Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavý je, že v zahraničních diskuzích si tyhle mainstreamový odpadky skoro všichni pochvalujou. Call Of Duty Vanguard totéž. Z části to bude tim, že je na rozdíl od nás nerozmazlili talentovaný vývojáři střílečkama jako je Vietcong, Hidden & Dangerous 2 atd., který tu hráli všichni ale jinde se moc neuchytili. Nebo se tam cenzurujou negativní názory. Nevěřím tomu, že by v jinejch zemích byli všichni tak jednoduchý.

  • Víš ,že součást gramatiky jsou větné skladby ,interpunkce velká písmena  atd…. ? Gramatika není jen I Y😂😂

  • Hidden

    Ma pointa je, ze to hodnoceni je jen z nejakeho vzorku.  To nevylucuje, ze existuje jeste hromada produktu, ktere by se vesly do hodnoceni 2 az 9, jen proste nebyly hodnoceny. Ano, pokud by vsechny produkty na trhu byly skvele a jen jeden z mnoha spatny jako v uvedenem extremnim pripade, pak by skutecne stalo za zvazeni hodnotici stupnici zmenit. Ale to dle meho nazoru neni uplne na poradu dne, protoze i spatnych her je cela rada a pokryly by stavajici cast stupnice 1-5 (strasne az prumerne), jen se proste tolik nerecenzuji a tak to opticky muze vypadat, jako ze tzv. "spatna" hra ma hodnoceni 5, tzv. "prumerna" hodnoceni 7 a tak dale.

  • medveddd

    K tomu tvému příkladu s 99 excelentními a jedním shitty produktem - pokud by takovéto rozložení skutečně bylo, bylo by podle mě nezbytné začít řešit nuance mezi těmi 99 excelentními produkty a ten 1 shitty "outlier" úplně vynechat. Jinak by pak hodnocení nemělo smysl, rozhodně ne jako guide k tomu, jaký produkt by sis měl koupit. Pokud by tedy existovalo jen těchto 100 produktů, ten 99. nejlepší, i když by byl furt "excelentní", by měl mít špatné hodnocení. Tedy za předpokladu, že mezi těmi 99 produkty pořád jsou nějaké objektivní rozdíly, které je od sebe odlišují.

    Paralelně k tomu by s hrami taky možná šlo říct si "ok, to, čemu jsme doteď dávali 1/2/3, odteď nebudeme vůbec hodnotit nebo to dostane prostě jedničku a mezi hry, se kterými má cenu ztrácet čas, natáhneme celou škálu 2-10".

    Problém ale je, že by to tak museli udělat všichni, a to nejen herní odvětví - film, který má na CSFD 40 % taky nebude o moc zábavnější než film s 20 %. A film, který má 50 % spíš než že by byl průměrný, bude asi taky dost pokulhávat. Ve finále je opět ta hranice průměrnosti někde na 70 % stejně jako u sedmičkových her.


  • Poučuje o větné skladbě, ne gramatice 😀.

  • Hidden

    No, ono je to take dane tim, ze nikdo nema moc cas a chut recenzovat spatne hry. Takze to neznamena, ze by spatne hry nevznikaly, ale proste hodnoceny vzorek her je rekneme alespon nadprumerny (skore 5 a vice). To je jako by se reklo, ze ve skole by mel byt stejny pocet jednickaru jako petkaru. Gaussovu krivku nelze uplne pouzivat ve vztahu k hodnoceni kvality, protoze kdyz budes mit 99 excelentnich produktu s hodnocenim 10 a mezi tim bude uplny smejd s hodnocenim 1, krivce to nebude odpovidat ani omylem, ale to neznamena, ze je hodnotici stupnice spatne. Znamena to jen, ze je v hodnocenem vzorku hromada dobrych produktu. :)

  • Morraw

    Teď jsem rozehral Borderlands 3, ale open-World střílecek moc není, tak si na tohle taky brousim zuby.

    Třeba Far Cry 5 jsem koupil z nudy během lockdownu ve slevě a asi půl roku jsem se k němu vracel. Strašně me to nebavilo. A pak jsem k tomu jeden den sednul, dohral i s New Dawn a dost jsem se u toho bavil.

    Postavy a příběh mi vždy přijdou přiblblé a je škoda, že Ubi nezkusi něco víc, ale je to takový celkem fajn casual sandbox s dobrým gunplayem a defacto moc alternativy nejsou.

  • Jaka je co-op experience? 

  • Dokolecka dokola

  • x_ander

    Sice neříkám, že nemáš pravdu, ale v praxi se v podstatě nikde nevyužívá celá škála 1-10, jak by měla.  Když mrkneš na Metaritic, tak za třeba za rok 2020 tam bylo napříč platformami hodnoceno 1085 her. Z toho 1052 her má hodnocení 51 a výš a pouze 33 her má hodnocení 50 a méně.  Což je ze statistického pohledu úplně blbě :) Gaussova křivka má vrchol někde kolem 7, ne kolem 5.

    Ale jde prostě o to, že v praxi se všude na světě holt hodnotí tak, že 9-10 jsou pecky, 8 jsou velmi slušné hry, 6-7 je průměr a od 5 níž se to smývá a nemá smysl to hrát. Sice by to tak být nemělo, ale co si budeme povídat - i my hráči to tak zkrátka vnímáme.

  • Ono je to s tou škálou 1-10 trošku těžké. Ono jde i o to, že ty opravdu špatné (1/10, 2/10) hry se prostě nerecenzují, protože nikoho nezajímají. Nemyslím si, že by se recenzenti báli tato čísla použít. Jen když se podíváš na to co reálně vychází za hry (a nebudeš se zaměřovat jen na tu špičku ledovce o které se píše, která tě trošku zajímá, apod) tak hry jako Far Cry zase zařazení někam úplně dolů k nějakým hrám typu "barbie módní návrhářka" nebo nějaké závodění poníků apod nezaslouží. Tady si troufám říct, že hry jako Far Cry jsou i přes všechny jejich negativa pořád úplně jiná kategorie co se týče kvality.

  • Hidden

    Neni nad vlastni zkusenost - jelikoz jsem mel hru zadarmo z bundle, tak co bych nevyzkousel. A vlastne nejsem ani zklaman, je to proste FarCry. Z uvodni hodinky ci dvou cisi az bezelstna, nenarocna popcornova zabava, ze me vlastne i nejake postavy docela bavi (Juan), pribeh neobtezuje a vlastne i ta scena s palenim poli mi neprisla tak trapna, jako Pavlovi (i kdyz asi jen kvuli tomu, ze autori u ni zrejme i lehce pomrkavali na La casa de papel). Pokud by se melo dat jen na ciselne hodnoceni, s tou sedmickou bych se klidne ztotoznil. Je to proste takova hra "neres, nepatrej a hlavne neprepinej" a tak je nutno k ni pristupovat. :)

  • Tvl poučuje o gramatice a větných skladbách a napíše “skus”… dobrej vtip

  • Maxianimal

    No mě ani tak nevadí, že tomu někde dají vysoký hodnocení, každýmu po vůli. Ale tady mě praštilo přes rypák to, že mi text úplně nesedí s hodnocením. Ale jinak co píšeš je recht.

  • Thyrmael

    Ja by som tiež išiel s hodnotením nižšie ale chápem, prečo Pavel dal hodnotenie ako dal. Je to jednoducho mainstream titul pre tých, ktorých nejaké premyslené mechaniky, skill, dobrý príbeh nezaujíma, stačia dobré efekty, grafika, atmosféra. Spotrebný titul na jedno použítie.

    Keď sme pri tom hodnotení. Keď sa pozriem aké dobré známky to dostáva od herných recenzantov ( zoznam na metacritic ), tak Games boli ešte nadmieru kritickí. 

  • D3sert

    BF3 a BF4 byly v bete taky totalne zabugovany a nakonec z toho pro me byly jedny z nejlepsich multiplayer zazitku takze se na novy BF tesim.

  • Maxianimal

    Recenze FPS, asi desátý díl v sérii: "Není to dobrá střílečka, ale můžete tam dělat věci". 7/10


    Kdy začnou zase recenzenti používat celou škálu 1-10? Text jsem četl celý, ale dle něj to je tak na 5, možná když přimhouřím oči tak 6/10. Čeho se recenzenti bojí? Ve streamech všichni působí strašně cool, sebejistě a že to mají tak nějak na háku (hlavně návštěvníky games.cz), ale pak se v recenzích tak nějak nelogicky podělaj. Nevím, nerozumím.

  • Derp_1337

    Přečetl jsem si tvůj příspěvek 3x a jsem z tvého příspěvku pořád zmaten.

    Skus se příště trochu zamyslet nad větnou skladbou a nechrli ten tvůj myšlenkový proud neupravený.

  • MalyZeli

    Maximalne Ubi+ za nakejch 400 kc, ale i to se mi zda nejak moc, zda se ze s Crysis exlusivne na Epicu zustava zizen na "nove" FPS nezahnana. BF v uzavrene bete byl naprostej bugfest, a CoD je smesne.

  • x_ander

    Větší, rozsáhlejší, narvanější aktivitama... no ufff. Díky za recenzi, aspoň vím, že tohle vynechám, stejně jako pětku. První Far Cry zbožňuju (ale to je opravdu už úplně jiná hra), trojka mě dost bavila, Primal jsem si hodně užil díky originálnímu prostředí, a jednou se rozhoupu do čtyřky. Ale 5 a teď 6 jde už mimo mě a úplně je mi úzko, když čtu jak je to "obrovské", a pořád stejné, natož abych to hrál.

    Co bych dal za pokračování první Far Cry - polootevřené promyšlené levely, důraz na střílení  a akci obecně (ta kritika akce v recenzi mi muví z duše) a fajn atmosféra. Ale to už se dnes nenosí, dnes musíme mít hektary otevřené světa, který je naoko narvaný "aktivitama", ale fakticky k uzoufání prázdný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit