Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tím prvním videem bych se vůbec ani nechlubil, když to porovnám s NFS Shift 2, tak to vypadá hůř... Forza má nějaký strašně hnusný rozlišení (jestli je to na mobil tak ok, ale jinak lame, nebo to taky může být jen videem - pravděpodobné) + ti svítí do xichtu slunce (super wow efekt, ale ve skutečnosti tě to bude 99% času sr.. štvát) a to je Shift 2 skoro 3 roky starý, takže nic moc... navíc mi připadá, že ten mclaren jde nějak lehce do smyku z každého výjezdu zatáčky, což mi pak připadá jako kdyby to auto plavalo po tý silnici, což je bullshit, protože tyhle supersporty jsou právě dělaný na to, aby to co nejlíp drželo na silnici... kdo hrál NFS Shift a Shift 2, tak ví o čem mluvím
  • Super recenze! Jsem rád, že je mezi závodními hrami takováto konkurence. Forza 5 mi připadá ve srovnání s Gran Turismo 6 jako Dead or Alive 5 Vs Tekken Tag Tournament 2. V případě Forzy, tedy líbivější grafika, dokonalé modely vozů (DOA modely postav), také řádně rozpracovaná hratelnost (DOA a triangle systém boje). Gran Turismo 6, které jsem již dohrál, mi připadá defakto jako takový vylepšený upgrade předešlé hry (Tekken rovněž přidává stále nové a nové postavy, které již zavání předešlou grafickou generací). V případě GT6 mi dále vadí grafické detaily, jako jsou 2D stromy tvořené klasickým křížem. Tohle na PS3 působí značně zastarale, obvzláště na originálních okruzích. Forza se co čtu z recenze soustředí hlavně na ovládání vozu a také na analýzu telemetrie. Toto zní skutečně velmi lákavě. Myslím, že velký výběr aut není kritérium, které v případě mě hraje rozhodující roli. Někdy méně znamená více :-)
    • Kolik hodin trvalo kompletně dohrát GT6, smím-li se ptát? U předchozího dílu mi trvalo hodiny prokousat se jen k ending movie. Forza se soustředí na ovládání vozu? Na co se pak proboha soustředí GT? Vlastním Logitech G25 a můžu říct, že z mainstreamových titulů jsem zatím nehrál nic lepšího. Počet vozů v GT naopak považuju za obří plus oproti Forze, protože všechny ty nové plastostroje nemůžu vystát a v GT užívám skoro jen 'veteriny' (což pak vede k dalšímu zvýšení obtížnosti a to já rád). Je taky třeba si uvědomit, že Gran Turismo je určené pro PS3 a i přes limity stanovené nízkým výkonem konzole vypadá obstojně, obzvlášť mě uchvátil přepracovaný fyzikální model (i když se krapet nemůžu srovnat s tím, jak mě pořád hra nutí jezdit na mizernejch gumách). A co je hlavní pro mě: k čemu se proboha flákat po magistrále, když mám Nordschleife? :)
    • Gt6 je na ps3..forza 5 na novou generaci ty maco
  • Tuhle forzu si kpupi jen idijot.. :-D
    • Co k tomu říct ? Je mi tě líto , ať už je důvodem tvého psaní cokoli , měl bys projít znovu celým systémem vzdělávání , od mateřské školky .
  • takže ani Xbone nepodporuje jiné než MS volanty?
  • Mno a kdyby vydali tu verzi na PC, mohli jsme to hrat na full detaily a rozliseni a ne tohle low vydani. *15*
  • Sice mene obsahu, ale stale to je nejlepsi dil. Aut tam je stale hodne a radeji uvitam tolik aut v takove grafice, nez polovinu aut v lepsi a druhou polovinu aut v horsim zpracovani.

    K te ekonomice, ted uz to je hodne v pohode, auta jsou snad i levnejsi nez v predchozich dilech (myslim ze nejdrazsi auto je za 2 miliony, ve FM4 si pamatuji auta i za 9 mega). Ale to az po updatu, pred tim updatem to muselo byt peklo vydelat na jedno auto ;)

    Tokeny byly v predchozich forzach taky, takze tohle bych moc jako novinku nebral.
    • Hlavně ještě taková drobnost, na kterou lidi zapmínají: Forza Rewards... Já už dostal dohromady tak 5 nebo 6 milionů kreditů. Jen za to, že jsem hrál Forzu 5 a předchozí díly. Přítelkyně začla až s Forzou 5 a dostala 2 miliony. Pořád fajn.
      • Presne... Taky tam mam uz pres 5 milionu... Ve forze 5 je nejmensi problem prave s penezi, oproti predchozim dilum.... Aut vlastnim uz hodne a stale mam par milionu kreditu.
  • jack
    FM5 jsem nehral... Priznam... Mam Xbox One, ale radeji na PS3 hraji GT6. Proc? Protoze k k PS3 pripojim staricky ale velmi kvalitni volant Logitech MOMO Racing a svete div se, ONO to v GT6 funguje! Jinak rad hraju GTR Racing (ze steamu) na Windows . Tam je uzasna fyzika a podpora snad vsechn periferii...
    • nejsi sam ten samej volant je ted 20cm od me leve ruky.. kdyby mel spojku na pedalech a vetsi polomer otaceni tak je to nejlepsi volant co kdy byl.. taky mas ten pocit? :)
      • jack
        jj :+). Ja zase nejsem takovy profesional, takze k hratkam se spojkou jsem se jeste nedostal... Hraju s tím volantem take Euro Truck Simulator 2 ze steamu a je to super zazitek...!!!
        • Vy jste moji lidi! Já si z ebay za pitomejch 160€ pořídil jetel, ale úžasnej G25 a uchvátil mě tak, že jsem ihned svařil konstrukci a momentálně scháním pořádnou závodní sedačku + se chystám na vyvedení ručky, protože tlačítko? Pfff... Každopádně jenom doporučuju, spojka, páka a pořádnej rozsah způsoběj, že už Vás Gran Turismo s gamepadem bavit určitě nebude :D
  • Forza 4 ma ovladaci model arkadovy je tomu tak i u 5ky? Zahrat si Gran turismo 5 na volantu s premium autem je lahoda a nemluve az si zahraju 6ku ktera je zase dal. Kdyz si pak zahraju u kamrada na xboxu forzu 4 je to tak zly ze rikam Vypni to ja to nemuzu hrat to auto se chova uplne otresne a me to nebavi
    • přesně tak
    • presne,je to arkada!staci zajet gt6 s novou mazdou a je to nasup!
  • 8/10? Tak to bude asi stejná pecka jako Need for Speed: Rivals, když to má stejné hodnocení *1*
    • jack
      Rivals jsou nahodou velmi dobra zabava. Dnes jsem prave za obe strany dosahl 61. levelu. je to dobre vymyslene, kdyz clovek zavodi a na kline ma ipad, kde vidi mapu a muze si z nej opravovat autoa a dodavat nitro...
      • panebože... hraju na pc (nebo konzoli) a budu mít ipad na klíně, jasně a v ruce budu mít ještě ipod a iphone, abych byl kompletní, jako mám iphone (nejlepší telefon), ale sakra k čemu to je dobrý hrát a přitom mít na sobě ipad???? fakt nechapu, chujakovina to je... asi jako kdybych hrál fotbal a pro jistotu bych měl ještě hokejku
      • Rivals jsem sprostě ukradl a byla to nejlepší věc, co jsem mohl udělat. Utratit za tuhle chujovinu šestnácet korun, byl bych zralej na odbornou péči doktora Chocholouška. Většinou skladuju image všeho, co zwarezím, protože nedostatkem místa netrpím. Tahle nádhera šla pryč i s isáčem :D Obává se, že tímhle dílem u mě NFS definitivně skončilo. A to je škoda, protože pátej díl, to bylo mý dětství :(
        • NFS bylo dobrých první 5 dílů (porsche bylo super) a pak už jen Undergroundy a Shift (hlavně Shift 2), to ostatní je jen výplod kravaťáků a nebo nějakého retardovaného dítěte... chápu, že je to arkáda a mám rád arkády, ale když jedete 350 km/h smykem v zatáčce a nabouráte do náklaďáku v protisměru, který taky jede třeba 100 km/h, a jenom se odrazíte ke stěně (rychlost klesne na pouhých 250 km/h) od který se zase odrazíte ke druhý stěně a v klidu si to řítíte dál, tak to mi nepřijde normální... přijde mi to jako bullshit, kdyby to byli vesmírný závody ok, ale přeci jen by arkádové závody měli dodržovat nějaké základní fyzikální zákony
  • BookerDeWitt
    Koupi Xboxu One
    rozhodně nelituji a to ze tří důvodů. Xbox Live, gamepad a exkluzivky. Ty poslední dvě věci jsou možná subjektivní důvody, ale každý normální člověk by měl uznat, že stabilita serverů a zabzpečení, je na Live oproti PSN podstatně lepší. Totéž se týká většinou i cen digitálních kopií. Gamepad nebudu rozebírat a exkluzivky jsou podle mě, každému jasné. Play Station jich má určitě více, ale mě nezajímá kvantita, ale kvalita a dokud bude na Xboxu vycházet exkluzivně Halo, tak nemám důvod přecházet ke konkurenci a to jsem prosím začínal na PSX, potom PS2 (podle mého, dosud nejlepší konzole v herní historii), ale jakmile jsem si přičichl k Halo a k Halo 2 na první Xbox, tak to byla láska na první zahrání a Xbox 360 už potom pro mě byla jasná koupě. Na zapůjčené PS3 jsem měl potom si možnost zahrát všechny exkluzivní hry a z toho se mi jako jediná, pořádně líbila, za kterou bych byl ochoten si koupit PS3 The Last Of Us. U Xboxu 360 jsem si ještě přitom zamiloval Gears Of War a právě zde již zmiňovanou Forzu.

    Mimochodem, pořídil jsem si jak Xbone tak PS4 a k nim, v rámci možností, nejlepší startovní exkluzivky a stejně většinu času hraji na Xboxu, jelikož grafika mi je opravdu šumák, zvlášť když rozdíly nejsou tak markatní jak by se mohlo zdát. Nejvíce teď pařím Forzu a Killer Instict, ostatní jsem jednou projel a už nikdy více. Možná tak Resogun na PS4 si ještě projedu.
    • nejradši mám tvrzení, začínající na "každý normální člověk", to je většinou úvod pro opravdu silnou myšlenku :)
      • BookerDeWitt
        A já mám nejradši, když se bavím o voze a nějaký jouda o koze.
    • tak to to nevim,kolik exluzivek jsi hral na ps3,ja jich mam doma 45 a vsecky jsou pecka,a vsecky jsou graficky a hratelnosti uplne jinde jak vsecky exluzivity na xbox,fakt sorry,krom resistance,ale 3 dobra.starhawk multak pecka atd atd.
      • BookerDeWitt
        No vidíš a mě většina z nich nezaujala a grafika taky přišla horší. S tím nic nenaděláš.
    • Ronox
      Konečně nějakej normální HRÁČ, kterýmu je jedno na jaký krabičce hraje, ale hlavně, že si užívá her jako takových. +1
      • neboj lidi blbnou a jsou cimdal povrchnejsi bude vas vic a vic :)
    • oktavius66
      Je dobré znát názor normálního člověka než názor médií... Ještě jednou díky *3* . Možná si taky ten Xbox ONE někdy koupím. U mě je priorita zatím PS4. *4*
    • Xbox live je pozitivum? boze ja chci k ledu
      • BookerDeWitt
        Co se ti nezdá na Xbox Live? Protože je placený? PS4 ma taky již povinný PS+ pro hraní online a stejně se situace nezměnila k lepšímu. Pořád jsou servery nestabilní, hry padají a k tomu si ještě přičti nedávný (opětovný) hackerský útok na PS4 účty u Fify 14. A to že PS+ nabízí hry zdarma pro mě není argument, jelikož Xbox Live má již stejnou službu v podobě Games With Live, která mi je stejně ukradená, protože nejsem socka. Za kvalitu se holt platí a pokud ty stále žiješ v době, kdy si myslíš, že dostaneš hodně muziky zadarmo, tak mi ti je upřímně líto.
        • Xbox Live a co se me na nem nelibi.. i kdyz pochybuju ze to pochopis nebo si to jeste prectes:

          - sitova komunikace xbox live jede a zaroven nejede pres master server k propojeni lidi potrebujes mit xbox vystrceny na verejnou ip za NAT se moc nechytas
          - xbox live a jeho varianta na pc games for windows je zabagovana a ms to neumi vyresit
          - xbox live ano plati se za to co je bezne zadarmo a podotykam, ze vzhledem k tomu ze vetsina titulu ma p2p multiplayer tak opravdu neprispiva ke kvalite
          - xbox live je regionalni sluzba nektere zeme jako slovensko ho nemaji doposud v plne podpore cz to ma teprve asi rok a pul.. nektere hry proto muzou na slovensku hrat jen jako singl napr Ghost Racon Future Soldier..podpora se podom vymlouva jeden na druheho.. ms tvrdi ze za to muze ubisoft a ubisoft ze ms docela sranda..
          - prejmenovani gamertagu mas 1x moznost si zmenit gamertag bezplatne.. pokud si ho zalozis z pc tak to nefunguje a musis platit jiz pri prvnim...

          proste paneboze ja vim BFU bydlici v Praze a majici pristup na internet od UPS protoze tam vam to diky zalidnenosti natahnou podobne veci resi asi malo.. uplne te chapu.. taky chapu ze dost amiku to ma podobne.. ale svet je trosku vetsi...
          • Na žádné síti, kde jsem, nemám statickou ani veřejnou IP a Xbox Live mi jede. Na Xbox One mi jede dokonce Xbox Live i na síti s blokovanými snad všemi porty kromě SMTP a prohlížení internetu (samozřejmě bez multiplayeru). Je ale pravda, že Xbox 360 je v tomhle směru mnohem omezenější.
          • Zrovna u amiku bych cekal ze vetsina je za natem a maji dynamickou.
        • Platit za multiplayer je úchylné.....a já si kupuji chleba v pozlaceném alobalu, abych jakože taky nebyl socka:)
          • BookerDeWitt
            Když se mi za to zaručí poskytovatel 100% funkčností a zabezpečením, kdy nehrozí, že mi účet napadne hacker nebo v online multiplayeru nenarazím na cheatera (mám teď na mysli exkluzivky) + nějaký ten bonus navíc, tak těch směšných +- 1000 korun klidně obětuji. Úchylné je platit za balenou vodu nebo dřevo na topení. Tady se bavíme o penězích, které se investují zpátky do online služeb a údržby serverů.
            • hele ty nesocko, běž si frajeřit se svýma bohatýma rodičema někam jinam, jo xD mamánku (představuju si tě jako Erica Cartmana)
            • Já vím, to se her netýká, ale kristepane, ty jseš kus vola kamaráde. Chtěl bych žít ve světě, co ty, kde dřevo na zátop a voda jsou zadarmo a kde lidi tahaji z ánu tisícovky, aby je mohli dávat Microsoftu :)
            • Prasák: Chápu Tvůj postoj, já mám odlišný. Nemá smysl ale spolu o tom diskutovat, ani jeden názor nezměníme.
            • wizaard: Jistě, to je v pořádku. Pokud budu mít zájem o tyto služby, pak je 83 kč férová cena. Pokud chci jen hrát hru, za kterou jsem již zaplatil, pak je to vydírání:)
            • Mám doma konzole už od prvního PSX, takže znám ceny. Přesto si myslím, že je to jen další tahání peněz z kapes postavené přesně na tom "na měsíc je to jen 83 kč a to si může dovolit každý". Já i chápu, že když už máš Xbox, tak si za to zaplatíš. Na Tvém místě bych asi jednal stejně. Rozdíl mezi námi je, že já v tom vidím jen nenažranost provozovatele....
            • tom: Za svých 83 Kč jsem teď v lednu dostal stabilní herní síť, multiplayer, ukládání do cloudu a v neposlední řadě taky dvě hry (a skutečně velmi dobré). Týdenní slevy nepočítám, ty mohu a nemusím využít. Pro mě je to dobrá nabídka.
            • ..."Dnes jsou cenové požadavky k údržbě na trochu jiném levelu"... Ano za 83,- KC mesíčně mám pronajatý výkon sereveru co obslouží deseti tisíce návštěvníků denně a ještě se při tom fláká. chtít dodatečné prachy za MP je jako chtít prachy za balenou vodu taky ji hromada hlupáků kupuje za 10,-/l i když maj v bytě kohoutek s kvalitnější vodou co nikde půl roku nestála a za 1halíř... njnj tak proč dementy nepodojit to je oč tu běží!!! A když se jim to dobře podá ještě ti zatleskají ty jsi názorný příklad!
            • BookerDeWitt
              Prasák: Ano, z krátkodobého hlediska to není malá částka, ale jako předplatné na rok se mi to jeví jako solidní častka, kdy to vychází na 83 korun na měsíc, zhruba. A peníze z her se možna investovaly před 20i lety. Dnes jsou cenové požadavky k údržbě na trochu jiném levelu, zvlášť vezmem-li v potaz, že hry tenkrát stály víc jak 2000 na PSX např. Dnes je průměr 1399 kč na novou generaci.
            • Já žil vždycky v tom, že tohle si platím v ceně hry. A myslím, že pro většinu lidí není 1000 korun směšnou částkou:)
    • BookerDeWitt
      Měla to být reakce na Oktavius66 a jeho dotaz.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit