Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • R-BLOG
    1/2
    "Není Dick jako Dick"

    Datum vydání nové verze známe serie doom se blíží.Každý nový počin od idsoftware je pro mě velká událost,nebot je to firma,která herní historii hodně dala,ale zároven ustrnula na mrtvém bodě svých vlastních přístupů.Jejich katalog září prázdnotu a nedokolamými tituli.A S S TÍM JE POTŘEBA NĚCO UDĚLAT řekl si idsoft a spol/bethesda/a dali se do práce.Než začnu zde popisovat dojmy z nového dooma,retrospektiva mi přímo nabízi srovnání s jeho předchůdci.Původní díli logicky vynechám,je asi jasné proč.Filosofie doom 3 z roku 2004 mi přišla velice vhodná v době boomu 3d technologií.Umožnovala interpetovat prostředí/realitu/ ne jako kulisy,ale jako nezámou hrozbu na osobní ůrovni budující napětí.Revize 3.0 se oprostila od frenetické akce s hordou nepřátel a tunami zbraní.Doom 3 nabídl zážitek uplně jiné kategorie.Tma,strach,tma,malo nábojů,tma,strach,a zrůdy.Už žádnej hustej marinák co setřeli všechno a všechny.Ani bych ho nenazval marinákem,nýbrž dobrodruhem průzůkumníkem v křehké tělesné schránce.Survalismus je tu více patrný,rozhodně nedovolí hladký průchod bez naleznení nutného množství munice.Příběh vypravěný formou pda nebo audio logů nespadá mezi vypravěčský majtrštyk,ale je dostatečně důkladnou sondou nebohých obyvatel stanice UAC smutně ležící na rudě tiché planetě marsu.Space operu hledejte jinde.Když to shrnu,rok 2004 byl pro mne rok spokojenosti.Jenže v roce 2012 se něco stalo.

    "I have bad feeling about this"

    Zklamání Z doom 3 bfg z roku 2012 dorazilo ještě dříve než stačilo být nainstalováno.Původní vydání má velice krásný výsuvný box v kartonu,o to víc jsem se podivil co mi přišlo poštou.Mastertronic?Co je Censored Mastertronic?Moje pocity zklamání chtěli mít jasno.Jeden nejmenovaný distributor mi potvrdil tu smutnou pravdu.Verze offcialně ditribuovaná do čr,apropo budgetová laciná edice prodávaná za plnou cenu.To nebylo to nejhorší.U verze z roku 2012 mi ani tak nevadila statická prezentace grafických prvků/recompilát idtech 4 na idtech 5=degradace funkcí idtech 4 na směšnou ůroven/,ani jen mirně ostřejší textury.protože Carmack jako programátor a zpřízněná duše otevřených kodů po čase vydal zdrojové kody.Změna renderingu není tak podstatná jako změna jádra hratelnosti ve hře samotné.Jenže,každá změna potřebuje zamyšlení zda jde o dobrý nápadad a následnou rebalanci mechanik.BFG edice inklinuje více k přímoračé akci.Je svižná a dynamická.Problém nastavá v momentě kdy se zamýšlíte nad jednoduchou premisou:Proč mám v kapsách tuny nábojů a v hledáčku málo nepřátel.Známé přísloví čeho je moc toho je příliš zde platí dvojnásob.Ve videorecenzi nejmenováneho zahraničního /a komerčního/webu informují ledabyle,že cituji doslovně:"Pokud seberete munici nad rámec dostatačného množství,očekávejte její spotřebu v průběhu dané ůrovně"No hlavní kampan jsem dokončil před pár dny.Kampan nonstop nábojů narvaných všude.V kapsách,kalhotách,slipech,ponožkách a buhví kde ještě.Obsah citace se tedy nezakládá na pravdě.Poměr nepřátel-munice 1:4.Má li být potencial "action oriented verze" naplaněna k potěšení všech,doporučuji mod ultra violence v kombinace s doom 3 bfg hd.Mod Ultra violence spouští infinit respawn script nepřátel,funguje i v multiplayer režimu.Pro uctívačepůvodního konceptu je BFG zkratka nad kterou s jízlivým ůsměvem mávnou rukou.

    "
  • Kdysi rikali ze dalsi dil uz nebude na Marsu, takze ja su trochu zklamanej. Proc porad Mars? Mohli prijit s necim novym.
    • MikeR
      Popravdě pouze jedinej z předchozích dílů se odehrával na Marsu, zas tak vyčpělý místo to není. *15*
  • Podle mě špatná recenze ,novej doom prave má i nějaký super nápady a takováhle střílečka tu dlouho chyběla.FPS kterou po celou dobu hrajete to je to pravé ,ted už jse jen dočkat návratu HL a budu spokojen.
    • Jaké nápady?
      • Z mýh pohledu je to chování nepřátel. Je fakt, že to není úplně první taková hra, nástřel už byl v Rage (koneckonců taky ID). Ale ta jejich chbytost je něco, co v jiných hrách prostě nemáš. A i když to může znít jako drobnost, tak se ta hra díky tomu hraje úplně jinak než všechny jiné střílečky na trhu.
      • - Vypiplanou I, ktera se jen tak nekde nezasekne, ikdyz leze po zdech.
        - docela promakanej leveldesign.
        - motorovka je delana tak, ze slouzi vlastne k doplnovani munice.
        - odpadl reload zbrani. Misto nej je tu prepinani mezi sekundarnimi mody zbrani. Zbrane samotne (primarni mod napr. damage) vylepsovat nejde. Ale upgradujes sekundarni mod zbrane. Zvlast posledni upgrade je vypecenej, kterej se neda ziskat za body, ale skillem (napr. 30x udelej tohle a tohle).
        - samotny hrac muze upgradovat oblek (zlepsovat ability) cimz si smeruje hratelnost podle sebe.
        - muzes ziskat ve vyzvach runy. Kdyz si je vezmes, zlepsuji hratelnost (napr. vic munice z nepratel), nosit zezacatku muzes jen jednu.
        Mozna bych prisel na vic :-P
  • Nemohu si pomoci, ale když vidím videa a čtu recenze, raději si zase nainstaluje všemi zavrhovaný Rage. A pak si dám Doom 3. Nelíbí se mi, že Doom "zqejkovatěl".
    • Rage byla skvela fps
      • Neprotestuji, dohrál jsem to několikrát... Sedlo mi to a nějaké dočítání textur a podobné ptákoviny jsem ani tehdá při vydání neřešil
    • Veskoslav
      No až na to, že Quake vychází z Dooma a 3. díl Dooma byl odklon.
      • Chápu to správně, že nám tu tvrdíš, že Doom I, který vyšel tři roky před prvním Quakem, vycházel z Quaka?
        • asi len nevieš ítať, lebo on tvrdí že qake vychádza z dooma
          • Máš pravdu, tak to se tu omlouvám, opravdu jsem četl špatně. *13* Já prostě narážím na to rychlé tempo (nejsem jediný, kdo to srovnává s Quake 3 Arena), nudné mapy jak z generátoru Bethesdy. A grafika také zrovna neoslní.
            • Rychlý tempo měl i první Doom. Ten novej je ještě pomalej proti Q3. *1*
    • Magister_Peditum
      Vždyť takhle se hrál už první díl. To jen trojka šla trochu jinou cestou.
  • 9/10 minimálně
    když tu tupy fc4 dostane 10/10 tak je tohle hodnocení výsměch, ale už sem si zde zvykl brát to s nadhledem, když tu páni nedokážou napsat ani nadpisy bez hrubek :) :) :)
    • Kozy
      Vždyť na osmičce neni nic špatnýho.
      • já radši 15+
    • sgt mkV - a co bys čekal od týhle stránky... *7*
  • Shenkster
    Vy všichni co tady haníte DOOMa za to, že je to jen bezmyšlenkový stupidní kosení démonů...Co hrajete vy za pecky ? :) Taky Vám to zhaním, to umí každej ;) Holt má každej radši něco jinyho :)
  • Nevychovaný parchanti s přístupem na net jako iD nebo aaa sou důvod, proč by se tady měla udělat povinná registrace.
    • od povinné registrace je už jen krůček k diskuzi pod jmény jako na idnes. Kdysi jsem tam diskutoval. Nejprve to bylo bez registrace, bylo tam spousta trollů, ale taky legrace. Pak zavedli povinné registrace, člověk ale nejprve u nicku musel nasbírat určitý počet kliků, než mohl diskutovat, navíc tam dávali trestné body a po deseti bodech rušili nick. To jsem ještě se skřípěním zubů překousl. Jakmile ale začali vyžadovat jméno, tak jsem se na to vyfakoval a od té doby tam nechodím ani ty noviny nečtu. Ani falešné jméno se mi nechtělo vymýšlet. Dnes už jsem registrovaný pouze na Disquis.
      • Veskoslav
        Drizlíčku, PC GAMER, Eurogamer, hrej, IGN atd. Všichni mají povinné registrace. Games je poslední, kdo je nemá a taky to tak vypadá. Mimoto, fakt by mě zajímalo, když PC GAMER má povinné registrace už nějaký ten pátek, kdy přejdou na ty povinná jména, jak tu strašíš.
        • PC gamer má Disquis, takže tam klidně může zfleku diskutovat. Pokud chceš, tak tam teď hned vložím do diskuze, že veskoslav má o kolečko navíc. I když to bych musel prozradit svůj nick, a to se mi nechce.
        • PC Gamer a IGN má worldwide publikum. Což je trochu nesrovnatelné. Hrej moc nevív z čeho je financované, ale třeba mají fakt dobrýho obchoďáka na reklamy. TAm mi přijde, že to někdo musí dotovat. EG nevím jestli je vhodný příklad. Kolik vlastních recenzí (ne pouze překlady z mateřské stránky) měli třeba od začátku roku?
          I u takto zásadních her:
          http://www.eurogamer.net/articles/2016-05-05-uncharted-4-review
          http://www.eurogamer.cz/articles/uncharted-4-recenze
          zkus najít deset rozdílů v textu :-D
    • podle typu argumentace je to GGG, kterému zřejmě zablokovali na den účet a máš to jedno, protože každý si může založit kolik účtů chce. Navíc redakci se tyhle kontroverzní příspěvky hodí, protože generují čtenost článku, proč si myslíš, že je jeho příspěvek na hlavní straně? Protože jsem všichni nalítnou a budou se snažit rozmetat jeho příspěvek argumentací, jenže je to troll takže se tímhle baví, nechápu proč na něj vůbec reagujete
      • Tak hodi .. hodi se to i diskutujicim jelikoz taci, jak jsi poznamenal/a, vytvari v diskuzi dynamiku. Podle me, jde v podstate pouze o meze, ale nudna diskuze je .. nudna. Druha vec je rekneme uroven diskuze, nicmene kontroverze neni bytne negativum.
        • jedna věc je dynamika, kdy se bavíš s člověkem, který hru nemá rád, ale má validní argumenty a druhá věc je "diskuse" s trolem, jehož "argumenty" se dají použít přesně na ty hry, které tu sám obhajuje a je mu totálně jedno, jestli si sám odporuje a jeho argumentační logika je úplně mimo, protože mu nejde o diskusi, ale o nakrknutí co největšího počtu lidí
          • S tim mohu souhlasit s poznamkou, ze trolove bez zradla hynou. Nekdo asi rad krmi, kozicky na capim hnizde ci ve svete virtualnim a nekdo o tom snad ani nevi coz je svym zpusobem taky zabavne.

            Vem si tohodle: http://i.imgur.com/CWY47u5.png

            https://www.reddit.com/r/KenM/?count=25&after=t3_4jjn8u

            Ken M, ten je napr zlatej :)
      • Veskoslav
        Jeho příspěvek je na hlavní straně, protože je registrovaný a má nejvíce +, které mu naklikala zdejší nula. Žádný jiný důvod není:)
        • No dobře ale redakce může "olajkovat" vlastní příspěvek, kterým toto přebije, je tady spousta rozumných příspěvků
    • Raději ne. Je třeba si ovědomi, že košaté diskuse a flamy generují zobrazení stránky, tedy zobrazení reklamy a to generuje příjem. Jakmile začneš ve velkém moderovat diskuse, skončíš jak krachující konkurence, kde sice mají dikuse hezky přehledné protože je u každého článku max 10 příspěvků. Ale taky to tam už celé dělá jediný člověk, takže veškeré zpravodajství spočívá v blogískování pár screenshotů či videí. A když do měsíce vyjde jedna nebo dvě recenze, tak je to jen překlad ze zahraničí, protože není na recenzenta.... než tohle, to fakt raději pár anonymů v dikusi. Aspoň je v práci sranda.
      • Veskoslav
        Fakt? Jakto, že nekrachuji všechny velké servy jako PC GAMER, IGN atd. Všechny mají povinné registrace.
        • Ty jsi prikladem ze i kdyz se zavede povinna registrace tro(t)love budou porad prispivat.:)
        • Protože píší v angličtině tudíž mají návštěvnost z celého světa? Takže i když ji něčím srazí dolů, tak jsou na tom nepochybně lépe, než české webíky s volnou dikusí.
          • Veskoslav
            Můžeš mi napsat nějaký server, co má volnou diskuzi? Kromě Games?
    • a naco, vsak uz odcupitali do fitka robit si selfie fotky s kotucmi o zrkadlo ;)
      • fitka už maj dneska taky wifi, můžeš jednou rukou zvedat činky a druhou trollit diskuse na Games
  • Tak třeba Serius Sam 3 mě bavil hodně, Painkiller pro mě byla destylované herní utrpení. Bude mě bavit toto?
    • bude, je to supr střílečka
  • Schvalne...kto MA oridžo nech da + kto hodnoti podla gamplay, alebo videa -
    aby sme videli kto je kto, čo je čo, kto zuri že to nema, a kto sa nema kam vyprazdniť *1*
    • neorigo to ted ani neni *3*
      • Jack1947
        Je jen makaj ted dnem i nocí na cracku - i když spíš emulaci.
        • Veskoslav
          Ano, proto ještě JC 3 neprolomili a Doom používá novější verzi.
          • Jack1947
            Jn, ono to taky něco stojí Veskoslave tyhle "ochrany", takže radši daj denuvo v2 který doufajíce neprolomí. Tak rychle.
          • ale, doom ma denuvo v2, na cracku se dělá ale dal bych tomu minimalne nekolik měsíců se štěstím, mám origo, resp hraju na kamosuv ucet prez family sharing :)
            • Tohle nikdo nebude hrat uz za mesic ...
            • Jack1947
              Myslím že to bude možná dříve než si ostatní vůbec myslí ale nechme se překvapit *3* Jinak Family sharing je na internetu kde ti daj za pár korun klíč s tím že ho budete sdílet. No moc bych tomu nevěřil. Nicméně ani nechápu jak to funguje.
  • Magister_Peditum
    Inu, zase nějaká hra dostala dobrou známku, tak se vyrojí houf haterů, kteří diskusi opět zničí. *3*
    • 8/10 zas tak dobrá známka není. Navíc je potřeba vzít v uvahu, že se jedná o hypovanou AAA hru, které mají to hodnocení většinou nadnesené, protože recenzenti si to nechtějí rozházet u velkého studia. Reálná známka bude někde 6-7/10, což znamená lehce naprůměrná hra.
      • ty si ale pomeranc
      • Still
        Hypovanou? Fakt? :D
      • Magister_Peditum
        Jestli ti vadí číselné hodnocení, tak ho ignoruj a čti samotnou recenzi...tyhle konspirační teorie jsou legrační. *15*
      • Veskoslav
        Bože. Zase budeš tvrdit, že se za tebe někdo vydává? Protože není možní, aby jsi byl takový pitomec.
        • mně je divné, že tebe ještě nemažou. Každému jen nadáváš, používáš vulgarismy, vyháníš lidi z diskuzí. Protekce u cenzorů.
          • Veskoslav
            To víš no, Poláčkovi každé pondělí donesu basu piv a půlku pečeného prasete:) Stále jsi ale neodpověděl, jestli zase budeš kňučet, že to nejsi ty, že se za tebe někdo vydává.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit