Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sugyn
    No ja nevim, chtel jsem to koupit. Dokonce v emailu mne pristala nabidka se slevou 25%, rikam si tak jo se slevou je to lakave, koupim si to. Jdu do jejich obchodu, prihlasuju se a koukam na cenu 55EUR, lehce nechapave na to koukam, kontroluju voucher, vse se zda byt v poradku. Kod mel platit a sleva se mela uplatnit, pri pokusu rucne zadat kod vypsalo to chybu "kod uz je pouzity", jestli cena 55EUR uz je po sleve tak je to drazsi nez GTA a pokud ne, tak to nestoji za koupi kdyz nemuzou odeslat ani poradne fungujici kod na slevu. Nebo mozna ja jsem neco nepochopil, tot' zvlastnost.
    • Napr. na x-games za 29.90 €. Cez Bethezdu/Zenimax to nemá zmysel kupovať.
    • To je bohužel skutečná cena a nikoli chyba. *1*

      Při současném kurzu koruna-euro je to naprosto nemístná cena.
  • Tilwaen
    Záleží na tom, co od toho člověk čeká. Pokud pokračování The Elder Scrolls, tak může čekat dál; pokud tradiční MMORPG, za zkoušku to určitě stojí.
    • takych "tradicnych"(nezaujimavych) mmorpg je na steame pokkt
  • ta hra je proste spatna, a spatnou hru nezachrani nic...
    • A za poslední měsíc máš kolik hodin nahráto?
      • Proč by to hrál, když si myslí, že je ta hra špatná? Ty hraješ hry, co tě nebaví?

        V dnešní době lze hry hodnotit naprosto v pohodě i tehdy, když je člověk nehrál. Je to snazší než kdy dříve a nevidím důvod, proč by se měl diskuze o kvalitě hry účastnit jen ten, kdo za ní "vyhodil" 55 Euro a kdo dost možná bude svůj celkový názor změkčovat onou snahou obhájit si takový výdaj.
        *3*
        • V dnešní době je naopak potřeba víc než kdy dřív udělat si svůj názor na hru, než ji odsoudím. Na netu se totiž vyskytuje taková hromada protichůdných a naprosto zcestných názorů, že podle nich prakticky není možné hru posuzovat. Plus si lidi myslí, že je možné si udělat názor na hru z lets play videí - což je totální nesmysl, protože hru hraje někdo jiný, vlastním stylem a ještě do toho člověku cpe jeho vlastní názor.
        • To ale nic nemeni na faktu ze když někdo hru nehral tak o ni vi kulovy:) Clanky na netu mají většinou malou vypovidajici hodnotu (sam ted jeden kritizuješ) a videa a ruzny letsplay taky moc nevypoví, amximalne jaka je grafika a zakladni systém hry..osobni pocit tam nikdo nikdy nenajde. takze ano, přikláním se k nazoru ze když někdo hru nehral, mel by radsi drzet klapacku:)
          • vubec nebyla asi 14 dni beta a nekdy minulej mesic dalsi free tejden...
            • Tak z free víkendu se toho normální pracující člověk hodně dozví. Betu komentovat nebudu. To je už totální výsměch.
  • Zdarec, přidám taky svůj pohled na Fantasy MMO hry.
    Přiznám se, že osobně jsem TESO nehrál, i když jsem nad tím ze začátku silně uvažoval, že se do jejího hraní pustím z toho jak vývojáři vším nahlodávali, ještě než hra vyšla. Pak ale jak jsem viděl videa z původní verze, mě chuť rychle přešla. TESO opravdu působí jako hybrid single a coop multiplayeru v jednom s (pro mě) nezáživným combat stylem. Uznávám že po vydání TESO:TU a jeho posledních updatů se všeobecně vše kolem hry o poznání vylepšilo, ale to dle mě špatně pojaté jádro věci stejně zůstane, museli by tu hru vytvořit úplně nanovo, aby se z toho mohlo stát plnohodnotné Fantasy MMORPG. Nikomu ale TESO neberu ;)
    • Prozkoušel jsem spoustu her tohoto žánru, Lineage II, WoW, GW 2, Tera: Rising, Aion, Rift, Allods, no to je myslím vše a jediné dvě hry z tohoto seznamu, mě opravdu komplexně bavili a zůstalo tomu tak dodnes. Jsou to WoW a Lineage II (Rift je ale taky komplexně slušně zajímavý titul). Ostatním prostě něco chybí, něco aby vás to bavilo jít dál. GW 2 a Tera jsou graficky a combatově asi naprosto nejlepší, upřímě to samo o sobě nestačí, ale jsou to velmi zajímavé MMO. Každá z her má rozdílnou grafiku, ale je to o jejím stylu pojetí, ne o pření se s co nejvyspělejším graf. enginem. WoW, Warhammer, Wildstar mají kreslenou grafiku, ale má to styl a patří to k těm hrám, stejně tak zase TESO, Lineage II, Tera, GW 2, Aion, atd. mají zase realnější a detailní grafiku a sedí jim to, takže o tom to není. Je to o tom, co hra může komplexně nabídnout, příběh, zábavný ale vyspělí combat, content, komunitu, různorodost v tom čemu se věnovat, obtížnost hraní, postup a progres v PVP, bossy v exteriérech, dungy a raidy a zkrátka všechny další menší či větší smysluplné doplňky. Tohle je podle mě v tomto žánru naprosto klíčová záležitost.
      Například v GW 2 i Teře mě velmi zklamalo PVP, a to tím že mají všichni stejný equip a boj je častokrát hodně nepřehledný. Jak vás to může bavit a dávat smysl do budoucna, když vlezete do nějakého BG (všechny velmi podobné a to ani nevím jestli tam je něco na způsob arén jako ve WoW), všichni mají na sobě stený hadry a netáhne vás to dál z důvodu vylepšování equipu a co do zajímavosti se taky o nic závratnýho nejedná. Jinak by to ale nebyly špatné MMO.
      • Tohle všechno má za celou dobu snad jen WoW. Hrál jsem ho spolu s L2 nejvíce, právě z těchto důvodů. Teď asi před měsícem jsem se asi po dvou letech skoro úplné odmlky od her, vrátil k WoWku (k tomu pak ještě World of Tanks, Arma 3 a Assassin's Creed 2 + BH a Revel.), tentokrát ale na Ofiku (dříve jen na free serverech, bohužel) a je to obrovský rozdíl. Datadisky Cata a Pandaria možná byly rozporuplné, to se musí nechat, ale WoD udělal z WoW zase perfektní a myslím si i v současnosti nejlepší MMO. I když je tu target systém (to míření z Tery by bylo úplně best), je to zábava! Přez zeď, slou či strom neprostřelíte, když někomu uhnete k jeho boku nebo nejlépe za něj, nemůže vás zasáhnout, když to není specifický útok, který to třeba dokáže a Elitám či Bossům můžete uhýbat, když se snaží o nějaký speciální útok, expení a questy jako takové už nejsou takový grind, je tu spousta zábavných příběhovek, kde se vám v průběhu mění částečně svět, zrychlilo se vše co bylo zbytečně pomalé, vzhledem k tomu jak je tu už hra dlouho a jak je obsáhlá, takže od starých dob se mnoho změnilo a zlepšilo. I když nesouhlasím s některými rasa/class spojeními jako třeba Trpaslík Mág, je to z těchto komplexních pohledů nejpropracovanější Fantasy MMO všech dob, ať si říkáte co chcete.
        Na L2 mě bavila kupříkladu jeho temná atmosféra, přestupní class questy a s tím spojená postupná přeměna vašeho povolání, ale především celkové hardcore pojetí hry, při tvorbě nebo vylepšování zbraní se vám mohla rozpadnout a všechno bylo ztraceno, pak třeba v hl. městech obří prodejní trhy napříč hráči, mohli jste být hledaní nebo naopak na uřčitou dobu championem či jak se to nazývá, zajímavé monumentální lokace a instance a spousta dalšího. Lineage II je max hardcore MMO co znám. Jediné co mi na L2 vadí, je její ovládání. pohybovat se a bojovat myší, je v téhle hře příšerná otrava, alespoň po mě. V LoL, Dotě, HotS, Diablu apod. je to v pořádku, ale v L2 ne. Předělat ovládání na klávesnici, jako u podobných her, měl bych velký dilema mezi WoW a L2 :D

        Abych už neotravoval, jestli někdo nevytvoří v tomto odvětví něco podobně komplexního po všech stránkách a správně obtížnýho plus třeba něco revolučního, nechytí se nejspíš nic tak dobře jako staré dobré (teď už o hodně vylepšené) WoW a nebo hardcore Lineage II.
  • No takže presne o ten rok to vydali driv než měli. A chteli za to hned 1800? a nebo naka super edice za 75 euro nyní z jejich oficialnich stranek za 75Euro(rly?) což vam vlastne spristupni hrat za emperiala, kterej je samozrejmě ciste nahodou strasne OP.
    A to je prosím MMORPG za které chteli mesicne poplatky ? A co dali starym hracum ktery jim tu betu platili mesicne ? Strasny mounty,oblecky a dalšich par p*covin ci si na tom jejich shopu ted koupíte za 200kč :DD
    I jako mmorpg je tahle hra propadák, to už raci zacnu hrat runespace znova než tohle.

    Nadhernej přiklad jak se na dobrym jmenu da udělat stroj na peníze :)
    • Zakladni hra mela normalni cenu. Nedelej senzaci z neceho,kde neni. A ke zbytku se ani nema cenu vyjadrovat. Kdyz se ti hra nelibi,mas velky vyber. Nemusis se hned ztrapnovat.
      • V MMO velký výběr není. Všechna jsou téměř identická.

        Cena 1500 Kč a více není normální cena za hru. Já dříve běžně kupoval nové hry za necelý 1000 Kč. Jistě, koruna je na tom špatně a Euro šlo nahoru, tak bych ale čekal i pokles cen her na našem trhu. Nárůst cen o desítky % mi příjde docela dost. Neoficiální šmelinářské obchody u mě nepřichazí v úvahu. Tam se mi prostě nakupovat nechce.
        • Ale ESO v normalni edici nestalo 1500. Kde jste na to zase prisli proboha?
  • Trialy a aukce o Guild tradery byli davno pred Tamriel Unlimited.
  • Nechápu váš hate na cenu. Na G2A sem to ted koupil za 370,-
    • sugyn
      A zijete mimo EU kde se neaplikuje DPH?
      • Yup, vybudoval sem si základnu na měsíci.
  • dokud nezmění ten hnusný nezáživný mmo kombat, tak to stále bude lacnota
  • Klasicky hate od lidí, co to naposled zkusili v betě. Jasně, neni to jiná hra, ale funguje teď mnohem líp. Na lore se ve hře klade velký důraz, vůbec nevím, jak by hrát za Norda v Aldmeri Dominion mělo jít proti loru? V každé TES hře byly v dané oblasti vždy zastoupeny všechny rasy, to je jak tvrdit, že se nemůže narodit běloch v Africe.

    Každopádně, zásadně se vylepšily problémy s lagem v PvP, které považuju za nejlepší část hry. Ve hře je také spousta nového contentu pro skupiny a hrát ve dvou je díky novému systému fázování naprosto funkční a jistě zábavnější, než to procházet sám. Grafika je na nejvyšší detaily z pohledu třetí osoby opravdu skvělá, nechápu jak někdo může tvrdit opak. Největšího vylepšení se dočkal samotný boj, je teď rychlejší, plynulejší a hutnější - prostě radost, tak jak píše autor.

    Hra má super komunitu a užívám si jí, každému sednout samozřejmě nemusí. Ale za současnou cenu je to dobrá nabídka.
    • tys asi moc ostatnich mmo her nevyzkousel, co? grafika guild wars je o svetelny roky napred, nemluve o akcnim combatu, kterej v GW narozdil od TESO funguje, navic ostatni MMO hry vyuzivaji svuj MMO prvek kooperace hracu, o tom MMO maji byt, ne ze beham po stejny mape s bandou trotlu, ktery me tam vubec k nicem nejsou...
      • Hral jsem WoW a SWTOR, oboje je proti TESO nudny grind s nulovou interaktivitou prostredi a naprosto nesvobodou pri tvorbe postavy, ktera je zaskatulkovana od levelu 1. S GW2 nemuzu srovnavat, ale verim, ze to klidne muze byt lepsi hra. To ale nedela z TESO podprumernou hru, nezajima me, jestli se jiny MMO hraje tak, ci onak, TESO proste bavi a jeho system dava narozdil od jinych her tohodle typu velkou moznost volby. Navic co update, to dalsi a dalsi vylepseni..
        • Jaká a v čem je tam možnost volby? To není trolling. Prostě se ptám.

          Z mého pohledu je tam vzhledem k povaze TES her příliš malá možnost volby. Je tam pár tříd, které nesedí TES tradici. Je tam omezení armoru a zbraní. Řada questů se odehrává v linii a řada regionů má jasně specifikovaný lineární postup questů, takže to není tak, že by ses objevil ve světě, jako tomu je např. ve Skyrimu, a šel si dělat, co chceš a přeskakoval questy, jak chceš. Zároveň tam nemáš volbu aliance - chceš hrát nějakou rasu? Pak musíš hrát za danou alianci! Anebo zaplatit, což je ale nepřípustné.
      • Já myslím, že všech větších mmo posledích deseti let jsem hrál úplně všechny. I když to není moc relevantní, protože některé jsem ani nedoexpil a jiné hraju už několik let. TESO patří k těm lepším. Jen asi není nejlepší začínat s Aldmeri Dominion.
      • archie777
        Guild Wars je příšernost. Absolutně nechápu proč to vůbec má onen "rpg" příběhový mód, když se všechno odehrává v instancovaných arenách a postava na pvp level automaticky přeleveluje. Žádná ztrátá equipu, žádný adrenalin. Pokud bych chtěl pvp kooperaci, DOTA/LOL toho nabídne MNOHEM víc. Každá "old school" MMORPG nabídne mnohem mocnější zážitek.
        • Souhlas celkem. Guild Wars 2 sem si kupil hned prvni den. Po 2 tydnech sem to vzdal. Hlavne to pvp je bylo fakt tragicky...
          • *1* *1* *1*
        • priste radeji nehodnot hry, ktery nepochopils a nic o nich nevis...a mimo to, jsou GW2 druha nejhranejsi MMO hra na svete...
          • archie777
            A Twilight je bestseller, 50 shades of grey vydělalo 500 milionů dolarů, největší návštěvnost má v ČR Kameňák, COD se prodáva 10 milionů a pořád jsou plný McDonaldy..Jakmile je něco NEJ, většinou to nestojí za nic. GW/GW2 jsem hrál a jsou to hry naprosto o ničem. Soubor instancovanejch pvp arén.Zbytek nestojí za řeč. Ta non-pvp část je stejně blbá jako v ESO. Spousta pobíhajících hráčů v safe modu v obtížnosti pro dementy. Zahraj si UO, Asherona, EverQuest, Darkfall, EVE nebo alespoň vanilla WOW. Zejména v těch starších hrách ten herní svět skutečně tvořil hráč.
            • GW = Guild Wars, tzn PvP a tam by měli mit vsichni hraci stejne podmínky nebo startovni caru a nemela by rozhodovat delka casu stráveného ve hre, tzn cim dle hraju tim mam vice nagrindeno a timpadem všechny novacky sesmazim jen se nane podivam, jedine kde mi to nevadio bylo L2, ale tak tam nikdy nebyli zadne instance, GW1 byla ciste PvP hra a PvE tam byl jen jako doplněk pro pribeh, bohužel GW2 slo presne opacnym smerem a stal se stoho klasicky PvE grind jako u všech ostatních MMO, ale i tak je to jedna z nejlepších MMO, která bohužel neprekrocila stin svého predchudce nebo spis si nasla jiné fanousky nez jednicka
            • To že něco nechápeš a nebo tomu nerozumíš, neznámená že je hra, tomto případě GW/GW 2, špatná hra. A výrok Zejména v těch starších hrách ten herní svět skutečně tvořil hráč je fakr směšný...
      • MrSanta
        Myslím, že TESO má stejný problém jako měl SW:TOR. Autoři se pořádně nemohli rozhodnout, na jakou skupinu cílit. Jestli na TES hráče a udělat pro ně tolik touženou co-op hru z Tamrielu, nebo udělat hru pro MMO harcovníky, která se bude náhodou odehrávat v Elder Scrolls univerzu.
        Já primárně MMO nehraju. Pořídil jsem si SW:TOR, hrál jsem hned od spuštění a ty cca 3 měsíce jsem si tam užil. Jenže jsem si to pořídil páč mám rád Star Wars a hrál jsem to vlastně jako singlovku. TESO jsem zatím nehrál (plánuju si pořídit Xbox One verzi), ale soudě dle reakcí lidí je ten problém stejný jako u SW:TOR. MMO harcovníci nespokojeni, fandové univerza se celkem baví a chybějicí nebo špatně udělané MMO prvky jim jsou putna. Já se ovšem docela těším až si naroluju orka mlátičkou a vykročím za dobrodružstvím.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit