Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tady se zase sešlo pár zamindrákovaných hardcore maniaků, podobně jak u některých hráčů Zaklínače, kteří se nemůžou přenést přes to, že Skyrim je populárnější než jejich vymazlené hardcore RPG. Ale přitom obě hry jsou zaměřené na úplně jiné skupiny hráčů - logicky že casual je populárnější a prodávanější. Nechte už toho hejtu plz. Buďme rádi, že pořád ještě máme možnost volby co si zahrát.
    • Rhulad: Pokud budu hodnotit z hlediska "originálnější svět a lepší lore", tak podle meho skromneho nazoru treba Diablo a Mass effect. Třeba... *5*
      • TheGGG
        Přesně takový lidé jako ty mě nutí sem pořád psát. Když myslíš že má Mass effect nebo diablo lepší lore než Dark souls jen dokazuješ že jsi hru nehrál.
        • V tom pripade jsi asi nikdy nedohral ty ostatni hry a necetl k nim nic extra :) Porad me v tom i utvrzuje tvoje fotka Justine Biebera, do ikony by si ho dal fakt jedine troll :D
          • TheGGG
            Jaké ostatní hry? Většinou (dragon age, mass effect, skyrim) jen tisíckrát opakovaná klišé, rádoby fantasy názvy a miliony informací o ničem.
      • DIABLO?! Tak tenhle me fakt dostal do kolen :D
        • Proc? Z tohohle sveta vyslo docela dost knizek, nektere jsou i pomerne zabavne. Na druhou stranu si nepamatuju, ze bych cetl nejakou knizku z DS.
          • Rhulad
            Víš tady je trollů hodně a je mi to celkem fuk, ale slovenský troll by měl trolovat na východu tam u vás v pralese bez dálnic a neotravovat ne českých webech.
            • Hatovat ho nemienim, je to velmi dobra hra, ktoru stale hram a hrat aj budem. A tesim sa aj na na pokracovanie, kvoli jej odschoolovej hratelnosti. Ale ten pribeh a lore ma proste vobec neberie. A nebolo mojim cielom niekoho vytocit..teda zo zaciatku, neskor uz trochu ano ;-)
            • Rhulad
              Napsal jsem toho tady už na mě až dost, takže už to řešit dál nemíním... stejně se neshodneme. Ty si klidně hraj co uznáš za vhodné a klidně dál hateuj Dark Souls. Za urážky se omlouvám, ale tvůj styl psaní mě vytočil.
            • Otazka znela originalnejsi a lepsi...tvoja otazka. V mojej odpovedi som spomenul tie ktore pokladam za lepsie, ani slobo tqm nepadlo o originalite...ako vravim mas problem chapat text.
            • Rhulad
              No otázku jaký je originálnější RPG jsi zmínil TES :D a Witcher :DD to jsou obě tisíci variace na high fantasy a Mass Effect což není rpg, ale tps a ještě pokradli všechno co mohli a lore v podstatě nemají. Jejich lore : našli warp skok a našli mimíky to je tak asi vše z lore ala ME. Takže nevím slovenský trápačku neřekl jsi vůbec nic.
            • Stale rovnaky problem, nevies citat....kde som napisal, ze ME je originalnejsi? Pisal dom, ze ho bolo narocnejsie vytvorit, pretoze obsahuje konzistentnejsie prvky ako DS. K tvojej trapnosti mimo topic netreba dodavat nic.
            • Rhulad
              Ano jelikož ty jsi mi nedal odpověd na nic. Pokud si myslíš, že svět Mass Effectu je originálnější než v Dark Souls tak jsi trol nebo *****. A ty dálnice? to je čistá pravda.
            • Kde koncia argumenty prichadzaju trapnosti narodnostami a hlasky o nizkom iq..typicke pre fanatikov, kazdy su urobi nazor sam ;-)
          • Malleth
            Knížky vycházej dle kdejaký deb*lity. To o ničem nesvědčí
            • Malleth
              Mantor: Někdo si tu plete lore s úkolama. Lore je historie toho světa, backgroundy postav, popisy itemů atd.
            • V tom je prave DS , hrozne nestastne rieseny...nemotivuje ta nijako. Proste dostanes ulohu chod a zazvon na 2 zvony. Bohvie preco by si to mal robit a nesadnut si k ohniku vo Firelink Shrine a cumiet do blba ako tie NPC co tam su.
            • Malleth: ja tu ale nijak neresim kvalitu, proste poukazuju na fakt, ze svet, ze ktereho vychazeji hry + knizky je podstatne rozsahlejsi nez muze byt prezentovan svet ve hre, kde behem cele hry prectete par desitek radek textu.
            • Malleth
              Když je někdo schopnej napsat knížky podle assassins creed...

              Ale tohle mi je celkem jedno. Já tyhle škváry nečtu, ale pro lore je důležitý, aby tě hlavně zajímal během hry a motivoval tě k dalšímu postupu.
            • No celkom rad by som videl toho co napise knizku z DS. Ved to mocne a prepracovane lore by malo priam lakat na nieco take ci nie? ;-)
      • Rhulad
        To myslíš vážně? Mass Effect je totální vykradačka.
    • TheGGG
      Proč, je špatné hájit svojí oblíbenou hru před lidmi co ji jen prázdně a lživě pomlouvají? Le Chiffre očividně ví o DS houby a stejně tu píše ty své lži tak proč by se někdo nemohl hry zastat. Le Chiffre mi připomíná jednoho týpka co psal že je DS sr*čka protože si v editoru vytvořil postavu a přitom pořád vypadá jak zombie. Ze začátku kecal že má ve hře nahráno 40 hodin a pak se ukázalo že ani nezabil Taurus démona.
      • Rhulad
        Další ubožák co neví co je originalita. Prostě ten kdo napíše Mass Effect je pro mě infantilní ho*ado bez názoru. Pokud si to opravdu myslíš tak to raději drž pro sebe. Zaklinač je knižní. A TES možná kdyby neexistoval J.R.R. Tolkien. TES je jen další variace na proflákly High fantasy od mistra Tolkiena. Takže dávám ti další pokus. Tentokrát chci O.R.I.G.I.N.A.L.I.T.U a ne vykradačku a slátaninu Mass Effect tady máš jednoho z několika spisovateů co Bioware vykradli http://www.legie.info/autor/371-alastair-reynolds. Takže ty slovenský mudrlante zkus to ještě jednou
        • Rhulad
          Takže jsi z Dark Souls viděl jen intro jo? :D tak jsem zvědav jak se ztrapníš dál.
        • Myslis ORIGINALITU lore v podobe konfliktu s DRAKMI? Fuha, v zivote som nic originalnejsie nezazil, draci neviem ake vacsie RPG klise existuje. A vsetko sa zmenilo prichodom OHNA, A tie originalne charaktery! Bleskovrhac! , Vladkyna ohna!, Lord Smrti vladca nakazy a jedov! Uzasne a originalne charaktery. Duse , zbieranie dusi, rozdelovanie dusi...same neskutocne a nikdy nevidene napady.
          • TheGGG
            *11* *11*
            Takže víš houby, jen koukáš na intra na you tube
            • TheGGG
              Konec diskuze s tebou. Neznám RPG (snad z vyjimkou Witchera) které by bylo lepší než dark souls. Chápu že člověk co si myslí že je Máš deffekt propracovaná hra bude slintat i nad skyršitem a skutečnou podstatu dark souls nepochopí, ale ztrácet čas s ním nehodlám.
            • Takze to tam nie je, ze? ;)
      • InfidelBro
        A je tu snad nějaký důvod, proč bys měl tuhle hru obhajovat ? Myslíš si, že ti za to snad FROM pošle cukrátko nebo co ?
        • TheGGG
          Chápu, ty nemáš oblíbený film, kapelu, fotbalový družstvo, seriál, knihu, nic. Nic co by tě bavilo natolik abys to před lhářema obhajoval. Tato hra je jedno z nejlepších RPG co jsem hrál a pokud někdo píše lži nevidím důvod proč mu neodepsat.
          • Když se tak koukám na dark souls wiki a na mass effect wiki, pořád mi přijde, že na ME wiki je informací o univerzu více. Tudíž nevím o jaké obsáhlosti lore tu mluvíš. A taky nerozumím na kterou vadžajnu zrovnávat příběhovou střílečku s RPG prvky a HC RPG rubačku. Hošánek prošel Dark souls tak je snad oprávněn nakydat na hlavu všem ostatním hrám protože teď je hardcore player. Tam projeď na nejvyší obtížnosti DMC3 nebo Ninja Gaiden a celej Dark souls bude jen procházka růžovou zahradou.
            • btw. dík MX, že můžu psát tvým jménem, nějak mi nešlo z tvýho kompu změnit jméno. :)
            • Rhulad. Bioware sami řekli čím se při tvrbě ME inspirovali - Babylon 5, Cthulhu, Star Trek, Star Wars, Blade Runner. To nemění nic na tom, že je to krásný, propracovaný klasický sci-fi universum. Jenom tady je Dark souls pasováno za nejlepší hru vesmíru ve všech ohledech do jednoho a všechno ostatní je za odpad. Přitom jsem si výborne užil jak Dark souls pro jeho temný mrtvolní svět, tak Mass Effect pro jeho drive a emoce, nebo i Skyrim pro jeho obrovitost a scenérie.
            • Rhulad
              Tak za prvé DMC má odehraný od prvního až po současný. Za druhé nikdo tu netrdí, že je Dark Souls nejtěžší hrou historie. Za třetí když lore a celý svět pokradeš ze všech univers tak to není lore, ale jen guláš *3*
          • Rhulad
            Olaf mudrc.. Sis nevšiml, že ten hate vytváří hráči Skyrimu, kteří Dark Souls ani nehráli?
            • Preco by ma to malo stvat, mam DS rad, ale nerobim z neho nieco cim nie je. Ako akcna sekacka so spustou neprieatelov velmi dobre, ako RPG v pravom zmysle slova uz slabe. Herna RPG mechanika nudna a velmi jednoducha.
            • TheGGG
              Aha takže nic nevíš, Dark souls wiki je nacpaná informacemi o kterých si může Mass effekt nechat zdát. Chápu že vás štve že je Dark souls jedno z nejlepších RPG, ale to není můj problém.
            • Tak vytvorit svet uz takeho Elder Scrolls bolo omnoho zlozitejsie ako to ''lore'', ktore obsahuje DS, ale tipujem, ze ako spravny DS hrac neskutocne zeries kazdy minimalisticky popis pri meci ale knihu v Skyrime si v zivote neotvoril. Witcherovsky svet je tiez lepsi, ale zase to by som neporovnaval, to je skor dielo Szapkowskeho. Aj ten Mass effect lore je daleko prepracovanejsi ako DS, aj ked kopirovali vela. DS splacalo uplne roznorode lokacie do bizardneho sveta a vymysleli par main charakterov, z ktorych vacsina je aj tak len potrava pre hracov mec.
            • Rhulad
              Tak mi řekni RPG co má originálnější svět a lepší lore? cca posledních 6-7 let.. Děkuji.
            • No to nekriticke velebenie DS, ako snad najlepsieho rpg historie po vsetkych strankach (dokonca aj pribehovej co uz je ale hrozny joke) tiez nie je normalne.
  • Jde spíš o to, že v poměru k ostatnímu hernímu obsahu je množství tech voleb asi tak jedno promile. To bych už mohl nazvat RPG i CoD protože tam je taky volba. Já došel až do Anor Londa a žádnou volbu jsem nepotkal.
    • Rhulad
      Le Chiffre a Skyrim se ti libí a ta jedna volba za celou dobu? .)
      • skyrim se mi nelibi, ale líbí se mi treba fallout new vegas
        • Rhulad
          si tě dovolím citovat: ""Radši si zahraj Skyrim, ten je 100x lepší, protože se tam dá i pokecat s NPC a plnit nějaké questy.
    • TheGGG
      To že to sem dáš 5krát neznamená že se to stane pravdou. Těch možností je tam tuna, akorát nejsou servírovány stylem, pochopí to i moje babička, negramotný občan Tramtárie a pro jistotu i 13 letý Jarda od vedle.
  • Dark Souls je hra, která se vymyká všemu, co je dnes ve hrách k vidění. Zároveň boří pověru, že hry na konzole jsou snadnější než hry, které mají původ na PC. Tak těžkkou, ale přitom spravedlivou hru jsem na PC neviděl už celé roky.
    • Nechci se te nijak dotknout, ale ten vyrok "spravedliva hra" me opravdu rozesmiva. Ve spojeni s DS to je uz jak nejaka mania a osobne treba nechapu v cem je DS "spravedlivejsi" nez mirror match ve starcraftu nebo zapas ve street fighteru.
      • Aj mňa tej pojem spravodlivej hry irituje. DS je síce kvalitná hra, ale spravodlivá? Nepriateľ nemá problém sekať cez steny (alebo aj...v polmetrovej chodbičke sa týpek s 2,5 metrovým mečom, bez problémov oháňa, ale môj ani nie metrový mečík naráža do stien :D). Že nepriatelia menia smer útoku uprostred animácie tiež bežná vec, alebo čo taký insta kill script, ktorý proste absolvuješ ak nemáš napozerané YT walktroughty? To je teda veľmi spravodlivé *1* Aj čo sa systému "checkpointov" týka....každý to vehementne ochraňuje aké je to skvelé, ale dovoliť si toto iná hra tak jej v mínusoch svieti "zlý systém ukladania pozícií" ....ale pri DS to je odrazu ...."so hardcooore" *15*
        • Hej dobra je aj hlaska, ze hra neda nic zadarmo, vsetok loot mimo dropu zo zabitych, staci dobehnut s naaggrovanou aj polovicou lokacie, zobrat a pockat s usmevom na smrt...ved co vec v batohu a smrt neznamena vobec nic. Univerzalna cena a nekonecne zasoby, nenutia nijako setrit povedzme sipy v kombinacii s infinite spawnom je neskutocne hardcore. Potrebujem sipy na dalsieho protivnika co sa pri pouziti super luk fps modu ani nehne? No problem , korejsky grind pri ohniku je jednoduchy , absolutne bezpecny a hlavne nekonecny.
          • Potvrdzujem.....veľa krát sa dá strieľať z luku na nepriateľov a tí sa ani nehnú.
          • A to ti v necem zasadne pomuze pri pruchodu hrou? Protoze predmety co stojej za to vetsinou padaj stejne z monster.
            • ..embery
            • Rhulad po vcerajsku viem, ze okrem sebaovladania mas problem aj s chapajim pisaneho textu, tak osobitne pre teba jednoduchsie. Nikde som nepisal, ze predmety padaju ale prave to, ze k nim staci dobehnut loot a umriet. A ze sa sety brneni valaju po zemi v ds DS, co musis vediet ak si to hral. Musis sa ukludnit inak sa len strapnujes a vrhas zle svetlo na DS komunitu.
            • Rhulad
              Embery nepadají co lžeš? sety co lžeš to dostaneš pouze u obchodníka za zabití bosse. Takže lžeš a lžeš *3*
            • Ja nevim no... ja to takhle nehral a z obyc monster mi nikdy az tak moc pouzitelny veci nepadaly a kdyz uz tak porad to samy dokola takze nejaky brneni clovek nasbiral z chvili a nemusel strilet lukem od ohynky.
            • Samozrejme ze pomoze, alebo sa ti snad veci ako embery, rozne sety brneni, stity zdaju zbytocne?
          • Rhulad
            Buď piš česky nebo anglicky, ale luštit po tobě tu enigmu tu opravdu nikdo nebude.
            • Rhulad
              Kam k nim stačí doběhnout? vůbec ti nerozumím.. říkám píšeš jak h*vado bez diakritiky a ještě slovensky tak jak se v tom mám do pr*ele vyznat
            • Nemrtvy drak sa ani len nepohne a zabijes ho len sipmi, rovnako takmer kazdy Titanite demon. Si to nehral? ;-)
            • TheGGG
              nepřítel co se ani nehne? Přestaň prosím tě lhát, chápu že jsme urazily tvůj Šitskrym tak hned začneš brečet, ale alespoň nelži.
            • Ale co by som pre teba neurobil, myslel, som ze taky hc hrac je zbehly v hernom slangu ;-)

              "Hej dobra je aj hlaska, ze hra neda nic zadarmo, vsetky najdene a zozbierane veci mimo toho co vypadne zo zabitych, staci dobehnut s polovicou lokacie, ktora ma nahana, zobrat a pockat s usmevom na smrt...ved co vec v batohu a smrt neznamena vobec nic. Univerzalna cena a nekonecne zasoby, nenutia nijako setrit povedzme sipy v kombinacii s nekonecnym znovuobjavovanim nepriatelov je neskutocne obtiazna. Potrebujem sipy na dalsieho protivnika co sa pri pouziti super luku v rezime pohladu z prvej osoby, ani nehne? Ziadny problem , korejske zabijanie tych istych nepriatelov pri ohniku je jednoduche , absolutne bezpecne a hlavne nekonecne.

              Dufam, ze uz si pochopil, jednoduchsie uz to bohuzial neviem.
      • To nevím, protože Stracraft mě fyzicky odpuzuje a Streetfightera jsem hráo naposledy druhý díl snad ještě na Amize.
      • Dark Souls je art. Když ve slušné herní společnosti řekneš že se ti DS nelibí tak se společensky znemožníš *4*

        A když dodáš že máš raději Zaklínače, už můžeš chodit jen kanálama. *4*
        • Inquisitor
          Nedej bože Skyrim :D
        • A kdyz mas dokonce radsi Skyrim (jako treba ja), tak to uz je na sebevrazdu nejmin!
  • TheGGG
    Neskutečně se těším, pokud jde o atmosféru a pocit z prozkoumávání světa neznám jiné RPG které by přineslo zážitek srovnatelný s dark souls nebo demon souls. Minulé díly patří mezi top RPG a DS 2 nebude jiné. Hrozně se těším na ty zástupy bizardních monster atmosférou napumpované lokace a luxusní PvP. Doteď vzpomínám jak jsem se v dark souls snažil zabít Manuse, po asi 30 pokusech jsem se rozhodl že si na pomoc přivolám nějakého hráče, asi půl hodiny jsem čekal než se ke mně někdo připojil a hned jsem se vydali za bossem. To vše jen proto aby nás na půli cesty někdo invejdnul a mého kolegu zabil. Nakonec jsem Manuse sundal sám, ale byly to nervy. Asi tak jako snaha zabít ty dva buz*ky v Anor Londo. Náladu zpravily až pikantní informace, které jsem se o jednotlivých bossech dozvěděl. Kdo tvrdí že hra nemá příběh je nepozorný. Je potřeba v tom šťárat jak v otevřené ráně a pak vyzobete tuny informací. Skyrim se může jít střelit. Vedle DS série je to jen čajíček pro lidi co si chcou připadat jako velký válečnící a moc se nenadřít.
    • V Anor Londu máš problém s Ornsteinem a Smougem? Ty vždy skolím bez problémů a ještě se tam i několik dní zaseknu abych pomohl v coopu, zato Four Kings mi jednou vypumpovali nervy tak, že komp i s gamepadem letěli málem z okna. U těch se vždycky zakousnu
    • Chápu že pro náctiletého konzolistu je tohle Call of Duty s fireballama nejlepší rpg, jen bych tě rád upozornil, že se nejedná o rpg, protože nesplňuje definiční znaky tohoto žánru, kterými jsou rozhodování a možnost volby a spoluvytváření příběhu.
      • Rozhodovani, moznost volby a sploluvytvareni pribehu v DS samozrejme je.
        • Příklad.
          • Je treba uvadet jeste nejake priklady?

            BTW. srovnani s Call of Duty je taky mimo protoze DS maji samozrejme volny svet ve kterem muzes jit kam se ti zlibi a nebo dokonce zabit jakekoliv NPC za coz si samozrejme poneses nasledky.
            • Volby tam samozrejme jsou. Napr. s tou nemou holkou co je hned pod prvnim bonfirem. Muzes ji zachranit a taky nemusis a obe volby maji sve pro a proti. Navic vzhedem k tomu ze ma hra dva konce tak je nesmysl hadat se jestli tam moznost volby je nebo neni. Mozna tech rozhodnuti tam neni tolik a nezmeni tolik jako treba v zaklinaci ale volby tam proste jsou takze to rozhodne nejde mimo tvoji zanrovou definici RPG a nazdar bazar pane Sifra.
            • Rhulad
              jestli ho vykucháš hned. ztratíš šancí na set od Anastazie + nebudeš ho moc povolat u bosse. Pokud ho vykucháš hned dostaneš ten ring hned čili dilema je docela velká. Jasný příklad volby.
            • Ale je pravda ze v DS rozhodnuti jsou, ale rekl bych ze spousta lidi je prehlidne, a nebo na cloveka nemaji takovy dopad jako v jinych hrach
            • DS jsem hral dvakrat a zajimalo by me, co tam teda tkvi za volbu. SPOILER Ikdyz mu clovek neotevre tu celu, tak z ni utece a objevi se u firelinku. A tam ho bud teda clovek muze zabit, a nebo ''pockat'' a vykuchat ho az v anor londo, tak ci tak to dopadne v ramci stejne a tak si ja teda volbu nepredstavuju.
            • Rhulad
              Ne to je ten co ho zachráníš z vězení. Takové zlatavé brnění.
            • to je ten co chtel abych se pridal k nejakym ritirum? tak s nim jsem se nebavil
            • Rhulad
              Zase lžeš Le Chiffre... Volba je hned po pár hodninách ještě před Anor Londo a to Knight Lautrec- z toho ti plyne Side quest a uhasnutí bonfire v Firelink Shrine. Už je to poněkud trapné od tebe.
            • TheGGG
              Zajímavý, to jsi asi jediný. Chápu že když tam není kruhová nabídka jak v Máš Defektu a super Cůůůl epické cutsceny a rádoby epické boje tak si toho nevšimneš. Obávám se že pokud by byl Dark souls udělanej tak aby tě bavil, byl by to jen další odpad dnešní doby.
            • zajímavý, ja jsem došel až do anor londa a žadnou volbu jsem nepotkal, pak mne to prestalo bavit
          • Rhulad
            Tak třeba jestli zabiješ Gwyndolina strážce Anor Londo a sválíš na Anor Londo soumrak. V podstatě jsi sesadil boha. ) tam je toho hodně kdyby jsi to hrál tak víš :D Nebo chceš nejlepší ring ve hře, ale musíš sejmout to ho kdo ho má, jenže neseš si za to následky.. zavřou se za tebou brány Forest Hunter Covenant. Další je volba mezi Serpenty. Atd atd.. toho je tolik ty jsi si tak naběhl :DD
            • Rhulad
              http://darksouls.wikidot.com/dark-wood-grain-ring
            • Čo je to za prsteň a kto ho mal? PS: Ja som "pekných" bossov nezabíjal, ceckaňa + dôsledky, čarodejnica za obrazom, je fakt, že som si robil save a skúsil som to, takže o tme v Anor londo viem.
            • TheGGG
              Přesně, jeden můj kámoš taky hru trollil, tak jsem mu poslal pár trailerů a trochu ho zvyklával až si ji nakonec ve slevě na steamu koupil, patřičně modifikoval a pak ji snad pětkrát dohrál. Znám osobně 4 lidi kteří DS hrají a všichni si hru totálně zamilovali. Japonská preciznost se zde prostě projevila naplno.
            • Rhulad
              Největší hateři Dark Souls jsou ti co hru nehráli... to svědčí o tom jak je skvělá.. Jo ten Mirror Knight se mě taky líbí.
            • TheGGG
              On to nehrál, dost pochybuji že byl alespoň u druhýho bosse.
              BTW: Ten Mirror knight vypadá nádherně, tu jeho masku bych bral hned.
      • TheGGG
        http://darksouls.nexusmods.com/mods/images/24-1-1348065124.jpg
      • Srovnávat DS s Call of duty je teda síla.
      • TheGGG
        Ty by si měl zjistit definici slova RPG a pak něco pindat. Chápu že si u hraní Máš Defektu a Skyršitu připadáš hustě, ale to není můj problém.
        • Rhulad
          Haha v DS je víc voleb než v Mass Effect a Skyrimu dohromady.. čili zase potvrzuješ, že jsi to nehrál *3*. Ps. Ve Skyrimu jsou celkově asi dvě volby :D Jedna jestli zabiješ toho draka na vršku hory a druhá jestli se přidáš legii nebo hávum.
          • TheGGG
            doufám že to nebyla reakce na mě. *1*
            • sipecka
              Hoši nehádejte se. Skyrim je skvělá hra :D
    • Souhlas. Pro me to byl na PC jeden z nejlepsich RPG zazitku posledni doby.
      • Souhlas, ale jak můžete srovnávat Skyrim a DS? Každý hraje na trochu jinou notu.
        • Rhulad
          Jo přesně tak. Skyrim je legendární sraččka a Dark Souls legendární klenot. To je takový nepatrný a hlavni rozdíl.
  • TumaPetr
    Osobně mě tahle série od Demons Souls příliš neoslovila a ne pro vysokou obtížnost, ale spíše přístupem, jakým tu obtížnost servíruje. Zdá se mi to spíše jen jako taková nastavovaná kaše, kdy nepřítel vydrží o mnoho ran více než v jiné hře či nemožnost uložení, ale to pravá obtížnost není. Dříve se obtížnost zvyšovala větší AI nepřátel, jejich rychlostí reakcí atd., ale tyhle doby už jsou dávno pryč a nyní se pouze nepřátele naboostují, přidá množství či se zvětší vzdálenosti pro checkpoint. Ale jak je vidět, i na tomhle přístupu se dá udělat úspěch hry...
    • Rhulad: "90% procent questů stejných" Tak to je dobrej nesmysl *1*
      • Rhulad
        ani ne .) Skyrim je copy and paste styl... až sundáš růžové brýle tak to uvidíš .)
    • Malleth
      V DS zrovna standartní nepřátelé nemaj moc HP. Většinou je dáš na dvě, tři rány, pokud nejsi podlevelovanej.
      Obtížnost spočívá spíš v tom, že oni tě dokážou zabít taky tak rychle.
      • Rhulad
        Ten Tuma vůbec nemá šajn *3*
        • TumaPetr
          Zkus ze současných her Armu či OFP a možná ještě Dragons Dogma. Na nejtěžší obtížnost si úspěch musíš zasloužit. Dark Souls obtížnost je nastavená ve stylu, který mi připomíná současné FPS... "Místo 10ti ran nepřítel vydrží 30 a místo 10 zásahů, vydržíte 5" aneb Ein Kessel Buntes v praxi.
          • Muzu te ujistit ze to rozhodne neni pripad Dark Souls.
          • TheGGG
            Bossové nemají hromadu HP, to samé říkal můj kámoš než hře propadl. Jde o to naučit se jejich pohyby a taktiku. Správně se vybavit atd.
          • Malleth
            Na hřbitov u Firelinku a do New Londo Ruins se chodí až ke konci když tak....

            Jinak zrovna bossové v Dragons dogma maj asi tak 10 healthbarů a zabíjet je občas neskutečnej opruz. V DS je zabiješ rychlejc, ale jsou nebezpečnější.
          • Rhulad
            Sám svojimi výroky popíráš, že jsi to hrál jelikož nepřátelé nemají moc hp jak píše kolega nahoře. Čili je to jenom troling takže bye.
            • TumaPetr
              Kdybych hru nehrál, tak moc nedává smysl tu říkat, že mě nezaujala. A vím, že nemají tolik HP jako např. v DD, ale jde o princip umělého navýšení AI. Dá se říct, že porovnávám neporovnatelné a raději mám opravdovou výzvu, kdy mě nepřítel klepne přes prsty a já si příště dám pozor a znovu mě překvapí jinou fičurou či přechytračením. V DS mi herní styl připadal ve stylu, aby člověk přišel na jediný útok nepřítele, na jedinou jeho slabinu a neustále útočil stejným ověřeným způsobem do zblbnutí. Ale pokud to někomu vyhovuje, tak proč ne. Já jen poukazuji na to, že v mnoha starších hrách byla obtížnost nastavená poněkud smysluplnějším a realističtějším způsobem než jen naboostěním hloupého nepřítele či delšíma trasama za checkpointy apod.
    • Rhulad
      "kdy nepřítel vydrží o mnoho ran více než v jiné hře" co je to za dementní větu? s jakou hrou to srovnáváš?
      • TheGGG
        To je věta člověka který zjistil že asylum démona nedorazí v QTE animačce. *3*
        • Rhulad
          Mě napadlo srovnání Alduin drak ze Skyrimu to byl fight na pár ran a Black Dragon Kalameet to bylo na 15 minut, ale pochybuji že se tam dostal :D
          • Draci byli pro me nejvetsi slabina Skyrimu. Je tam vubec nemeli davat. Tam vykostim draka jak nic a po chvili me sejme medved...WTF *16* Jinak Skyrim je rpg, kde muzete travit dlouhy hodiny nebojovejma cinnostma a qestama. To mi v DS chybi...
            • Rhulad
              Skyrim má 90% procent questů stejných a končíš v jeskyni a navíc je to pekelně lineární .)
            • TheGGG
              questama na jedno brdo. V DS strávíš 3krát víc času úžasnými PvP bitkami atd.
          • Malleth
            Alduin byl brainless, jako všichni draci tam. Stačí hodit dragonrend, počkat až přistane, párkrát ho praštit, jít se někam schovat dokud se ten shout neobnoví a opakovat pořád dokola.
            Tomu říkám epická finální bitva.
            • Rhulad
              Já sem z toho nechápal. Byl sem roguna ve slavičí zbroji a dal sem ho hned na poprvé. Sem fakt nechápal jestli to myslí vážně *2*
  • Dark Souls byla jedna z mála her, kvůli které jsem zvažoval koupi PS3. Když to vyšlo i na PC a na steamu to bylo v akci za polovic, neváhal sem ani vteřinu. Hraju to s gamepadem Logitech dualshock a naprostá spokojenost. Hratelnost je uplně stejná jako na PS3, kde jsem to hrával u kamaráda. K tomuhle prostě gamepad patří. Mouse fix jsem ani nezkoušel, nemá to cenu. Kdo by nebyl spokojen s grafikou, která jede na PC na nízkém rozlišení, je i HD mod. Ale ten trailer k DS 2 mi přijde dost bez atmosféry a hodně slabej. Čekal bych, že udělaj trailer hoden DS - atmosférickej, temnej a hutnej.
    • Rekl bych, ze hratelnost s controllerem na PC je lepsi, protoze pokud ho mas aspon trochu vykonne, tak nemas zadne frame rate dropy jako to dela na PS3 hlavne v oblasti Blightown :).
      • fps dropy jsou chybou enginu na všech platformách
  • Mouse Fix
    http://darksouls.nexusmods.com/mods/28//?
    DSfix
    http://darksouls.nexusmods.com/mods/19/?
    Keyboard Buttons
    http://darksouls.nexusmods.com/mods/99/?
    A je z toho normálna PC hra, ja osobne som to tak prešiel.
    • http://uloz.to/xqNxQ7Pv/dark-souls-dsfix201-dsmfix09-pc-ui-key-rar
    • Tu je to ako 1 patch, všetko je prepísané ako treba, nakopčiť tam, kde je .exe, rozlíšenie je 1280x1024, ak chcete vyššie, musíte to preštudovať.
    • bohuzel neni...je z toho hratelna PC hra, ale k normalnimu ovladani to ma hodne daleko
    • +1
  • "Útoky a pohyb už tedy nejsou tak těžkopádné a celá akce je podstatně rychlejší, než bylo zvykem v předchozí hře."
    no mne teda nepride, zeby to pomale hybanie bolo enginom-uz tieto nove trailery posobia trosku inac a ta sviznost DS ubera na "hustote", aspon mne sa teda viac pacili pomale a vyvazene pohyby, kde bolo treba cakat na vhodnu prilezitost k uderu :)
    rychlejsie a sviznejsie to bude asi tym, ze rejzovia robili predtym toho Monster huntera (ciaako sa to..) a tam je ten pohyb velmi podobny DS2:)
    ale tak uvidime, snad to bude dobre
  • Rhulad
    Jinak co čtu komentáře tak zjišťuji, že hráči jsou čim dál větší dementíci. Potřebuji quicksave, potřebuji příběh který je vyprávěn, aby ho pochopili, potřebuji tutoriál, aby se dostali z první lokace. A pak všichni co si tady si stěžují - remcají, že mají šipku v Remember Me :D
    • Nemůžeš takhle generalizovat. Zrovna tenhle typ her mně nebaví, tudíž je nehraji (a tedy nevím, jak moc složitá je tahle hra), ale jeden může ocenit, když mi hra vysvětlí pravidla, co si můžu dovolit, možnost si hru uložit a ukončit téměř kdykoli.

      Třeba mě hodně vyhovoval poslední Hitman díky svým mini úrovním. Svůj volný čas nehodlám všechen strávit u her. Když si tahle můžu pustit plešouna, chvíli šmejdit kolem, zastřelit nějakýho padoucha a celý to stihnu během pár minut a hru vypnu...

      Samozřejmě však rozumím, že někdo u her tráví více času a hledá komplexní výzvy. Ale vysmívat se ostatním mi přijde hloupé.
      • konkrétně u Dark Souls v tomhle netkví žádný problém, hra se ukládá sama, když hru vypnete tak když ji pak zase zapnete budete pokračovat kde jste skončili (včetně povražděných monster), monstra se v lokacích spawnují když umřete, nebo když se teleportnete k ohýnku.
        • Paráda, tohle jsem nevěděl a pořád jsem si říkal, zda to mám vůbec zkoušet, když si nejsem jist, zda budu mít vždy čas doběhnout k/najít ohniště.
      • No a bohužel dnes se všechno dělá pro takové casual hráče. Konkrétně Hitman je příklad kde taky zmrvili skvělou hru. Ony ty levely ani nebyli tak mini, jako spíš lineární. A tvuj argument taky nechápu, i když asi uvažuješ stejně jako herní manažment. Přece levely v předešlých hitmanech taky nebyli časově o moc náročnejší než poslední díl a kdyžtak se to dá uložit a vrátit se k tomu pozděj. Protože když máš na hraní jen pár minut tak neprejdeš ani level v posledním hitmanovi.
    • Koukám, že ty jsi v Skyrimu ani nevylezl z tutoriálové jeskyně.
      • TheGGG
        Tak určitě dohrání skyrimu bereš jako vrchol svého života. Věř ale že bl*ců co si šunt skyrim koupily a pak to se zaťatými zuby dohrály je víc. *3*
      • Rhulad
        NE ta hra je na mě moc hardcore *3*
  • Konkurencia pre Dark Soul II je jedine Zaklínač III, u mňa síce nie, ja kupujem obe. Jedine čo 100% viem, že nejaký diablo,wow,warcraft Lords of the Fallen ide úplne mimo mňa. Je smutné, že Ázia vyprodukuje európskejšiu hru ako dokáže samotná Európa.
    • World of Warcraft je hlavně úplně jinej žánr.
      • ja som nemyslel žáner *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit