Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pánové frčí Vám jen jeden zvukový kanál - levý ... :)
    • Zrzzek
      Jop, chtělo by tu opravit a reuploudnoutoutouttout
  • Alex81
    Fascinuje mě, že stále běží, a stále za měsíční poplatky, Ultima Online.
    • UO i přesto, že se hodně přizpůsobilo moderním MMO pořád nabízí neuměle působící svět, skvělej housing system, možnost manipulovat s trhem a další věci, který instancovaný hry s enormním nadbytkem herní měny (např. WoW) nemají.

      Pro příklad v UO jsem byl vždycky napnutej, jestli potkám v dungu toho a toho člověka a jestli přežiju a nepřijdu o všechno, co mam u sebe. Ve WoW, který narozdíl od UO hraju pořád, si kromě lidí z guildy nepamatuju vůbec nikoho, protože pokud už mi někdo utkví v paměti, potkám ho až příští měsíc, kdy už si ho samozřejmě zase nepamatuju.

      Do UO jsem si často šel jen pokecat s lidma ke kovárně, nebo s kamarádama vymejšlet nějaký koniny, který ta hra umožňovala. Ve WoW jedou všichni jako stroje - udělat daily questy, všude se dostat co nejrychleji a ideálně jedním tlačítkem, naklikat jak robot něco v garrisonu/class hall. Kdyby udělali jako samostatnou hru PvE a druhou PvP, jedinej rozdíl mezi současným stavem by bylo to, že by odpadl ten otravnej grind.
      • Alex81
        Pokud pořád UO hraješ, mohl bys spáchat čtenářský gameplay.
  • Rejsek
    Jak je na tom wow teď s open pvp? Slyšel jsem, že už si člověk mimo bg a areny moc nezabojuje - mimo město pusto prázdno. Nájezdy do SW nebo Orgrimmaru jsou už taky minulostí? Nebo jsou to kecy?
    • https://www.youtube.com/watch?v=8JKC6KVL104

      Je to sice ještě prepatch,ale dá ti to slušnou představu, jak teď vypadá WPVP, když potkáš...jednoho...tím myslím..j e d n o h o... tanka. Se musí uspořádat raid. Ano Blizz opravdu ani po 10+ letech neumí balancovat PvP ve wowku...
      • lol, to akoze jeden tank gankne stormwind?
        fakt paradne vybalancovane
        co si ja pamatam pvp ( z povodnej hry alebo prvy datac) tak to bola zalezitost na par sekund, zbadal si enemaka bum bum a bol som dole skor ako som stihol naratat kolko ich vobec bolo :)
      • :-) Všichni jsou mrtví, Dave.
        I Raid22 a 23?
        Všichni jsou mrtví, Dave
        I GM?
        Je mrtvý, Dave. Všichni jsou mrtví. Všichni jsou už mrtví, Dave!
        Počkej. Snažíš se mi říct, že jsou všichni mrtví?
        Ano potkali..jednoho...tím myslím..j e d n o h o... tanka
        :-)
        Hlavně tyhle blbosti nešiřte dál.
    • Klidně můžeš PKčkovat na qvestech po celém datadisku, není to omezeno, zabojuješ si i v novém Dalaranu. Ani nevím jestli už upgradli i NPC v hlavních městech a je to asi jedno, teď dva-tři měsíce stejně všichni honí gear a farmí, potom se asi dokáže dát dohromady odpor i v SW nebo Orgrimmaru.
  • video nejede
  • vypadá to docela fajn, ale co mě vadí, jsou ty talenty, vždy mě bavilo si hrát s talenty, ano, sice většina jela podle nějakého jednoho mustru, ale i tak mě to bavilo, to samé zjednodušení udělali ve Star Wars. Jinak host byl velice fajn, vypadá to, že si práci pro Act-Blizz užívá a to je dobře :)
    • nevim presne o čem mluvíš, talenty tam jsou a jsou mnohem lepší než predtím, umožnují vystavet charakter ruznymy zpusoby. Co se týče zjednodušení, možná nektere klasy doznaly zjednodušení rotace, nevím, slyšel jsem že treba se to týka BM huntra (ale ten mel vždy jednoduchou rotaci), ale jiné klasy maj´suprovou, zabavnou a pomerne sofistikovanou rotaci.
      Ja treba hraji balance druida a demon warlocka a ti jsou zabavnejší než kdykoliv predtím
      • skill trees - treba frost/blood/unholy DK - bylo docela zajímavé dělat nějaké hybridy či do frost dávat prvky unholy...
        • vždyť to tam máš porad, jsou tam ty talenty
  • Nakonec jsem dal unsubscribed a do dotazniku jsem jako duvod napsal too dumbed down for kids
  • Zdravím,..tedy zde na tiscali manipulativní úvod článku ?....lidé se vrací, takže je to super hra?.....asi takto, já se vrátil...zatím jsem nový datadisk nevyzkoušel a asi ani nevyzkouším. Asi by se dalo namítat co zde tedy komentuji. Asi takto. Už před datadiskem vždy přišel patch který hru adaptoval na změny a nový datadisk, tedy už jen tyto změny vedli k tomu že jsem si předplatil na měsíc wowko a po tydnu hru odinstaloval a předplatné na účtu opět zastavil. Wowko hraji (v posledních letech větší pauzy) zhruba osm let. Nejvíce jsem jej hrál do Lich Kinga (ten se mi líbil), a s cataclismatem jsem defakto věděl, že to jde cestou která mne neláká, takže jsem cataclism sice nějak "dohrál", ale byl příčinou mé skoro dvou leté odmlky. Pandarii jsem přeskočil zcela a začal jsem až znovu hrát Draneor, a musím říct, že ten mě pohltil. Garison byl super element, který mě bavil. Celkově se mi svět a celý datadisk líbil. Sice jsem silně snášel další zjednodušení a odstranění core element RPG, ale nějak jsem se s tím popral. Hrál jsem Draneor aktivně asi půl roku po opravdu dlouhé odmlce. Nakonec jsem se ale začal už kopat do p****e, a neměl jsem co by, tak jsem přestal s tím že uvidíme co přinese nový datadisk. Můj main char a milovaná classa byl Hunter, a nutno říct, že Draneor jsem hrál hlavně s ním a na další classy ani nějak nedošlo. Nicméně teď s příchodem nového datadisku jsem opět předplatil a nalogoval se. Říkám se rozkoukám se, poptám se jaký je datadisk a případně jej koupím. No...nekoupím. I když ještě nemám datadisk mohl jsem vidět změny ve hře na základě patche před datadiskem. Opět brutální ořezání prvků RPG. To už si blizzard dělá srandu ne??..Můj hunter má pomalu 4 talenty, skilly či jak to nazvat které mohu použít. Odebrali mu pasti, a další věci. Atributy? vždyť už tam není ani vidět jaký mam kumulativní damage. Jsou tam tři atributy a to je všechno. Proč se tedy vůbec udává damage na zbrani ??? A že má být už jenom jedna zbraň? Tohleto neustále okleštování RPG elementů kvůli masové většině dementních hráčů, vzala všechno co tvořilo základ toho proč jsem wowko hrál. Jsem znechucen z toho co se z wowka stalo........odebráni glyphů (dobře dřív tam nebyli, ale jejich význam byl fajn a správná volba uměla classu hodně podpořit ) a dalších věcí a talentů udělali z mého Huntera naprosto nekompetentní a nezajímavou postavu a v podstatě věci (starší raidy) které jsem si soloval jsem nebyl najednou schopný udělat...když budu chtít hrát dementní hry koupím si nintento....
    • A ještě k tomu doplním, v podstatě kdo má trochu mozek tak si všimne několika věcí...proč všechno zjednodušují?...proč už na supportu vytvořili automat na znovuzískání itemů (v případě, že vám někdo hacknul účet, nebo jste omylem prodali či tak podobně), proč je snaha všechno zjednodušit a z automatizovat podporu ?...to jsou jasné věci, že blizzard chce aby se wowkem zaobíral stále menší tým vývojářu, lidí na podpoře, a aby případně další vývoje dalších stupidních datadisků byl méně a méně náročný....ono když máte několik class, a ty mají spoustu atributu, více zbraní a předmětů které všechny do sebe dávají nějaký výstup, je mnohem , mnohem težší to odladit , vybalancovat...ale když budou všichni defakto stejní, stejné atributy, atp, stačí ná optimalizaci pár jedinců...tedy co z toho plyne?....že to jen blizzard uměle drží při životě, ale defakto už ho wowko nezajímá, víš že je mrtvá a nechce do vývoje investovat víc, než je nutné k přežití a vytvoření dojmu, že wowko je stále core hra celého blizzardu...ta hra je mrtvá....jako po znechucení jsem po delší době opět zkusil star wart TOR, a to ještě pořád má co nabídnout....aspoň to není tak tupé..
      • Musím říct, že tvůj názor je zajímavý, ale trošku mimo .. Ne všechno tedy, ale část 100% .. Už v podstatě to, že nový datadisk hodnotíš na základě PRE-PATCHE je neuvěřitelná hloupost .. Je to jako hodnotit hru po tom, co sis zahrál demo .. Ostatně to samo o sobě něco svědčí ..
        Souhlasím s tebou v tom, že postavy hodně ořízli a mě jako holy priesta docela naštvaly .. Ale to není nic nového, Blizz zjednodušuje už několik datadisků, ABY HRU PŘIZPŮSOBIL VÍCE MASE !! Ostatně i to byl vznik LFRka ..
        Že je na všechno jedna zbraň ?? Pane, tady se ukazuje to, že jsi do nového datadisku ani nevkoukl .. Každý talent má svoji vlastní zbraň, která jde upravovat a posilovat pomocí Artefact power ( což je normální grind a farma a to mě popravdě moc nebaví ) ..
        A ještě zareaguji na jednu věc .. Že Blizz na WoWko kašle .. Tak to je asi ta největší hloupost, co jsi napsal .. To, že usnadňují práci s účtem, že je automat na vracení itemů apod .. je pouze následkem zlepšení práce s komunitou, že už se nemusí čekat na GMka .. To vidíš jako problém ?? Já ne .. Že na WoW pracuje méně lidí ?? Nevím, kde jsi k této informaci přišel a rád bych tě požádal o zdroj prosím :) .. WoW mrtvé není, generuje stále velké zisky ( ostatně první den prodeje se prodalo přes 3 miliony kopii, což při ceně přes kolem 1 000 kč za kus jsou slušné peníze a to mluvíme pouze o prvním dni .. A kdyby bylo WoW mrtvé a blizz do něj nechtěl investovat, tak nevytváří další patche a další obsah .. Ať je to, jak je to, WoW je pořád dojná Blizzu potažmo Activisionu .. *4*
        • Jak jsem zmínil, wowko znám 8 let, tedy něco jsem si sním prošel a prožil. Pak taky vím, že změny které přinesl pre-patch korespondovali s datadiskem jako takovým. A pokud už v pre patchi vidím , že základní elementy které hru na počátku dělali hrou ke které mám blízko (tedy prvky RPG), tak mi je v podstatě jedno jaký bude datadisk, protože to co chci aby měl, mít nebude. Vývoj postavy, uprava atribut atd....když budu chtít hrát postavičku skákající po světě (bez použití mozku) zahraju si Maria....nebo laru croft..jak jsi sám řekl, aby hru přizpůsobil mase. Já jsem zde vyjádřil názor, že hra pro mne dříve zajímavá, mi nemá co nabídnout, a že nejsem ten kdo se vrací jak psal titulek článku. Vratil jsem se, viděl jsem, odešel jsem. Proč? protože nepatřím k mase a demence wowka v posledním pre-patchi byla za hranicí mé únosnosti. Ve svých 35 letech jsem si v herním průmyslu prošel vše od počátku, ve svých 4 letech jsem měl 8bitový Shrap, v osmi letech atari i Didaktik M. V jedenácti jsem programoval v basicu. Ve čtrnácti jsem měl první 486ku. Hrál jsem vše, co za něco stálo. A dnes si zahraju tak jednu hru za rok, která ještě není dělaná pro massu ale pro hráče. Takže ano, já nepatčím k masse, a proto wowko už není pro mě. A proto jsem vyjádřil svůj názor. Tečka. Co se týče toho že blizzard wowko opuští či ne. Jsi naivnější než si myslíš. Wowko ve svém eginu narazilo na strop technických možností někdy před pěti lety. Blizzard to ví, takže pokud by dnes mělo wowko přežít (aby se zněj nestala ultima online na kterou se už dnes taky nidko nemůže ani podívat a to jsem jí hrál poměrně hodně) musel by kompletně a znovu vytvořit celou hru, svět a všechny datadisky na uplně novém enginu. A takový vývoj by stál obrovské, obrovoské množství času a peněz. A to blizzard nedělá . Tedy logicky to má jediný závěr, že dřív nebo později wowko skončí. A blizzard to ví. Podobnný problém řeší i wargaming s world of tanks (s tím rozdílem, že tam se na novém enginu pracuje, protože wotko stále hodně vydělává). A proto blizzard do wowka neinvestuje, a opuštího. A usnadnění o kterém ty mluvíš, je jen zástěrkou a obelháním hráčů....nikoliv naopak. Blizzard ještě chce mrtvou krávu trochu podojit, a proto super marketing, a tři miliony kopií prodaných jsou jen notoričtí hráči ale zdaleka to není 12 milionu které mělo wowko před 5 lety.
          • Tak také přidám svoji historii .. Já Blizzardu cpu peníze pravidelně od dob, co na offíku vyšel Cataclysm a od té doby jsem se na freečka nikdy nevrátil, tudíž i já mám "šedé" wowkařské vousy a nejsem taky žádný newbie, co by v 26 letech hrál své první MMO ..
            Aby jsi mě pochopil, nevnucuji ti svůj názor na hru a netahám tě na WoW zpátky, jen mě přijdou tvé názory nepřesné, proto WoW bráním ..
            Kvůli čemu jsi to WoWko tak dlouho na offíku hrál ?? Kvůli příběhu ?? Kvůli PvE nebo PvP ?? Co tě na WoWku v době Lich Kinga tak bavilo, co je teď tak jiné ??
            Jinak promiň, ale zase s tebou nemohu souhlasit, že pre-patch udál směr celému datadisku. To je jako kdyby jsi řekl, že po vydání hry ukážou vše a pak už přidávají jen Raidy a nové Tiery a to je všechno a hráči zabavte se .. Sám víš, že jako fanoušek Garrisonu to není pravda ..
            Že Blizzard opouští WoWko zase vyvrátím já tobě a to čísly .. To, že WoWko v Dreanoru grafiku a modely postav upravilo a udělalo je "reálnější" ( ty uvozovky jsou tučnou kurzívou ) a všeobecně grafiku zlepšilo je fakt .. Pokud myslíš, že WoWko musí vypadat jako třeba Final Fantasy aby uspělo nebo udrželo lidi, tak nemusí .. A teď k těm číslům, proč se do WoWka budou i nadále cpát peníze ..
            Pokud budu realista, WoWko teď hraje tak 7 milionů hráčů a když budu pesimista, 6 milionů hru platí. Pokud u těchto 6 milionů lidí vezmeš fakt, že musí hru měsíčně zaplatit minimálně 12 eurama ( dáme 10 ) aby se to dobře počítalo .. Tak máš najednou MĚSÍČNÍ OBRAT ( ne zisk ) za hru 60 milionů eur, což je 1 621 000 000 korun měsíčně - při převodu na dollar je to nějakých 67 milionů dolarů měsíčně .. I kdyby měsíční náklady na provoz serverů a lidí čítali polovinu, pořád ta hra generuje obrovské zisky ..

            Ale mé výpočty jsou orientační, pokud máš přesnější čísla, prosím vyveď mě z omylu .. :)) .. *4*
          • Stačí se podívat jen na hodnocení mých komentářů 1 souhlasí 8 nesouhlasí , další můj příspěvek 1 souhlasí 4 nesouhlasí....ano, někdo kdo má mozek souhlasí zamyslí se....ale většina? většina nesouhlasí....a to je ta massa.....pro kterou je wowko dělané....))))))))
            • Nemáš psát jako d*bil. Tvůj názor může být klidně chytrý a hodnotný, ale je ti to houno platný, když to napatláš do takové podoby, že se to špatně čte a celkově je to nepřehledné až běda.
            • já tipuju tak 90 max

              muffrene, ty mínusy evidentně nedostáváś za názor, ale za to že se tu chováš jako malé ubrečené děcko, kterému někdo rozšlapal bábovičku
            • ChallengerCZ
              Hele Murffene a jsi tedy s tím IQ níž nebo výš než je průměr. Já bych hádal, ale nechci nikoho urazit.
            • zpráva pro Chlebicek: ano, máš pravdu můj mozek vypovídá o úplně jiném mozku než mozku masy.....abychom to dali do čísel - masa = 85% poulace čemuž odpovídá průměrné IQ 105 - 115, opravdu do této skupiny nepatřím...a jsem za to rád....)....a vlastně nevím co jsi tím chtěl říct??.....potvrdit že masa, a tedy i hry pro masu, jsou pro dementy??......pak s tebou souhlasím....)))))

              bohužel reagoval bych přímo na tvůj komentář, ale není mi to umožněno, ale věřím že poznáš na co reaguji...)))
            • Ten jeden souhlas sis naklikl sám, a fakt, že s tebou nikdo nesouhlasí vypovídá o úplně jiném mozku, než mozcích masy.
            • Ano, kdokoliv s jiným názorem je automaticky ovce či hater :D
            • Sithard
              Takze kdo s tebou nesouhlasi nema mozek.. aha ok.
  • Pavel zase obživ? Já chci zpátky Lukáše,ten měl lepší přednes a dalo se na něj dívat, Gingers 4ever *13* *13* *13* *14* *14*
    • Tak řekni rodičům ať ti ho nastěhují domů ty homo-kládo! A dej si obrázek na zeď ať se na něj můžeš dívat....
  • tak Conan stále beží..a prečo nemá tolko "hráčov"..bo to nieje jednoduché naučit sa to dobre hrať..a vela hráčov odchovaných z Wowka a pod. to po pár skusoch nechali tak... *1* ..ono to nieje len klik sem klik tam..ale v Conanovi treba aj rozmýšlat ..:D..a ano graficky je to nezrovnatelné=pre mna wowko nehratelné!.. *5*
    • To, ze je neco neintuitivni a hranici s blbosti neznamena, ze jsou hraci lamy.
    • Rejsek
      O Conanovi jsem uvažoval jako o náhradě GW2, které mě už moc nebaví. Jak je to tam s open pvp? Popřípadě který server je teď nejlepší. A kolik lidí to ještě hraje?
  • https://www.youtube.com/watch?v=Sa9AGQHRj0s

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit