Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://www.root.cz/clanky/minecraft-krychloidni-svet-neomezenych-moznosti/
    hra, které se v angličtině říká „Sandbox game“, což znamená, že nemá určený cíl a můžete v ní dělat, co chcete.

    To je přesně Sandbox. FC3 nikoliv :-)
  • Po přečtení téhle diskuse musím říct jedno: Crook ty jsi **** co se tu snaží mluvit terminologicky, ale plácáš pátý přes devátý. A kdyby tvůj mozek měl IQ nad 90, tak by jsi pochopil, že se tady řeší obávaná, stupidní jednoduchost hry. Ne nějakej význam slova sandbox atd ......

    A co se týče mého názoru na na hru, tak se bojím ,že hra bude lineární. Po 10 minutách hraní nudnější než FC2 a jediný co se mi na ní bude líbit bude asi grafické provedení. A nemohl jsme si nevšimnout té podoby pohyblivosti hlavní postavy na Crysis :D. Takže další hra na ........ Jediné co se ještě dá hrát jsou Online Hry a RPG tam aspoň ví co zákazník požaduje. *5* *5*
  • Autoheal je totalne trapna vec, ktoru v zivote v hrach nebudem mat rad.. Kde su tie casy ked som si musel davat pozor na zivot, teraz chytim 20 guliek zabijem 10 vojakov, schovam sa na 3 sekundy znovu dostanem gulky a dokola.. Doprdele aj z takou kravinou !!!
    Nechapem jednu vec, preco nemozu urobit na konzolu hru bez autoheal ??? nechapem, moze mi to niekto vysvetlit?
    • jop je to zabijak atmosfery ...
    • Na PS2 , a prvom Xboxe alebo Dreamcaste alebo ľubovolnej konzole predtým rozhodne neprevládali hry s autohealom , s týmto trendom začalo až COD 2 a potom sa to rozšírilo všade , ide o trend dnešného herného priemyslu , rozhodne nie o ten konzolový
  • Did I ever tell you the definition of insanity? *4*
  • Tak snad to nebude takova trotlovina jak farcry 2 to si muzou nechat.
  • pozor na ty zvířátka tiscali. u far cry 2 jste psali, že tam bude 1000 druhů zvířat a bylo jich tam pět, tak ať zase nelžete jo? tehdy jsem dostal ban na rok, tentokrát to snad dopadne líp :-D
    • p.s. ten ban byl za to, že jsem na to tehdy upozornil.
      • soucasne redakce mi prijde v tomhle rozumnejsi, aspon nebanuje za to kdyz napises ze se tady banuje.. teda ted uz nebanuje.. sakra, nejak jsem se do toho zamotal :D
  • Kaslem na hry s blbymi skriptami, pretoze ma to uz prestava bavit hrat. Dufam, ze budu existovat aj vynimky, pretoze takto akurat postupne stracam zaujem o hry. *9*
    • Asi tak hraji hry od 11 a ted mi je 15 a nejradsi bych zacal hrat hry co jsem hral v 11 asi je to starnutim nevim, ale fakt ty hry jsou nudný
      • heh :) ja v 11 paril textove agentury na didaktiku a arkady nahravane jeste z magnetofonove pasky :) ... ty bych si sice klido dal znova na mobilu, ale za nejaky ten pokrok jsem docela vdecny
  • autoheal - check
    debilni skripty - check
    quick time eventy - check
    tunelovite pasaze vedouci ke skriptum - check
    radoby sokujici zvraty v kazde kapitole - check
    mireni pres hledi pusky - check
    vyvoj a ukazky vzdy jen na xbox - check

    PROC musi byt vsechny "ackove" hry jako pres kopirak? To by autory vyloucili z nejakeho vip klubu hernich papalasu kdyby se odvazili tam jednou ten autoheal nedat?
    • "tunelovite pasaze vedouci ke skriptum" >> ?? Ja myslel ze je to otvorenejsi svet ako FC1??
      "quick time eventy" >> je to potvrdene a jak moc tam toho je? - necital som previews
      • on FC1 zas tak otevreny svet nemel, spis vzdy tak 2-3 cesty jak se dostat k cili v ramci jednoho tunelu.. tady to tipuju bude podobne, k nekterym situacim te to zkratka dovede at udelas cokoliv. vezmi si treba tu ukazku, od chvile kdy se hrdina vynori z vody (do te doby hrac evidente nehraje).. mas dve moznosti, pujdes cestou doleva do vnitrozemi ostrova co nejdal od piratu nebo rovnou doprava doprostred tabora plneho nepratel a jejich sileneho sefa kteremu jsi zrovna o vlasek uniknul? ja bych se taboru urcite vyhnul, sel bych zkoumat ostrov a urcite bych se sel podivat k tomu velkemu chramu (nebo co to je) na kopci co je videt v dalce a prozkoumal co se tam sakra deje.. ale to skoro jiste nepujde, at vyberes jakoukoliv cestu, skoncis stejne v tom vrtulniku at se ti to libi nebo ne

        co se tyka qte, tezko rict, ale v te par minutove ukazce to otravovalo tak polovinu casu :)
  • +10 +10 +10 T R A P A S !!! autoheal lehounke je to, co kdyby se fakt drzelo jen jedno tlacitko a hralo by se to samo. hra pro debilni decka
    • autoheal
      autosave
      autofight
      • no to je asi aby se to dalo hrát i na konzolích, nebo už fakt nevím. Dokážete si toto představit v doomu?Nějaký autoheal?...
  • Ve FC to určitě splňoval editor, kdy jsi mohl vygenerovat mapu, v realtime ji hrát a zároveň ji upravovat. Ten také jako sandbox označovali.
    Mluva je komunikační nástroj a právě proto záleží na její syntaxi i sémantice, aby si všichni komunikující rozuměli. Proto je důležitý význam každého slova. Pokud v komunikaci použiješ slova, které mají vágní definice, nebude zpráva jedné strany správně interpretována druhou stranou. To bys mohl stejně tak říct, že je jedno, jaký kdo píše I-Y nebo S-Z apod., pokud je patrný zamýšlený význam. Proč se to učit. Minecraft není dokonalý, ani to není modla, je to jen aktuální dobrý příklad. FC s realtime editorem přišel před Minecraftem. Tycoony by to taky mohli splňovat a bylo jich řada.
    • Tycoony jsou tycoony.
      Sandboxova hra je (vetsinou) akce s volnosti pohybu a moznostma k vyziti mimo pribeh/hlavni nalinkovanou trasu.
      A myslim ze je to jasny kazdymu krome tebe. Tahat do toho semantiku fakt neni potreba : D

      Ted uz muzeme vsichni jen proklinat Boha, ze do situace, ze ktery termin "sandbox" poprvy vzesel, nevmanipuloval osud zrovna tvuj, abys to nazvoslovi spravne reFrameoval.

      Ja si teda do poznamek pripisu "Pokud Frame mluvi o sandboxu, mysli Minecraft, nebo tycoony".
      Klidne prihod dalsi. Muzu rikat "platformer" i hram kde se neskace jen po "platformach"?
      Ne - neodpovidej.
      To by me spis uz vazne zajimalo, co porad nechapes na tom, ze k "piskovisti" dospeli uplne logicky i bez babovicek. Kdyby vedeli jak moc ti tim zatizej zaludek, mozna by byvali treba zvolili "hriste". Vlastne mozna nejsou retardovany, a bylo jim jasny, ze k oznaceni podzanru je potreba trochu unikatnejsi slovo, nez banalni "playground" *7* Sandbox proste JE prakticky idealni oznaceni. Framea si holt terminologie za ramecek neda, ale nemeni se tim... NIC : D
      • Znovu říkám, že to chápu, také na tom není nic k nepochopení. Spíš se zamysli, jestli nejsi sebestředný sám. S názorem polemizuji, to určitě. Prostě jej přijmou, to dokáže každý a právě i ret*rd. Ne darmo se praví, soudím Tebe podle sebe, že? Nakonec interpretace zprávy druhého zakládá na vlastních znalostech (http://cs.wikipedia.org/wiki/Znalost).
        Chápu jak si pojem vykládáš, co se pod ním skrývá, tuším. Jen tuším, jako vy všichni. Vědět nelze, ale ani sám bych asi nedokázal přesně definovat. Když si přečteš vlastní definici, musíš uznat, jak je vágní. Zařadit se do nídá s dobrou vůlí víceméně každá FPS.
        Doufám, že stejný přístup neaplikuješ jinde. Pak by jsi si mohl udělat také obrázek, na základě dějepisu základní a střední školy, jenž učila dle omezených materiálů, že 2. světová válka byl boj zlého německa proti světu a to jen pro jeho špatnost a ideologii. Zato američani přišli zachránit Evropě prdel, bezzištně a pro naší svobodu. Hail to the king. Zůstat u polemiky bez osobních útoků na herním serveru je asi stejně naivní. Uznávám, že se stejně primitivní reakce dopustím ještě někdy i sám.
        • Ja preci netvrdim, ze je tam neco k nepochopeni. Jen si myslim, ze v tomhle pripade je nejaky subjektivni tvarovani ne zbytecny, ale rovnou kontraproduktivni.
          Ale pokud je pro tebe znamkou inteligence zpochybnovani zavedenejch terminu, a prapodivny linkovani na wikipedii, tak prosim.
          Podle ty definice co jsem psal se samozrejme vetsina FPS za sandbox oznacit NEDA (pokud te nebavi treba strilet do zdi), ale fakt uz se o tom odmitam bavit.
          • V čem je linkování prapodivný? Chtěl jsem jen stručně (odkazem) upřesnit použitý termín, aby jsi se v něm nevrtal na základě jeho špatného výkladu a pochopení. Pokud jsem tě urazil nebo něco, tak sorry :-)
            • Jistě, volnost FC nebo Crysis je daleko větší než v CoD, to jsem také nezpochyňoval.
            • Neurazil.
              A fakt nemam chut se nimrat v takhle nesmyslny debate.
              Pokud porad neuznas rozdil mezi tim CoD, nebo i Crysis, a FC2, ktery sice neberu jako ukazku cistyho sandboxu, ale porad ma velkou mapu bez nacitani, vedlejsi mise, atp. ... ...pak bych to opravdu rad uzavrel zakroucenim hlavou. "Volnost" v CoD srovnavat s volnosti sandboxovek... ..to uz musi bejt clovek OPRAVDU avantgardni myslitel : D
              Cau
          • Není to otázka správnosti, ale je to přirozený proces učení se a tvorby. Je to sice subjektivní názor, ale jednou s tím někdo přišel a možná někdo zcela jiný zapříčinil použití výrazu v nějakém významu a přece i toto bylo subjektivní. Ale je to skoro už offtopic.

            Samozřejmě, že většina FPS se tam řadit dá. Nakonec stejně tak naopak. Ve smyslu otevřeného světa, kde si můžeš dělat co chceš, můžeš FC stejně dobře v klidu vyloučit, protože postup ve hře (i do dalších lokací) je pevně svázán s naskriptovanými akcemi. Pokud je neprojdeš, dál se nedostaneš. Můžeš si sice odskočit na nějakou vedlejšku nebo do lesíka pokácet pár stromů. Pokud to odpovídá představě o otevřené hře, pak sem patří stejně tak Crisis, Battlefield i se zavřenýma očima i zavrhované Call of Duty. Sice nepochybuji, že je to koridorovka, ale malou volnost v jednání a pohybu tam také máš. Nadruhou stranu ani jedna z těch her mi neumožňuje jít kam se mi zlíbí, dělat si co se mi zlíbí, aby to mělo na ten virtuální svět dopad. Ve FarCry se svět nemění podle toho, co děláš. Když odprásku celou vesnici, má to nulový dopad. Spousta postav je nesmrtelných, protože jsou klíčové pro naskriptované sekvence, atd atd.
            V tom si myslím, lze to rozporovat, je předhozený význam otevřenost velmi relativní a pochybný, stejně jako na něm vykonstruovaná představa o pojmu Sandbox.
            • Onu "otevřenost" rozebírají i o příspěvek výše, tak to můžeš případně vysvětlovat i tam :-).
    • ty si vážne taký natvrdlý alebo to len hráš ? o čo ti teraz ide ? Nie si ty náhodou potomok Ladislava Borbélyho ?
    • Re: Crook, asi "dno" vlákna - sorry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit