Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hru jsem dostal jako dárek a musím říct, že na odreagování to i jde. 

    Musí člověk u toho vypnout, pak ho to možná začne i bavit.

    Beru to jako takové Just Cause od Ubisoftu. 

    Možná je to však dáno tím, že na počítač už není tolik času. 

    Osobně bych tomu dal tak 5/10 . Úplný propadák to není, ale něco z čeho bych si sednul na zadek také ne. 

  • Což o to, já bych třeba po nějaké době další FC zkusil. Ale když se podívám na store, tak bych si připadal jak dojná krá-a. (a to normálně na hrách zase nějak nešetřím). Pokud chci edici bez ořezaného obsahu, tak to stojí 3 300kč? Pak je tam nějaký starter pack za 659kč (protože očividně ani v té verzi za 3 300kč nemám vše). A i když za to ty čtyři litry dám, tak pořád nebudu mít plnou verzi a budou tam na mě skákat další obsah za další "mikro" transakce (mikro v uvozovkách, protože počítám, že ani ten největší pack za dalších 1 319kč mi neodemkne zbytek hry a budu ho muset pořídit opakovaně několikrát? Ví vůbec někdo kolikrát? Kolik ta hra stojí celkově?)

    Takže se tu bavíme o hře, která stojí hrubě přes pět litrů a za to fakt nějaký generický ubisoftí open world nestojí. To si s chutí nechám ujít.

    • oh. Slovo krá-a (doplňte si) je tu cenzurováno

  • Okay. Dalších ušetřených 60 éček. Zatímco někteři řvali blahem, jak skvěle to vypadá, tak mě animace postav, chování zbraní a místy i grafika jako taková připadaly vyloženě hnusné. 


  • No jo no, co se dá dělat. Tak šestku taky hrát nebudu :-D Jednička byla super, Dvojka zajímavá, u Trojky jsem začal na monitor dělat úšklebky a Čtyřku jsem už asi nehrál vůbec, nebo si to nevybavuji.

    Ale co, ono je to vlastně stejně jedno, když už hraní člověka až na výjimky nebaví. A ty výjimky jsou v mém případě tak jeden titul ročně :-D holt už nejsem cílovka...

  • no co k tomu říct. Far Cry 1 byl super. Dvojka byla hrozná. Trojka byla naprosto úžasná, od 4 dále mě žádný FC nebavil. Možná proto, že v trojce si tvůrci opravdu dali záležet na záporňákovi, který je v mé herní TOP10 záporáků na prvním místě. Michael Mando (alias Vaas Montenegro) je prostě takový sympatický zm*d*ček, že mu ta role sedla a byl prostě nezapomenutelný (k tomu ještě série videí Far Cry Experience na Youtubu tomu dodávala korunu :-) ). Co se týče herních mechanismů a boční zábavy, tak v tom byla trojka prostě lepší, protože to tehdy bylo nové. Každý další díl už ale toho moc nového nepřinesl. FC6 si pustím, ale počítám, že to zase nedohraju, stejně 4, 5, i New Dawn.

  • xtron

    5/10 ... možná časem bude lepší hodnocení nebo ho ještě snížím:

    > nejde nastavit obtížnost (jen adventura nebo klasické FC)

    > nejde samoukládat, žádné quicksave se nekoná, sice je tu autosave, ale ... 

    > na startovacím ostrově je to strašně jednoduché, snad se to změní ... k čemu stealth, když základnu chrání 4 vojáci a kapitán? Prostě tam vlítnete, svého peta pošlete na 1ho, kameru a alarm rozstřelíte a další vojáky během chvíle taky .. .a hotovo .. .ufff

    > NPC se fakt chovají úplně nelogicky

    • xtron

      Doplňuji po 18h hraní ___ 4/10 a ani bod více - nechápu, co recenzent na tom vidí za tak vysoké hodnocení. Zlatý Assasin nebo předchozí FC či Cyberpunk.

      > to si tak jdete obsadit úplně opuštěný post na silnici, nikde nikdo, zastřelíte 1 strážce a najednou se hned za zády respawnou 2 tanky, několik džípů a helikoptéra ... kterou v pohodě rozstřílíte již maximalizovanou odstřelovačkou ... Rambo bledne závistí a neustále se objevují nová a nová vozidla, která ničíte pistolkou a okolí připadá jak vrakoviště z Terminátora

      > hned jsou k dispozici všechny zbraně a prakticky i max jejich vylepšení ... ve výsledku stačí tlumič

      > jediné plus jsou zvířata, která můžete posílat vraždit za Vás, což je alespoň nějaká zábava ... 

      > vyvraždíte v nějakém oplocení hlídky, pak si odskočíte 15 m za plot sebrat náboje z mrtvoly a když se otočíte zpět, tak se tam vše obnoví a můžete začít znovu ... WTF?

      > fyzika a ragdoll efekty u postav jsou příšerný (propadávají mezi zdi a padají do nepřirozených poloh atd.)

      > logika NPC je asi jako u 2 letého mimina, stačí zaběhnout za jakýkoliv předmět a ztratí zájem a nebo začnou hledat úplně na druhém konci

    • Takže tohle je zatím hodnocení na základě nedohraného tutoriálu?

      Ne že bych chtěl Ubi hry nějak obhajovat. Ale takhle předběžný názor je taky na prd.

      • Jack1947

        Lepší než žádný nebo superlativní... Far cry je zaseklé v podobné křeči už asi pátým rokem 😬

  • Zajímavý je, že v zahraničních diskuzích si tyhle mainstreamový odpadky skoro všichni pochvalujou. Call Of Duty Vanguard totéž. Z části to bude tim, že je na rozdíl od nás nerozmazlili talentovaný vývojáři střílečkama jako je Vietcong, Hidden & Dangerous 2 atd., který tu hráli všichni ale jinde se moc neuchytili. Nebo se tam cenzurujou negativní názory. Nevěřím tomu, že by v jinejch zemích byli všichni tak jednoduchý.

    • Inquisitor

      Čísla prodejů mluví samy za sebe. Bohužel dokud to sype, není důvod něco měnit. Tyhle velký značky už jsou pouze konzumní záležitostí.

  • Morraw

    Teď jsem rozehral Borderlands 3, ale open-World střílecek moc není, tak si na tohle taky brousim zuby.

    Třeba Far Cry 5 jsem koupil z nudy během lockdownu ve slevě a asi půl roku jsem se k němu vracel. Strašně me to nebavilo. A pak jsem k tomu jeden den sednul, dohral i s New Dawn a dost jsem se u toho bavil.

    Postavy a příběh mi vždy přijdou přiblblé a je škoda, že Ubi nezkusi něco víc, ale je to takový celkem fajn casual sandbox s dobrým gunplayem a defacto moc alternativy nejsou.

  • Jaka je co-op experience? 

    • twicer

      coop je fajn, ale hloupost AI se ukáže ještě mnohem víc, když zaútočíte ze dvou stran na jeden tábor, není problém aby nepřátelé jen hloupě stáli a ani nestříleli

  • Dokolecka dokola

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit