Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja uz jsem tu nekolikrat psal,ze nejsem prilis velky fanda TES serie. Plytky svet,zoufale questy bez moznosti volby,neustale se recyklujici lokace a zadny zajimavy loot. Ale u ESO se bavim jak uz dlouho ne,i kdyz to rozhodne nebyla laska na prvni pohled. Obzvlaste zacatek hry je neco priserneho.Mozna se snazi odradit hrace,nevim.
  • V lotro staci mit dve postavy a jet je soubezne, a diky prochazeni lokaci a hunteni vsech moznych odmen v podobe turbine pointu, muzes postupne odemknout i ostatni datadisky prostrednictvim storu.
    Ale diky tomu se to stava neskutecne narocne na cas a hlavni problem lotra je i mensi komunita. Takze mas problem vubec nekoho na nizsich levelech sehnat.

    System v ESO je zajimavy v tom, ze se tzv. Megaserver soustredi na instance, ktere ty sam nevidis a neovlivnis a oteviraji se podle zatizeni na danou lokalitu. Takze i kdyz bude v dane lokalite malo lidi, meli by jste byt v jedne instanci a ne na 10 rozdelenych serverech.
  • Z hlediska projiti zakladnich veci, jako jsou lokality a dungeony, tak celkem ani ne. Protoze dale je tu progress adventure zony a hrani PvP, ktery to vsechno natahne. Co se tyce noveho obsahu, tak se chystaji dalsi lokace a nedokazi odhadnout, jak moc to zabere casu. Ale nikdo nerika, ze MMO hru musis hrat rychle a opravdu se v soucasne dobe beru za nadprumer (zacni cist knizky, vsechny questy a cas se ti protahne).
    I ostatni MMO (např. i WoW) maji problem s konstantnim udrzenim lidi ve svem svete, zpravidla po datadisku lidi vydrzi urcitou dobu (nekteri mesic a jini tri mesice). Obsah tu je a dobu hrani prodluzuje komunita. Pokud beres jako priklad SWTOR, tak ten jsem hral od zacatku a u nej jsem vydrzel mesic a uz druhy mesic, jsem nemel do ceho dloubnout. A to jsem mel zalozene i jine postavy, ktere (kdyz nepocitam jinou frakci) meli naprosto stejne questy a lisili se pouze v hlavni dejove linii, ktera byla dobra, ale neudrzela me tolik jako kdyz mam jednu postavu a z tou projdu vetsiny questy i od ostatnich frakci.

    3 mesice je dlouha doba a do te doby si budu uzivat hru, pokud se do te doby nic nezlepsi, tak pak uz to bude zalezet pouze na komunite, zda me tam udrzi a nebo zda se ke hre napr. po pul roce vratim. Prozatim zustavam optimisticky a ziju soucasnou situaci.
  • Protoze to nemaj na mozcich vylizany, a vedi moc dobre, ze muzou hrat zcela gratis stovky games ... tak proc by meli platit, navic kdyz prevazne nehrajou denne.
  • Pokud mi skleroza slouzi, tak do lotra si defakto veskerej obsah muzes odemknout za +- 500. Pokud se ti povede sehnat prislusnej balicek datacu. A pokud si prozmenu platis mesicne, tak ti cinkacky vpohode vystacej (pokud za ne nekupujes kraviny) na libovolnej dalsi datac.
  • Jezis, co nechapes na tom, ze je tu hromada her, ktery zcela zdarma hrat muzes. A ... o velke prekvapeni, pokud chces ... tak si muzes neco v te hre koupit za realny prachy.

    Evidentne to na provoz bohate staci. On je totiz velmi podstatny rozdil, kdyz (jako normalni pracujici clovek) hrajes tak 10 hodin mesicne(a nekdy trebas 1/2 roku vubec) ... a platis mesic co mesic za to, abys trebas mozna nekdy ... vs kdyz si proste sednes ke gamesce kdyz mas cas, pustis, a semo tamo jednou do roka si trebas neco koupis.

    Apropos, zjevne sis jaksi nestacil vsimnout kickstarteru ... na ty gamesky se jaksi skladaji ... sami hraci, takze defakto ... by tvurci ve finale tu hru mohli klidne dat na net zcela zdarma, protoze hraci vse davno zaplatili predem. A pokud se budem bavit o MMO, provozu serveru ... tak ti sdelim sladke tajemstvi, cca 200(nikterak bohatych) lidi staci na to, aby se slozili na velmi slusnej HW. A provoz? Tu trochu elektriny ... linku uz ani nema smysl resit, kdyz dneska ma "kazdej druhej" doma 100Mbit ;D.

    Zkratka si uvedom, ze provozovat srv pro tisice lidi je bezproblemu ve financnich moznostech nekolika malo nadsencu. A pokud hraci neco malo prispeji, neni problem provozovat farmu pro desitky/stovky tisic hracu, kteri nemusi platit vubec nic. A co vic, dokonce neni problem se slozit na par vyvojaru, kteri hru dale vyvijeji. To vse uz dneska celkem bezne funguje. A do budoucna ... ??? Ocekavam ze to bude stale rozsirenejsi model.
  • Osobně celkem chápu názory pro i proti, v mém případě je to ale čistě o tom, že mě hra nebaví. Málokdy se mi stává, že podstoupím celý zdlouhavý login do MMORPG, kouknu na soupis questů a okamžitě zas vypínám, protože si vzpomenu, že na tohle nemám nervy...
  • Hele, kdyz se da rakusakum prodat zasuvka filtrujici temelinskou energii ... za 500 ... tak klidne prodam i hnedy vonavy za litr.
  • Moc sem toho teda nenasel. Cosi na youtube a nikde žádny odkazy na mod, kde bych ho stáhnul. A co jsem tak viděl, tak nějak extra to teda nevypadá.
  • Neviděl a kouknu na to...
  • Jen jedna malá otázečka k tomu co píšeš na závěr, že hra nabízí z tvého pohledu zábavu tak na cca 3 měsíce a nezdá se ti, že je to na MMO-RPG hru kapánek málo ? A pochybuji o tom, že každé 3 měsíce budou vydávat takové patche, abys měl zase 3 měsíce co hrát, aby to nedopadlo jako v SWTOR, kde také díky chabému endgame většina hráčů utekla zpět.
  • Eh... teso ma stejnou volnost jako swtor - rozparcelovani na lokace ktery se loadujou. Dabing u teso je vuci swtor ... naprosto tragickej. Lore pak nerespektuje temer vubec. Ano, mas tam tes rasy, mas tam tes mapu ... ale to je tak vse.

    O AI a spolupraci NPC si muzes nechat leda zdat ... zcela standardne vybijis tabor jednoho po druhym, pricemz na tebe NPCcka z 3+m jen cumi, jak jim prave zabijis kamose. Tak maximalne kdyz nekde stoji triclena skupinka, naagrujes vsechny najednou ... a kdyz je holt jejich soucasti healer, tak leci ...

    Ad zmeny prostredi ... ano, udelali z toho online single, protoze defakto nemuzes sdilet svoje qsty s kamosema. Velmi casto je to vylepseno natolik, ze svy kamose v dany lokaci ani nevidis ... coz je moc fajn.

    A ve finale by me vazne zajimaly vztah ke generickymu NPC, kdyz stejny se stejnym ksichtem potkas na 150ti mistech ...
  • Hraje tu někdo tuhle hru krom Skyrim nerdů jako je Jump apod. Zajímal by mě názor někoho komu se nelíbí Skyrim a TES sérii považuje jen za další high fantasy.
  • 2aa: videls nekdy lotro v hires? Pak bez povidat o vizualni zastaralosti ... Ano, vetsine lidi to na jejich HW proste nejede.
  • nj, blb jako ty samozrejme nechape, ze rift se nijak netaji tim, ze wowko kopiruje + navic obsahuje spoustu mechanik, o kterych si wowko muze nechat leda zdat ... a hlavne ... da se to hrat uplne gratis.
  • Proc bych pokracoval dalsi mesic? Tak nad timhle stale jeste premyslim, ale rucicka vah prevazuje, ze budu pokracovat (leda bych si chtel na chvili odpocinout a zahrat jinou hru).
    1) Pribeh - duvodem je, ze jsem jeste nedosel na konec a myslim si, ze jsem jeden z tech, kteri jedou rychleji nez prumer. (VR2, pred sebou skoro cele dve frakce k projiti + temer cely cyrodil - PvP)
    2) Questy - nektere jsou opravdu zajimave a zalezi na cloveku, co mu sedne, naleznete mezi nimi humorne, vazne a i bezne z jinych MMO (potreba anglictiny, nemciny nebo francouzstiny).
    3) Dungeony - vcera jsem byl prvni veteran dung (slozitejsi verze toho puvodniho)
    - prvni dojem byl, ze dany boss ma mnohem vice HP a trva dele ho zabit, ale casem zjistite, ze musite reagovat vice nez na normal (vsichni ve skupine), souboje jsou akcnejsi a i kdyz se nam nepodarilo zabit zaverecneho bosse a to tesne, tak jsem odchazel z dobrym pocitem
    4) PvP - Cyrodiil - pomalu jsem zacal v teto lokaci plnit PvE questy, ucastnil se nekolika obran, utoku ve vetsi skupine a nebo 1v1 at uz jsem dostal neskutecne na zadek nebo jsem nekoho dostal.
    - existuje tu prostor pro zkoumani vlastnich moznosti a nezalezi na tom, zda jste na zacatku jel jen luk nebo kouzla, ale na konci zjistite, ze vam vic vyhovuje obourucni sekera a tak ji pojedete, s tim souvisi i neustala snaha se zlepsovat
    5) Adventure zone - osobne se tesim na adventure zonu, ve ktere bude vetsi skupinka lidi (12, 24). Ze zkusenosti z Dungeonu (4 hraci), kde uz se vam to muze jevit jako chaos a co teprve 12 a vice. Ale ja nemam pocit chaosu z dungeonu a doufam, ze nebudu mit ani z adventure zone a vzniknou opravdu zajimave souboje, kde kazdy ma sve misto. Dovolim si srovnani s WoW, kde jsem si treba jako DPS pripadal jako doplnek a healer na ktereho se vsechno svadelo. Ale zde vidite, ze se musite snazit, jelikoz jako DPS mam sanci ovlivnit prubeh bitvy nejen silou utoku, ale napriklad preruseni leceni, odstreleni moba od healera aj. Takze at uz dungy nebo adventure zony vidim, jako dlouhodobejsi zazitek, dokud je nepokorim a to me urcite zabere minimalne mesic.
    Navic se zkuste vsichni zamyslet, co v dnesnich MMO je vami oslovovany endgame. Maximalni level je tu teoreticky z hlediska pribehu 50 level, kde teoreticky jsem zkoncil, ale muzete pokracovat pribehem ostatnich frakci. Pote tu existuji veteran ranky, coz znamena, ze by mohl byt endgame na maximalni urovni ziskanych zkusenostmi. Jenze zde jeste muzete trenovat boje se vsemi zbranemi, armory, class skilly aj. Takze teoreticky endgame je i to, ze vylepsujete postavu jako takovou. Pro nekoho je endgame ziskavani equipu, az bude mit maximalni itemy. Pro nekoho je endgame, ze se stane emperorem a ziska cely cyrodiil pro svoji frakci. Endgame ve hrach pro nektere z vas jsou neustale souboje v PvP arenach, battlegroundech nebo neustale pokorovani dungeonu a cekani hned na dalsi obsah, ktery vam vas pseudo endgame prodlouzi. Endgame, ale znamena konec hry, tedy dokud si hru uzivate, tak teoreticky endgame neexistuje a o tom by melo byt MMO, pridavani obsahu by melo slouzit pouze k prodluzovani pozitku. Dokud me tato hra bude bavit, tak pro me ma smysl, a tedy ma i smysl pokracovat v mesicnim placeni.
    PS: Odhadovana doba, po kterou me tato hra bude jeste lakat obsahem, se z meho pohledu pohybuje tak na 1-2 mesice ode dneska a to minimalne. Coz znamena, ze pokud by se nasel nekdo podobne aktivni (nad prumerem) jako ja, tak by mohl mit postarano v soucasne dobe o zabavu tak na 3 mesice. Nepocitam do toho tyto extremy - lidi, kteri uz maji vsechno projito a vymaxovano, protoze ty to zpravidla neudrzi v zadne MMO, a nepocitam ty extremne "pomaly", protoze pro ty proste MMO s mesicnimi poplatky nema moc smysl, pokud jim zalezi na penezich vs casovy uzitek. Prece jen platit mesicne za dve hodky u teto hry nema vazne smysl, to at si koupi radeji singleplayer hru a nesnazi se hrat MMO.
  • Pro mě Age of Conan, SWTOR a TERA. LOTRO už je trochu zastaralý vizuálně.
  • Rift, TERA, Lotro online,GW2, EQ2, Lineage, Aion, SWTOR atd atd atd
  • Skoro každá mmorpg hra je lepší než tenhle casualní vyblítek pro Skyrim nerdy..
  • Co tak ji onanovaat na tu vaši směšnou stránku, tady jsi jen pro smích.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit