Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak jistě že chtějí, nemyslím si že budou(to ale nemění nic že bez Steamu/Originu/jakékoliv služby tohoto typu, se hraje líp). Jinak mi EA psolední dobou jako pro zákazníka připadá míň a míň lákavá, pokazili Dragon Age 2(tedy dal se ale úroveň slabá), jak mi Dead Space připadal lákavý, třetí díl už nepřipadá, Origin beru jen jako další demotivaci k tomu od nich nic nebrat. Jak mám rád Mass Effect, tak třetí díl ani kupovat nechci kvůli Originu. Ale zase na druhou stranu, co nemám, to mi nechybí.
    • Tikov
      Pro čistě/většinově MP tituly je Steam celkem výhodný- automatické aktualizace
      • na to nepotřebuješ žádný dementní steam na to stačí když se hra a to POUZE při spuštění připojí na server a případně aktualizaci stáhne...!
    • exoslav
      S tím ME mám to samé. Kupovat to nechci jen kvůli Originu...
  • Porazit steam je jednoduche, staci mit rozsahlejsi nabidku her a rozsahlejsi slevy, treba 90 %. A take vyrazneji a driv zlevnovat novinky. Lidi tam pak radi prijdou sami.
    • Skvělá teorie :) Mít vlastní restauraci je také jednoduché, stačí prodávat knedlo, zelo, vepřo za 35 Kč a dělat víkendové akce vše zadarmo a lidi už tam taky přijdou sami.
      • Sice chápu jak to myslíš, ale steamu tam kde je právě slevy dost pomohli.

        Origin mám jen kvůli B3 a do jejich obchodu se už ani nedívám, protože to nemá smysl. Krabicovka s poštovným z ČR vyjde skoro vždycky levnějc (i když to na steamu u novinek to samé. ale za pouze u novinek).
  • Spades
    Co je to za volovinu? Jak můžou lidi přejít na Origin, když oba mají úplně jiné hry?
    Kdyby někdo vydal hru na obou zároveň, šel by sám proti sobě, protože by pak hráči nemohli hrát mezi sebou, a to by rozdělovalo komunitu...
    • Volovina uz je to, ze spousta her bez steamu nebo bez originu nespustis, to je ta kravina. Kdyby byl steam a origin neco na zpusobu socialni site s moznosti nakupu a integoravny eshop s lepsima nabidkama, pak by meli smysl.
      Ty kecy v clanku o tom, ze si origin staho 12 milionu lidi je zcestne. Co meli delat pokud si chteli zahrat napr. battlefield, nebo mass effect 3. Proste musel jinak by jim to nefungovalo a presne tak je to i na steamu.
  • Pokud nekdo chce udelat lepsi verzi nez je steam, proc ten origin rovnou nezrusi? To by byla ta nejlepsi verze. Ideal kdyby to bylo i u steamu :)
  • Když myslí, ale zlatý GoG. Je něco jako EVE Online vs WoW vs SW:TOR. Konkrétně na to jde jinak a nekopíruje "standart".Má to být alternativa ke Steamu, né jeho kopie *6*
  • Na Steam jsem si už zvykl a rozhodně nehodlám měnit. Každou chvíli nějaká sleva až 75%, přátelé, komunita, automatické aktualizace, echievementy, podpora indie titulů, Steam Workship a další výhody. Samozřejmě krabice je krabice, ale ruku na srdce komu se na ty krabičky jenom nepráší a od nákupu na ně nešáhnul. Navíc velké akce tymu Summer camp či vánoční slevy vám dávají možnost získat nějakou tu hru zdarma. A co nabízí Origin? Při zapínání div mi nezamrzne počítač, předražené hry, nezajímavý vzhled, a to vše jenom kvůli pár hrám. Nedávám jim za současné situace žádnou šanci.
    • Ataker
      "Při zapínání div mi nezamrzne počítač" Cože? :D
  • EA jsou šílený trollové :D
  • JohnyTheZik
    Co se tyce rychlosti, tak mam PC, rekl bych, v poradku (dokazuje to i novej ntb) a ackoliv je tu Steam dlouho, nic rychlyho to teda vazne neni. Uz jen to stahovani - stahuju s 60/6 netem 100MB dota2 patch 10 minut jen proto, ze to 5 MB pred koncem prestane stahovat (ofc ne vzdy, ale dost casto je to zabugovany)? Clovek by cekal, ze ten download uz budou mit dotazenej k dokonalosti, kdyz je to sluzba pro digit. distribuci.. A on slavnej in-game teda funguje mnohem lip na Originu (napr. pri loadingu).

    Tak jako tak jsem nucenej pouzivat oboji, ackoliv bych radsi nepouzival nic, v zasade me to jen zdrzuje (ackoliv je pravda, ze pri instalovani her na ntb to znacne urychlilo celej proces). Konkurence je vzdycky dobra a kdo rika, ze EA to dela pro prachy, ale Valve to dela pro spokojenost zakazniku.. to ponecham bez komentare.
    • To je ale fakt probém u tebe mě to stahuje pokaždý minimálně 900kb ,a žádnej extra rychlej internet nemám ;)
      • JohnyTheZik
        To fakt neni problem u me. Ze share-rapidu mi to jede max, ze steamu i z originu mi to jede max (cca 6MBps), ale steam hrozne casto kolisa.. Obcas prestane stahovat uplne a ten jejich odhad minut je vetsinou k smichu. A zkousel jsem menit i dl regiony, ackoliv se priznam, ze zamorsky jsem nezkousel.

        A netvrdim, ze to tak je porad, ale dost casto je a to je u digit. distribuce celkem velkej problem.
    • Vitekb
      Ono to je jak kdy. Možná by i nebylo od věci zkoušet nastavit jiný region na stahování, třeba zámořský. Protože zrovna včera jsem stahoval v noci (po půlnoci) 3.5 Gb hru (KOTOR) a trvalo to asi 10-15 minut. Až jsem byl sám překvapený.
      • JohnyTheZik
        viz prispevek pod kolegou.. regiony jiny jsem zkousel, vetsinou je ale default nejlepsi.. kazdopadne zamorsky me vyzkouset nenapadlo.. dik za tip, prubnu, az to pujde mizerne :)
  • Vitekb
    Jako proč ne? Jen ať se snaží. Osobně to uvítám. Čím víc konkurence, tím lepší pro zákazníka. Osobně od nich zatím nic nemám, ale pokud přijdou s něčím dobrým, tak proč ne? A nevím, proč by měl někdo být vysmíván jen proto, že se snaží dohnat konkurenci.
  • Origin je ještě větší srágora než steam, steam aspoň funguje, v originu když jsem battlefield3 betu, nebylo to naprosto nic prázdný program s obchodem a to pouštění her z browseru je hnus, největší prasárna, nevím jak je to teď

    edit: člověk si nevybere jestli tam chce, EA ho prostě donutí tam jít a ještě se tím chlubí mamlas
    • JohnyTheZik
      Pousteni her z browseru je kvuli battlelogu - tzn. pouze u BF3 .. kamos si tu sluzbu treba nemuze vynachvalit, za sebe rikam, ze nic uzasnyho to neni.
      Jinak to si nevyberes ani u Steamu.. v tomhle je oboji pekna svinarna
      • battlelog mi taky první přišel nahlavu, ale je tam tolik funkcí a tak přehledně, že by se to do herního menu vměstnat nedalo a teď si ho nemůžu vynachválit. Jinak originu fandím, sice steam vede, ale občas se tam dá něco dobře koupit, teď tam byl DS2 za 5eur třeba.
        • JohnyTheZik
          jj vim, jak rikam, mne to uz taky vpodstate nevadi.. je pravda, ze je tam vsechno pekne na jednom miste a da se to i dobre poslat napr. kamosovi atp.

          Ja uz DS2 sberatelskou mel, kazdopadne jak rikas.. obcas jsou tam taky super slevy (ja koupil RA3, Crysis 2 a BFBC2), netreba zbytecne nadavat :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit