Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je v tom vidieť neskutočne veľa úsilia a snahu robiť veci inak a poriadne. Keby som bol Čech bol by som hrdý, aj keby tam nakoniec boli nejaké bugy, trebárs v AI alebo trochu trhané animácie. Inak z Bethesdy si robia srandu aj inde, tak neviem prečo Vávra tu je terčom takého hatu zato že si dovolil kritizovať Bethesdu:
    https://www.youtube.com/watch?v=yvGXCisAaR4

    Jasne ak to bude hw killer nikto z nás nebude nadšený, ale spomeňme si (my starší) ako kedysi vychádzali hry a hralo sa na 20 fps a muselo sa upgradovať... Je ľahké machrovať so 60 fps pri hre ktorá je len port z konzole a nič moc sa tam nevykresľuje ani nepočíta.
    • Slováků pracuje ve WH dost, 2/3 AI tymu jsou slovaci. Takze ti nic nebrani byt hrdy na KCD. Jinak tady v Praze je porad Československo.
    • Ty nevladnes gramotnosti co? Nejde o to, ze kritizuje (zcela opravnene) Skyrim a dalsi, ale o to, ze se vsude prsi, jak on, Buh, udela neco daleko lepsiho. Zatim vse nasvedcuje tomu, ze nedokaze hru dostat ani do stavu, v jakym bezne vychazej hry prave od Bethesdy = zabugovany jak svin. Jestli totiz tohle nekdo vydava za betu, tak ja sem Astar Seran.
    • Nacionalismus - být hrdý na věci, které jsem sám nedokázal a nenávidět lidi, které jsem nikdy neviděl.

      Pokud se ti jejich práce líbí, tak se nestyď být na ně hrdý i přesto, že máš v občance v kolonce místo narození napsáno Slovensko.
      • Kdyby byli všichni jako ty, tak nás orient převálcuje do 20 let.


        Člověk bez národa byl by ničím.
        Tomáš Garrigue Masaryk
      • Nejsi trochu mimo?
        • Ty jsi teda houby filozof.
          Jen bojuji proti zkostnatělé instituci národního státu.
          • Ještě řekni, že slováci mají být hrdí na pražský hrad aby to bylo spravedlivé. Jsi směšný.
            • To byl příklad, stejně bych mohl říct, že jako Čech mám být hrdý na eifelovku. Je to nesmysl, pokud jsem si teda nevysnil utopický svět bez států.
            • A copak máš být hrdý na pražský hrad ty? Kdo je tady potom směšný.
  • hra vypadá dobře, ale stát a padat bude na příběhu, o kterém zatím nevíme skoro nic. Tj. dokáže mne ta narace, příběh natolik vtáhnout, aby mne to bavilo? Skyrim byl špatná hra právě proto, protože jeho narace byla hrozná, byl to slepec náhodných generických fetch a go-n-kill questů. Prostě z toho nechci mít sandbox (simulátor středověkého života), ale hru založenou na příběhu.
    • I v betě jsou fajn side questy, něco jsem psal níže. Takže např(trocha spoilery).:

      Vidíš jak ženská seřve chlapa ...jdeš za ním zjistit o co jde. Zjistíš že chlapa seřvala manželka proto, že se včera ožral jak dobytek a ztratil klíče od baráku. Tak mu buďto pomůžeš, nebo ne. Dveře vypáčit nemůže, páč by si o něm celá vesnice myslela že ožrala a manželka by ho za to zabila :D

      Nebo: Někdo otrávil farmáře a starosta potřebuje zjistit co se stalo. Farmář ti řekne, že ho otrávila hostinská, páč je bohatej, ona po něm jede, ale on ji nechce. Hostinská ti řekne, že se farmář opil a nechutně ji plácal po zadku, že po ni neustále vyjíždí a že od něj potřebuje pomoct. Otrávil se prý doma ze zkaženého jídla. No a pak ti někdo řekne že farmář s hostinskou podvádí manželku :D :D
      • To jsou teda fakt questy jak noha. Mimochodem, když už si Vávra hraje na henten realismus - klíče od baráku ve středověké vesnici jsou nesmysl. Zámky byly drahý jak prase a celkově neměly na dveřích moc význam, protože v barákách furt někdo byl a coural sem a tam. Zámky se dávaly především na truhlice s prachama, aby je nědo nevykrad. Vrcholem odemykacího systému na středověké vesnici byl kus ohnutýho drátu kterej se strkal zvenčí do dveří aby se jím otočila petlice na druhý straně.
        • Tvoje odbornost se da poznat podle toho, jak si myslis, ze v roce 1403 byl "kus dratu" bezna vec. Popravde receno mi dost uchazi potreba lidi komentavat hru, kterou nehrali, max. videli na kratkem spatne zkomprimovanem youtube videu. Kdyby jsi ale hral, tak by jsi vedel, ze vetsina dveri ve hre skutecne zamek nema a kdyby jsi vedet cokoliv o vyvoji te hry, tak by jsi vedel, ze mnoho veci, specificky frekvenci zamku v roce 1403 WH konzultovalo s historikama a stravilo nad temito veci docela dost casu.

          Ale ty pochopitelne vsechno vis lip, aniz bys vedel cokoliv o cemkoliv. Dobra prace.
      • Ty budeš asi nenáročný člověk, když si z takových questů skoro ucmrndáváš do trenek :-D
    • Příběh mě zajímá, ale nechci být vláčen z jednoho úkolu do druhého. Tedy chci i sandbox. Chci mít čas se připravit na další dění, chci mít možnost postavu(nebo mě jakožto hráče) zdokonalit než "spustím" další úkol.
    • Ja stále dúfam že tam bude nejaký priestor aj pre sandbox hranie (napr. vyraziť si na lov, uloviť niečo a upiecť si mäso, improvizovane sa utáboriť v prírode a potom predať kožušiny na trhu), príbeh ma vôbec nezaujíma.
      • sandbox asi bude, ale upřímně - co extra zajímavýho se tak dá dělat v okruhu dvou kiláků kolem Ratají? I dneska je tam dohromady prd a ve středověku to nebylo o nic lepší. V TES, Gothicu nebo Zaklínači máš k dispozici celý království/kontinent s monstry, dungeony, ruinami, městy, zakopanými poklady, bandity, nekromanty a kdovíco ještě ale kolem Ratají Léta Páně 1403? Pár vesnic, pole, louky, černý les, v něm nějakou vysokou, pár divočáků a vlků, s bídou medvěda, retardovaného poustevníka Diviše a pět lapků. plus nějakou havěť jako zajíce, lišky, koroptve a nějaký ptáky. Ve vesnicích ani neni co ukrást, protože nikdo nic nemá, dungeony veškerý zádný, loot taky. tak co tam chceš sakra dělat?
        To bude asi největší problém celý hry - nudný nezajímavý (byť hezky vypadající) prostředí co se za chvíli okouká. A pak nudný a nezajímavý vedlejší questy s mizernejma odměnama, protože co zajímavýho můžeš dostat jako quest ve středověké vesnici? natrhat nůši čtyřlístků pro králíky, vyčistit žumpu a naštípat dříví. A jako odměnu dostaneš bochník chleba se sejrem a džbán piva a bonusovou možnost zprznit paňmámu jen co pantáta usne :)
  • Zaklínač a Skyrim jsou odpad, ale tohle vypadá fakt dobře. Atmosféra z toho sálá, takže já tomu věřím.
    • petrobarevní šašci kteří sebou škubou jako retardi, místo vlasu mají slámu a obličeje jim tvoří sádrové odlitky... vážně úžasná atmosféra, možná by to byl dobrý horor...
      • Bacha na pusu! Ty šašky si vyprošuju... *1* Můj obličej je tam také naskenovaný, takže s citem ke kritice postav, jo?!... *1* *1* *1*
  • Od člověka, který je schopen říct, že Skyrim a Zaklínač je v podstatě odpad čekám o mnoho víc.Mnoho víc!
    • Magister_Peditum
      Kde prosím tě tvrdí, že je Zaklínač odpad?
    • Že je Zaklínač odpad? S tím opruzuje akorát tady na games.cz jeden zamindrákovaný kotoulsboy troll pod alteregama, to sis asi spletl s ním.
    • Ehm, o třetim zaklínači Vávra ve svym komentáři v únorovym Levelu prohlásil, že je to jednoznačně hra roku. To mi připadá tvrzení "je to v podstatě odpad" dost vzdálený.
      • Vávra neřekl, že je to odpad, jen vytkl hlavní quest, že po dlouhé době hraní úplně zapomněl, čeho se hlavní quest týkal. A já s tím souhlasím. Nemám rád v RPG takovéto hlavní questy, kdy se quest tváří, že je časově omezenej a hrdina stále někoho honí. Vypadá to pak velice nepřirozeně, když se v hlavní dějové lince za někým honím a při tom mi hra dovolí dělat miliardu vedlejších questů s tím, že hon za hlavním qeustem počká až pomůžu všem vesničanům, vylovým všechny potvory, nasbírám super zbroj atd. Prostě se mohl jen vymyslet jiný hlavní quest... Né tak uspěchanej. Jinak Zaklínač 3 byla a je fakt výborná hra!
        • Hlavním questem v Zaklínači 3 je "najít Ciri". Myslím, že bylo zvoleno takhle prosté zadání, aby si ho právě i přes spoustu postranních aktivit hráč stále pamatoval. Co se týče toho neustálého časového presu, plně to odpovídá knihám - když Geralt věnoval hledání všechen svůj čas, prakticky neměl úspěch a tak se vrátil k tomu, co mu jde nejlíp (zaklínačské práci) a nechal osud, aby rozhodl sám. Nakonec Ciri je jeho dítě překvapení (osudu), ikdyž se ten neustále snaží zpochybňovat.

          Jinak s Tebou souhlasím - třeba v Mass Effectu ta hrozba zničení všeho živého v galaxii působí při těžbě surovin nebo paření v klubech na Citadele a Omeze dost rušivě :-D
    • Říct o Zaklínači, že je odpad může jedině někdo kdo trpí weaboo syndromem
    • Skyrim ok ale nevzpominam si ze by nazyval zaklinace odpadem.
  • No teda, tento quest opravdu udělá díru do světa! Ale já jsem mluvil o samotné prezentaci buildu, která je otřesná. Zabugované postavy, gameplay vypadá tuctově a ještě to tam mastí na 20 fps. Od člověka, který je schopen říct, že Skyrim a Zaklínač je v podstatě odpad čekám o mnoho víc než to, co tady předvedl. A jestli mi namítneš, že to je ještě beta a jak moc se to ještě změní, tak jsi hodně naivní.

    PS: Já se nemám za co stydět, řekl jsem jen svůj názor. Ty by ses měl zahrabat už jen proto, že jsi ve slově "vidíš" schopen napsat tvrdé y.
    • Zaklínač 3 je Vávrova hra roku, což říkal víckrát, třeba v Levelu. Je poměrně legrační někoho obviňovat ze lží a při tom lhát.
      • Já nelžu, jen jsem přesvědčen o své pravdě. Možná je to pro něj hra roku, ale pořád ji nepovažuje za dost dobrou, takže jsem zvědav na ten jeho "revoluční" skvost.
    • Příspěvek měl reagovat na odpověď Bůti na první straně.
  • No rychle jsem prolit video chapu ze je to beta, ale presto souboje pusobi smesne a krajina me vubec neoslovila, asi proto, ze je ceska a neprijde mi tak pohadkova/fantasy, jak se na hru slusi. Zatim u me jasne vede Elex (ale i Riseni mi prisli lepsi nez tato beta).
    • wenceslaus
      No proti gustu... ale mě ten tvůj Elex přijde ošklivě Blizzardovský, kýčovitý a laciný.
      • Chapu tvuj pohled, kazdemu se libi neco jineho. Kazdopadne skvele na kingdom je, ze vydavaji ta videa o tvorbe. Me se libi sledovat zakulisi vyvoje, taky jsem programoval a zkousel i hry...
  • nemuzu se dockat, az poprvy v rpg budu moct udelat kompletni kolečko: hospoda, ožrat, nažrat a pak vrchol všeho nextgenu.... do kadiboudy a pěkně v HD se vys**t!! :) pak možná nějaký questy, záleží jak se mi to povede...
    • Az na to, ze to nebude poprvy, tyhle veci uz tu davno byly, jen to dneska uz neni dost nobl, a deticky by nepochopily, ze jim jejich panaca umrel proste hlady ... to se prece nemuze stat ne? Dyk med dava medved, maslo je z kukurice a parky rostou na poli ...
  • No nevím, hrozně bych Vávrovi přál úspech a jakmile hra vyjde, prostě si ji koupím ať bude jakákoli. Ale mám takovej pocit, že většina lidí, kteří měli zájem si ji už koupila a až to vyjde, bude nás kupujících pomálu. Vlastně to celý vyrábějí na dluh a za prachy co dostali dopředu a nevěřím, že to může vydělat ty miliony dolarů, který do toho Bakala nastrkal. Co do toho narvaly ty tisíce lidí, kteří si hru předplatili, to se přece už dávno prošustrovalo a kupovat si hru znovu už nebudou muset. No.. uvidíme, zatím se pořád zmenšuje, škrtá, dělí a slevuje z původních plánů a hlavně slibů, které byly prostě docela sebevědomé a nebojím se napsat i velkohubé.
    • Tak trochu im predsa pomoze to, ze je hra rozdelena na tri casti akoby a vsetci (vratane mna) mame kupenu tu prvu a tie ostatne uz sa budu kupovat znovu s tym, ze uz do nich tolko penazi nemusia vrazit, kedze vacinu pouzitelnych veci budu mat hotovu.
      • Už aby se člověk těšil na další díl .... Engin, mechaniky, nástroje hotovy ...takže se bude prakticky řešit jen havec questů a velikost mapy. Doufám že to dopadne na způsob F1 a F2, kdy dvojka byla několika násobně propracovanější a větší :)
  • Tohle vypadá opravdu jako opravdová betaverze, na rozdíl od těch ReleaseCandidate verzí (potažmo prostě přejmenovaných dem), které obvykle firmy vydávají za "betu".

    Držím pěsti, tohle bude chtít ještě hodně práce, ale základy jsou.
    • A ještě dodatek k předchozímu komentu:
      Nejsem IT technik, ale zkusil jsem si o tom něco najít a např dle tohoto odkazu:
      https://en.wikipedia.org/wiki/Software_release_life_cycle

      je to Warhorse dali k dispozici opravdu BETA. To co běžně markeťáci označují jako beta bych jak jsem už napsal tipnul tak na ReleaseCandidate, tzn už je skoro hotovo, ale může se sem tam něco objevit, tak se to přihodí do DayOne patche.
      • Takze je to kompletni hra, ktera obsahuje veskery obsah, a ted uz se bude jen ladit? lol, v tom pripade, kam si mam dojit pro prispevek za betatest (az to teda "vyjde")?

        Vis jak vypada beta? WoT, od ty doby zvlcilo, ale v bete to byla proste prakticky normalne hratelna hra, kde fungovaly vsechny mechaniky (spis bych teda rek, ze naposled v bete to bylo hratelny, ale to je jina pisnicka).

        Treba problemy s FPS jsou v bete OK, proto se to testuje, ale chybejici modely/animace/... neexistujici AI atd atd ... to je typicky alfa stadium, a typicky trva minimalne 2 roky, nez se z neceho takovyho hra dostane do bety.

        A jelikoz ta hra uz mela byt hotova a zcela zjevne ani zdaleka neni a ani za rok nebude, tak jestli to nekdy (koncem roku 2k17) vydaj, tak budes rad, pokud to pude spustit a bude se resit naprosto presne stejna situace, ktera se tu resi s vydanim prakticky kazdy hry => ze to nikomu poradne nefunguje. Coz je parada prave v souvislosti s tim, jak se Vavra do vsech obouva.
        • To, ze beta je content-complete je tvoje fikce, beta je feature-complete. Ze to tady budes porad opakovat z toho jednoduse nedela pravdu at si Astar Seran nebo ne.
        • :D:D:D:D:D dem3nt XY
  • jinak samozrejme slušný fail když jim to na te nadupane setave beži 19 fps a to je scena kde se celkem nic nedeje. jestli nekdo čeká že nejakou "opimalizací" za pul roku zvednou o 30 fps tak je naivní
    • Naivni by to nebylo, pokud by to byla beta. Tzn, kompletni hotova hra. Pak se to da za 1/2 roku odladit pomerne slusne. Jenze oni nebudou nic ladit, protoze nemaji nic hotovo.
    • není to naivní, hra beží na tak malých proto že v pozadí musí běžet jakási simulace aby hra vůbec šla zapnout. Ta se ale kompletně změní omptimalizace prostě bude taková aby jí dávaly v pohodě konzole.(8x1,6ghz) karta horší jak je 970. To že to vydaly tak brzo je podle mě tah jak hru zviditelnit co nevíc protže nejsou prachy na masivní reklamní kampaň
    • S prominutím, ale ty si kus vola. Je to jen beta, není to žádné demo, není to finální hra...
      • bez prominutí, ty hňupe nevíš co to beta verze znamená... je to od slova betatest, tedy skoro finální verze kdy designéři/progamátoři už nevidí bugy a chyby a tudíž jsou povoláni betatesteři, kteří hrají a testují hru do vyčerpání - od toho beta verze.. tohleto co zplodil Vávra a spol. je regulérní alfa verze...
        • Ne, slovo betaverze doopravdy neni od slova betatest, i kdyz obe slova obsahuji recke slovo "beta". Placas nesmysly.
        • USER47
          Jde o to, že všechny základní mechaniky, tedy ovládání postavy a koně, systém questů, systém rozhovorů, bojovej systém, bylinkářství a podobně jsou implementovaný ve hře. Ano, jsou nevyladěný, celá hra je neoptimalizovaná, ale tyhle věci jsou součástí betatestu. Teď to budou půl roku nebo kolik odlaďovat, kdyby to bylo hotový a plně funkční, tak by to mohli rovnou překlopit z alfy do finální verze.

          Tohle je tradiční betaverze, ne jako ty běžný "bety" velkejch her, který jsou vydávaný dva tejdny před plnou verzí coby demo.
        • walltar
          No jestli je to alpha verze záleží na tom jestli jsou featury kompletní... zabugovanost na tohle nemá moc vliv. Pokud je software feature complete, tak ho můžeš označit za betu ať má kolik chce bugů.

          To co popisuješ je spíš finální fáze bety, těsně před vypuštěním RC. Nebo beta, která se vypouští lidem jako marketing třeba před vypuštěním MMO.
          • tobě tam připadá něco kompletní? kromě menu a tý ručně malovaný mapky? hrál jsi to?
            • hele bobe, prostě meleš nesmysly *11*
            • walltar
              Hrál jsem to. Bez seznamu featur nemůžu říct jestli jsou tam všechny, ale řekl bych že pro hru tohohle typu už tam toho moc nechybělo.

              Boj tam je, AI tam je, nakupování tam je, rozhovory tam jsou, systém questů tam je, staty tam jsou, atd...

              Feature complete neznamená, že jsou ty featury 100% hotový, znamená to že fungují ve hře, ale většinou jsou ještě zabugovaný. Právě proto je to beta, aby se ty bugy odstranili a aby se optimalizovala hra jako taková. Znamená to spíš, že je stop stav na přidávání nových featur.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit