Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 20/10 je málo

  • JohnyTheZik

    Se k týhle recenzi vracim po dohrání ER a napsaná hezky je, ale s timhle se nedá souhlasit.

    Pořád si myslím, že pokud chcete do žánru poprvé proniknout, je nejlepší možnou vstupní branou první díl Dark Souls”

    Hra s nulovejma QoL features, kterou do serie postupne pridali, podle me neni dobrej vstup do her od FS. ER je mozna zbytecne obsahly pro novacky (ackoliv je, alespon ze zacatku, objektivne fakt nejjednodussi), ale DS3 je pro zacatecnika lepsi volbou. 

  • Kubizzz

    Pro případ, že by se sem někdo, kdo váhá, zda si to koupit, dostal až teď...po prohledání všeho a dohrání snad veškerého obsahu, což mi zabralo cca 130hodin:

    Grafiku a animaci rozebírat nebudu, je toho plný net, tak tedy hratelnost (jsem zarytý soulsborne fan): první 1/4 je ok. Taková skoro až oddechovka. Doufal jsem ve větší forsáž a že budu chcípat jak na běžícím páse. 2/4 - 3/4 - tady už přituhne, hra se pořádně rozjede a nabere na obtížnosti. Skvělá vyváženost, perfektní zážitek. 4/4 je už ale místy úlet, obsahuje volitelné pasáže, které jsou extrémně tuhé a celkově to vygraduje ve velmi solidní finále. Myslím si, že spusta lidí, která se to rozhodne dohrát komplet, to bez pomoci nedá. Jsem člověk, co dal veškerý content od FS od Dark Souls 1 dále bez pomoci sólo. Poslední 1/4 hry ale byla velmi obtížná. Lze si pomoct spoustou berliček, zavolat na pomoc hráče, mimika, atd. Ale kdo si řekne, že si to dá celé komplet sám, má se na co těšit :-) 

    Tak jako tak, obrovská a hlavně parádní hra, FS se vyšvihl.

    • iSpirit

      souhlasím, že když to chceš hrát solo, tak je konec hry dost hardcore.

      • uher

        Jel jsem kontaktní full strenght build, za celou hru jsem nepoužil jedinou pomoc a popravdě mi to nepřišlo zas tak moc, jo obtížnost se trochu zvedne, ale takové Sekiro mi přišlo těžší.

        • iSpirit

          možná už stárnu, ale Sekiro jsem prošel x krát i s Demon bell, tady jsem měl u Malenie, Radagona a Elden Beast opravdu problémy a těžko říci, jestli bych to dal bez spirita. NG+ je pak easy zatím.

          • uher

            Radagona jsem dal hned napoprvé. Elden Beast je trochu těžší, ale zas ne nad rámec žánru. Malenia je jasně nejtěžší boss v Eldenu, ale i tak jsem se kousnul a prostě ji dal.

            Spirita bych nepoužil už z principu. Je to takový easy mod a podrazil bych sám sebe, kdybych to udělal...

            Ostatně já to i hraju v offline, protože jednak mi tam duchové jiných hráčů znehodnocují tu nádhernou krajinu a taky už to samo o sobě je až moc velká nápověda.

  • No som niekde za polkou hry a zatial za mna tak 7/10. Ked si niekto vyhlada moje starsie prispevky tak si moze overit ako som sa tu bil do hrude ze ta hra bude super... no som mierne asi sklamany. Asi v tom smere koli hypu co sa vsade spustil. Ta hra je v pohode, bavi ma ale 10 ani 9 hra to podlamna nieje ani z rychlika, na to ma priliz vela objektivnych chyb. Svet je obrovsky a pestry... teda tam na povrchu. Lenze dungeony su furt dokola tie iste textury a aj enemaci a bosovia sa opakuju copy + paste az priliz casto. Brutalne to naburava toho ,,dobrodruzneho" ducha, ktorym sa tu tak recenzenti ohanaju a hra celkom pada do stereotypu ala Assasins Creed. Na druhu stranu stale je to ovela poctivejsia hra ako spominana konkurencia od Ubisoftu. Grafika by bola fajn, aj kôli tomu ze sa tu da vypnut grcny antialiasing nebyt jedneho detailu. Neda sa vypnut chromaticka aberacia. Strasne rad by som videl toho grafickeho diletanta pri vyvoji co dostal tento uzasny napad. Na pc, v 4K sa mi to podarilo zmodovat pri vypnutom antialiasingu aj s vypnutou chromatickou aberaciou a ten rozdiel by som prial vidiet kazdemu. Je drasticky a ta hra vypada mnohonasobne lepsie. Ale to uz je iny pribeh.... takze podlamna je to fajn ale ten hype je fakt prehnany. Je to klasicky openworld s plusmi a minusmi ake by sa dali ocakavat. Oproti trebars DS3 je to vecsie, rozmachlejsie no na druhu stranu je to menej prepracovane, menej pestre, menej detailne a menej atmosfericke. Takze hej.. za mna 7/10 :) Ale furt lepsie jak Tsushima :D ... a mozno to by zas bolo fer... ked niektgo napali tsushime 9/10 tak u eldenu by bolo nefer dat menej


    • Kverulant

      S tou nudou ve stylu AC souhlasím, velký zápor je zbytečně rozsáhlý open world nezaplněný moc zábavnou činností kromě kochání se a prohledávání, kde člověk vynechal nějaký minidungeon v jeskyně, item schovaný někde v koutku v bažině nebo přesunuté NPC v bažině.

      Všechny předchozí hry mám rád kvůli super designu levelů, kde se můžete nechat ohromit pochmurně gotickým prostředím a zároveň máte strach, co na vás kde vylítne a sejme vás to - ale v krajině ER nemám strach z ničeho, nepřítele i bosse laxně na pár pokusů posekám mečem při objížďce na koni.

      Nejhorší na tom je, že vývoj tak rozsáhlé hry stojí víc a trvá dlouho, takže teď budeme na další hru od From Software čekat zas tak 4-5 let jen kvůli tomu, aby se tam dalo cválat na koni dlouhé hodiny.

  • sylens

    Totálně off topic, ale přiznám se, že když vyjde nějaká nová hra, tak si rád zajdu na games.cz a řehtám se nad komentářema. Kam se hrabou novinky.cz...

  • Musim rict, ze na hře me na PC hlavne vytaci ten stuttering, ani rady mistnich borcu nezafungovaly. A s tim se vaze i to, ze jakmile clovek zmackne nejakou akci, postava zacne delat animacku a nelze ji prerusit. Napriklad, kdyz clovek zacne sekat velkym mecem, zatimco jede na koni, tak nemuze zaroven skakat. Proste clovek musi pockat az se dokonci animace sekani a pak kun skoci. JAKO, wtf? Takovej dementni herni design jsem nevidel od 90 let. Svet vypada zajimave, ale .... a ano jsem PC hrac, ale uz nejsem skolak, abych travil hodiny a hodiny hledanim nastaveni ve windows, aby hra bezela. To je prace tvurcu, ne moje. Ja jsem pozadal o refund a uvidim, jestlli se to v budoucnu zmeni.

  • Mě, jako PC hráče mají zjevně někde a přesně tam si mohou tu hru strčit. Aspoň mi tam nebude smutno. Všechny ty jejich nápovědy plné trojúhelníků, koleček a čtverečků, to je hra na oliheň. K výstřelu z kuše je nutné přepnout zbraň, potom přepnout na obouruč, potom kuši natáhnout a dál se většinou nedostanu. Když stojím nepříteli za zády, nikdy nevím, jestli zaútočím na něho nebo na bednu vlevo ode mě. Kdy ho zezadu bodnu a kdy ho normálně seknu, je mi taky záhadou. Já to ovládání, kdy směr pohybu je dán směrovou klávesou, pozicí kamery a pozicí postavy zároveň dosud nepochopil a ty moje chaotické pohyby opravdu herní zážitek neslibují.

    • Carnage666

      Nepřítel se dá "zaměřit" tak že na něj postava zůstane locknuta.

    • michaelfoucault

      Pořiď si gamepad a nebreč. 

      • Naprostá blbost, tohle prostě v téhle podobě nikdy na PC nemělo vyjít, asi jako Cyberpunk na konzolích.

        Chápu, že není možné vyladit hru na každou PC konfiguraci a je klidně možné, že se stuttering týká hlasité menšiny. Ale to ovládání by bylo smutý i na nějakou indie hru.

      • Gamepad nevyřeší, že se brouk na začátku kryje štítem i tam, kde ho nemá, stejně jako všichni štítem vybavení nepřátelé, že se vozíčkář v prvním dungeonu dokáže teleportovat, takže přijede 2x ze stejné strany, že někdy zapomene zabít kostlivce, který stojí uprostřed cesty a ten pak zabije mě atd. Začátek mi stačil. Místo vyvážené, klidně vysoké obtížnosti, je obtížnost daná mizerným ovládáním, bugy, odfláknutým gamedesignem a úmyslně zabudovanými chybami. Ztráta času. 

  • Carnage666

    Hru žeru, je to fakt skvělý ale zajímalo by mě kolik toho má na svědomí v příběhu R.R. Martin protože to jak tam příběh funguje mi nepřijde o nic moc jiný než v ostatních Fromsoftware hrách 😀 což je za mě v pořádku ale nějak nedokážu poznat kolik toho má na svědomí on.

    • Taky jsem po tom pátral. A Martin má na svědomí vpodstatě jen ten pantheon těch Demi-Gods a vztahů které mezi sebou mají. Ten zbytek je FromSoft. 

  • vonTossis

    No, koupil jsem si to. Nedalo mi to. Musel jsem tu nejlepší hru všech dob zkusit. Otevřu hru, přivítá mě hezky hudební motiv. Menu nejde ovládat páčkou. Při vytvoření postavy a zoomnuti na náhled nejde náhledem posouvat. Chybí jakýkoliv popis skillů, abych věděl, proč si co vybírám. Help tlačítko v menu jen ukáže tlačítka, kterým se menu ovládá. Ta jsou ovšem napsaná i dole. Úvodní animace je jen laciná posloupnost obrázku, žádné super video. První věta v tomto intru je stejná jako v PP filmu. Upravena jsou možná tři slova. Nájezd do hry - velmi plochá, hladká grafika. Naprosto chybí nějaké částicové efekty, špína a pocit živoucího světa. Všude se válející texty, které nejde zavřít třeba tím, že bych od nich jenom odstoupil. Ta hra je už za první půlhodinu nacpaná neskutečně tristními designovými rozhodnutími, ale fanoušci to prostě žerou. Nerozumím tomu. A to ještě někde čtu o luxusní grafice atd. Jsem asi namlsaný level designem, úrovni grafiky, efektů a živoucím prostředím z Horizonu, ale tahle hra fakt vypadá jako chudý příbuzný. Což by bylo ještě ok, kdyby už od první minuty v menu nenasírala tím, že někdo sere na hráče, protože prostě tohle je záležitost pro fajnšmekry, kteří nám budou i ten bordel zobat z ruky.

    • iSpirit

      https://www.youtube.com/watch?v=T6EcJ6Sv5Ns

      super filmeček jsi tu měl před tím. Viděl jsi ho vůbec?

    • J.V.Stalin

      😂"Menu nejde ovládat páčkou." 😂

      Hele je mi jasný, že se na tom snažíš najít cokoliv co se dá zkritizovat (viz leveldesing z Horizonu vs Elden Ring - no, řeknu to asi takhle, Horizon i Elden jsem dohrál a to s čím přišel Elden jsem zatím v žádné jiné nonFromSoft hře neviděl. Horizon jen super, ale takhle košatej svět a jeho leveldesing opravdu nemá).

      No ale teď zpátky k té tvé velmi vtipné výtce k (ne)možnosti ovládat menu páčkou. Možná sis toho během té tvé nemilosrdné kritiky nestihl všimnout, ale ta hra se nedá zapauzovat. Takže menu nejde ovládat páčkou proto aby ses pořád mohl pohybovat, protože nikdo nebude čekat až si pohraješ s nastavením.

    • radim.zaty

      Try harder!

      A víš co je na tom všem nejlepší? Že všechno to, co popisuješ, je naprosto marginální oproti tomu, jak neuvěřitelně dobře se to hraje. 



      • vonTossis

        Já jen popsal své dojmy. Hraju dále, a je to prostě jen hra s mnohými vadami. Většina těch vad vychází z tarantino-nolanovského komplexu tvůrce/tvůrců.  A taky z fanoušků samotných, kteří si klidně nechají káknout na hlavu, když se to "dobře hraje".

        • medveddd

          Radši si nechám "káknout na hlavu" s chybějícíma popiskama atributů (který tam btw jsou) a slideshow místo CGI videa (souhlas, taky mě to trošku mrzí, ale tři body dolů bych za to nestrhl) u hry, která se skvěle hraje, než si nechat všechno dokonale vysvětlit u něčeho, co mě nebude bavit.

          Nikdy by mě nenapadlo říct, že je Elden Ring dokonalej, výtky k němu rozhodně mám, ale rozhodně bych tu hru nenazval "bordelem".

          Jak píše Radim, vypichuješ fakt naprostý drobnosti a závěr "tohle je záležitost pro fajnšmekry, kteří nám budou i ten bordel zobat z ruky" nezní moc jako že hraješ dále a ještě si utváříš názor.

  • honcka

    Na PC to nemá podporu ultrawide a mě nefunguje gamepad, ani dualshock, ani xbox - nechal jsem si vrátit prachy

    • Kverulant

      Ultrawide mód je v případě pohledu třetí osoby komplikovanej, psali o tom někde v článku autoři PC verze God of War.

      • honcka

        To je kec, běžně third person hry to podporují včetně toho god of war. Prostě se na to vykvákli

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit