Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ezio Existoval jeho jméno bylo zaznamenáno v hradní knize z roku 1113 . Hra je založena na pravdě . z velké části smyšlená ale věřím tomu že něco takového bylo , možná je.
    • Herní offtopic ale nedá mi to: "The Borgias" není od HBO, ale od kabelovky Showtime (to že to u nás možná vysílá HBO nic neznamená, stejně tak by to mohla vysílat Nova a nebyl by to seriál Novy, v Americe mezi HBO a Showtime žádná vazba není), stejně tak jako Tudorovci jsou od Showtime. Hlavní tvůrce The Borgias se ani jednoho ze dvou dalších zmiňovaných seriálů neúčastnil, pouze jeden ze scenáristů byl tvůrce Tudorovců, přecijen je to pro stejný kanál. Ani jeden z nich ovšem nemá vazby na seriál zcela jiné kvalitativní kategorie - Řím, který je právě originální tvorbou HBO.
      • Dneska jsem zjistl ze serialy o Borgiovych budou dva. Jeden je ten jak o nem mluvite, hl. role Jeremy Irons a pak jeste jeden co se nataci v česku...do ted jsem si myslel ze se jedna o jeden a ten samej..Nevim co tim sledujou tocit 2 serialy o tom samym najednou, no aspon bude z ceho vybirat :D snad aspon jeden z nich bude stat za to..
      • Tak to se omlouvám za desinformaci. Já měl za to, že tyhle seriály byly v produkci HBO, tak jsem to bral tak nějak automaticky, že Borgias budou taky.
  • Super článek. A pěkně napsáno. Děkuji
  • Rozhodně děkuji za článek, jen jsem se chtěl zeptat, kde jste přišel na tzv. Darovací bulu. Přiznám se, že vím jen o bule Inter Caetera, což by se dalo přeložit jako "Rozdělovací bula". Hlavně však Alexandr VI. přinutil Portugalce a Španěly podepsat tordesillaskou smlouvu, která z toho vycházela.

    Alexandr VI. sice nebyl žádný andílek, ale podobných papežů bylo více, třeba Lev X., původním jménem Giovanni Medici (syn Lorenza Medici z AC2), který taky nebyl svátost sama. :-) Ostatně to byl nešvar většiny renesančních papežů.

    Každopádně to neberte jako výtku, naopak, jak už jsem psal, jsem moc rád, že podobné články vznikají. Jen tak dál! *3*
    • ales.smutny
      Díky za opravení či upřesnění. Právě, že jsem měl v hlavě hlavně dohodu z Tordesillas, ale nechtěl jsem se do toho ještě více motat, protože to nebyla přímo ona bula a tak nějak to nesouviselo s AC (byť to bylo mnohem důležitější než popisované události) a za boha jsem si nemohl vzpomenout na jméno oné buly (už je to pár let, co jsem se v tim rýpal naposled), načež mi vyskočila v hlavě Bule of Donation, což je ale tak nějak není Inter Caetera, ale souhrnné označení.

      Renesanční papeži, to by vydalo na deset podobných článků, ostatně by se z toho dalo vytvořit pět dalších spin-offů AC, je to zábavně krvavé téma:)
      • Nj, historie rozhodně nudná není, to máte pravdu. Ostatně právě AC je důkazem toho, že když vytvoříte podle skutečných událostí hru, tak to může být stejně zajímavý zážitek, jako když ve fantasy.
        • ales.smutny
          Rozhodně, i proto byl Brotherhood tak životaschopný, toho prostoru je tam spousta, vždyť popsané události zabraly sotva dvacet let. I proto budu rád, když se AC nebude moc posunovat dopředu a víc se ještě bude motat v minulosti :)
          • No mně se tyhle díla (mám rád historii) hodně líběj, ale na druhou stranu některým lidem potom dělá problémy rozlišovat to co je smyšlené a to co je historie. *1*
            • To je problém i všech historických filmů.
          • Tak to jsme dva...
  • Parádní článek :)
  • Diky za clanek :-)
  • Jestli se o tomto období chcete dozvědět něco víc, tak nekoukejte na filmy ani nečtětě nějaké historické romány ale šáhněte po odborné literatuře od skutečných historiků. I u nás jich je dost
    • sice to není od našeho his., ale třeba kniha "Vzestup a pád rodu Medici" se myslím pro studium tohoto období v dějinách Itálie docela hodí.
      • Díky knížku si přečtu :) hodně mě zajímají hašašíni i templáři :) chtěl bych studovat historii a dozvědět se o nich něco víc :)
  • Heh a tady zacina diskuze ... nikdo nikdy neprokazal ze by Ezio zil ,ale videli jste nebo cetli neco co by jeho existenci vyvracelo stejne jako se smrti Cesareho nebo o rodu Auditore ...
  • Je to pořád dokola:"Homo homini lupus" *1* *1* *1*
    • tj. nebo se pro tohle hodí i: "Divitiae mores mutant non in meliores."
      • No ještě že my latiny neznalí máme ten Google překladač… :-)
        • Sorry, kolega nade mnou: Člověk člověku vlkem. A já: Bohatství mění mravy, nikoli k lepšímu. Překladači do z latiny na Googlu moc nedůvěřuju. *4*
  • nudá *6*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit