Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mam nahrano skoro 30 hodin, ale cekal jsem max 6/10. Mam Fallouty moc rad, ale ty bugy jsou casto nesnesitelne, takze se ted 3 den snazim opravit bugnutej quest pomoci desitek prikazu v consoli... Bethesda mlci, zadne info o patchi nebo tak neco... davam jim na opravu tyden *1* ale beztak spolehaji, ze si vsecko opravi modama nebo posteluji prikazy sami hraci *7*
    • asi tak, na hra je jednoducho vidieť, že primárne bola robená a optimalizovaná na konzoly a PC verzia je len odfláknutý port, tak ako to bolo s otrasnou F3 a NV.
      • No ale ty bugy jsou stejne na vsech platformach, takze bych nerekl, ze to je odflaknuty port. Me hra ani jednou nespadla a FPS propad pri texturach na ultra byl max z 60 na 45, a to mam starsi PC.
        • Ja som ale nemal na mysli práve tie bugy, ale optimalizáciu a technické nedostatky.
      • WalkingWad
        No to nevím tyo, na konzolích to má docela propady fps.. podle mě to není odfláklej port, je to prostě hra do Bethesdy.. *2*

        (jinak to, že se vše svádí na konzole, to je jak ve školce s malejma dětma..)
        • no na xbone to padá rapídne a sem tam mrzne som čítal, ale na ps4 to ide celkom slušne na tých 30 fps...no ja mám high end pc, za ktorý som vysolil nemalý peniaz a witcher 3 mi išiel bez akýkoľvek problémov...
      • Veskoslav
        Nechci nějak kazit náladu, ale konzole mají mnohem horší optimalizaci, co jsem se díval na videa. Pc verze trpí konzolovým ovládáním, ale optimalizaci má mnohem lepší než ta konzolová, která si neudrží ani stabilních 30 fps.
  • Tiscali mě mile překvapilo, jak verdiktem tak konečným hodnocením, více si tenhle "Fallout" opravdu nezaslouží. Jsem opravdu rád, že nedošlo k nějakému nesmyslnému vysokému hodnocení, které by mohlo vést Bethesdu k tomu... pokračovat v tomhle směru u Falloutu dále.

    Příběh nezajímavý, úkoly nudné, a když budu chtít FPS střílečku nebo si zacraftit tak sáhnu po jiné hře.

    Neříkám, že se to nedá hrát... pojmenujte tuhle hru jinak třeba "Pustina" a já neřeknu ani slovo, ale ne Fallout... ;)
    • PreidaQ
      Počkat počkat... vždyť 7/10 tady na Games odpovídá velmi dobré hře, Bethesdě se opět podařilo uchovat dobrý standard a my očekáváme v budoucnu podobně kvalitní hry.

      7 - Velmi dobrá
      Hra ocejchovaná sedmičkou bude zajímat především fanoušky daného žánru, kteří ji pro jiné kvality odpustí drobné a možná i nějakou tu větší chybku, která by pro širší spektrum hráčů byla hůře akceptovatelná. Pořád se však jedná o kvalitní titul, u něhož pozitivní aspekty viditelně převažují nad negativy.

      Takže myslím, že tady ta sedmička naprosto odpovídá. Jinak ta písnička s tím - nejmenovat se to Fallout, bylo by to v pohodě - už je opravdu ohraná. Fallout do téhle doby nabyl podoby dvou izometrických rpg, taktické akce, tří akčních rpg, dokonce snad toho jména byla i nějaká budovatelská strategie. Takže o tom, co je to ten v dnešní době ten správný Fallout, se dá úspěšně diskutovat.
      • No pravda... konečné hodnocení mohlo být o bodík menší ;)
  • maros.goc
    vyše 20 hodín nahraté, hre by som dal ešte o bodík menej :) také čajové RPG s hroznými rozhovormi a orezanými RPG prvkami, v ktorom casualov zaujme Sims hratelnost, ..najlepsie na tom je crafting, ktory je skvely :) zbytok je nevyrazny a mdly ...ako vravím, čajové RPG, nič moc ale zase zabaviť dokáže :)
    • toto sa ako RPG nazvat ani neda...skor FPS s rpg prvkami...hold trend dnesnych ''RPG''
  • Shrnu to... Koupil jsem hned 10. a od té doby to hraju, mám už 26 hodin odehráno(steam) a teprve jsem zabil toho týpka co unesl hrdinovi syna. Hltám to každým coulem, všechno prolézám, hodiny jsem strávil stavěním osady, hledáním a upgradem předmětů a Power Armoru, které si šetřím na největší bitvy, a občas si jen tak sednu a kochám se přírodou. Hraju to na Ultra a nelituju jediné kačky co jsem za to dal. Pro mě nejlepší z Falloutů(je tam totiž vše co jsem si přál a ubylo to co jsem nesnášel). Za těch 26 hodin ani jediný pád, nebo zamrznutí, šlape jak hodinky a jen tak mimochodem - tentokrát je tam super hudba.Takže za mě 10/10 - po dlouhé době opět hra rozměrů a zábavy Borderlands, který je také mou srdcovkou... Kašlu na to, že se to nedrží přesně lore Fallouta a že tam je spousta věcí jinak, nebo nově nebo vůbec, takovýhle Fallout se mi líbí a klidně mě ukamenujte, mě je to totiž jedno a jdu pokračovat než mi skončí dovolená...:-)
    • A ta hudba. Jsou tam zas jen ty songy z 50.let nebo i naka hezka instrumentalni exploring hudba? *14* Jak to Bethesda umi...
      • Odulin
        Soundtrack je hodně v pohodě.
      • Ten soundtrack je vážně úžasnej, někdy si připadám, že to hraju jen kvůli němu *15* Doporučuju si ho najít na youtube a poslechnout jen tak celej.
      • nightborne
        Je tam mix originálního soundtracku (skvělá ambientní hudba) a těch retro songů, který si můžeš pustit z rádia. A oboje má svý kouzlo, hudba je u týhle hry jednoznačný pozitivum =).
        • Tak to si stáhnu. Hudbu z morrowindu/oblivionu/skyrimu budu poslouchat jeste tak za sto let *15*
  • Dulezite sdeleni!!! Tuto skvelou hru si nezahraji, jelikoz to muj starej komp neutahne.
    Konec hlaseni, dovolte mi odejit!
    • Zkoušel jsi to? Řekl bych, že není náročnější než Unity, nebo Wolfenstein New Order...
      • Nezkousel. Pac nepiratim.
        Mam jen 4GB ram *13*
        • tak to rozjedes na low az medium :) jinak uz vysel na nexusmods.com .. inis soubor co ti vypne kraviny ktere vypnout v nastaveni nemuzes i kdyz bys mel.takzese ti zase o trosku zvednou fps
  • Mám nahráno 38 hodin a pořád se bavím, největší plus téhle hry je (jako u všech od bethesdy) její svět, prozkoumávání a hledání skrytých věcí. Tohle oni fakt umí. Nejslabší jsou dialogy, hlavní příběhová linka a klesání fps v a poblíž Bostonu, jinak nemám co vytknout. Všechno co je blbě, vylepší mody časem. *4*
  • Pokud si někdo u open world stěžuje, že je slabej příběh... no, mně vadí, že si v need for speed nezastříli... Žalostný technický stav a chyby? Za 13 hodin hraní ani jeden pár hry (pro starý F3 a NV tak typické, stejně jako pro skyrim) nebo něco podobného. No a stěžovat si, že 50.cal nezabíjí vše na jednu ránu... to už je fakt mimo... tohle je FALLOUT! Lasery, plasma, mimozemšťani, miniatomovky...
    Power armor- jasný, je hned na začátku... zrezlej, po jeho prvním použití skoro vybytej, a jestli ho hodláte používat na běžné putování pustinou, tak se připravte, že se vám fúzní jádro vybije než najdete náhradní. Navíc power armor (i jiné zbroje) se dá vylepšovat a modifikovat... do takový míry, jako itemy ve skyrimu. Obecně nový crafting je pro mě jedna z nejlepších věcí ze hry... Ve trojce vás odpad zatěžoval. Tady? Tady si připadáte jak bezďák co se vydává na výpravy jen aby našel nějakej hliník, nebo měď...
    Nevím, proč recenzent nezmínil legendární nepřátele, ze kterých padá legendární loot (oba poznáte podle hvězdičky)... to je taky příjemná novinka... jelikož legendární itemy maj vlastnosti, které většinou nelze přidat craftem (elementární požkození- led, jed atd. u zbraní, odolnost proti robotům apod. u zbrojí)
    Hodnocení 7/10 bych typoval od puntičkáře, fanouška F1 a 2, nebo od člověka RPG hrami nepolíbeného...
    Já si hru užívám- vylepšování postavy, zbraní, zbroje, osady, průzkum, stovky hodin zábavy- ne, od open world RPG víc nečekám. Ale možná jsem divnej, mně bavil i dragon age II a Inquisition :D
    • az nato ze to nieje open world RPG ale open world FPS s minimum RPG prvkami...s falloutom to ma spolocny len nazov a temu...pre porovnanie s podobnou hrou rovnakeho zanru...stalker je minimalne o ligu lepsi...pre toto je aj 7/10 moc
      • Minimum? Přizpůsobení vzhledu, vylepšení postavy, zbraní, zbroje, craftění, questy, volby a dilemata...
        Nevim, co bys víc chtěl od RPG...
    • Nema to vyznam nai moc komentovať.

      "Emočně plochý" ... nvm ako moc hral tu hru, ale ja tam ma dost emocii, aj v hlavnej linii, ale aj vo vedlajsich.
      Ta hra si zasluzi podla mna 8 +.
      bugy su klasika v tejto hre, ale inak ja hodnotim po 30hodinach v hre kladne.
      • Popravdě jediná emoce, kterou jsem ve hře postřehl byla ta moje... aneb "vykecej se a dej mi ten quest ať můžu jít expit a hledat loot a výzbroj".
        Autor si asi představoval dialogy v kvalitě zaklínače... u kterého mě mj. průzkum světa vůbec nebavil... jen questy...
      • Na tom cisle stejne nezalezi. Tohle bude hit jako ostatni hry od Bethesdy a hlavne ta hra bude zit roky (jako ostatni hry od Bethesdy). *7*
  • Za mne nejlepší hra Bethesdy od Morrowindu, o parník. Mnohem, mnohem lépe napsaná, zajímavější a s logičtějším světem než Skyrim, o Oblivionu a F3 ani nemluvě, ale ty přiznávám opravdu nesnáším. *1* Recenze hře vyčítá plochý příběh, jenže podobně plochou hlavní příběhovou linii má bohužel i Witcher 3 a New Vegas a při náročnějším rozboru také třeba Fallout 2 a naprostá věšina her. O TES hrách ani nemluvě, od porážky Dagotha Ura inklinují k snad ještě horšímu kýči než Bethesdí Fallout. New Vegas a W3 jsou jistě napsány lépe než F4, zejména některé vedlejší příběhové linie a v případě New Vegas snad i první část linie hlavní. Přesto pokud recenze vyčítá F4 čtyři černobílé volby řešení příběhu, v čem se takové schéma liší od New Vegas? *5*

    Technické problémy, zmršené ovládání PC verze a absurdní herně příliš jednoduchá a ovládáním příliš složitá hra na stavbu vesnic jsou bezpochyby zřejmé zápory a F4 rozhodně není dokonalý. Ale reakce na něj jsou myslím mnohdy příliš přísné. Je to dobrá hra, druhý nejlepší AAA titul tohoto roku, jednoznačně nejlepší hra Bethesdy od Morrowindu (pokud tedy nepočítám Dishonored) a kromě New Vegas asi nejzdařilejší nástupce Falloutu. Koupě nelituji, naopak.
    • Já tě tak náročně rozeberu že z tebe taky udělám plochu ty famfrpále. *1*
      • Posluž si. Můžeš začít. Btw na Harryho potter jsem trochu starý.
  • Tyjo, čekal jsem od toho textu leccos, ale vylezla z toho dobrá recenze! Žádné bezobsažné slinty, ale popis konkrétních věcí, které jsou dobře, a konkrétních věcí, které jsou špatně. Včetně technického stavu hry v době vydání. A pak že nerostou! Nevím, jestli je hra skutečně na sedmičku, ale tuhle recenzi si určitě přečtu znova.
  • Je možné bez problému porozumět světu a příběhu téhle hry bez znalosti předchozích dílů? Nechce se mi a ani nemám čas hrát 3 nebo new vegas. Díky *3*
    • Chim
      klidně vynechej i čtyřku a začni s jedničkou, pak přejdi na dvojku... no a pak zapomeň že nějaký další fallout vyšel.
      • V čem je dvojka lepší než New Vegas nebo 4? Osobně považuju dvojku za první špatný Fallout. Klišé záporák, klišé příběh, klišé svět (NCR, Vault City...)... absentující atmosféra postapokalyptického světa první hry, absentující atmosféry boje o přežití, základní příběhová premisa (vodní čip už jsme zkusili, co takhle GECK?)...
      • at zacne 1ckou ,,,2jkou a pokracovat muze fallout 1.5 resurrection... pripadne zkusit fallout taktik nebo fallout online 2238..a mozna jako ochutnavka van buren
    • To neni problem. A trojku ani nehraj. Ja ji hral nedavno a uz nemam na New Vegas vubec chut. Ctvrty dil vynecham, protoze to je opet Bethesda ktera si zase udelala 'to svoje'.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit