Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S článkem souhlasím až na toho desmonda. Možná budu sám, možná ne, ale díky desmondovým flashbackum sem si připadal že něco striktně neprojíždím nebo ,,hraju,, ale jakoby opravdu prožívám vzpomínky zakódované v DNA. A když se pak objevil v Monteriggioni a viděl tam eziova ,,ducha,, tak mi to prostě přišlo tak nějak opravdově až uvěřitelně... Black flag mě z pohledu piráta moc zaujalo ale zase nebýt těch odboček, špionáže, poslechy telefonů zesnulého desmonda prostě to propojení by tam dost chybělo toť můj názor. ( Taky se vám v průběhu hraní AC serie stalo že jste se zamysleli a říkali si co kdyby některé věci v dějinách tak opravdu byly ?? :D)
    • nekromant33
      Kdyby šlo čistě o to soupeření templářů a assassinů, tak jo, ale to scifi to už tahá za vlasy. Je to takovej podobnej pocit, jakej jsem měl při čtení The Da Vinci Code, tam bych se tomu vůbec nedivil, kdyby to takhle bylo irl.
  • Jinak mi příjde zajímavé to "propojení" univerza Assassins Creed a Watch Dogs...jsem zvědav jestli se to nějak rozvine a bude to víc než jen takový easter egg.
  • Khanemis
    Přijde mi poněkud brzy dělat rekapitulaci přínosu Black Flag do série, takové věci by se měly myslím dělat přeci jen až trochu s delším časovým odstupem:) Ale jinak zajímavý článek a pěkné zamyšlení. Neztotožňuji se sice se všemi myšlenkami, nicméně v základu musím souhlasit.

    A u Black Flag, který mám právě rozehraný, opravdu také kvituji silné omezení asasínsko-templářského příběhu...já vím, že leckomu ten příběh, který se od začátku snažil trošku svézt na popularitě Dana Browna a podobných konspiračních myšlenek, sedí, ale pro mě osobně to byl vždy trn v oku, který odváděl od jinak precizně zpracované historické linky.
  • Hrál jsem ACII, ale díky atmosféře měst, volnosti pohybu a chytlavé hratelnosti. Hrál jsem ji ovšem příběhu navzdory.
    Kromě historických jmen je komentář o "dovzdělávání" hráče úsměvný a snad by mě ani nenapadlo, že schematismus, kterým hra okolnosti vykresluje by kdokoliv mohl brát vážně a snad je i považovat za tahouna hry.

    Pokud by snad někdo měl skutečně ambice zažít o co v dané době skutečně šlo, doporučuji přečíst "The Borgias: The Hidden History" (G.J. Meyer; též vydané v audio podobě).
    Osobně pro mě přednost hry v této oblasti tkví právě v tom, že mě dokopala se dozvědět, "jak to bylo ve skutečnosti."

    Souhlasím též s recenzí na ACIV: vypuštění tohoto schématismu hře rozhodně neuškodilo, ba spíše prospělo, protože se poté otevírá šance, že se hrdinové mohou stát skutečně uvěřitelní.
  • Opravdu hodně opravdu by bylo zajímavé kdyby "onen tajný zaměstnanec" (v AC4) se najednou z něho vyklubal Aiden Pearc... Nicméně nelze popřít, že odkaz na watch dogs je tam spousta ale to ať si najde každý sám :) Docela by mě bralo to propojit bylo by to hodně zajímavé ... :)
    • Walldstein
      Co odkazů na Watch Dogs, ale ti kteří znají Piráty z Karibiku jako svoje boty tam najdou taky hromady odkazů (nemluvim jen o Černovousovi)..
  • Je zajímavé, jak se hráči rozdělili na dva tábory - Jedni Desmondovu část berou jako originální prvek hry, druzí jako něco naprosto otravného. Já patřím k té druhé části, jakékoliv, byť sebemenší vytrhnutí z historické části mi silně vadilo a jsem si jistý, že scénáristé by bývali byli schopni celý příběh první civilizace odvyprávět i jinak - mezi řádky historického příběhu. Ta část s Desmondem totiž mnohem víc připomíná antické Deus Ex Machina, která slouží jen k jednoduché interpretaci toho, co by si jinak hráč musel složitě domýšlet...jenže to by mě osobně bavilo daleko víc. Nechat tam trochu Dänikenovského tajemna a nevpálit hráčovi všechno až pod nos. Navíc mi byl Desmond značně nesympatický (to uznávám je čistě moje záležitost:) a celá ta myšlenka čtení paměti s DNA mi přijde natolik uhozená, že jsem musel při vysvětlování často obracet oči v sloup. Sci-fi mám rád, ale založené na uvěřitelných technologiích, a ne na magii...
    • DNA je schopna vydrzet i nekolik tisic let ...co je na tom magickeho? Naopak je to podle me velmi zajimava myslenka ...a uz vubec ne nova, nebo uhozena. Nedavno jsem cetl, ze pokud pujde vse dobre, tak je docela blizko doba, kdy se budou vsechny informace ukladat do DNA. Proc by se tedy pak nedalo nejakym zpusobem ve stare DNA cist jako v knizce. Cesty do hlubokeho vesmiru taky nejsou magie ...jen nemame technologii jak toho dosahnout ...zatim.

      No a ke hram AC ...me Desmondova linka velmi bavila. Dokonce jsem cekal, ze tu provazanost jeste v dalsich dilech prohloubi ...vlastne to delali ...pak ovsem nekdo asi zmenil nazor. Pro me skoda, pro jine vysvobozeni :)
    • Jack1947
      Je pravda ze to nemuseli tak uplne prehanet potom (3 dil tusim) kazdopadne to uplne vymizelo s BF a pokud to tak bude i nadale nemas se ty a tobe podobni ceho bat. *3*
  • Walldstein
    "Black Flag zabodoval novinkami v rámci systému, které však obecenstvo bude chtít i v dalších dílech." No pardooon, ale mě osobně třeba znechutilo ovládání, vzhledem k tomu že sem čekání na vydání krátil čekání AC II a AC II:Bro tak i po nahranejch 36h hodinách hraní mám tendence pro akrobatickej běh držet mezerník a při držení shiftu nadávám proč při normálním sprintu leze po všem, pak mi dojde že sprint už není, že už mám vše na jednom tlačítku.. Na druhou stranu je AC IV:BF docela příjemná změna po chabém AC III.
  • Super diskuse. V AC4 mám dohráno 49% hry, přitom hlavního příběhu mám dohráno jen okolo 35% - hraju totiž hodně vedlejší mise a dokonce mě baví sbírat truhly, písničky apod. Hra mě opravdu baví, osobně bych ji klidně srovnal s GTA5 až na jeden celkem podstatný problém. GTA5 je dotažené do konce (až na pár výjimek) ve všech směrech, AC4 obsahuje bohužel mraky nedodělků, nelogičností, špatných designerských rozhodnutí, bugů atd. Přesto to vcelku funguje a moc mě to baví.

    Těch pár věcí, které mě štvou:
    1/ ve velkých přístavech nemohu zakotvit sám jako v těch malých ale je tam loading, 2/ při útoku na pevnost (po zničení obrany) bych čekal hromadný útok celé posádky na pevnost, místo toho posádka zůstane na lodi, já vyšplhám na pevnost (všude ticho jak po pěšině) a když se do pevnosti dostanu, moje posádka už je dávno tam (asi se teleportovali), 3/ celkově by se posádka mohla trochu víc zapojovat, mám 50 mužů pod sebou a všechno dělám sám, 4/ soubojový systém je naprosto trapný, jsem spíš casual hráč (třeba u Sleeping Dogs jsem se celkem zapotil, než jsem se to naučil, nejsem na tyto souboje prostě nijak moc zručný), ale i tak jsou souboje tak snadné, že prakticky nejde zemřít a stačí mačkat prakticky jedno tlačítko, 5/ fakt mě štve, jak Edward při běhu leze na každou bednu, ikdyž chci běžet po zemi, 6/ umělá inteligence protivníků je příšerná, až to občas vypadá komicky (chápu, že je to tak zamýšleno), 7/ Kavka je bezvadná, mám ji rád a štve mě, že nemůžu jít do podpalubí (přitom podpalubí jiné lodi bylo v rámci příběhu); navíc Edward nemá v kajutě postel :)), 8/ moře je tak plné lodí, až je to občas fakt divné :), 9/ nakupování výbavy pro Edwarda nedává smysl, když si to nejlepší mohu koupit hned na začátku, 10/ spravování vlastní "vesničky" (zde zátoky) mě ve trojce hodně bavilo (včetně příběhů obyvatel), zde je to strašně odbyté, 11/ drancování desítek lodí je po čase docela nuda (hlavně teda ta naloďovací část), 12/ šipka zuřivosti je strašně silná zbraň, navíc dostupná hned ze začátku hry (dá se s ní stealth způsobem vyvraždit úplně cokoli), 13/ x dalších drobností, na které si teď nevzpomenu, ale které mě vždy rozesmějí nebo rozčílí, když AC4 hraju

    Přes to všechno ale ta hra v celku funguje a opravdu mě baví. :)
    • Súhlasím s väčšinou ale s tým, že naloďovanie na lode začína byť po dlhšom čase nuda nie. Mám potopených nejakých 400 lodí a stále ma to neuveriteľne baví. Inač si vystihol väčšinu problémov.
  • Tilwaen
    Super článek *4*
  • Mě nejvíc bavila asi dvojka a jedinej díl co jsem nedohrál kvůli nudě je AC:III *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit