 6/10 sa tu vyzdvihuje ako klad. Recenzia sa mi zdá viac nadšená, ako objektívna. Keď som čítal na Steame prvé ohlasy, tak až také nadšené neboli. Chápem , že Doom je pojem (sám som prvé dva prešiel) ale dnes by som od pokračovania pre mňa skvelej trojky čakal viac, ako bež-zabi- zober pancier- bež-zabi- zober strelivo a tak dookola. Ale to je čisto môj subjektívny názor , tak ma prosím nekameňujte, ak som siahol niekomu na ikonu.
    • Zajímavé to není. Ono totiž ani tak nejde o to jaké hra obsahuje vlastnosti (střílení, příběh, rpg prvky, grafiku) a o to jak moc jsou nové (téměř nidky nejsou). Ale jde o to, jak jsou tyhle věci zpracované, vyvážené a celkově zábavné hrát. A tady může někdy i velice drobná změna znamenat veliký rozdíl v zábavnosti hry.
      Takže když vedle sebe postavíš dvě střílečky, které zní na papíře úplěn stejně (stejná herní doba, jen se tam střílí, má to béčkový příběh na kterém nezáleží,...) jedna z nich pořád může být naprosto luxusní 10/10 pecka a druhá 4/10 brak, ne?

      Doom patří k těm hrám, které jsou skvěle odladěné a vyvážené. Už dlouho jsem nehrál FPS která by byla takováhle výzva (v kolika hrách ti stačí chvíli nic nedělat a jsi vyléčen?) a přitom byla naprosto férová (každému útoku lze uhnout) s nepřátely, kteří se opravdu umí hbytě pohybovat po celé lokaci (tohle měl zatím tuším jen Rage) A se zbraněmi kdy se každá hodí na něco trochu jiného (během jednoho souboje použiju klidně 4-5zbraní a to ne kvůli tomu že bych vyčerpal munici v té nejlepší).
    • Otazka je, co je to dookola. Ved tu hovorime o stvordielnej serii, ktora ma vyse 20 rokov.
  • Z recenze jsem pochopil, že je hra za chvíli nuda a stereotyp. A dostalo to 8/10. Tak nevim.
    • Tak jsi to pochopil? Nebo nevíš?
      nějak si z toho příspěvku nejsem jist :-D
    • A z diskuse zde jsme pochopili, ze GGG ma rad COD.
  • Single byl libovej!! Static rifle a lighting gun do ruky hurá na to! Multiplayer je masakr!!!! Fakt sranda (pošlu z chodby hologram, ten utíká furt rovně, týpci běží za ním a kropí ho a já je ochcávám :D
  • Fúha ,keď som prečítal že autor hral v 4K a FPS bolo niekde pri 45 FPS tak amen tma. Radšej to budem hrať v 320x200 (pôvodné rozlíšenie DOOMI) a mať 60FPS ako 4K a 40 FPS
    • pokud mel G-sync, tak 45hz vypadalo lepe, nez 60hz bez a to znatelne. *3*
  • Mně udivilo že fyzika je úplně stejná jak ve trojce.
  • Perfektní fps.Luxusně odladěná. Až mě přivádí trošku do schýzi s názory. Na jednu stranu je pravda, že je naprosto "tupá" z hlediska příběhu a herních mechanismů. Takže chápu, když k ní někdo nemá důvěru.
    Na druhou stranu, je to tak dobře vyvážené a odladěné, že si nemůžu pomoct a paradoxně mi to vůbec tupé nepřijde. Ta hra je hodně těžká. Ale strašně fér (každému útoku se dá uhnout.) Kdykoliv umřu je to moje chyba, protože jsem ztartil přehled o pozicích nepřátel, apod. Navíc vás hra odměňuej za hraní (zabíjení nepřátel healuje) a ne za to že nic neděláte (krčení v zákrytu a chvíle nicnedělání vás nevyléči). Navíc nepřátelé jsou tak pohyblivý, že nikde v levelu nejste schovaní a v bezpečí. Vždy vás rychle najdou.
    Výsledkem je akce, která po vás vyžaduje mnohem víc aktivity, než osatní střílečky na trhu, které vás vedou pasivně za ručičku (a pradoxně nejsou označeny za tupé protože nabízejí nějaký béčkový příběh z druhé světové). Ale zatímco u jiných fps většinou můžu naprosto vypnout a pouze pomalu odstřelovat vykukující hlavy, tak v Doomovi konečně cítím, že se musím trochu snažit. (aniž by to ale bylo frustrující!)
    • mně to podle videí připomíná quake arenu nebo unreal tournament. Prostě obrovská hala plná různých mustků, kde se dá skákat a běhat, kde se spawnují nepřátelé a člověk je musí v rychlé akci pozabíjet. Nic míň a bohužel nic víc. Arena ani UT mě nikdy nebavily, takže nejspíš není pro mně není ani doom.

      kupodivu bulletstorm na mě působí mnohem lepšími vibracemi, ale nehrál jsem ho.
      • Ano. Q3 Areně je to docela podobné. Ale není to vyloženě kopie.
        Jednak každého protivníka zabíjíš jen jednou. Takže arény nejsou limitovány časem či počtem killů. Nejedná se tedy o 10minutové matche, ale o mnohem kratší přestřelky, které nepůsobí uměle natahovaně. Protivníci se sice spawnují postupně. ale není to vůbec přehnané a do minuty je většinou vystaráno. A hlavně jak postupuješ hraješ pořád v nových lokaícch (které jsou velké a není to několik vln v jedné místnosti jak se stávalo třeba v Serious Sam).
        Výsledkem je, že jsou to sice arény, ale nemá to úplně ten Q3 feel. Ty arény jsou tam proto, aby jsi ty i protivníci měl dost prostoru k pohybu (a věř, že i protivníci to využívají na maximum)
  • nejlepsi fps za poslednich 10 let, cista zabava. Pokud chcete prehlidku scriptu v jednorozmerne tunelove mape, tak CoD je timto smerem
    • 10 ne. Za posledních pět let. Nevím jestli jsi hrál Bulletstorm, ale u něj jsem se bavil úplně stejně. (a překvapivě krom stejně divoké rychlé a zábavné gameplay měl i překvapivě dobře napsaný příběh - který třeba v Doomovi vlastně úplně schází). Ale vyjma těchto dvou her už ani nepamatuji, kdy jsem se u FPS takhle bavil.
      • pro mě je nejlepší FPS Dead Space, sice je to hodně horor, ale má jasné prvky FPS
        • Tak ty seš jinde....
        • No, hlavně to je TPS
      • A co Prey? Sice se tedy do těch 10 let vejde tak tak, ale ve své době jednoznačně převálcoval dooma 3 hlavně díky spoustě originálních prvků (portály, gravitace, originální zbraně), ale bohužel zapadl a moc se neprodával, takže pokračování bylo tuším zrušeno, asi to vyžadovalo moc přemýšlení.
        • Ten nebyl špatný. Ale tolik mě to nebalo.
  • Prodám krabicovou PC verzi za 700 Kč, ještě originál zafóliováno, pouze Praha osobní předání. Kdo se dříve ozvete, je to vaše.
    • prodáno
    • To ako po prečitani tejto recenzii ??
      A prečo to čitaš? Radšej si to zahraj... *1*
      • Na recenze nedám, zajímá mě osobní zkušenost a na stupidní komentáře zdejších už vůbec nejsem zvědavý (tím nemyslím ten Tvůj). Mám 2 ks, zatím po 16 hod bych řekl že budu někde v 2/3 :) Se SP naprostá spokojenost, vymazlená záležitost.
  • Moja recenzia: ...kupil som to... *1*
    Spolu s 3kou, ktora je ladena horrorovejšie ,a nejakym novšim grafickym kabatom...aj BFG verzia je skvela, je DOOM stale špička žanru...tak napr. Wolf je tiež skvely, ako akcia ,ale lepši určite nie, ten pribeh čo tam sice je...radšej žiadny pribeh...lacna omačka, dobra na to aby mohli vymeniť kulisy...hra sa to sice celkom dobre, ale DOOM je KRAL...treba vyskušať *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší