Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Díky moc.... Jen takovýhle "výletů" do jiných temát, než jenom čistě herních více prosím.
  • Assasini existovali, o tom není pochyb. Masyaf je doložený a dodnes existuje a jsou i dokumenty jež potvrzují přítomnost assasinů. Assasíni byly dříve známí jako hašašíni (původem z Alamůdu) a až později jejich název byl přejat jako zabiják. Hra je založená na pravdě, samozřejmě, hodně věcí je upravena, aby zapadla do hry. Všechny postavy jsou skutečné a něco, nebo někdo je spojuje, tak proč by to nemohl být Ezio Auditore da Firenze.
  • bomba článek... díky moc, prosím více takových "exkurzí" do pozadí některých her. Opravdu perfektní práce.
    • Psychotic
      To nevím do které. Her podle skutečných událostí (nebo zčásti skutečných) asi moc nebude, nebereme-li střílečky z 2. světové a strategie ze starověku. Já si tedy na žádnou nevzpomínám...
  • Není zas tak pravda, že se neví, jak zemřel Cesare. Jistě, všude se sice jen píše, že zemřel při obléhání Viany, jenže na anglické wikipedii se píše, že byl shozen "záhadným vojákém" z hradeb hradu ve Vianě... Takže stejně, jako ve hře...
    • xMort
      Jen jestli to někdo nezeditoval, aby to sedělo :)
  • Rod Auditore samozrejme existuje. Staci troska googlovania a sikovnosti. Nasiel som taliansky rod Auditore, ktoreho dnesny potomok sa vola Marco Lorenzo Auditore II, z Talianska, ktory dnes podnika prenajmom drahych vil v Toskansku a okolitych oblastiach. Ak sa nemylim, Eziova vila stala v Toskansku. Ak autori naozaj cerpali z historie zo skutocneho rodu Auditore, ma to nejaky suvis. Auditore rod bol vo vseobecnosti velmi podnikavy, potomkovia podnikaju s manazmentom a predajom dodnes. Je to ale len moja fikcia.
  • +1
  • Ocelot23
    Více takových článků :) Kvalitní
  • Ezio podle mě existoval když existoval nicolo machiavelli tak proc ne ezio kdyz byly pratele
  • Moc pěkný článek, vždycky jsem si lámal hlavu s tim, jestli se chlapci (a dívky) z Ubisoftu někde neutnuli, ale kromě černobílého zobrazení Césara a poněkud iracionální povahy Leonarda zřejmě ne. Těšim se na další podobné nálože historických faktů a jejich propletení s nějakou hrou. Jaképak období se asi bude řešit příště? Do jakého jiného a zmatkového období by se dal zařadit další díl AC?
    • Tak pokud nevydaji pred AC3 zadny dalsi spin-off, tak uz se asi zadneho historickeho obdobi nedockame, protoze trojka se bude s nejvetsi pravdepodobnosti odehravat v soucasnosti
  • Zajímavý článek. Mě osobně vadily nerealistické zbraně - v téhle době se už dávno nepoužívaly luky, ale standartní zbraní byly kuše. (Dočetl jsem se, že např. v Benátkách musel každý občan vlastnit pro případ války kuši, a každý rok se pořádala cvičení.) Městské stráže, milice atd. navíc nenosili jako hlavní zbraň meče, ale píky nebo různé halapartny. Meče v té době byly ceremoniální a soubojovou zbraní šlechty, nebo potom existovaly jezdecké meče. Minimálně ty kuše mohly pány z Ubisoftu napadnout
    • Podle me si proste zjednodusili zivot.
      Kuse je asi napadly, jenze animovat rozumne vypadajici natazeni kuse neni zadna legrace a je celkem jedno jestli je to kuse s kladkou nebo s pakou. Navic kuse je proti luku jako sniperovka proti pistoli.

      PS: Strilim z luku (natah 34 liber, asi tak 15kg) a uz to je nebezpecna zbran, ale kdyz jsem videl co dovede 200 librova kuse, tak jsem si teprve uvedomil ten desivej rozdil. Energie sipky je vetsi nez pri vystrelu naboje z klasicky policejni 9mm pistole. U nejtezsich loveckejch kusi skoro 3x.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit