Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak ja za sebe muzu ryct ze se mi nelyby grafyka. vypada to jako hra na konzoly, proste hnus cus bus. u nas pyzo rikaly ze to bude bomba hustarna, a ty vale je to osklivy jako hnus pyzo. dete s tim do pce.
    • grafuika vypada jak hra na konzoli :D :D vetsi nesmysl snad ani nejde rict :D tohle je opravdu jen zazite u pc hracu aby si pripadali lepe nebo chytreji ... vy tu grafiku studujete pod lupu ne ? v tom je takovy rozdil ze to ani nejde znat to jen chce byt nekdo chytry :D
    • Naštěstí hra nemíří na hráče jako si ty. Pro tebe je tu Call of Duty, Assassins Creed a NFS kde je grafika super, ale všechno ostatní nestojí za řeč.
      • Asi ti jebnu trubkou do hlavy ty dezo bilej.
        • *1* *1*
          • tebe jebnu asi dvakrat kdiz mas dve hlavi teda no.
            • tychto cyber priestorovych silakov ja zerem. chyba uz len popcorn a pivko *1*
            • drz hubu, nebo to reknu mimu brachovy a ten te zabyje i celou tvojy rodynnu ty pco.
            • To na věci nic nemění.
            • mich 29 kamosu bys neprepral, ty gadzo bilej rasysto, pyzo.
            • Všichni víme že by si se pochcal strachy kdybych ti zaklepal na dveře.
    • Hele horvathe, vy mate v pastaku konzole jo ? *14*
      • co do me kerujes ty pyzo, udelam rizi rizi a hlava na tri pulky.
        • :D To je zabijak
  • Z recenze na tiscali je mi na bliti... Zaklinac který mel sice peknou grafiku ale po 2h byl nudny a stereotypni, s craftem který ani craft nebyl, s postavou co se zasekávala o kazdej kamen atd.... hodnoceni 10/10.

    Fallout 4 - se super atmosférou, skvelym craftem a moznosti staveni vesnicek 7/10 ....

    Realita je takova ze 7/10 mel dostat Zaklinac 3.
    • Dobrej pokus *3*
    • nesmysly. Fo4 je objektivne na 4/10. jsi mimo misu.
      • kokos ty normalne neprezijes ze se to nekomu libi a nedostatky nevadi se zblaznete.. inteligentni clovek by to oduvodnil normalne sam za sebe tyhle vase hned nepratelske reci o vas vypovidaji jen jedine .. ze vas nazor nema vahu.. ale jen ktomu zaklinaci ze by si zaslouzil min.. taky bych rekl ale sou lidi ktere to neskutecne bavi viz treba recenzator zaklinace takze proc ne je to o tom jak to komu padne
    • Co meles. Ve F4 se zasekavas o kazdej sutr na ceste....
  • Jenom bych rád připomněl, že 7/10 je velice dobré hodnocení. Vemte si, že průměr je 5, minimum 0 a maximum 10. Hra je teda nadprůměrně dobrá. Možná než tady zuřivě bránit hru by jste se měli zamyslet a sáhnout si do svědomí. Opravdu mám z toho super extra mega pocit wastelandu? Opravdu jsou tam dokonale zvládnuté RPG prvky? Je hra bez bugů? Co grafika? Uchvátila mě? Co příběh a dialogy o kterých Fallout vždy byl? Jak je to s rozhodováním a dopadem mých činů?

    Nechci tím kálet na hru, věřím, že je zábavná a dobrá ale rozhodně není na 9/10 nebo 10/10. Věřím ale že pokud jste nikdy nehráli přrdchozí Fallouty nebo jste fanouškem F3 a F:NV tak můžete argumentovat o 8/10 a naopak fanoušci původních Falloutů budou chtít 6/10. Takže 7 je dobré číslo a férové.
    • Hra praveze zabavna nebola. Grafika fajn, strelba dobra, ale pomerne nudna. Posobi velmi nehotovo z hladiska obsahu, vsetko ma nadych neprirodzenosti, umelosti.
    • Podle mého názoru a pozorování zdejších hodnocení od redakce si myslím, že pro AAA produkci je zdejší stupnice v rozmezí 6-10 a pokud by jeden rád hodnotu na stupnici 0-10, musí si provést přepočet.
    • Ale když to porovnáš s CoD který dostalo 6/10 tak mi to hodnocení příde dost nefér.
    • Já jsem fanoušek a několikrát dohrál F1, F2, F1,5-resurection, F-Tactis, F-NW. A hře dávám min. 9/10 :) Ten styling postapokaliptickyho wastelandu je prostě supr :)
      • Právě, přijde mi nevděčný dát hře nižší hodnocení, když navazuje na něco co mě bavilo a sbiralo to 9,10ky hodnocení a ještě ti tam přidají nový prvky, který ještě víc obohatí hru samotnou. Ale proti gustu žádnej dišputát.. *3*
      • Též tak, nejsem ani tak fanouškěm F3, NV, ale hlavně původních izometrických dílů ale pod 8/10 bych nešel.
  • v recenci kritizovali inventář a hlavně obchody, že to je jeden dlouhý seznam ve kterém se špatně hledá ale ono se to dá roztřídit podle typu. např jenom zbraně, armor, aid atd. takže potom roztřídění to lehké něco najít
    • presne, taky se mi zda, ze to recenzent nejak nevi, ikdyz nechapu jak je to mozne...inventar mi teda nijak neprehledny neprijde
      • nevím jak seš daleko, ale je to docela porod hrabat se mezi 50ti druhama oblečení, kde se ti menu po každém prodání/rozložení předmětu hodí zpátky na první předmět v nabídce. Úplně stejný problém měl i Skyrim u kterého to vyřešili pomocí SKYui modeři, takže můžeš srovnat a pak třeba se štěstím pochopíš proč je současný inventář tak nedoladěný..

        A u zbraní ta možnost seřazení podle dmg,rychlosti střelby,váhy, ceny atd je sice fajn, ale jediný co potřebuju a to je sežazení podle typu munice tam není. To sem opravdu nepochopil

        Jinak je to skvělá hra, i s debi*ním příběhem (který je dnes v každé druhé hře) se to hraje samo
      • Jediný co mne štve v inventáři, je, že např. nelze věci přehazovat držením klávesy, nebo není možnost předat vše - je pouze možnost vzít vše ! ...Jelikož, pro stavění, schraňuju veškerý junk v krabici a když jdu něco stavět, nebo upgradovat, tak vemu všechno z krabice - to je ok, jen to pak vše vracet zpět je tak na 200 kliknutí :( ....tohle jediný mne sejří.
        • když máš něco ve workshopu a stavíš tak se ti tahaj surroviny i z něj ne? nemusíš to přesouvat ... Vesničaní mi nanosili do workshopu asi 20 kukuřic a já je mohl pak bez problému zasadit, ikdyž vím že v inventáři žádná nebyla
          • Kua, junk jsem do workshopu dávat nezkoušel ... a co teď čtu tak to asi jde + workshopy jde dále sjednocovat pro všechny vesnice. Tak mám dneska zase co zkoušet :)
    • a ješte bych dodal, že to hraju na grafice gtx 960 na 1080p s Ultra detaily a hra jde plynule fps se pohubuje mezi 45 - 60. Zezačátku fps padaly nízko ale to dělala Vertikální synchronizace(Vsync) po vypnutí už FPS nepadají.
  • 11/10
    • jj, za troling redakce. ma to mit 4/10.
    • To jde?
  • Bethesda by měla dostat nějakou cenu za oblbovani videohernich kritiků. Takrka pokaždé vyda monumentalne vyhypovanou hru, která nasbíra skoro samá absolutní hodnocení, aby po pár tydnech až měsících vypluly na povrch nedodelky, bugy, konceptualni chyby a hráči zjistili, že je to vlastně prinejlepsim jen mírně nadprůměrná hra (viz TES série, Dishonored, TES online, Falloutv3)... Aspoň tady hodnocení odpovídá...
  • tady vsichni zas tu hru pomlouvaji jen tak .. verim ze pulka lidi jen cekala s pripravenou kritikou az to vyjde :D je to pecka pribeh taky dobry prostredi skvely .. jen ty chybky vyladit coz se brzy stane ;) jinak je to skvela hra a to ze tu vsichni resi grafiku a takove tak tohle vsechno se vedelo uz pred vydanim tak neremcejte mate si to cist stejne si tu polovina lidi hru stahla tak neni co resit je to rpg strilecka jak ma byt.. osobne sem nepoznal cloveka kteremu by se to nelibilo a rict ze je to uplna blbost nebo tak .. to je opravdu jen zaostalost protoze ten kdo hodnoti logicky tak i presto ze ho to nebavi musi vychvalit herni system, prostredi a tak
    • Asi tak no :) Na Skyrim se tady nadavalo taky jedna basen a i par let po vydani je to porad v top10 nejhranejsich her na steamu :) i kdyz je fakt, ze je to treba kvuli modum, ale tady to bude uplne stejna pisnicka. Pockam, her mam stejne mraky, a pak si to s chuti zahraju
    • vychvalit herni system ? tys toho asi moc jeste nehral vid ? tohle muze napsat clovek co s hranim mozna prave zacal. nemas poneti co je dobra hra evidentne.
      • evidentne napsat nevis co je dobra hra je dost propad inteligence pokud nedokazes pochopit ze se lidem nelibi jen to co tobe ... sem hrac od mala hraju od dne vydani... nehledam chyby abych tu mel co psat.. hra me bavi prostredi se mi libi a herni system taky to ze tobe ne uz neni muj problem ... stahni si cod novej a muzes jen behat a nesmyslne strilet pokud ti to vyhovuje vic ;)
        • nepochopils. F1/F2 je oproti tomuto asi o 10000% lepsi herni prostredi. Bud vis anebo nevis. a ty evidentne nevis.
          • F1 a F2 jsou izometrický ...srovnával bych třeba s Wasteland 2. Je to asi jako kdybych srovnával GTA-1,2 a GTA-V ...
          • To jste schválili na posledním sjezdu nebo kde ? Vydali jste k tomu i brožurku ? Ty co to mají jinak, tak ty zavíráte nebo rovnou upalujete ?
            • Proč trolling ? Jenom by mě zajímalo, kde se v tobě bere ta odvaha, někoho kritizovat za to, že se mu líbí jiné věci než tobě . Máš na to nějaké školy nebo tě někdo zvolil ? Dřívě se říkalo "Snědl Šalamounovo hovno"
            • slabej troling. zkus to lepe.
          • jo tak ty sem nehral to je pravda .. ale je to proste s tohohle prostredi porad je co objevovat... jenze to rikas ty... dalsi rekne nejlepsi bylo v f3... to uz je jen o tom ze tobe se to nelibi preci... je tam hezky venkov mocaly mesto 80% budov ma interiery metro a tak... takze prostredi urcite neni tak tragicky... jestli neni nejlepsi tak co no... pro me skvely jak tady tak v trojce i new vegas
  • Respekt za asi nejférovější recenzi, co jsem doposud četl.
    • Textově recenze v poho. Jen jak to čtu, tak by mi výsledné hodnocení sedělo tak na 9/10. Což té hře i osobně dávám.

      Jinak pořád nechápu, co komu nesedí na soubojích. Nepřátelé se dost kryjí a neustále házejí granáty, moloťáky. Teda alespoň na very hard obtížnosti.

      Jo a že na mne mutant nebo raider co má zbraň na blízko, běží rovně a nekličkuje ......tak jen srovnání s realitou ...japonci když běželi na steč, tak taky neuskakovali, ale prostě běželi na steč, stejné je to asi se všema vojákama co útočili na bajonety...
      • Nj ale japoncu bylo na banzai tak 500 a ne 5 a kdyz byl sam tak se radsi vodpravil pac zajeti brali jako strasnou potupu a pospineni cesti
      • 9/10? Sakra teda ta škála se mění. Tím mě chceš říct, že ta hra je legendární, perfektně vyladěná, důstojný nástupce série, která má jen drobné chybičky? Protože to 9/10 znamená...

        Mimochodem tím myslíš ty fanatyky co měli ztráty 80% při těhlech útocích? U tupého supermutanta bych to pochopil ale zkus přemýšlet, běžel by jsi proti brokovnici s nožem?
        • ja bych to tedy taky hodnotil na 9/10 me se to libi ... a bezel proti brokovnici s nozem... no hry opravdu nejsou az takhle daleko s inteligenci a pokud ses posahanej magor jako neaky islamec ( coz tam sou ) tak by bezel i z holejma rukama
          • Momentálně v Izraeli, útočí palestinci nožema rovnou proti m16 ... takže asi tak. Nevim co tady řešíte. Nepřátelé kteří mají zbraně se dobře kryjí a ostřelují ze zákrytu. Ti co jsou melee na vás prostě vyběhnou. Třeba i u nás byla kauza kdy několik týpků s bejsbolkama, zaútočilo na ozbrojenou ochranku klubu ...tři jsou mrtví ....

            Takže ještě jednou, ano boje ve hře i nabíhání nepřátel na steč, jsou úplně v pohodě. :)
      • vratit do skoly, doucit.

        http://www.slovnik-cizich-slov.net/ztec-1293526387/
  • Stillson
    Dost z vás kecá o tom jak je to konzoloidní s***ka atd... To ta konzole dělala ten port na PC? Nebo ta konzole vám znemožnuje změnu kláves? Konzole dělala textury,příběh,zvuky? Řekl bych, že ne a že to spíš dělali vývojáři.

    Divný, že nadáváte jak ta hra trpí tim, že je na konzole... Co Skyrim? Ten nevyšel na konzole a byl snad úchvatnej s dechberoucí grafikou a parádním UI? Ne absolutně nedodělaná hra. Tak přestaňte kecat kraviny.
    Taky je divný, že třeba Star Wars Battlefront (zrovna vyjde proto to píšu) na PC vypadá mnohem lépe a dají se upravit klávesy dle libosti. A na konzole je ta hra upravená. Jakto, že to zvládnou oni upravit ?
    Pokud někoho chcete pořád osočovat, tak snad vývojáře. Konzole je taková jaká je. A záleží na studiu/vydavateli zda chtějí financovat do upravení hry na PC.
    Hrozný jak lidi uměj jen nadávat na tohle a tamto. Místo aby jste hodnotili celek hry (někteří z vás to udělali což je paráda) a pořád nekecaly jak je tohle naprd místo tohohle. Mody už jsou, tak si to omodujte pokud chcete super grafiku,zvuky atd. (teď někdo začne psát, ale na grafiku ještě pořádný mody nejsou a chytat za slovo) myslim časem budou mody prostě.

    Hraju to od dne vydání hra to neni špantá, ale kdyby se to jmenovalo jinak než Fallout neni kolem toho tolik povyku možná spíš naopak vlastně.. jako nová značka by to bylo ultimátní nejspíš :D
    • Konzole ani vývojáři za to nemůžou. Můžou za to hráči, že kupují takové hry, které na PC vypadají jak čisté porty z konzolí. A může za to trh, kde jsou PC hráči u některých typů her už v menšině a pro vývojáře a herní studia se prostě nevyplácí nějaké větší úpravy pro PC hráče. Můžou za to také recenzenti, kteří dávají Bethesda her vesměs velmi dobrá hodnocení, přestože se od Morrowindu příliš neposunuli. Zatímco Morrowind byl ve své době přes pro Bethesdu tradiční technické nedostatky fenomenální, dneska už to prostě nestačí a musí jít dál. Hlavně příběh a postavy by se měli posunout. No a taky by měli najmout více herců na namlouvání postav. *1*
    • a nezapomen smajlika, kterej je diagnoza 16 letejch deticek.
    • Kozy
      Skyrim vyšel na konzole, stejně jako FO3 a F:NV.
      • Stillson
        O 2 roky později... ne v den vydání
    • nekecaly ? ty se vrsat nejdriv do druhy tridy detatko. a pak diskutuj. meles houna.
      • Stillson
        Pardon pane češtinář já zapomněl že jsme na pravidlech českého pravopisu a ne na herním portálu ... psal jsem rychle moje blbost
      • Harshday
        Jsi možná trochu mimo, ale pravidla byly upravené, pokud vezmeš muže a ženy, tak si můžeš zvolit i nebo y. Už to není podřízené mužskému rodu.
        • lez.
          • Harshday
            Slyšel jsem to, někdy minulý rok, ze školy už jsem taky nějákou dobu, tak jsem tomu věřil. Nicméně to používám jak kdysi.
            V tom případě se omlouvám za bludy a toho kdo mi to řekl nakopnu. *1*
  • Dotaz: Vlastni "kolonie" se zaklada jen jedna, do které můžu posílat zachráněné postavy, nebo se jich musí založit víc, protože zachráněné osoby mají omezenou oblast pohybu?

    Pokud je kolonií víc, vylepšujou se všechny stejně?
    • Harshday
      Ne, těch kolonií je více. Lidi přicházejí i sami od sebe, pokud postavíš radiový vysílač. Musíš se starat v jednotlivých koloniích o vodu, obranu, jídlo, nocleh apod.(pro každou kolonii zvlášť. Pokud budou lidé spokojeni, budou ti tam přicházet.
    • S pohybem postav nevím, ale kolonií máš víc. Problém je s materiálem, že není sdílený, ale každá kolonie má svů. Takže, co si nepřineseš nebo nescrapneš, to nemáš. Stavět můžeš v každé všechno, akorát bývá problém s čistou vodou. Na kopci v lese jsi odkázaný na pumpy. Pokud chceš nalákat další kolonisty, tak vysílačem. Jestli to má nějaký vliv na hru, to netuším. dá se to hrát i bez kolonií. Jenom přijdeš o XP za stavění.
      • Pozor na obranu kolonií. Pokud má kolonie, sečteno bodově, víc vody + potravin, jak bodů na obraně. Tak je velká pravděpodobnost nepřátelského útoku a vyplenění kolonie. Většinou když jste někde na mapě ....

        Už se těším jak dostavím hradby, zvednu vodu a jídlo tak na 150, obranu na 100, a budu konečně mela o mé postapo útočiště :D
      • Materiál v koloniích může být sdílený !!! - tedy ten který vytvořím "rozložením věcí" v budovatelským režimu, ne junk který najdu. Avšak je nutné rozposlat vesničany do ostatních kolinií, které mají mít sdílený obsah.... potřebuju k tomu ale char. a rank.

        Na F4 je fajn, že je stále co objevovat :)
        • Zkus se o tom sdílení rozepsat. Nabude to asi automaticky. Když přijdu z hlavní báze někam jinam, tak nemůžu skoro nic stavět, namám materiál.
          • Taronyu
            Potrebuješ na to jeden perk, ktorý ti umožní zakladať obchodné trasy. Neivem ako sa volá, ale je to tuším level 6 charizma. Potom stačí prísť k osadníkovi v budovateľskom režime, stlačiť Q a priradiť trasu do konkrétnej osady. Neviem, ale či to tiež nie je trošku zabugované. Zo začiatku mi to nefungovalo, ale potom sa to rozbehlo.
            • Díky moc. Mrknu na to.
            • no tak ten osadník tam musí nejdrřív dojít coz trva, podle mě ok
      • Harshday
        Sdílení materiálu ti dělá jeden perk s charisma stromu, teď nevím přesně jak se jmenuje.
        • Aha. Někde jsem četl něco o možnosti zřídit obchodní trasy, ale k tomu jsem se zatím nedostal. Možná tím mysleli jen nějaký ten perk *4*
          • je tam oboje, obchodní trasy i sdílení workshopu + dalsich 1000 veci
    • stavis si mestecka ktere sou po cele mape a zachranene posilas kam chces.. klidne vsechny do jednoho mesta ;) ne kazdou kolonii zvlast a musis si do ni prinest svuj material nemas ve vsech stejny materialy

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit