Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Řešilo se to přímo na fóru, kde mají přístup betatestři, tak tam probíhala diskuze s "vedením".
  • Veskoslav
    To vím, už jsem psal na FB, tak uvidíme:)
  • flash789
    tak to mas tezky, lidi jako mart9 jsou zhyckany ruznejma humble bundle, slevama na steamu a když vidi 50e u hry prskaj jak krecek. Kdysi byla bezna cena PC hry 1500 - 1700 korun, zrejme v této době by tito lide nehrali nic. Me taky prijde za hry typu AC 60e moc, ale u her jako třeba TES nebo prave Elite rozhodne ne.
  • flash789
    Nj..ja se Elite 2 ucil hrat asi 14 dnu, pak to slo :)
  • risa2000
    Mercenary Edition je plně digitální:
    http://us2.campaign-archive.com/?u=dcbf6b86b4b0c7d1c21b73b1e&id=cbbe7b15e6#preorderdigitalpack
  • C-BEAM
    práve včera Braben oznámil, že vývoj stál 13 mega, z toho od hráčov 2,5.
  • elite, neni placena ciste ,,lidma,, jako star citizen napr. Byl tam myslim od zacatku nejaky velky investor
  • http://www.eurogamer.net/articles/2014-09-11-elite-dangerous-original-budget-was-8m
  • Když se člověk podívá na platy vývojářů v USA (Britové to nebudou mít o moc menší): http://www.gamasutra.com/salarysurvey2014.pdf

    Z toho kickstarteru zaplatí 25 lidí na rok. Nevím, kolik na tom dělá lidí, ale určitě to bude více než 25 a vývoj nebude dohromady trvat pouze rok. Navíc v tom nejsou další provozní náklady (prostory, vybavení, technologie), něco taky bude stát to dostat mezi hráče.
  • Nemyslím si, že většina budoucích hráčů tvoří ti, co si už zaplatili. Naopak bych řekl, že to je menšina a většina hráčů čeká, jaká to bude hra a jestli jí tedy koupí. Já patřím k těmto lidem a znám jich více, co čekají až na finální produkt.

    Podíl z prodejů pro ty, co hru podpořili ještě ve vývoji, je podle mě nesmysl. Dokonale stačí hotový produkt v ceně podporované hry + třeba nějaký herní bonus.
  • Objednane :) do vydania star citizenu je este daleko a moje telo citi deficit vesmirnej akcie :) naposledy som hral Freelancera
  • palver
    Nezlobte se na mne, ale to je logický nesmysl. Z pohledu kupujícího je naprosto jedno, kde se peníze na vývoj vzaly - bankovní půjčka, vlastní zdroje, kickstart... pořád jde finálně o to, nakolik je kvalitní produkt a kolik jsem za něj ochoten zaplatit.

    A z pohledu vydavatele je zas jedno, jesli nejdřív nainvestuju a pak prodám 100 tis. kopií za plnou cenu po vydání, nebo jestli těch 100 tis. kopií za plnou cenu prodám z poloviny backerům a jen z druhé poloviny po vydání...
  • Mart9
    A tobě připadá 800 nebo 1000 málo? To už si tě tak vycvičili, že nemáš dost, pokud jim nevyplázneš 1500?? Zrovna v případě AC jsou ti vývojáři za svou práci ohodnoceni Ubisoftem, ne mnou. Stejně tak já hodnotím a kupuju produkt Ubisoftu, ne jejich vývojářů.
  • C-BEAM
    hra je zaplacena ? na to si prišiel ako ? myslíš, že celý vývoj pokryl crowdfunding ? *7*
  • Draken69CZ
    Doufám že tvou práci někdo finančně hodnotí obdobně *15*
  • No, číst si o starých dílech Elite asi moc nepomůže, to opravdu jen takový základ. Rozdíl mezi prvním a druhým dílem byl docela obrovský. Pro mě jako nehráče simulátorů byla jednička svou jednoduchostí hodně přístupná, dvojku jsem nebyl schopný hrát.
  • Mart9
    U originální a kvalitní nové hry 800, v nějaké edici s různýma krávovinkama pochopím i 1000. To je maximum. AC max 600 Kč a to jen kvůli tomu, že to Unity vypadá docela dobře. Jelikož tu sérii jinak nehorázně dojí, za Black Flag už bych teď nedal víc než 200.
  • Az na to, ze za tu cenu se prodavaj gamesky, u kterych investor/vydavatel musel nejdriv pekne ze sveho dat desitky M $ ... a potrebuje, aby ty prachy dostal zpet, a samozrejme taky neco navrch. U projektu, kterej byl zaplacen predem ... to beru jako zlodejinu.
  • Mart9
    Ty seš můj člověk.
  • "Dostat se do (stále probíhající) bety byla nezvykle drahá záležitost, ale hotová hra nebude předražená - půjde s kůží na trh za standardní cenu tříáčkové hry, což znamená 60 dolarů / 50 euro. "

    Coz je IMo pomerne slusny flusnuti do tvare vsem bakerum, jelikoz hra je zaplacena ... da se totiz pomerne slusne predpokladat, ze drtiva vetsina lidi nekoupi, rozhodne ne za 50Ecek, protoze ti, kteri projektu fandi uz prachy utratili a ted budou mit problem - nebudou mit s kym hrat, pokud to tedy nehrajou jako singl.

    Jinak je na tom taky krasne videt, ze autorum vubec nejde o to, udelat projekt, kterej by jim zadnej vydavatel nezainvestoval, ale proste vymamit z lidi prachy a pak rejzovat co se da ... (sem zvedav, jestli svym "investorum" - tedy spis tupym ovcim - daji podil z prodeju).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit