Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak to maj pred sebou jeste poradne dlouhou cestu...
  • zdeeneek
    "EA: Chceme z Originu udelat lepsi verzi Steamu" - to je jako kdyz politik rekne: "Chci aby se obcane meli lepe." *1*
  • Origin nepouzivam od te doby co mi to pri kade instalaci nebo upgradu pise ze se mam prihlasit na admin ucet (ano mam admin ucet, zkousel jsem to spustit jako admin, preinstalovat origin i os ale proste nejde furt to pise........)
  • Cosi
    Kdyby Origin nebyl povinný pro hry jako Battlefield 3 a Mass Effect 3, taková čísla uživatelů Originu by nikdy nebyla.
    • Přesně.

      Ale ani chtění mít ME3 mě nedonutí si Origin nainstalovat. Z jejich EULA je mi zle.
      Prostě ME3 hrát nebudu, nechat se špiclovat kvůli tomu nepotřebuju.
    • Ještě přihoď FIFU 12 a jsme přesně na těch jejich "číslech"
    • To je jako - jůůů, jsme jediná benzínka v ČR a tankuje u nás skoro 5 miliónů lidí :D
  • problem neni v distribuci ale VE HRACH.. pokud do toho bude EA apod. velke studia cpat IN APP store.. tak jim na ty hry se**... tahaj z lidi 3x vic prachu nez predtim pod zasterkou "mikro-transakci" *16* *16*
  • Porad nechapu, co od toho lidi ocekavaji. Od steamu, stejne jako od Originu chci: moznost hru koupit a moznost hru spustit. Co dalsiho se s tim da delat?
    • Na originu mam jen bf3 a samotny origin dost ignoruju, takze nevim, ceho vseho je schopen.
      U steamu mimo obchodu je pro me nejpouzivanejsi funkci chat a game overlay, ktery umoznuje chat ve hre a web browser, takze nemusim alt+tabovat, coz u nekterych her znamena cekat u problikavajici obrazovky(kdyz nejde nastavit fullscreen windowed mod). Pak je tady synchronizace ulozenych pozic mezi pocitaci(protoze pouzivam 2, tak uz nemusim pouzivat na tohle jiny sync SW) a pro hracicky jsou tady achievmenty a jejich porovnani s ostatnimi hraci.
      • O webbrowseru behem hry jsem nevedel, to vypada velmi zajimave.
    • Má to vlastní komunitní skupiny, diskuze, počítá to staty z her co používaj steamworks, nevím jak CS1.6 které zminuješ, ale v L4D i počet vystřelených nábojů, počet HS a podobně. Automatické patchování her, relativně slušný support, píše to i novinky apod.
      Dá se toho vyjmenovat hodně, tohle jsou jen první věci co mě napadli.
      • Diky moc, aspon nekdo mi to normalne napsal. CSko takovyhle vymozenosti nemelo :)

        Predpokladam jsem, ze to budou takovehle vecicky ohledne statu atd., ale porad jsem myslel, ze tam jsou i vetsi veci, kdyz to dokaze vytvaret tak velky flame mezi Steam x Origin.
        • No ja uz tam dlouho nic nedelal tak si nepamatuji všechny featury. Ale to nejzákladnější jsem snad pokryl. Jo samozdřejmně je tam game overlay, který Ti umožnuje chatovat ze hry, a sledovat kteří tvý kamarádi hru hrají, pokud hra využívá přímo steam API a ty hraješ třeba online...dejme tomu L4D a Tvůj kamarád ho má taky má zapnutý steam, můžeš ho dvouma klikama pozvat přímo do hry ve které jsi ty, a jemu přijde pozvánka jen na ni klikne a hned se mu pustí hra a připojuje se k Tobě na server. ... to je obecně nejlepší vychytávka :)

          Vidíš jací kamarádi hrají jaké hry, jak dlouho je hrají, popř co na to říkají, jakých dosáhli výsledků...můžeš si tím udělat názor o hře než ji koupíš třeba.
    • Však on ten Steam je těmahle buzíkama tady taky celkem přeceňovanej...
    • Veskoslav
      Viděl jsi někdy Steam?
      • Narozdil od tebe aspon odpovim na otazku, na kterou reaguju:

        Steam jsem zalozil pro hrani CS 1.6, coz byla jedna z prvnich provozovanych her na nem. Za 9 let pouzivani jsem to nikdy nepouzil na nic jinyho, nez na nakup hry a spousteni.
      • Viz. horni post.

        Lidi by uz konecne meli prestat predpokladat, ze kazdy post tady ma vyvolavat flame.
    • Pokud to nevíš doteď a nevidíš rozdíl, tak nemá smysl čímkoliv argumentovat
      • Co to meles? Me nezajimaji zadny rozdily, ja se lidsky ptam, co vsechno tam lidi delaji krome nakupovani her a jejich spousteni.
        • A co ti brání pustit Steam a prolézt si ho? Místo nesmyslnýho psaní pod článkem? Pokud tam výhody nevidíš a stačí ti pustit hra, tak platí to, co jsem napsal výše. A taky jsem to nebral jako urážku. Prostě konstatování. Tak se klidni s tím, co kdo mele. Já třeba nemusím facebook a taky se nechodím ptát lidí k čemu jinýmu jim je, než k chatování. (příklad)
          • Diskuse pro Článek EA: Chceme z Originu udělat lepší verzi Steamu.

            V samotnem clanku neni napsano, ceho se to tyka, tak jsem se zaptal v diskuzi. V drivejsich dobach takhle diskuze fungovaly. Vzhledem k tomu, jak moc se odpovedi vyhybas to taky nevis, takze na me ani nemusis reagovat.
            • ok, tak už nic ;) já si to přečetl, až když jsem to napsal
            • Ježiš, já tě vážně nechtěl urazit.Fakt promiň Ale prostě když si stáhneš ty dvě aplikace a vidíš pozadí distribuce, tak to za chvíli zjistíš, tak aspoň nějakej nástřel, jen čím začít -co tam vidím já (prostě zastávám názor, že je lepší si to osahat než se na to koukat - platí jako u ženský):
              obě dneska už musíš mít, pokud máš hry legal, ale jsou tam rozdíly,napíšu jen to hlavní,plusy i mínusy:
              Steam + a -:
              +časté akce+chování k zákazníkovi+není spyware(šmejdí jen se svolením(není nutné povolit) a jen hw+instalované programy ne ve všem)+výsledky šmejdění jsou veřejně a zdarma dostupné a pomáhají vývojářům k nastavení požadavků do her+možnost použít instalačku nelegal hry k origo steam verzi jedním elegantním postupem+velká komunita na fórech ochotná poradit přístupná ihned z aplikace+overlay ve hře je funkční, dá se v něm surfovat+achievementy přímo v klientovi+komunitní funkce+chat v záložkách+automatické aktualizace (vč. release notes!)+steam cloud(i na screeny)-nefungující offline režim(k jeho puštění musí být člověk online)-pomalý klient browser,i přes jádro chromium-ceny občas stejné Euro/Dolar
              Origin:
              +rychle se pouští+snadná dostupnost klíčů+fungující offline-šmejdí jak chce kam chce(pro mě zásadní)-klient opravdu ubohý, přeskinovaný EADM-absence všeho, co má steam,viz.výše
            • Odpoved uz jsem dostal, tak to tady muzeme uzavrit *3*
              ----------------------------------------------------------------
  • Miserius
    *1* *1* *1*
    • Čemu se tlemíš, trotle? Alespoň se snažej.
      • Miserius
        Taky se muzu snazit kvalifikovat s moji Fabii 1.4 do Le Mans a taky budu pro smích :)
        • S tou Fabii jsi ten origin ještě dost nadhodnotil *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit