Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mně tu chybí trestuhodně opomíjený film Mistrovská úroveň (Boss level). Víc už se film inspirovat hrou nemůže.

    • Jack1947

      Jen škoda toho konce a sekvelu v nedohlednu :/

  • Rally smrti, teda Death Race 2008 s Jasonom Stathamom (ten krížnik!)

    • Jack1947

      TO je vp odstatě příma adaptace hry!

  • Hele, a co Soudce Dredd?

  • Marcelskrc

    Hardcore Henry je klenot.....hned si ho pustím

    • Jack1947

      Tak ten s tím vlastně začal 😉😋

    • usel, ale nikdo se mi zdal o neco lepsi

  • Hidden

    Ackoliv u nekterych filmu je inspirace zjevna, treba Extraction, Snowpiercer, atd. bych k nim zrovna neradil. Proste se jim dane pojeti "hodilo do kramu", hry nehry. Stejne tak bychom mohli odvazne tvrdit, ze Slunce, seno a par facek se inspirovalo starymi adventurami LucasArts. ;)

  • Ja by som do zoznamu dal aj Raid(2011)

  • hulibalda

    A přitom ten nejzásadnější film, který se hrami nejen inspiroval, ale taky ono médium využíval naprosto revolučním způsobem tak, že i hry samotné si později ony prvky přivlastnily tu není 😐

  • dethro

    Já bych ještě doporučil Alita: Battle Angel 

    • Derp_1337

      To má nějakou hru? Já myslel, že Alita je dle jenom "knižní" předlohy (novela).

      • nightborne

        Nemusí to nutně mít hru, pointa článku jsou spíš filmy, který používaj herní zvyklosti / mechanismy =). 

        A Alita je teda zrovna případ filmu, od kterýho sem čekal odpad a přišlo příjemný překvapení. Škoda že to zařízli =/.

        • Jack1947

          SUpr film celkem se hrama nic moc společného ( to už by se dalo říct že jakýkoli Marvel je v podstatě hra :P ) ale myslím že pokračování někdy ještě bude těžko říct jestli hlavní záporák bude jako ten nakonci lol

  • Kakabundala

    Do seznamu bych ještě přidal film 1917 Sama Mendese. Je to jakoby na jeden záběr a k formě režiséra inspiravalo to, když viděl svého syna hrát Red Dead Redemption.

    Také strukturou film připomíná videohru - jakou roli hrajou vedlejší postavy a co se tam vlastně deje.

    Jo a taky je to strašně dobrý.

    • Jack1947

      SPíše tak trochu vyčerpávajicí, akle o tomhle jsem nevěděl... jinak je to inspirované Mendesovým pradědou co bojoval v první světové válce.

  • U většiny uvedených titulů se mi chce říct: "Samé lepší". Je tam totiž spousta přehypovaných blbostí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit