Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mno, nějaký crack to spraví. Je směšné, že člověk musí sáhnout po warezu, aby si zahrál single hru bez netu :D
    • ano a ještě směšnější je to že vyžadovaní netu je jen DMR "ochrana" /omezení/ jen pro platící zákazníky, protože pirátská verze pojede bez internetu....
      • A ja se primo valim smichy nad tim, ze bych mel PLATIT za to, abych nemoh hrat.
  • Keyz
    "Jednoduše řečeno, tvůrci nechtějí (a možná neumí) hráčům nabídnout zážitek z hraní singleplayeru, který nevychází z podoby vesmíru, co se neustále mění na základě akcí všech ostatních hráčů připojených k internetu."

    Kdo sakra chce hrát SP s nutností hrát ve světě který se mění podlé lidí co to hrají někde jinde? Pouze to mohou pokazit anebo nějak jinak neplánovaně upravit atd. Sakra od toho to je SP aby člověk hrál svojí roli. A nějaké změny se dají také naprogramovat. Ale u SP to má být předem vymyšleno, tak aby nevznikaly nějaké velké nepříjemnosti jako když se většina lidí rozhodne spáchat ve hře debilitu a něco tím ovlivní, tak se daná debilita zjeví u hráče co hraje SP.
    To potěší.
    • walltar
      Tak ony se tímhle řídí hlavně velké události ... ceny v ekonomice, výsledky válek a různé další velké věci.

      Imho to není na škodu a hra díky tomu bude živější a bude se měnit ... což je u totálního sandboxu, bez jakéhokoliv příběhu spíš plus. Protože s úplně statickým vesmírem by to byla celkem nuda. A nemyslím, že hra dovolí lidem udělat nějakou blbost, která tě nějak výrazněj ovlivní.
      • Keyz
        A to naštve. Hraješ si SP vrátíš se za týden a ceny naprosto jinde. Prostě tam lidi něco podělají. Hra se hraje vlastně z části sama ale značně nepředvídatelně.
        Naškodu to není v MMO. Ale to měl by SP a mělo být offline.
        • walltar
          No tak to je pro mě u tohohle druhu her určitě plus ... Já třeba sem za tu nepředvídatelnost jen rád.
          • to mas jiste pravdu, ale prakticky sebrali hracum vyber jaky styl hry se jim libi. konzervativni hraci nechteji hrat na netu i kdyz ho maji doma. osobne znam takove takze chapu i tu druhou stranu.
            • walltar
              Já druhou stranu samozřejmě chápu ... Ale ten Sólo mód co tam je se od hraní offline liší jen minimálně. Jde jen o stahování dat z ekonomiky a podobně. Takže většině hráčů nevzali možnost výběru. Opravdu to postihne jen lidi co mají špatný internet, nebo jim zrovna vypadne .... a těm co to vadí, tak vrátí peníze. No a kdo nepřispěl, tak si hru prostě nekoupí.
  • Vsetci vieme preco to je naozaj....lebo na PC je warez 99%. Vid Unity i Ghost kde PC predaje smiesnych doslova par %...no ok s digi sa to vysplha na 5 ale je to nic. Detto GTA V. Dufam ze Denuvo tak skoro neprelomia a bude ho mat kazda PC hra
    • No vidis, ti warezaci si prave tuhle hru ZAPLATILI predem. A ted ji jeste budou muset upiratit, aby si ji mohli zahrat ... to je proste double lol minimalne.

      Njn, simcity prece taky nejde hrat bez ubercluster serveru, protoze to pocita celou ekonomiku a tak ... jo aha, oni ten ubercluster vypli 3 dnu po launchi, protoze to nefungovalo vubec nikomu ... ale offline se bez cracku proste neda hrat furt ... DIII si taky v singlu nezahrajes, njn, moh by sis sam sobe nacheatovat equip, to by byla katastrofa.
    • Argumentovať predajmi povrnchných mainstream hier orientovanými na mentalitu konzolistov je smiešne... Naviac pokiaľ konzolisti nepirátia, tak len a výhradne preto, že nemôžu..
      A len tak mimochodom, existuje veľmi známy PC e-shop, ktorý sa orientuje na predaj výhradne DRM-Free hier a má s tým veľký úspech, dokáže sa uživiť aj pri konkurencií takého giganta, ako je Steam ;) Zase vec, ktorá by na konzolách nebola možná ;)
      • Hnisavec
        jj preto sa o ne bijete, vypisujete petície a na piratebay ich denne stahujú stotisíce....PC drísty...nebyť konzolí tak nemáte na PC čo hrať mimo undergroundu...
        • walltar
          Jak kdo ... Já za poslední rok nehrál skoro žádné porty z konzolí. Tak bych řekl, že 2-3 hry za rok. Petici jsem v životě nepodepsal. Poslední dobou sem hrál spíš různé MMO a teď třeba Hraju Wasteland 2. A na takový Project Eternity se nemůžu dočkat. Elite taky bude na celkem dlouhou dobu.

          Ono na konzolích zase až tolik pecek nevychází .... většinou je to taková výpň, kterou člověk dohraje a v životě si na ni víc nevzpomene. Sem tam je tam něco fakt dobrého, ale to je sem tam i na PC.

          Myslím, že jak konzolový, tak PC hráč má dost co hrát ... Jo na konzolích jsou určitě větší tituly, to se nedá popřít, ale větší neznamená hned lepší. To je čistě na každém jednotlivci co preferuje.
    • Už tym PC hracum tolik nezavid, neni to hezky *7*
  • My chceme GamesPlay Elite: Dangerous s Petrem Poláčkem !!!
    • mluv za sebe...
    • Elajt FTW!
    • Přesně, vždyť už o tom mluví asi rok, tak ho to konečně nechte zahrát *15*
  • Osobne mi nevadí , že to nebude off-line a vysvetlenie o neustále meniacom sa vesmíre je uspokojivé. Ale neodpustím si poznámku , že sypanie si popola na hlavu teraz , že o tom mali hráčsku obec informovať skôr, je číre farizejstvo: Prinajmenšom už pred niekoľkými mesiacmi museli vedieť , že off-line z hry vylúčia. Takže môže tu roniť aj krokodylie slzy je to len pokrytectvo. Je smutné, že slušné jednanie s potencionálnymi zákazníkmi a hlavne s tými , čo už zaplatili ako si v dnešnej dobe nemá miesto. Keď k tomu pripočítam, že po problémoch s Assasin Credd sa mi nechce rozbehnúť ani Far Cry a na Internete som zistil , že podobne sú na tom aj mnohí ďalší majitelia originálok, tak si kladiem otázku. Funguje už vôbec niečo normálne , alebo to bude trend?
    • Ona je realita asi jinde. Oni teprve ted zjistili, ze nemaji nic, nez holej pustej svet. Jinak proste vubec absolutne NIC. A aby se v tom vesmiru delo alespon neco, tak to neco musej generovat hraci. V singlu by se ti nedelo proste ... nic. Porad to nic ale nemeni na tom, ze minimalne 50% hracu to podporilo proto, ze ocekavali zcela offline a single hru, mozna s moznosti si online zahrat.

      Mimo jiny je na tom krasne videt, proc nikdy nikomu predem nedavat ani korunu. On ti totiz slibi steak z pravy svickovy, ty si zaplatis 10kg steaku a ve finale dostanes Eckama a plnivama nacpanej kus igelitu (taky se tomu rika parek), kterej kdyz nabidnes coklovi, tak se zaknucenim utece.
      • Hele můžu se zeptat, kolik už jsi toho v Elite:Dangerous odehrál? Já nějakých 180 hodin. Většina Solo play a to, že je ekonomika dynamická je pro mne stejně jako u Waltara to, co mne u hry baví. Navíc se v poslední době vyplatí číst i i ty zprávy, co se tam píšou. Pokud nejsi vyloženej blbec, neproděláš. Když levně nakoupíš, přinejhorším s malý m ziskem za průměrnou cenu, s trochou štěstí s velkým ziskem za slušnou cenu. Při statických cenách v systému A kup ryby, skoč 2 systémy prodej ryby a kup procesory a zpátky pro ryby. Zopakuj 800x, kup větší loď. Na to by ti ale stačila hra co má jen ty dvě stanice, ne?
        Na to je snad asi lepší si nascriptovat BOTa a jít na pivo. Pak by se našli inteligenti, co by si na youtube našli "nejvýhodnější trasu" a makrovali ji do zblbnutí, jak moby ve WOWku. Offline mod bych ani tak nehrál, na druhou stranu OPEN taky ne. Mám hry na to, abych si večer odpočinul po práci a ne aby mne honil nějakej 24/7 profík mezi asteroidy. I ty NPC jsou na mne někdy moc drsný :). A týmovka s pár kamarády je z toho ta vůbec nejlepší varianta.
        • Tys vzivote nevidel zadnou hru? Podle vseho to tak je. Dynamickou ekonomiku umely hry uz pred 30ti lety. A minimalne 20let ruzny gamesky umoznujou hrat s kamosema nebo proti nim. Ale pouze pokud to tak chces. Presto se kupodivu daji hrat zcela offline.
          • Absolutně jsi nepochopil, tak vysvětlím: dynamickou ekonomiku, která není simulovaná teoretickými výpočty a akcemi NPC (jako třeba serie X: od Egosoftu) ale reaguje na činnosti stovek tisíc reálných hráčů.
            Hry jsem hrál ještě před revolucí na 8 bitech a od revoluce i příležitostně programoval, takže mám malinko přehled o oboru.
            Takže mne překvap 30let starou adekvátní hrou s dynamickou (nikoli STATICKOU předscriptovanou) ekonomikou.
            Pokud si dobře pamatuji, z 30 let starých onlinovek se hrávaly snad jen MUDy a tam se moc o dynamické ekonomice mluvit opravdu nedalo.
    • walltar
      No ona ta jejich MP část je zatím tak špatně provedená, že si myslím, že tam ani neměla být. Pochybuju, že vůbec někdy zapnu open play.
      • Hele Walltare mě se nezdá nijak špatná. Mě funguje bez problémů a pokud máš pořádnej router se zapnutým UPNP, hra bude zvesela dělat nodu z tebe a budeš bez problémů. Funguje to na principu P2P a to se všema výhodama i nevýhodama. Pokud ale tuhle hru máš rád, pár minut na nastavení routeru by sis udělat mohl. Pak si tě server ED "ošahá" zjistí že si vhodný kandidát na nodu a seš téměř za vodou. Jediné co může zkazit takovou hru je pád hlavních serverů. Ale to jsou prostě porodní bolesti.
        • walltar
          No dýl se to načítá a hráči to nepřinese žádné výhody ... ono spíš de, že to MP prostě není zakotvené v gameplayi. Pokud nejsi pirát, nebo bounty hunter, tak ti to dá jen nevýhody. Proč se nechat přepadávat lidma, když si můžu vystačit s NPC, který nemají takový lodě?

          Jo když si letím zabojovat s lepší lodí a výbavou, tak bych o tom, že to zapnu i popřemýšlel ... ale většinou se mě stalo, že lidi mají menší bounty, než NPC, takže to opět nemá cenu. Maximálně pro lidi, kteří hledají větší výzvu v boji ... potom asi jo.
      • Tak to si ma už vôbec nepotešil. Skôr dorazil. To aby som sa na to netešil. A to som pri starom Elite strávil pekne dlhý čas. Asi pôjdem zase hrať Oolite.
        • walltar
          No já bych řekl, že to co najdeš v Oolite najdeš i v nové Elite. Toho se bát nemusíš.

          Ale ten jejich MP systém je takový divný ... Pokud si trader, tak jediné co ti to dá, že sem tam tě přepadne hráč pirát v lodi kterou nemáš šanci porazit, nebo jí utéct. A policie ti nemá šanci pomoct,. protože on má loď lepší, než oni.

          Pokud si těžař tak to samé, pokud explorer to samé ... Prakticky existují dvě povolání, které mají vůbec nějaký smysl se připojit do online hry. A to piráti a bounty hunteři.

          Ale pocit se hry je stejný, vesmír je stejně prázdný, jen sem tam místo NPC lodě potkáš hráče. Nic ti to nepřidá. Tam kde bylo dřív 10 NPC, je 10NPC a jeden hráč. Sem tam potkáš víc lidí u stanic.

          A celý ten systém funguje na peer to peer systému. Jediná výhoda, kterou vidím v tom allways online je, že můžeš hrát s kamarády (naštěstí kvůli tomu nemusíš do open play) a že těžíš z velké ekonomické simulace, která jede u nich na serveru a bere data od hráčů. To je určitě plus oproti starším verzím.
          • Viz vejs, stejne "ekonomicka simulace" byla v simcity, ne? lol Dovedes si predpokladam zive predstavit, jak to bude vypadat, az se pripojej vsici bakeri naraz ... to zas bude pindu o DOSech a pod.
            • 2stonkeeper: ty debile, elite zadnej multak NEMA a NIKDY jako multak prezentovana nebyla. Odzacatku ej to prezentovany jako single hra, s moznosti (nekdy v budoucnu) se zapojit do online.

              A dopce uz spravte ty zarany fora!
            • walltar
              Tak ten případ z elite je třeba pro mě něco co mě k té hře táhne. *1*

              To že se ten vesmír mění a zítra může být jiný, než byl dneska. Něříkám, že to vyhovuje všem, ale já sem za to všema deseti.
            • Tak si precti o SC ty PR zvasty, jak budes hrat za to svoje 10tibarakovy pidimesto, a proto ze nemuzes hrat offline, protoze ten jejich server simuluje celou ekonomiku a umoznuje ti trebas s.cky prodavat sousedum.

              Hele, kdyz chci ja hrat sam, tak chci hrat sam. Kdyz budu chtit hrat MMO, tak si najdu MMO. Kupodivu se single hry hrajou prave proto, aby mi nikdo nezvanil do toho, co kde a predevsim kdy. Kdyz si single hru dneska ulozim, a za rok se k tomu save vratim, bude hra v naprosto presne stejny podobe. Ja vazne nechci nekde zaparkovat lod, a za mesic zjistit, ze 150 parseku kolem je vsechno obsazeny piratama.

              Zkus si to trebas predstavit jinde ... nahodime rekneme ...skyrim. A ted si to predstav, ve mestecku ti reknou, ze v jeskyni za vsi sou lupici. Ty si to ulozis, a za tejden prijdes, s tim ze pudes teda vybit ty lupice, a on uz ti je nekdo vybil. Nebo ... v meritku elite, nakoupis nekde za miliardu kreditu cojavim ... nejakej fet, povezes ho pres pul vesmiru, takze si das dneska pauzu, a reknes si, ze ten 10tihodinej prelet dodelas zejtra ... a zejtra prijdes o tu miliardu, protoze mezi tim nekdo dorucil 100 takovych nakladu a cena tvyho zbozi je nula.
              • Reakce na příspěvek:

                Kdyz chces hrat sam tak proc sakra hrajes hry ktera je delana primarne jako multak??
            • walltar
              Ne v Sim City nebylo co Simulovat ... Tady jde o to, že hra bere data o tom co lidi dělají a potom z ní sestavuje ekonomickou simulaci. Je to trochu něco jiného ...

              Například si vem válku v nějakém systému. Hra potom vezme to co lidi dělají a podle toho tu válku bude upravovat (Pokud tenhle systém taky neopustí, jak SP).

              Myslím, že by to šlo napodobit i v SP a že hromada lidí by radši statický vesmír v SP, než tohle s always online. Ale nemyslím, si že na to teď FD má dost financí a času. Celkově tu hru spouští nedodělanou ... Čím to asi je?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit