Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jelikož vidim ze kluci z Warhorse trochu nevi kudy kam, tak jim poradim:)
    1. zajimavej a motivujuci rozvoj postavy, to lidi bavi, rozhodne nedavat jakejkoliv sklil tree, perky, to ma dneska kazda hra a je to nuda. Skilly typu mam 5% sanci ze nepritele omracim a při tom me to vyleci o 4.7% jsou k nicemu. Pokud hledate motivaci, kouknete se na japonsky rpg, jejich systémy rozvoje postavy jsou prakticky nekonecne.
    2.peknej inventar a interface, pekne ikony v inventari, dobře citelny a hezky font. A všechny tyhle věci musí zapadat do prostředí hry. Jsou to věci na které hrac kouka porad, a kdyz jsou hnusne, leze to na nervy.
    3.minimalizovat hudebni doprovod, a tvorit atmosféru pomoci vjemu oka a zvuku okoli.Nedavat bojovou hudbu při soubojích, lidi ji často vypinaj, leze po case na nervy. Hudbou navodit atmosféru města, podkreslit s ni pribehove deni, ale jinak ji spis vynechávat. Kvalitni a krasna skladba je potřeba v hlavnim menu.
    4.nezapomenout dat tvorbu postavy, s volbou muz/zena a dat mozna co největší customizaci.Lidi nesnasej když si před hranim nemůžou postavu upravit podle svého.
    5.rozhodne pridat ukazatel cile ukolu, není to hardcore ale každý si na to zvykl, a plno lidi když to nemá, tak je odrazuje hru hrat. Idealne pozici cile zobrazit na určitou vzdalenost a v zadani ukolu navest hrace podle nejakeho ciloveho bodu který je videt nebo ho uz zna.
    6.zajimavej loot, neprehanet to s poctem věci co v lootu muze byt, ale at to je zajimave.Hrac nechce najit za hodinu deset mecu a pet kusi, které ma stejne lepsi, chce najit třeba helmu z které muze urvat rohy a ty prodat nebo si je dat na helmu vlastní.Proste je třeba nachazet věci které jdou uzitecne zužitkovat a nejlepe vice zpusoby.
    7.pisemnosti a knihy. Neprehanet to s nima, 80% hracu to necte pokud se netykaji primo ukolu který dela. Lore hry tvorit interaktivne, třeba prijdu do mesta a v hospode je bard co zpiva o historii města, nebo se tam odehrava predstaveni o událostech při hladomoru.Pripadne vyvolavac co rve na namesti poslední novinky:)
    8.ukoly samo s vice moznostmi, ale urcite s jednou skrytou na kterou si hrac muze prijit sam.Treba, resi vraždu kneze v kostele, muze usvedcit zahradnika,svalit vinu na nekoho jiného nez zahradnika, zabit zahradnika..ale navic, nahodou hrac najde ulite peníze kneze z odpustku da je zahradnikovi který kneze kvůli nim zabil ale nenasel je a když se po case vrati tak ze zahradnika je novy knez..nebo tak něco.
    vic se sem toho nevejde:)
    • To miluju, tyhle zaruceny informace. NIKDO nechce xyz........ 80% hracu nesnasi xyz.... Vsichni si zvykli na xyz..... Operujes s vycucanejma informacema jakoby to byl nejakej statisticky dokazanej fakt. Nikdo, ani ty ani ja, netusi, co LIDI chtej a co nechtej. Podivej se na debaty tady na games. 100 lidi, 100 nazoru a chuti. Napsal si co mas a nemas rad ty, to je OK, ale nestavej se za VETSINU, nebo XY% hracu.
      • Cekal jsme podobny příspěvek. legrace je ze mluvíš o tom ze ja mluvim za ostatní a přitom sam mluvíš za me:) Nepisu věci vycucane z prstu, a ani to není to co chci ja. Procenta jsou pouze informativni a samozrejme nepresna. jen doplnuji vetu jak by to zhruba mohlo byt. Ctu fora, recenze, bavim se s lidma co hry hraji, pracoval jsem v oblasti her, netvrdim ze to co pisu je pro všechny, spis je problém v tom ze lidi na podobných forech jako tohle musí za kazdou cenu oponovat a moc njesou pristupni smysluplne diskuzi:)
        • Ne, že bych byl proti tomu, co píšeš, ale je třeba si uvědomit, že jen malá část hráčů píše své názory někam na net. Čili dělat průzkum podle toho, co někdo píše někde v diskusích, není úplně nejlepší řešení.
          • Jj..však ja taky nevychazim jen z toho co lidi pisou na netu..
        • Jsem uz alergickej na vyroky o tom co NIKDO nechce, nebo co VSECHNY rozciluje a kdyz se k tomu pridaj i procentualni odhady, tak jdu do kolen. Tema vyrokama se snazis dotat svemu tvrzeni vahu, ale je to jen spelkulace. Urcite je hodne hracu co chce X, ale neznamena to, ze neni hodne tech co chtej Y. Viz tvuj vyrok "Lidi nesnasej když si před hranim nemůžou postavu upravit podle svého". Ano, urcite jsou lidi co to nesnasej, ale rozhodne to neznamena, ze kdyz to bude jinak, tak to bude spatne. Proste si to najde jen trochu jine publikum.
          • pokud urita část hracu uprednostuje něco z toho co pisu, tak to není spekulace ale fakt.
            A nevim, skutecne si ymslis ze třeba je Y skupina hracu co uprednostuje hnusnej inventar a hnusny ikony? pokud ano, tak potes panbu:)
            • jde udelat inventar který je funkcni a dobře vypada a hra muze byt na PC i konzole, viz třeba Kingdom of Amalur..ne ze by to byla uplna spicka, ale funguje super na konzolich i na PC a celkem pekne ladi se samotnou hrou. Další priklad je třeba Diablo 3, jak na PC tak na konzloich je inventar a interface takřka perfektni.
            • Ty "hnusny" inventare a ikony jsou delany pro konzole.
            • Je to rada k nezaplaceni, protože i takova Bethesda nebo CD projekt pekny inventare a ikony udelat dodnes neumi..a umi to málokdo. přitom to je opravdu věc která musí mit uroven abyt pekna, protože na to clovek kouka porad.
            • Vypichl si to co se zrovna vubec nehodi. Ona taky rada "Udelejte to pekny", to je rada k nezaplaceni *1*. Mas pravdu ze pekny to asi opravdu budou chtit vsichni *1*. Co jsem mel na mysli uz sem napsal vejs a ty urcite vis co jsem myslel.
      • Ale to jsou fakta milej zlatej...staci se podivat, co do her implementujou a proc si myslis, ze to tak je ? Protoze to tak hraci chteji.
      • amen
    • s 3jkou nesuhlasim. Hudbu ano ale aspon taku dobru ako v Skyrim-e :D
      • Skyrim ma peknou hudbu, ale po case se oposloucha a clovek ji nevnima. Třeba Dark Souls poradne zadnou hudbu nemá a atmosféru hry tvori jen zvuky a grafika a to hrac vnima porad..a navíc to pusobi realisticky
    • Tak na ten bod 4 si myslim, ze muzes zapomenout. Jestli tam chteji mit opravdu promakanej pribeh, tak bude hlavni postava ve stylu Gothicu. Na Husitskou Xenu si muzes nechat zajit chut :D
      • Nikdo nechce Xenu, ale třeba Johanka z Arku by byla fajn..kdyz přirovnáváme:) A udelat pribeh a s tvorbou postavy není takovy problém, viz Mass Effect a Dragon Age..
        • No Johanka z Arku by byla mazec, ale to je dost unikatni postava v dejinach a zaslouzila by sis spis separatni hru. Nerikam, ze zensky nikdy nebojovaly, ale proste kdyz uz, tak to byly spis doplnujici jednotky do davu s vidlema :P
          • jasne, ale problém je ten ze minimalne polovina potencionálních kupcu tehle hry za zenskou hrat chce a když tam ta moznost není, je to minus a prodejum to nepomuze.V konecnem dusledku v navaznosti na realisticnost hry zensky avatar zas tak moc nevadi, koneckonců kdo chce muze hrat za chlapa zejo, a ten kdo chce zenskou v tom chybu hledat nebude
            • Jenze Dragon age 2 a Mass effect jsou celkem koridory s ne takovym mnozstvim textu. Jestli tady Warhorse dostoji svym slovum o rozsahlosti a volbach, tak si myslim, ze by dvojitej dabing byl v tomhle pripade prilis nakladnej.
            • Dragon Age 2 uz dabing hlavni postavy ma a Mass Effect ho ma taky, jedinej problém vidim v tom ze to je dost pracne a je třeba platit za dva ruzne dabingy, mozna proto to často delaji tak ze jsou postavy neme..ale jde to a kvalitu pribehu nebo osobnost hlavni postavy to nijak neovlivni. navíc je vždycky moznost hrat za postavu takzvane z obalu krabičky, ta tam je vždy..pro toho kdo chce.
            • Osobne bych byl radsi, kdyby mela hlavni postava nejakou osobitost a nebyla nema, jako mel treba Witcher nebo Gothic. V Dragon Age mi hodne vadilo, ze hlavni postava nebyla nadabovana, stejne jako me to vadi treba ve Skyrimu.
    • S pátým bodem určitě nesouhlasím. To, že tam bude šipka na kompasu = pokaždé když to budeš hrát, tak půjdeš stejnou cestou = lineárnost. Zrovna mastím Fallouta 2 a říkal jsem si, jak je to super, že tam nejsou žádné ukazatele - pak jdeš totiž tam, kam se ti zrovna chce a ne tam, kde ti to někdo doporučuje = hra je zajímavější. Jestliže ti někdo v úkolu zadá, že musíš jít na hrad XXX, tak si prostě vytáhneš mapu a podíváš se kde ten hrad je nebo se zeptáš, jenom blbec musí mít ukazatel.... To, že jsou na to lidi zvyklí, ještě neznamená, že je to správně, protože lidi si zvykli už na spoustu hovadin jako je třeba autoheal ve střílečkách...
      • Já si myslím, že na klrátkou vzdálenost už by to nevadilo.
        Ve starých RPG to bylo jednodušší v tom, že postavy stály na místě, čili nebyl až takový problém je najít. Už v Oblivionu ale byly postavy, které cerstovaly nejen v rámci svého denního režimu (Dům/pole/hospoda), ale vydávaly se i do jiných měst atd. A to pak někoho najít je za trest, i když je to realistické. Pokud by to bylo, jak píše flash, neprve orientace podle místa, které hráč zná ("Hledáš postavu XY? sedí na louce jižně od Sudoměře") Člověk dorzí na luka u Sudoměře a tam už se objeví kompas...to by mi myslím nevadilo.
        • Ja to mam presne naopak. Nevadilo by mi mit nejakou znacku na mape smer les u Sudomere, proste protoze to aspon cloveka hned trkne do oka. Ale stve me, kdyz me pak hra vede za rucicku a vlastne porazi svuj vlastni smysl - neco v duchu "najdi v obrovitanskem lese schovavajiciho se zakamuflovaneho a tajuplneho muflona..." a BUM sipka me dovede az k nemu, jak se schovava zakamuflovany a zamuflovany na parezu.
      • Myslel jsme to tak ze ukazatel se zobrazi az hrac prijde bliz, takze zjistovani pozice vyptavanim a tak to nevylucuje, jen je proste frustrujici když se nekde hodinu vyptavam..dojdu k nejakemu bodu..a porad neni jiste ze jsem spravne..
    • oni vedi kudy kam jen potrebuji penize
      • ty nemam, takze jen radim:)
        • jo a za tim ze nevedi kudy kam je smajlik, takze tu vetu berte s nadsázkou:)
  • ja po tech všech recech o realistickem stredoveku dostal chut na nejakou hru z toho období, nevíte jestli se warband ješte hraje online? (jestli je tam dost velka komunita) nebo radši koupit chivalry ktere je ted ve sleve na steamu?
    • spook.y
      Warband se hraje a dost. Tam je komunita pořád silná.
    • Chivalry můžu doporučit, pařim to už nějakou dobu. Je tam parádní bojovej systém, ale pozor, trvá než si na to člověk zvykne. Máš tam úder zleva, zprava, zvrchu, bodnej výpad. Musíš přensně mířit a časovat útok i krytí. Můžeš kopnout, krčit se a hlavně, myší ovládáš horní půlku těla, což dává bitce uplně jinej rozměr. Můžeš i naznačit útok a pak úder stáhnout, to mate protivníky. K dipozici máš 4 druhy bojovníků, lučišník, pěšák, strážce a rytíř. Každej má nějakou speciální vlastnost a jiné zbraně. Kdyby ti to přišlo jako obyč řežba CoD ve středověku, jsou tam i čistě duel servery, kdy jdeš jen jeden na jednoho, je tam CTF a spousta dalších věcí.
      • Je to hra čistě o skillu. Odemikáš si sice další zbraně, ale nedá se říct, že nově odemčená je lepší než první. V něčem je lepší, třeba v rychlosti seku, ale zase třeba dává menší damage apod. Nejsou tu žádné perky a vylepšování brnění, je to prostě akční hra ve středověku, ale ten bojovej systém je podle mě hodně přehlíženej. Ani Mount and blade podle mě takovej nemá. Můžeš si i vybrat jak bude tvůj bojovník vypadat, barvu oděvu, styl helmy apod. Ale grafika neni moc realistická, působí to spíš někdy srandovně, včetně možnosti různých pokřiků apod. Za to kilo, nebo za kolik to tam je, se to určitě vyplatí. Ze začátku je potřeba zvolit výcvika než půjdeš do MP boje, zahra si určitě nejdřív tréninkové mise s botama.
        • Málem bychzapomněl, důležitá součást boje jsou i comba. Když provedeš úder, zhruba v polovině toho co se provádí, když stiskneš další úder, tak vznikne combo útok, kterej je rychlejší, než kdybys sekal jednotlivě. To je hodně důležitý. Další věc je i prostor. Musíš dávat bacha na sloupy a stromy a volit úder tak, aby nešel ze strany kde stojí sloup. Na to hra hodně dbá a často nastanou humorný situace, kdy tě chce někdo sejmout a meč zasekne o kus skály a má jednoduše smůlu:D
        • Akorat si zapomnel rict, ze se v Chivalry hrajou jen 3 mapy a pulka lidi kvuli bugu nemuze vubec postupovat v ranku. Soubojovej system je tam dobrej, ale nic moc slusnyho hra jinak nenabizi.
          • Problém s rankem jsem taky zažil. Ale co se mě týče, tak to nefungovalo jen chvilku a navíc se mi stávalo, že se to přičetlo o něco později, než vůbec. Ikdyby to nefungovalo dlouhodobě, o čemž nevím, tak rank je zde stejně spíše jen číslo před jménem. Takže bug s rankem nepovažuju za žádný velký fail. K těm mapám, v základu je jich tam asi 9, záleží jakej mód se hraje. Jasně, že třeba v TDM se jedou hlavně 4 stejný mapy, ale upřímně, v každé MP hře si stejně najdu tak 2-3 oblíbené mapy a jiné nehraju.
  • doufam že nebude epizodickej obsah ve smyslu že nebude celej svet ale budou pridavat postupne lokace. kdyby cast pribehu dodali pozdeji, to by se ješte dalo, protože ja stejne nehraju jednu hru desitky hodin a vetsinou konec hry ani nevidim.
    jinak škoda že hra je v nedohlednu, ja bych si to uz rad zahral.
    jeste k obsahu hry, i kdyz je to predcasne, doufam že tam bude i hodne nebojovych cinnosti, treba remesla, obchodovani, michani lektvaru a pod. Treba v gothicu mne bavily takove cinnosti ze jdete na lov, pak z toho udelate kuze, neco prodate a pod.
    • conflig
      tak teda nevím co by jsi v realistickém rpg míchal za lektvary? možná tak nějakou koňskou mast, aby tě z dlouhých túr nebolely nohy *1*
      • Já myslim, že pracovat by se s tim dalo. Nějaký upravený systém realističtější alchymie, či bylinkářství bych klidně uvítal. Hojivé masti a obvazy, čaje z bylinek co tě nakopnou a máš trochu větší výdrž apod. A vůbec bych uvítal i nutnost pít a jíst. Ne, že bych toužil po tom umírat hlady či žízní, ale v případě absence pití a jídla by se ti logicky o něco zhoršovaly schopnosti.
        • A co třeba bojový systém v Chivalry: Medieval Warfare. Zajímalo by mě, co si o tom pan Vávra myslí, pokud to tedy někdy hrál. Podle mě jde o velmi sotisfikovaný a zároveň akční bojový systém, který jsem v žádné jiné hře neviděl. Ovladatelelnost je možná pro někoho rozporuplná, ale za prvé jde spíš o počáteční nezvyk a za druhé, pokud se má být bojový systém co nejvíc reálný a sotisfikovaný, 3 tlačítka na to těžko stačej.
          • Mount and blade bylo mnohem dřív a je to nímlich to samý .
          • Sakra to nemělo bejt sem.
      • co je na michani lektvaru nerealisticke? treba bych míchal jedy ktere bych nanášel na zbrane, nebo hojivé masti atd. je toho spousta
      • walltar
        Hlavní je aby tam byl collecting surovin ... koňská moč, žabí žluč ... a jde se míchat.
  • conflig
    Já mám z žánrem RPG problém, fantasy mně nezajímá radši mám Sci-fi jenomže mně nebaví ani Star Wars ani Star Trek, takže na mně zbývá co? v podstatě jenom Mass Effect (dvojka je jedna z mých top her)

    Takže Kingdom Come mně docela zaujalo zasazením co sice taky není můj šálek kávy ale i tak jsem zvědavý..
    • mass effect 2 jsem si ted koupil ale vubec mne to nebavi, souboje jsou zabavne ale je tam neskutečne mnozstvi dialógu, ktere jsou naprosto oničem.
      jakože je tam napríklad linearni quest o nejake nakaze (moru) a je tam asi 10 NPC a furt se jich ptate na tu nakazu a stejne to k ničemu nevede, je to jen taková vata. Nebo máte najít kliniku doktora Mordina, tak se ptáte NPC "Nevíte kde je tu klinika?" Ale k čemu jsou ty dialogy když je ten level koridor a je jasne že ta klinika je na konci levelu *7*
      • Jack1947
        Pac pak by to mohla byt jen tupa koridorova Thps bez napadu a bez emoci a onicem. Rozhovory tomu dodavaji potrebny riz.
  • Zapomněl jsem se Dana zeptat, jestli hudbu bude opět produkovat Vladimír Šimůnek - kdyby měl někdo info, napiště. Díky.
  • Myslím, že hybatel zápletky je celkem zřejmý. V roce 1403 se Hus stává kazatelem v Betlémské kapli a začíná učit Viklefovy teorie. Na jaře toho roku začínají kvůli tomu rozepře. Takže to, že v logu je rok předcházející husitským válkám neznamená, že hra s tím nesouvisí. Naopak.
    Pokud autoři zpracují toto téma poutavě, bude to velmi zajímavé. Jak mě navnadili, jdu dočíst Sapkowského husitskou trilogii. :-)
    • Já myslím, pokud se budou držet roku 1403, že se můžeme těšit na uvěznění Václava IV.
      • Těch zajímavých událostí je hromada. *3*
  • k tomu humusu realistickeho stredoveku:
    http://tv.sme.sk/v/28759/pokazime-vam-sen-za-stredoveku-bolo-zle-uplne-vsetkym.html
  • TheGGG
    Teda ten teaser byl pořádný fail. Ono je jedno jestli je to teaser, taser nebo toaster, ale má to prezentovat hru v co možná nejlepším světle a to se moc nepodařilo. Čert vem mizernou animaci koně, odnikud vylétávající dým a nelogicky poskládané mrtvoly. To ještě kvalitu hry neurčuje. Co ale považuji za zklamání od Vávry s jeho proslovy o jiném, realistickém RPG, byl ten děsný kýčovitý nádech celého teaseru. I přesto že Vávru vážně nemám rád se na jeho RPG docela těším a tajně doufám v pořádnou reálnou středověkou řežbu, která konečně dá ostrým hochům jako já trochu zadostiučinění. Bohužel teaser byl spíš přehlídkou klišé, než nějakou ukázkou novátorského RPG. Mrtvoly na kterých nebyla snad ani kapka krve a trávníček jak ze zámecké zahrady bych ještě snesl, ale ty rádoby cool nápisy typu ”let the battle begin”, rádoby coool hrdina na koni, ještě víc rádoby cooool soundtrack, který se k ukázce vůbec nehodil. To je prostě jedno velké klišé. Možná to bude dobrá hra, ale chtělo by to zapracovat na PR a taky zrobit nějaký lepší teaser.
    • Mne se to libi, vcetne hudby. Mozna by se mi libil vic husitsky choral, ale nevim o cem ta hra bude a zda by se hodil ani zda by ho chapali cizinci. Ale tak jak je to neni spatny.
    • Nejsem hnidopich a většinou podobné věci neřešim, ale ano, celkem s tebou souhlasím. Čekal bych něco temnějšího.
    • nejdriv si ten fight club poslechni nez zacnes mudrovat
    • Pletes si teaser s trailerem trubko.
    • 90% teaserů nic neprezentuje, jen mají navnadit na něco, co příjde - v tomto případě více informací, které se objeví v lednu. To, že to trollující kopyta jako ty pořád nechápu, je věc druhá
      • TheGGG
        nejde mi o trolling, jen na rozdíl od tebe vím že teaser není něco nad čím se může mávnout rukou. Kdybych chtěl dělat krvavou survival hru a do teaser dal My little ponny, taky to nebude zrovna chytrý tah.
        • Jack1947
          Zapominas na fakt ze nikdy nebyl ze hry videt jeste ani obrazek, vysel Teaser a to by v tvem a pripade jinych jedincu podobne smyslejicich bylo na skodu. Navic taky treba neplest dulezite pojmy, nemusel to bejt ani treba herni teaser ale mohl bejt hrany. Kdyz o hre absolutne nic nevime, hodnotime z jednoho nic moc rikajiciho Teaseru je neco , (hodne) spatne. Chceto pockat do 20.Ledna treba se dockame neceho vetsiho nebo i vice detailnejsiho infa. Chceto vydrz-at a pak hanit nebo vynaset do nebes. brzo na vznaseni nejakych soudu. ( Nejde jen o to ze se jedna o "Ceskou" hru) kterakoli jina by si to nezaslouzila stejne, tak proc tato.
      • TheGGG
        lepší než být ofce, která bude chválit každou českou hru ať je sebehorší. Navíc říkáš přesně to samé co já teaser má navnadit, vytvářet pozitivní dojem, možná že nic z něj pak nebude ve hře, ale v lidech se už pocit který z něj měli zakoření. Zanechat pozitivní první dojem je nejdůležitější, protože se na něj nabalují další části reklamy. Tento teaser měl představit hru a přesto že ukazuje jen málo, obsahuje věci, které by nikdo ve finální hře nechtěl.
        • Super, takže protože tu hru nehatuji jako někteří jedinci a protože Vávrovy názory toleruji ,tak jsem vlastně ofce... Hlavně to sedí od zoufalce, který tady má zaregistrovaných 20 účtů jen za účelem trollingu *3*
      • Vávra kdyby v teaseru ukázat zadek, tak řiťolezci jako ty by do něj za bouřlivého potlesku skákali po hlavě
  • walltar
    Já se osobně nemůžu dočkat ... škoda, že nešli na KS, přihodil bych jim pár tisíc.

    Jinak díky za rozhovor ... zrovna se dívám. *3*
    • TheGGG
      lakomče, já bych jim poslal 5 krav, 15 ovcí, a 30 slepic
      • walltar
        Já nemám ani krávy ani ovce ani slepice ...
    • No jo prosimtě, už jsme to pochopili, že máš prachy!
  • seprah
    diskuze na úrovni, je vidět, že pár jedinců se ještě neprobralo z páteční opice...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit