Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Grind tady byl odjakživa, ale kde? V závodních hrách? Ve střílečkách? Grind především vždycky patřil do RPGček. Dneska na to asi spousta lidí zapomíná, ale grind není progress. A v tom se právě Petr mýlí. Přetvoření progressu na grind a díky tomu na něm vydělávat? To je ten hlavní problém. Je to v designu. O tom je ta diskuze, že ten základní design obsahuje prvky pro ojebávání lidí. Petrův argument, že v podstatě kdo ty mikrotransakce platí, je"dement", a jemu když to vadí, tak tu hru nebude hrát tzn. mikrotransakce nejsou špatný, ale lidi sou blbý? To je naprostá demagogie a uhybání od problému. Třeba lidi co si kupujou hry na konzole vůbec tyhle věci neřešej. Nezjišťujou si co si kupujou, prostě přídou do obchodu a něco si podle obalu koupěj, že se jim to líbí. A na tyhle lidi je to cílený a proto je to špatně.
  • Vazeni pratele, tak je serie Dark Souls a Bloodborne jenom pouhy glorifikovany grind, nebo ne? Protoze mi prijde, ze je na tema grind ponekud mnoho uhlu pohledu. Jakoby se pojem grind spojil jen z necim, co je se da obejit za pomoci financni injekce.
  • Nemám s tím problém pokiaľ ide o transparentné veci. Pokiaľ ide o skryté mechaniky tak to problém je. Napríklad si kúpite disky do auta ok. Ale ak by auto bolo nastavené tak že bez tých diskov bude jazdiť pomalšie už by to bol problém.
  • ringmancz
    Čekal bych, že to bude naopak a že stará garda bude proti těmhle praktikám (a nejde to pořád dokola obhajovat ekonomickým hlediskem). Ale možná je problém v tom, že tyhle hry nehrají a pak pořádně neví, jak to funguje. Každopádně celá tahle debata je pro průmysl jenom přínosná, protože si vydavatelé konečně uvědomí, že lidi si nenechají sr*t na hlavu
  • nevím, jestli mě serou více nenažraní vydavatelé nebo pořád s něčím nespokojení hráči(PCMR) stěžující na každé prd. Chce to balanci, protože review bombardingingem řešit každou ptákovinu nelze, tohle by mělo být ponaučení pro všechny nenažrané vydavatelé, že i recenzenti jsou ovce a chytnou se stáda a v tom případě je to dobře - ale vocaď pocaď...
  • https://www.youtube.com/watch?v=9CNpzaJk-rs
    Bylo by fajn kdyby se mikrotrasnakce z her odstranili a grind proměnil v něco trochu více zábavnějšího. Jak někoho může bavit jen přečkávat bitvu v MP, protože proti platícím hráčům stejně nemá šanci.
    Když tu nebude ta možnost koupit si progress, budou si muset hráči přetrpět grindovací část sami. Na druhou stranu, když se promění grindovací část v zábavnou formu hraní, nebude třeba těchto unikátů.
    Z tohoto plyne, řekl bych, že Battlefront II je špatná hra a mikrotransakce jen debilita v ní, která ničí nastavení systému postupu zdravé hry. EA by si měla uvědomit, že tady je mnoho dalších her, které hráče dokážou zaujmout a pokud chtějí něco prodat, musí to mít také nějakou obsahově hratelnostní kvalitu. Nebýt to značka SW, byl by to patrně totální propadák a odpad. Navíc kecy o vývoji a jeho finanční náročnosti jsou zbytečné. Dnešní technologie umožní i naprostému amatérovi vytvořit hru, kterou profesionální studio nedá viz Nicobass a jeho remake Tomb Raider Dagger of Xian. Pamatuji, že když vyšlo demo, youtube se zaplnilo stovkou nadšených let´s play videí. Na druhou stranu Mass Effect Andromeda si vyžádal na vývoj 40 000 000 dolarů a co jsme dostali? Tam se museli dobře utopit prašule.
  • Mart9
    Petr přece říkal, že Vašek má 100% pravdu. Spíš mi připadalo, že na to kouká i z jiného pohledu.
  • neni to jedno ani kdyz tam nic nekupujes, to je stupidni gamedesign japonskyho/asijskyho strihu

    dost mozna proto to polackovi neprislo divny, protoze neco tech grindovacek uz odehral

    nicmene tolerance mikrotransakci povede k tomu, ze krome ciselnyho hodnoceni bude potreba doplnovat recenze o grindovaci index, pak kdyz tam bude GI 3/5, polacek si rekne, ok, to je presne pro me, 4/5 nebo 5/5 uz nesnesu
  • a dvaja z nich nehravaju MP hry :D
  • Já nějak nechápu, čemu Petr vlastně oponuje. Podle mě si domýšlel nějaký divný věci, který Vašek vůbec neříkal. A zamotaný v tom byl pak hlavně Petr s Pavlem. Vašek říkal od začátku to samé: mikrotransakce je někdy používána jako nástroj na přeskočení grindu. Tak je snad jasný, že budou hledat hranici mezi tím, kdy to většina skousne a část zaplatí. Bez mikrotransakcí žádnou takovou míru hledat nemusí a jejich motivace pak je, aby to vyhovovalo co nejvíc lidem, tzn. grind se budou snažit omezit na nějakou zábavnou úroveň a nebudou se řídit tím, kolik lidí jim za to zaplatí. A co měly být ty řeči o padesáti procentech vzorku?! Copak si kupuje mikrotransakce nad padesát procent lidí, že padesát procent "vzorku" má něco dokazovat? Čtyři kluci z games jsou nějaký vzorek? To byl mocný argument. :D
  • Preed
    Samozrejme, že má pravdu, ak je grind v hre v ktorej si nekupuješ veci za reálne prachy tak je to každému jedno lebo neexistuje možnosť ako by si ten systém o*ebal okrem investície času a krajných riešení ako niekedy vo wowku čínsky farmári goldov ale keď to máš priamo kúpiteľné v hre tak jednak tým môžeš pokaziť balansovanie a druhak grind je prostriedkom k núteniu ľudí tomu aby si kupovali tie veci ingame, čo je snáď absolútne jasné a nemalo by sa o tom vôbec diskutovať. A to koľko ľudí si to kupuje alebo nekupuje je úplne jedno, proste dizajnér môže zväčšiť hodnotu niečoho tak aby si to človek čo má prachy radšej kúpil pretože grind a ak táto vec ma ingame efekt tak to ničí balans, ničí to progresiu pre neplatiacich ľudí a v prípade BF2 to je ešte aj random lebo je to lootbox čo je úplne nonsense a to po tom, čo človek zaplatí za tu hru 60 euro. A opäť ak by bolo BF2 free to play, bol by to zlý dizajn ale platilo by sa tým F2P, ak by tam neboli lootboxy ale miktrotranzakcie tak by sa aspoň odbúral prvok náhody ale stále by to bolo obmedzené pay to win v priemium hre a ešte by tam mohli byť len mikrotranzakcie len na vizuálne veci, čo je podľa mňa akceptovateľné aj keby to boli lootboxy. Ale BF2 je Premium, má lootboxy na ingame progression a ešte aj nie je zaručený ingame balans medzi platiacimi a neplatiacimi hráčmi, čo je asi najzúfalejšia kombinácia aká mohla byť. Ale to, že sa to nemôže zovšeobecňovať je jasné ale nechápem ako to niekto môže podporovať alebo vôbec akceptovať pretože ak mne ako hráčovi niečo len MôŽE pokaziť zážitok tak to tam nechcem a je mi jedno koľko oni zarobia alebo nie.
  • Dobrej Fight Club ...jo grind automaticky neznamena mikrotransakce a byl tady odjakživa...ale ja microtransakce nerešim, když se mi pak hra prestane libit, nehraju, JO A DECKA NEKUPUJTE TO !!
    Ono je podle mne špatne neco zakazovat, to pak smrdi totalitnim režimem, ale že sme došli tak daleko, že se musi neco vyvojarum zakazovat, ptž kravaťaci nad nima nevědi, kdy maji dost, je podle mě ŠPATNE.
  • Na zvracení mě z toho bylo *11*

    Venca palec hore *1*
  • TheGGG
    hahahaha, jak ta vaše milovaná stará garda obhajuje mikrotransakce, to jsem se nasmál... asi jak když rudí na novinkách čumí, že se zeman kamarádí s gorbačovem a neschvaluje rok 68 jako tamní soudruzi...
  • vašek velmi dobre. bohuzial hovoril do steny ktora mu 5 minut dookola opakovala irelevantnu hovadinu mimo temy

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit