Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • RPG systém = maš body vlastností a ty na sebe reagují, čili dáš si do dextertity a na to reaguje critic a dmg. Dáš si bod do defense, na to reaguje toxicita a defense.

    Ty perky, co nabízí Witcher 3 je něco strašného.
  • jo mas pravdu...hraci wowka zavisli na recountu by se meli zaklinaci3 vyhnout obloukem :)

    LOL pry nikde nevidis podrobne staty co reaguje na co :D
  • Amen
  • tsunamiku, tak se podívej jen na ten tvůj crafting a loot. Ano, je tam plno lootu, plno beden, plno hlídaných pokladů, ale všechno je to haraburdí k ničemu. Jak to vůbec můžeš srovnávat s BG2, kde každý předmět měl svůj obrázek a měl unikátní popis, u unikátních zbraní i unikátní příběh, kde bylo popsáno, odkud zbraň pochází atd. Neříkám že loot ve Witcherovi je taková katastrofa jako Bethesda, kde i obsah truhel leveluje s tebou, ale 99% toho lootu je akorát veteš, co sbíráš a taháš s sebou. Crafting je tam taky k ničemu, je to spíš jen takový přílepek, jak dát nějaký smysl tomu sbírání haraburdí. Na to abys vyrobil to nebo to potřebuješ tolik a tolik nekkeřích očí a endriačích žláz atd. Postě ten loot je spíš nefunkční než funkční. Naproti tomu Risen je pěkně hand-crafted, nad obsahem každé jediné truhly se tam někdo zamyslel a přemýšlel, co do ní dá.
  • Nefunguje inventář, nefunguje looting, nefunguje combat, RPG prvky jsou ještě omezenější než ve Skyrimu, nikde nevidíš podrobné staty, co reaguje na co. A.I se zasekne a neutočí. Příběh je natahovaný patos. Naprosto průměrná hra s nadrpůmerným hypem, který trval dva roky bez přestávky.
  • Del1 - heh...je to treti dil zaklinace = vis, ze budes hrat zaklinace a podle toho se cca chovat, bojovat, oblekat. To neni nijak proti rpg, naopak ! je to podminka pro kvalitni RP. Pokud jsi nechtel hrat ve hre zaklinac3 postavu zaklinace, tak jsi ji nemel kupovat.
  • Witcher má poměrně hodně RPG prvků, jako crafting, loot hunt, tři základní + extra strom schopností, ze kterých ještě musíš postavit funkční build který musí fungovat jako prvek. Akční složka je samozřejmě postavena tak aby bavila co nejvíce lidí a byla jednoduchá a intuitivní a přesto dokázala poskytnout určitou výzvu, což nevyhovuje všem (mě zrovna moc ne), ale žádné výraznější problémy to nemá (narozdíl od risenu např, to bylo strašný...).
    Příběh měl rozhodně slabší části, ale nebyl tragický a některé sekce byly naopak to nejlepší co jsem za posledních par let hrál a viděl (hlavně začátek, než se to začalo natahovat). Vedlejší questy byly taky skvělý, ovšem je nutné rozlišovat trošku repetitivní zakázky na monstra (červené stopy, boss fight, loot) a skutečné vedlejší questy se svými vlastními příběhy, vedlejšími postavami atd.. ty fungovaly skoro samy o sobě, stejně jako witcher knihy měly své povídky a ságu, tak má witcher 3 hlavní příběh a vedlejší questy. Nevím co přesně pak vidíš pod fádním světem, na každým kroku jsem narazil na něco zajímavého, menší příběhy, skvělé konverzace vesničanů a měšťanů, menší bosse a skrytá místa, to vše v nádherné grafice. Dej mi příklad nefádního světa, ať vím co myslíš.
    Čarodějky samozřejmě musí být otravné, protože v předloze byly ještě otravnější a větší osiny v zadku :D takže jsem v tomto ohledu spokojen :D

    Takže ano, příběh není nejlepší za 10 let, ale je velice nadprůměrný, vedlejší questy možná taky byly někde lepší (ale spíš ne) a určitě jsou silně nadprůměrné, soubojový a RPG systém mi umožnil zatím vyzkoušet asi 4 styly hraní a vždy mě to bavilo, takže i když možná někde byly i lepší systémy, tady svůj účel splnil.. a to vše v kombinaci s vizuálem a celkovým charakterem hry tvoří celek, který si oblíbilo vskutku velké množství lidí.
  • del1 mluvíš z cesty , nikde není žádnej precedent, že si musíš tu postavu sám vytvořit, tak aby vypadala jak chceš ty. Když už chceš řešit takovou krávovinu, tak si otom aspoň něco zjisti.
  • nj, ono taky RPG prvky nejsou ta cisilka, ktera naklikavas kdyz dostanes lvl...to by vsechny ty deskovky a dracaky, kde zacinas na 1.lvlu a koncis treba na 4. byly jen adventury. To, ze se ti hra nelibi neznamena, ze neni vynikajici. To ze tebe nebavi pribeh neznamena, ze neni vyborny. IMHO je zaklinac3 asi tak 10x zabavnejsi nez kycovita BG2 a taky to nikomu nevnucuju.
  • už abys tam byl
  • Chidlink
    Zaklínač 3 je perla oproti Falloutu 4, což ovšem neznamená, že je to tak skvělá hra.
  • Ale pytlíkuješ u hromady her, které jsi ani nehrál, jaké to jsou kraviny. Není divu, že tě hra nepohltí na videu....
  • ne, do Andromedy na Kashyyyk
  • Role-playing. V žiti do role, kterou si sám zvolíš a sám vytvoříš a budeš s ní hrát, jak ty budeš chtít. Tady v základu Role-playingu Witcher 3 neskonale selhává. Je to adventůra s RPG prvky.
  • nikde jsem netvrdil, že těžká hra = dobrá hra. Pro mně je dobrá hra taková, která mne dokáže pohltit a vcucnout do svého světa a vyplivne mne až za pár týdnů se smutkem, že už to končí. Poslední hra, která to dokázala, byl Dragon Age 2, který jsem hrál vloni poprvé. Letos se to částečně podařilo PoE, ale byly tam hluché místa, které mne moc nebavily.
  • archie777
    Ty spíš zaměňuješ RP za statistiky. Witcher nijak nebazíruje na tom, že je old school RPG na D&D. Možná chce být akční hrou s RPG prvky a silným příběhem. Aplikuješ pořád na vše stejný metr ala Fallout 2.
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Role-playing

    "To refer to taking a role of an existing character or person and acting it out with a partner taking someone else's role"

    Nemyslím si že by role-playing měl tak zásadní pravidla, která se musí dodržovat, jako např. že to nesmí být předdefinovaná postava. Pokud vím, tak když jsme zkoušeli RP v MMO i deskovkách, tak to bylo mnohem důslednější, trestali jsme např. když se paladin choval jako scumbag, nebo rogue či warlock se snažil chovat jako hroznej klaďas... Tzn. ne jen že jsi byl nucen dodržovat styl boje, ale též oblékání, chování, rozhodování a řešení situací...
  • Na Měsíc?
  • archie777
    *1* *1* *1* Kingdom of Amalur, Risen, Path of Exile .. to už chce silnou dávku subjektivního zatmění vkusu.
  • A jeste bych podotkl, ze i ty stare hry s dobre vypiplanyma postavama, byly hoooodne lehke a takovy baldurs se dal projet i solo (mage/kensai ftw).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit