Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • musím souhlasit s recenzí, že ui je dost tragickej. doufám že vyjde mod ktery vylepší user interface, ktery vypada ted nejak takhle
    http://postimg.org/image/aqpir6013/

    když to srovnate treba s patou civilizaci, tak rozdil v prehlednosti je znatelnej
    http://postimg.org/image/ucdkr15k3/

    proste user interface je v hrach tohoto typu zasadni, vemte si treba posledni prezentační video k novemu football manageru, kde se venovali jen zmenam a vylepšením v ui. taky by ta hra potrebovala lepší prezentaci a pak by to nemusel byt tak menšinovy žánr. proste u mnoho lidí pres tohle vlak nejede *13*
    • Robotron3
      Tohle je menšinový žánr svým obsahem a zaměřením, ne jak vypadá ui. EUIV jsem sice ještě nehrál, ale to uživatelský prostředí vypadá uplně normálně, přesně odpovídající tomu typu hry a hodící se k tý době.
    • Magister_Peditum
      Já tam tedy moc znatelnej rozdíl nevidím. Velikost písmenek je u obou screenů stejná.
    • A co ti na tom pořád vadí?? Místo nějaké rolování na tři stránky prostě najedeš na ikonku, přečteš si bonusy a tím to končí.
      • Robotron3
        Zkusit menší rozlišení? Když se na to dívám na youtube na 1080p monitoru, tak mi ty fonty přijdou akorát http://www.youtube.com/watch?v=ZlcscBCW4DQ
      • a ješte poslední vec, nejde o novy problem lidi si na tohle u paradox her stezuji uz davno a oni proste nejsou schopni to upravit (proste tolerovat lidi kteri by to chteli mit vetsi).
        • Jenže abys to mohl efektivně hrát, tak prostě musíš mít informace v co nejzkondenzovanější podobě.
      • p.s.
        mimochodem tenhle problem ma vic lidí, stačí dat do googlu paradox game font size a najdete k tomu vic topicu. jde o to že čim vetsi mate monitor a rozlišení, tak tim menší je text.
        nechci to tady spamovat svymi stižnostmi jen jsem to zminil jako problem
      • proste na to nevidím, asi bych mel zajit k očari *4*
        • A nebo ještě jedna možnost, zkus použít "krční zoom" *4*
  • smlouvou stihli jeste v 15., ale ridili se ji vetsinou v 16., to bych teda zrovna nevytykal *5*
    • Nevytýkám, pouze doplňuji.
  • "Buď je obchod opravdu jen naleštěné nic, nebo jsem do něj nedokázal proniknout. Obojí je chyba hry." - Tento výrok mě zaujal, proč by to druhé měla být chyba hry a ne autora?
    • Obchod ve hře funguje velice dobře a podle reálu. Třeba já hraju za Čechy a mám kolonie po celém východním pobřeží USA plus část Kanady. Celá tahle oblast spadá pod obchodní uzel Chesapeake Bay. Z toho si musím přesměrovat zboží do svého domovského obchodního centra, což je v mém případě Lubeck, kam sem přesunul svoje hlavní město. Takže produkce mých kolonií nyní směřuje do mého hlavního města a generuje velký zisk.

      Druhá část úspěchu je mít na těchto klíčových uzlech co největší trade power, protože čím větší bude v uzlu v Americe, tím více zboží půjde do mého hlavního města a ne třeba do Francie a čím větší v domovském uzlu, tim více dukátů získám. Trade power je součet této hodnoty ze všech provoncijí v daném uzlu, takže je potřeba tam stavět budovy na zvýšení trade power a pak také flotilou obchodních lodí.

      Obchodní uzly a trasy se nedají měnit, takže je potřeba už podle toho za koho hraju kolonizovat území, ze kterých si můžu přeposlat zboží do domovského města, případně hlavní město přesunout do lepšího oblasti. Pokud bych třeba nechal hlavní město Prahu, tak bych zboží z Ameriky nedovezl, protože do uzlu ve Vídni žádná trasa z Ameriky nevede. A uzly mimo hlavní město mají postich -70% ze zisku, takže skoro nic nevydělají. Proto Lubeck je ideální volba a je v něm i x krát více zboží a dukátů něž ve Vídni *1*

      Každopádně hra ani manuál toto nevysvětluje a hráč na to musí buď přijít, nebo pohledat na internetu jako já.
    • smejki
      Protože <>kretén není ten, komu dali auto a on s ním srazil babku na prvním přechodu, ale ten, kdo věděl, že to má přehozené pedály a neřek mu to (pomiňme, že by na to přišel už při rozjezdu). Hra má, když už ne při samotném hraní, tak alespoň v tutoriálu nebo v manuálu popsat svůj systém, aby hráč věděl, jaký má jeho vstup význam, co který indikátor znamená a jak lze jeho hodnotu ovlivnit. Pokud na mě bliká, že Franta má hodnotu 0,32 a posléze beze slova vysvětlení zemře, je to trochu jiná situace, než když mi hra jasně indikuje, že to je hodnota hysterie, která, pokud klesne na nulu, může(!) mít za následek, že Frantovi v třesu vypadne baterka z kardiostimulátoru, a že snižování této hodnoty zabráním tím, že ho nebudu posílat ven, když je agorafobik. To nemá, jak tady Trisektor blábolí, nic společného s jednoduchostí, nýbrž s jednoznačností komunikačního rozhraní člověk-stroj resp. člověk-hra.
      • Potvrdils má slova. Pokud chceš dozvědět podrobnosti, čti manuál, nebo se zeptej vývojářů. Pokud na to chceš přijít sám, tak prostě zapoj mozek. Bude to pochopitelně chvíli trvat, ale o tom tyhle hry jsou.
        • smejki
          tomu říkám metagamingový masochismus. reverse engineering je zábava, jen když mi za to někdo dobře platí.
    • Zřejmě proto, že někteří jedinci (resp. většina světového herního trhu) si myslí, že hra musí být jednoduchá a tupá, aby ji i naprostý lempl byl schopný bez nejmenšího náznaku snahy hrát a dohrát.
      Tak to jaksi s EU4 nefunguje. A i díky tomu je to dobrá hra.
    • Protože hra obchod nevysvětluje. Hráč do toho prostě nemůže proniknout, i kdyby chtěl. Teda jo, mohl by určitě dělat tisícovky testů a zkoušek, aby vypozoroval chování těch číslíček pod kapotou... ale to jsme pak zpátky u toho, že by to byla chyba hry.
      • Ale nepřeháněj. Stejně tu hru musíš hrát desítky hodin, abys to vůbec uměl, a za tu dobu to prostě pochopíš.
  • EU4 přináší oproti trojce řadu super zlepšení (obzvlášť mě bavil obchod s využíváním lehkých lodí a vedení námořních válek čistě za účelem oslabování obchodního loďstva mých rivalů), na druhou stranu ale 4ka přinesla jednu diplomatickou možnost, která podle mého názoru celou hru téměř zničila: Fabricate Claim.
    EU3 byla fantastická v tom, že ať měl člověk sebesilnější armádu, rozšiřovat impérium bylo nadmíru složité především z důvodů získávání claimu, casus beli a core provincií, zkrátka proto, že Evropa je národnostně a kulturně velmi pestrá a jednotlivé národy nerady trpí pod okupací cizích mocností. Díky Fabricate Claim tento faktor zcela odpadá, vytvoření claimu na provincii trvá směšně krátkou dobu (s obrovskou pravděpodobností úspěchu) a odpadá tak potřeba vytváření komplikovaných "game of thrones", aby hráč po dobyvačné válce dokázal nově nabytá území také udržet v rámci celistvého impéria. Díky tomu se zkušený hráč stane téměř za jakoukoli zemi během 150ti let nejsilnější mocností světa a není třeba hrát dál.
  • ja na hru tohoto typu mam velkou chuť jen mne mrzí ta špatna grafika, škoda že to nema vizuál jak rome 2. dokonce i takový empire nebo napoleon TW ma hezčí vizuál *13*
    • Magister_Peditum
      Pro potřeby hry (tj. mapy světa s tabulkami) je grafika naprosto dostačující.
    • Vizuál je dán tím jejich Clausewitz enginem, který používají na všechny jejich hry. Proto vypadají CK2, March of eagles, EU IV atd. skoro stejně.
      • jo paradox spamuje hry ješte víc než ea nebo datadisky ke cod, misto aby udelaly jednu poradne
        • Strategická globální hra a FPS je trochu něco jinýho a stejně tak tam je trochu jiná váha grafického zpracování, ale asi je zbytečný ti to psát když si jen hloupej trol...
          • jakej trol, jaka vaha? proste hra vypada hnusne včetne toho minima veci co tam je (lodičky vojačci).
            je to jedina vec co tam je a pak jeste tabulky ani jedno nezvladli, resp se s tim neobtezovali. za to že je to grand hc strategy ješte neznamena že to musí vypadat tak hrozne
            • trojka byla hnusná...todle už je dostačující, radši takovouhle funkční grafiku (i když žádnej zázrak) než přehypovanou ultramega cool s nerealistickýma stínama a nesmyslným shiningem
    • vidíš to...a mě se zase nelíbí grafika globální mapy v rome 2 zatimco ta v EUIV jo
    • grafika je super co by si sakra chcel? Je tam velky posun od EU3. Uz sa tesim na Victoriu 3

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit