Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle toho jak píšeš asi víc než čtyři čtyřky budeš mít.
  • Tak tuhle hru mozna dostanu na vanoce ale musi nejdryv slevnit a taky nesmym mit vic jak ctyry ctyrky na vysvedceni, ach jo, to bude boj:-(
    • Jestli jsi troll, tak ti to vyšlo. Jestli takhle opravdu píšeš i ve škole, tak tě minimálně jedna čtyřka nemine.
  • Na úvod musím říct, že hru jsem ještě nehrála (takže počítám s tím, že budu mít mínusů jak máku, ačkoliv nebudu o hře jako takové mluvit vůbec, jen o způsobu ovládání :) ) Nicméně nerozumím tomu, proč si tolik lidí stěžuje na chybějící automatický útok. Hrála jsem už pár her, kde chyběl, a ačkoliv jsem na to zprvu koukala jak vyoraná myš, není to nic tak šíleného, jak to tady všichni popisují. Co dám takhle z hlavy - Witcher 2. V jedničce byl autoattack. A soubojový systém byl vyřešen moc hezky. Vím, že lidi na něj nadávali, že jde jen o mechanický klikání, ale mně to bavilo. Pak vyšla 2 a já najednou byla nucena postavu ovládat pomocí klávesnice. No a co? Hra na tom neutrpěla. Nebyla "horší", byla prostě "jiná". To už mě víc štvala změna ovládaní v ME, kde v prvním díle a druhém prohodili funkci pauzy z levého shiftu na mezerník (nebo obráceně, teď si nejsem jistá, už to nějaký pátek je, co jsem to naposledy hrála).

    No a teď sem s mínusama, páč odlišný názor se v Čechách trestá :)
    • Celej ten problém s ovladanim u DAI je o lamerstvi a lenosti lidi..uz jsem to jednou psal..nektery lidi proste nechteji hrat..chteji klikat na ikonky a klikat na potvory v dalce a koukat se a do rytmu mackat mezernik pro pauzu.
      • Souboje jsou hlavně pošahaný. Když se sleze víc postaviček najednou, začnou se motat jak nudle v bandě, navzájem se odstrkovat, překážet si, poskakovat na místě nebo se teleportovat na vedlejší šutr a zpátky. Nastavit kameru, aby bylo něco vidět, je většinou za trest, někde to ani nejde. Sice pěkný, ale děsně přeplácaný efekty, přes který často neni vůbec nic vidět, nepřátelé nejdou nijak hromadně zvýraznit, bejvá problém je vůbec najít v celym tom chaosu, Taktickje režim naprosto k ničemu neni a minimapa si pro jistotu dle libosti mění měřítko, aby se fakt orientovat nedalo. AI společníku je tupá, někdy se ženou za havětí přes půl mapy, jindy je jim fuk, že jim na záda funí rozběsněnej medvěd. Mimo souboj se přizabíjej padáním ze skal, do dveří chodí zásadně ve dvojicích, takže se tam šprajcnou a nejdou tam ani zpátky. Vůbec překážení je jejich silná stránka. K tomu se přidaj NPC přikovaný k podlaze, nehnou se ani o cenťák, takže z průchodu zaplněným lokálem se stává dost frustrující epizoda.
        Když přidáme úchylnej, nepřehlednej a myší neskutečně dementně se ovládající inventář, crafting, kterej už snad blbějc a složitějc udělat taky nešel.
        Videa vypadaj přinejlepším dost podivně, neosobní a nepadnoucí dabing, hrdina běhám jak s dovíčím zaraženým v zadku (možná turianská záložní zbraň).
        Společníci jsou krajně nesympatický, fakt by mě zajímalo, jak přišli na teplýho bejčka nebo zfetovanou elfku...
        Takže na celý hře je nakonec nejlepší ježdění na koni, parta se s neslyšným PFFF rozplyne v obláčku kouře, přestanou otravovat havět a harampádí roztroušené všude kolem a hurá se projíždět naprosto nevěrohodnou krajinou, kam tvůrci museli za každou cenu nahňácat úplně všechno. No Aspoň to nebude trvat dlouho, než se všude podíváte.
        • Jsem teprve na začátku,ale s tou elfkou a bejčkem máš pravdu-velice nesympatičtí:-(...hlavně elfka je mužatka jak Brno...Soubojový systém mi taky moc nesedí,ale když se někdo v jednom kuse "sjíždí"na Dark Souls,tak je to marný:-)
        • Stalo ti to za to napsat tuhle dlouhou sragoru? Když mas potrebu brečet tak hlavne nad svoji neschopnosti a mensi schopnosti chapani, kvalita hry s tim ale bohudik nemá co delat.
          • Zřejmě jo.. Jinak bych to přece nedělal, ne?
            Ovšem mužeš mi to zkusit vysvětlit, třeba to pochopim, Že sou společníci co do pohybu zmatení, s tim se celkem snažim smířit, už vcelku ignoruju pop-up "Low life", když někdo někde spadne ze skály. Mojí neschopností neumí společníci skákat, takže se každou chvíli někde i při boji zaseknou a epilepticky s sebou škubou mezi balvanem a stromem. Možná v návodu píšou, že se má chodit jen po širých přehledných pláních. A ano, nad moje chápání je, proč i vybavený itemy pořád straší v inventáři, proč ten má asi 4 řádky, ale popisek se neukazuje u označenýho předmětu, takže nejde normálně proscrolovat, nádavkem se ještě musí šašit i myší.
            Takže mi klidně můžeš vysvětlit, kde mám hledat ty kvality, třeba se jen špatně koukam...
            • Jack1947
              "Že sou společníci co do pohybu zmatení, s tim se celkem snažim smířit, už vcelku ignoruju pop-up "Low life", když někdo někde spadne ze skály"

              Promin ale tohle mi příjde směšné... *15* *2* , to je tedy na prd že se společníci zabijou nedopatřením sami pádem ze skály. To se ještě ani nedostanou do boje. *1* Jo, je to smutný no...
            • 2flash: Já bych naší dišputaci uzavřel smírem a přáním mnoha propařených nocí... *3*

              DAI je rozhodně dobrá hra. Jen mi nějak přes nos přelítla ta snaha o glorifikaci jak v recenzi, tak i v diskuzi tady. Uznávám, je to primárně konzolová hra a na PC byla zřejmě ušitá dost horkou jehlou. Z toho plynou i moje praxí získané výtky. Tudíž i recenze PS4 verze vypadá jinak, než to vidím já z pohledu čtvrt století u myši a klávesnice.

              Hry od BioWare znám, pozdní mládí u Neverwinter Nights, Dragon age 1 i 2 dohráno mnohokrát. Mass Effect je pro mě naprosto srdeční záležitost.

              Takže mě nejvíc asi mrzí, že proti naprosto konzistentnímu ME vyznívá celý DA jak dort od pejska a kočičky... Každej díl něco jinýho a dohromady jim to pasuje jen tak tak...

              Takže tak.. A teď si jdu zase vyslechnout stížnosti Vivienne, že na ní Sera vystrkuje kostnatej ehm pozadí.. (ale myslet budu na prvoplánovou kurvičku Izabelu, naivku Aveline a nejspíš i Ariu z Omegy s nejnádhernějším zadkem ve videoherních dějinách... Dyť sem tak jenom chlap..)
            • Kdybys znal hry od Bioware, tak bys vedel ze pathfinding partaku je jejich obrovsky problém uz od dob Baldurs Gate, a v DAI je to ještě zlaty, takze se jedna jednoznacne o pokrok a naopak občas ziram ze jsou všichni po kupe. Vybaveny itemy jsou v inventari proto aby když do nich chces dat nebo vyndat upgrade abys ho nemusel postave sundávat a mohl ho třeba taky snadno srovnat s vybavenim jiné postavy. Jo, pro popisek itemu musís mysi, je to problem? Stejne s ni hejbes porad a navíc to bude spis bug, nez neco co by bylo umyslne. A 4 radky v inventari? No, opet..pro Boiware je celej inventar velkej pokrok, az do DAI ho neumeli skalovat dle rozliseni, takze když hrajes třeba DA 2 nebo KOTOR ve vetsim rozlisni nez 800x600, tak se celej zmensuje umerne tomu jak to rozliseni zvyšuješ, tady je i při 1920x1080 přes celou obrazovku, neveril jsme vlastním ocim, takze me nejaky 4 radky netrapej.
              A postavy, bejcek..fetacka? No jo, mozna to je porad lepsi nez ten letitej stereotyp postav co nam Bioware serviruje uz od doby Infinity enginu.
          • On to aspoň hrál a to co hře vytýká, mohou být negativa. Spousta kritiků jen plká a neví o čem.

            To že se nám hra hodně líbí je jiná věc. Prostě nám sedla a užijeme si její kvality - jemu ne.
            Na druhou stranu, ta hra JE výjimečně podařená, uvědomil jsem si to zase včera. Po asi 3 hodinách běhání po Skyhold a užívání si rozhovorů s partou jsem objevil stáje a tam ten výběr mountů. V tu dobu už jsem byl na pokraji pozitivního zoufalství (sakra, proč někdo naplňuje tu hru tak neskutečným množstvím obsahu? i kdyby tam toho byla polovina, pořád by to byla ohromně rozsáhlá hra), ale tohle mě dorazilo. Pak jsem ještě prošel spodní patro hradu s nádhernou tajemnou knihovnou a byl jsem ztracen. Poměrně přesně to vystihl komentář mé postavy v ten moment, že je to snad nekonečné a vešla by se tam celá armáda. Stejně jako Skyhold je úžasná i celá hra, do které by se opravdu vešla armáda her dalších, včetně pár AAA rozsáhlých RPG.
            • No já ti nevím, kdyby mě ta hra štvala až tak moc, tak bych si ji asi neužil. :-)
            • Sem nikdy nikde netvrdil, že se mi to nelíbí, nebo si to neumim užít. Jen sem chtěl decentně upozornit na to, že to má spoustu život otravujících much a nesmyslů. Na nějaký blahořečení je rozhodně brzo a ještě si počkám, co vymyslí soudruzi z BW jak už slíbili na ofiko fóru po tom, co si tam chudáci museli vyslechnout...
              Tak a pro dnešek dost rozčilování, jde se hrát... *3*
    • Ono je to komplikovanější... To co níže napíšu nijak nesnižuje a nekazí fakt, že DAI je nejlepší hra série a fantastické (zatraceně dlouhé...) dobrodružství.

      1) Ovládání mimo boj je problematické při sbírání věcí. Nejde si na to zvyknout, je to takový systém - postava se ovládá při držení pravé myši, na itemy se kliká a postava neudělá ani krok k itemu, který chcete sebrat. Tato kombinace je přímo vražedná, protože musíte postavu dostat blízko předmětu, pak musíte pustit pravé myšítko, najet na item a kliknout. Je to zdlouhavé a otravné i po 30 hodinách hraní (a po 60 to bude stejně tak).

      2) V boji je problém u melee charakterů, které opět neudělají ani krok k soupeři. To se dá pochopit u plně akčních bojů, ale DAI ustrnul někde mezi.
      • add 1. A jak to funguje jinde v RPG. To můžeš sbírat předměty automaticky z druhé strany mapy??? Jak by sis to představoval?
      • Než úplně zešedivíš: doběhni k předmětu či postavě, vyskočí ti taková bublinka ikonka a prostě zmáčkni F
        • Díky, to řeší polovinu problému. Chybějící automove je sice stále problém, ale tohle pomůže hodně.
    • Jack1947
      Netrestá se odlišný názor ale odlišný názor u (ne)oblíbených uživatelů. (aspon si to myslím a pak nepopulární názory - když napíšeš "tak a ted mínusujte" takto taky moc nefunguje).

      ME bylo prohozené něco? ffuuff, no to je možné no. Možná si trochu vzpomínám matně.
      • Jak píše Azu, jednička měla pauzu na shiftu a dvojka pak na mezerníku. Trojka se pak ovládala úplně stejně, jako dvojka.
  • Tak abych prozatím shrnul svůj názor po asi 6 hodinách hraní. Svět daleko víc připomíná DA:O. Různý lokace (ne jako ta prasečina v DA2), smysluplný příběh (ano, příběh DA2 byl opravdu "geniální"), plno postav. Systém rozhovorů mi sice víc vyhovoval v prvním díle, ale tohle se taky dá přežít. Ohledně rozlohy, když vezmu jenom mapu v okolí Rudoskalí, je doopravdy ohromná. Bohužel to na mě působí (včetně ukazatelů a vedlejších questů) že tvůrci prostě okopírovali styl Skyrimu včetně generických bojů. Zároveň částečně obšlehli i MMO rift. To vše zasadili do universa DA. Nicméně hra jako taková není špatná. Taktický režim nepoužívám, takže mi jeho ovládání nevadí. Za mága s novým ovládáním útoků taky problém nemám, ale za warriora nebo rogue už bych asi problém měl. Jsem jen zvědav na celkovou délku hry a jak se začnou projevovat rozhodnutí. Prozatím ovšem hra ve všech aspektech natrhává triko svému otřesnému předchůdci DA2. Nechci předbíhat, jsem v podstatě na začátku, ale přesto mám pocit, že DA:O s Awakeningem stejně Inquisition už nepřekoná. Holt svatá trojka od Bioware už navždy zůstane SW:KOTOR, Mass Effect a DA:O. Ale necháme se překvapit.
    • Pseudovolby ?
      Pak doporučuji seriál Rozpaky kuchaře Svatopluka *3*
    • Tak jsem konečně poznal, v čem je jádro pudla a co se mi od začátku tak úplně nezdálo. Ok, beru, že mě vedlejší questy zdržují od zajímavého hlavního příběhu, aby se natáhla herní doba. Je tu ale háček. V DA:O jsem vedlejší questy plnil, protože jsem chtěl a bavily mě, ne proto, abych dosáhl určité hranice bodů, která mi následně dovolí pokračovat v hlavním příběhu. Ale tohle by se dalo vzhledem k rozloze hry tolerovat. Co byl však okamžik, co mi otevřel oči a vytočil mě téměř do ruda... Dragon Age Origins byla jedinečná hra zejména díky tomu, že jsem si mohl rozhodnout o čemkoliv a moje slovo bylo v podstatě svatým řádem. Jak jsem řekl, tak se stalo. To bylo to, co dělalo tu hru jedinečnou. Ovšem jak se zdá, DA:I pokračuje ve šlépějích prostředního bratra. Jo, bezva, můžu si rozhodnout, jestli se přidám na stranu mágů, nebo templářů, můžu si vybrat, jestli onoho člena vezmu nebo nevezmu do
      družiny. Pecka. Bohužel mě dost deptá, že pokud v rámci příběhu mám tři volby, ať vyberu kteroukoliv z nich, výsledek dopadne stejně. To byla věc, kterou jsem DA2 neodpustil. Ne tupej příběh, ne opakující se stejný lokace, ne nudnou grafiku... Ale to, že jsem skoro nemohl ovlivnit vývoj příběhu. A bohužel DA:I do jisté míry funguje podobně. A to je něco, co hře, která má tu drzost honosit se názvem Dragon Age (by Bioware) prostě neodpustím. Ale abych nebyl nespravedlivý, když jsem si kdysi DA2 koupil jako novinku, nedala mi zdaleka tolik zábavy, jako DA:I, kterou jsem koupil nedávno. Bohužel, jak jsem již psal výše, kvalit Origins žádný další DA jmenovec prostě nedosáhl.
      • coze? ty si prave objevil svet pseudovoleb od bioware? to tu je minimalne od sw kotor (i kdyz tam se za temnyho dalo aspon sejmout par postav, ktery jako svetlej mel na vyber v parte)

        a ani da:o v tomhle nebyl o nic lepsi (ale hral jsem jen vanillu bez dlcs)
        • Tak teď nevím, jestli jsme oba hráli stejnou hru s názvem Dragon Age Origins. Tam jsi občas neměl možnost někoho zabít, nebo se rozhodnout přesně podle svých představ. Co se týče KOTOR, to samé. Mass Effect též ok. Ale ten systém pseudovoleb, co nastartovali s DA2, se tomu všemu vysmívá.
          • dyt rikam, ze ty pseudovolby jsou u bioware dennim chlebem minimalne uz to kotor, proto se divim, ze to vycitas inkvizici, kdyz nic jinyho se ani cekat nedalo
            • ja zase nechapu, proc je pro tolik lidi dulezity aby mělo co nejvic moznost rozhodovat o tom jak se bude vyvíjet pribeh. Nejaka zasadni rozhodntuti v DAI jsou a to myslim staci, nevim proc tolik lidi touzi po tom mit kontrolu nad kazdou blbosti co se muze stat a jsou desne urazeny když mají tri volby ktere vedou k tomu samemu jen s jinym textem a vyznenim. Me osobne neustale rozhodovani o kazde blbine spis otravuje, staci par zásadních.
  • to jsme se moc nepohli za tech 11 let :D

    https://pbs.twimg.com/media/B20uXEYCIAAf1Vo.jpg
    • Skutecne?
      http://jyxo.info/uploads/04/04c138ad7df83218db034d92059d9c81c9fd37fe.png
      • tady mas realtime verzi z roku 2007... http://userpages.umbc.edu/~jshopf1/img/ruby_moneyshot.jpg
        to co jsi poslal ty je mozna tak dobry pro konzolovou bramboru ale ne pro PC
        • Jack1947
          Nekaž dnešním mainstream casulům radost. Oni mají takovouhle stylizaci tuze rádi. *3* *4*
          • to mela byt reakce na ten malej umyslne rozmazanej a do nizsiho rozliseni danej (hra umi v options skalovat renderovani obrazu a jde opravdu hodne rozmazat) obrazek Sery nahore, trolovaci obrazek na jednicku s hvězdičkou. To za na tom mojem je zmalovana slečna neznamena ze v editoru nejde udelat to co ukazuje na tech obrazcich pode mnou..lesky rtu a tak tam jdou upravit..pri trose snahy udelas to co ukazuje akorát kvalitnejsi.
      • ne vazne ne, porad plasticka kreatura s presranym spekularnim odleskem a komedialnim shaderem kuze s porovnamim:

        2013 http://media.bestofmicro.com/R/1/402733/gallery/ruby2013_w_500.jpg
        • TheGGG
          Pěkný, z jakýho CGI to je? *1* *1*
          Troll
  • OMG ta hra je strašná, recenzenti se zbláznili, to je tak za 4 nebo za 5/10. Lidičky mě docela bavila i dvojka, ale tohle mě kurevsky nudí, opakující se questy do zbláznění, škaredá grafika, špatné ovládadní na PC.
  • TheGGG
    Tak už to hraju na svým PCčku a zatím to vypadá na solidní pařbu. Cutsceny běžící na zamknutých 30fps jsou děs, ten přechod mezi hrou co běží na 60 a cutscenou co běží na 30 je na vraždu. Dále je dost otravný, že útoky nejsou automatický a člověk musí klikat, myšítko se pak ve hře dost ztrácí. + Postavy se dost lesknou a bylo třeba vypnout origin ve hře, aby to běželo plynule.
    Jinak ale pecka, fakt radost vrhnout se znovu do tohoto světa (pravda, sotva jsem dohrál DA2), ještě přečíst poslední knížku, nejlépe v AJ, aby se člověk nekroutil nad českými překlady (když už jsem hrál všechny díly v AJ) a bude vymalováno. Takže jo, dávám tomu zatím slušných Bíbrovských 9/10, po asi 20 minutách hraní *1* *1*
    • Myšítko stačí držet.
      • TheGGG
        JJ, už jsem na to přišel *1* *1*
    • hanba
    • Rhulad
      to si taky úplně zdegenroval, vždycky jsi mě připadal takový normální, co se týkalo fantasy, teď čteš největši braky a hraješ takový sračkyy jo??? nebo je to jen trolling(doufám)?
      • Kdyby vyšla hra podle Malazu, tak si ji zahraji hned. Bohužel nic takového tu na trhu není. To máš jako s jídlem. Jednou za čas si dáš nějakou papu v restauraci, ale když není po ruce nic jinýho, koupíš bagetu z automatu. Né že by hry od bioware byly tak špatné, ale chci tím říct, že než brečet nad tím, že nevyšla žádná super master propracovaná fantasy hra, radši si zahraji nějaké RPG, které má alespoň na poměry lore vzniklých čistě kvůli hře dost soliní úroveň.
        Jinak neznáš mě, podle tebe bych asi byl konzument a degenerát největšího řádu (né že by mě nějak zajímal tvůj názor *3* ), ale já jsem fantasy/sci-fi NERD s širokým záběrem i do anime či komixů od marvelu a DC. Nemám sebemenší problém s brakovou tvorbou.
        Ano, stále je pro mě Malaz možná nej. fantasy série co jsem četl, ale to neznamená, že si klidně nepřečtu i nějaký 300 stránkový fantasy podle hry. Nebo si nezajdu do kina na 300, prostě brak neznamená, že jen něco Ble.
        • Rhulad
          zrovna Dragon Age snad nemůže nazvat ani brakovou literaturou, to je spíš toaletní papír. No budiž, asi máš dost času čist takové věci...
          • TheGGG
            Každého názor, rád si počtu nějaké doplňující info ke hře. Právě mám rozečteny tak 4 knížky a každá je v úplně jiné literární kvalitě a vůbec nemám problém.
          • taky jsem to četl nedávno, na Kindlu knížku přečteš za den dva. Souhlasím že v rámci literatury je to podpůrměrné fantasy. Na druhou když chce člověk hrát tu hru a proniknout do toho světa tak se to hodí, protože ti to ten svět líp dokreslí
    • Jack1947
      Proč to radši nehraješ na gamepadu, tam se to hraje přece lépe mysli!
      • na gamepade sa to hra lepsie? kamarat ty si taky zaostaly ze mi ta je az luto :D gamepad je pre mentalne retardovanych ludi da sa na tom hrat uplne ze MAX nejaky sport ale takato hra kde potrebujes 20tlacitok vyuzivat? daj sa liecit prosim ta :Đ
      • DA jsem hrál vždy na PC a tak jsem nemohl teď přesedlat na PS4. Todle chci hrát ve svém temném koutku. A proč si k PC nepřipnu gamepad? No hrál jsem asi 20 minut, tak nebyl eště čas
        • Jack1947
          Aha tak to jo, prosím nedělej ostudu a gamepad připoj šak se to na něm hraje líp ne. *3*
  • chochol99
    co povedat. Po par hodinach si neviem pomoct ale som sklamany. Ani nie tak z hry samotnej ako z jej ovladania..tak nepriatelske ovladanie (hovorim o PC) som fakt necakal. Takticka kamera je hrozna, ten slaby zoom sa neda ospravedlnit. A co ma osobne stve najviac, je nemoznost automatickeho utoku ako to bolo v hrach predtym, Teraz ked na niekoho utocim, musim drzat tlacitko mysi neustale !!! a co ma dorazilo uz uplne, kvoli comu som si musel pustit hru na maga a nie za lotra s dvoma zbranami je, ze teraz ked chodite po bojisku a utocite na nepriatelov, tak nestaci nanho kliknut a postava k nemu pride a zacne utocit. Nie. To vy musite jednotlivo chodit ku kazdej postave a na nu potom jednotlivo klikat. BLBOST. to bol dovod preco ist za maga lebo som nemusel neustale chodit od nepriatela k nepriatelovi a stacilo stat na mieste a "palit" Takisto uplne sprotost ked kliknem na nejaku vec ktore je odo mna 2 metre tak postavu ju nezdvihne ako by sme asi cakali ale vy musite prist k niecomu co chcete zdvihnut, precitat atd a az potom na to kliknut. Je to skutocne otravne. Ja len dufam ze bude aj odvratena recenzia lebo za to ovladanie by som jej strhol az 4 body celkovo..Modlim sa za patch. A ak sa to tu uz riesilo sory..
    • konzolová degenerace. Hry se dělají primárně, aby šly odládat gamepadem, PC je pro vývojáře až druhořadá platforma. Nic s tím nenaděláme, můžou za to hráči, kteří hrají víc na konzolích než na PCčkách a tím jsou větší prodeje her na konzole. Na konzolích se i míň pirátí.
      Pokud jde o ovládání, tak pitomý gamepad se myši nikdy nevyrovná
      • nerekl bych ze v pripade DAI se jedna o druhořadou platformu, pokud by tomu tak bylo neobtezovali by se udelat uplne jiné UI nez mají konzole. A ovladani je prekopane oproti konzolim taky hodne, problém je ze ne každému sedne..ale verte mi po par hodinách to prestanete vnimat.

        A uz jsem to tu psal, co je presne divného na tom když chcete neco sebrat ze se k tomu musí dojit ?
        Me to prijde normalni. Jasne ze hodne her pouziva automatiku, a clovek je na to zvykly, ale prijde mi to proste prirozene.
        Souboje diky nepritomne automatice jsou daleko zajimavejsi, clovek musí postavu opravdu ovládat. Je divne ze když seknete mecem a nepritel se pohne ze se netrefite a machnete do vzduchu..a když machat do vzduchu nechcete musite za nim dojit? Co je na tom divného? Třeba v Dark souls to je jinak? A navíc v taktickem modu při pouziti skillu postava k nepriteli dojde sama, tam to dava smysl, ale při akcni fazi souboje je to v poradku tak jak to je.

        Me cele tohle breceni kvůli ovladani prijde spis jako urcita forma lamerstvi a lenosti hrace...něco jako..ty vole, von se pohnul a ja se netrefil..a kua za stromem je další..to jako za nim mam jit? Ja nechci chodit..ja chci jen klikat a cumet...:)
        Ono když se po hraci chce něco vic nez jen sedet v roli klikajiciho pasiva, tak je z toho desnej problém. Doufam ze to Bioware necha tak jak to je, aspoň to lamy a lenochy donuti skutecne hrat a nejen cumet:)
        • problém je, aby těch soubojů nebylo zbytečně moc jako v Originu. Tam co 10 metrů to souboj a po chvíli se to stane otravné
          • prave ze densita souboju je celkem nizka..stava se mi ze nekam bezim klidne několik minut a zadny souboj.
  • miluju ty patnáctileté americké dementy na metacritic
    http://www.metacritic.com/game/pc/dragon-age-inquisition

    hra je buď 10 nebo nebo 0. Žádná snaha o objektivitu, žádná snaha o srovnání s jinýma hrama. Hru jsem nehrál, ale naprosto nevěřím tomu, že zaslouží 0 bodů. Takoví trollové pak znevěrohodní celou stránku a jejím hodnocením se nedá věřit. Na druhou stranu nejde zcela věřit ani profesionálním recenzentům, protože ti můžou být určitým způsobem uplaceni, aby nadhodnocovali hodnocení. Prostě nezbývá než si hru otestovat sám. A po zkušenostech s DA2 to udělám (DA2 mělo taky katastrofální recenze a hra nakonec nebyla tak špatná)
  • Gratuluji BioWare k vynálezu bezkonkurenčně nejdementnějšího ovládání hry v historii PC...
    • Ani zdaleka. Jediný závažnější problém vidím v tom, že si postavy nedojdou po stisknutí myšítka k lootu, když jsou daleko.
      • V Origins se dalo bez problémů vystačit s myší a dal se udržet přehled o dění i v soubojích, co samy o sobě vydaly za malou strategickou hru.
        DA2, pokud člověk pojal spíš jako svižnější mlátičku, byla docela slušná hra a hlavně tam dobře fungoval auto-target/attack.
        Ale tohle?
        "Taktickej" režim zobrazí v lepším případě 3*3 metry kolem postavy, nezřídka ale člověk zírá na detail vlastní hlavy. Bez šance sledovat, co se děje okolo, nechci-li se neustále přepínat mezi postavama a nebo do zblbnutí pauzovat a kroužit kamerou.
        Ale s pauzováním se evidentně moc nepočítalo, to by rozhodně nebyl defaultně namapovanej CTRL.
        A že postava na kratší vzdálenosti ani neráčí popoběhnout, ale jen se tak courá vycházkovym krokem.. Škoda slov.
        V "akčním" režimu postava neumí udělat krok k nepříteli a zaútočit, takže se za nim musí futr dost nepohodlně běhat a útočit do zblbnutí. Pakárna.
        A když přidám, že nejde jednoduše kliknout, kam chci jít/sebrat/použít, ale zato umí hrdina naprosto zbytečně kdykoliv a kdekoliv máchat frajersky zbraní.
        Nechtěný odzoomování do "taktickýho" pohledu, kdy najednou místo pohybu postavy jede kamera někam do*rdele, je taky dost pruda.
        Takže si stojím za svým. DA:O fungovalo, DA2, i když úplně jiný, taky fungovalo, ale tohle je prostě stěží použitelnej paskvil...
        • Zatím uvažuji o koupi, ale teď nevím. DAO mě bavilo právě protože se soubojovým systémem blížilo starým infinity hrám. Sice nebyl dost dobrý přehled kvůli nedostatečnému zoomu, ale dalo se na to zvyknout. Je v této hře plná kontrola nad celou partou? Vůbec si neumím představit, když bych měl třeba tři melee charaktery, že bych musel každého hlídat, jestli nemlátí do vzduchu. Z toho, co tu čtu, to ale zní, že je asi parta automatická? Jako představa, že kliknu se svojí postavou, přepnu na jinou a s tou kliknu.... se mi úplně nezdá.
          • Taktický mód s plnou kontrolou tu je, ale ten má tak malé odzoomování, že ho nedoporučuju.
            Jinak máš základní příkazy (útoč na mého nepřítele, stůj,..) pro celou partu a pak se samozřejmě můžeš pŕepínat pro zadání konkrétních rozkazů. Dál můžeš určovat používání skillů v nastavení chování. Rozhodně bych DAI nehrál stylem, který vyžaduje neustálé rozdělování příkazů partě, spíše je nasměrovat správným směrem a v případě potřeby opravit jejich chyby.
        • me se tohle naopak libi ze clovek musí postavu skutecne ovládat, ono takoveto pasivni, kliknu na 20 metru a postava dobehne, taky není zrovna velka zabava, spis jde o to ze na to byl každý zvykly. Ono je vcelku logicke ze když chci něco sebrat, tak k tomu napred musim dojit. Takticky pohle nepouzivam skoro vůbec, pouzivam jen občas klasickou pauzu (tohle se pise malokde, pauza a takticky pohled jsou oddelene, kazde ma svoje vlastní tlacitko/klávesovou zkratku.)
          Ale pravda je ze ovladani je krapet zvlastni, ale nemyslim ze nejak vyrazne spatne, jen si na to clovek musí trochu zvykat, po 20 hodinách hrani mi to uz ani moc neprijde. Ze zacatku jsem pravidelne místo pauzy poskocil, clovek je zvykly ze pauza je na mezerniku, jenze tady se mezerníkem skace :)
          Udajne pomaha prehodit tlačítka mysi v options, pro ty co neustale machaji mecem:)
          A ne nezustalo to zachovane, při stisknuti obou tlačítek mysi postava stoji jak parez..bohužel..

          PS: nejlíp se to asi holt bude hrat tim joypadem...
          • Ne, opravdu mi nepřijde normální v takovýhle hře mít za nejdůležitější úkol hlídat, jestli nestojím půl kroku od nepřítele a nemlátím mečem do prázdna..
            Tohle může fungovat na nějakou triviální obtížnost, kdy je fuk kdo co vlastně dělá... To si klidně stačí stoupnout do kouta a počkat, až to ti tři zbývající vymlátí.
            Při obtížnosti takový, kdy bude potřeba efektivně využívat vlastnosti a skily všech členů, už tu bude dost komplikovaný zadávání úkolů přes nic neukazující "taktickou" kameru a bez slušnýho přehledu o celkový situaci.
            Podobně i sbírání lootu. Tam kde by každej člen zaběh sebrat jednu hromádku a je hotovo, to člověk musí oběhnout všecho sám nevo se zase crcat s "taktickou" kamerou...
            To ani nemluvim, když chci poběhnout krajinou někam dál, že nestačí kliknout "do dáli" a cestou si jen točit kameru a rozhlížet se, kde se co válí, ne, člověk prostě musí ja trotl celou dobu běžet na klávesnici...
            • podla mna ta hra vyzera natolko dobre ze mi taketo kravinky absolutne prekazat nebudu.

              a rovno si to idem stiahnut aby som zistil ci je to az taky obrovsky problem ako to tu vykreslujes
            • Holt se prilis zvyklej na zavedenej postup ovladani co tyhle hry mivaj, jako nic proti, ale me to vazne nijak hrozny neprijde. me ohledne sbirani pomohlo dat si sbirani a další akce na klávesu E, takze nemusim nic honit kurzorem a staci se k tomu postavit, je to o dost prijemnejsi. me by zase vyhovovalo kdybych nemusel při behani drzet tlacitko mysi pro otaceni kamerou.
        • v Originu bylo naprosto dementní, že člověk tam musel manuálně držet tabulátor aby mu to zvýrazňovalo předměty a nebyl způsob jak to ze hry zapnout automaticky. Nakonec jsem klávesu zatížil nebo založil sirkou.

          Jinak na Bioware hrách jsem vždycky měl rád, že běhat se tam dalo držením obou myších tlačítek současně, takže hra se dala téměř celá ovládat myší bez klávesnice. Doufám že to tady zůstalo zachované

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit