Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://www.youtube.com/watch?v=7VFZXkf9rxY&t=6m40s

    cca do času 6:44, jak se snaží vylézt na breh

    To opravdu v dnešní dobe není možné udelat animaci jak postava zdolá zhruba pulmetrovou prekažku? Dalším problemem je stísnena krajina kde je vše namačkáno na malém prostoru a obtížná uveritelnost sveta. Sry ale jakkoliv to muže mít dobrý pribeh a rpg mechaniky tohle se proste v roce 2017 nedá akceptovat.
    • to nemuzu souhlasit, prave uveritelnost sveta je velka, ja z toho mel osobne strach ale pribeh to vyborne vysvetli a celkove mi absolutne neprijde ze by tam neco nesedelo... Sry ale na to se da prijit pouze hranim, oki :)
    • P.S.
      nahodne jsem proklikal video a Adam všude remcá, že to není AAA. Podle mne to není zas uplne spravedlivý prístup, je k tomu pristupovat jako k B nebo AA. Ona cena 49€ taky není zrovna vysoká, bežne AAA tituly stojí klidne i 60€.
  • owny
    Už se na to těším. Když tak čtu některé přehnaně negativní recenze, jak tomu vytýkají kromě bugů (oprávněně) i takové blbosti jako špatné quest markery, špatnou minimapu, nemožnost customizovat postavu, že vás rozseká na začátku hry kde co a celkově vyšší obtížnost, tak mě to přesvědčuje ke koupi víc, než kdyby to mělo 10/10 Console Player GOTY Award.
    • ta hra mně spíš než těžká připadá hloupě navržená, hodnotím dle videa, tak tam nějaky prasopec má milion hp a tebe dá na dvě rány, pochopil bych to samozřejmě od nějaké vyšší ligy monster, ale základní potvorák s tolika hp? Pak je tam ta skoro stejná stvůra, kterou daš na dvě rány.
      • Pokud má u jména lebku, tak je to ta samá potvora na high level, proto tam je, aby jsi se případně vyhnul. Ale ze všeho nejvíc mne naštvalo, že to neví recenzent. Spolu s tím odpověděl na půlku otázek špatně a na druhou polovinu to ani nedokázal. Recenzi i gamesplay jste měli dát Miloši Bohoňkovi, ten totiž ví, kdo je legendární Mud a hlavně ví, že team o dvaceti lidech těžko zvládne v této velikosti animace, grafiku, interface atd. na jedničku a přesto jim za excelentní hratelnost fanoušci utrhají ruce a hlavně v klidu zaplatí vývoj dalšího titulu. A pokud jste někdy slyšeli s Piraňemi rozhovor, tak víte, že to je všechno co chtějí. Nejsou EA nebo UBI, ale jen parta postarších nadšenců, kteří dělají co baví je a jejich fanoušky. A v roce 2017 jde o unikátní přístup, který bez debat podpořím 50 éčky jednou za pár let.
        • Souhlas. Podle me tu videorecenzi trochu uspechali. Pusobilo to na me, ze pan recenzent zacal nedavno hrat, je nekde na zacatku a nezna jeste uplne presne vsechny mechaniky.
          Co se hry tyce, urcite me bude bavit (stejne jako vsechny gothicky a riseny), ale dam jim par mesicu na odstraneni bugu a doladeni cestiny (za kterou moc dekuju).
          Mimochodem ten plesatej pan, kterymu se to ocividne moc nelibilo, by udelal dobre, kdyby tak neresil jak se co vyslovuje a nesnazil se bejt tak hrozne cool.
          • to nebyla videorecenze. nevim proc si to myslis. a hned na zacatku zminovali, ze ma odehrano cca 7 hodin.
        • Tak Grafika Hellblade? V kolika lidech to dělali? v 11?
          • Chceš srovnávat tunel na 5 hodin s openworld na 80? Jako opravdu?…
  • Hnůj v herním světě. Absolutně nudná hra, nestojí ani za 10éček. Ale dneska je kvůli každé hře boom.
  • mně se ta hra líbí dle videa, měl bych si ji chuť zahrát, hodně se mí libíl první Risen, což je dle mého styl RPG, které tu chybí, líbil se mi takove to mystery, které tam bylo a bylo fajn to mystery odhalovat, jen nevím, jestli to nebude jako dvojka a trojka Risen, u kterých se trpěl a nebyl jsem schopen je dohrát.
    • Pokud jsi viděl celé video, tak potom nevím co s Tebou je. Hra je opravdu otřesná, nudná, nepěkná, šílenost.
      • ten svět vypadá fajn, atmosféra a tak nějak je to i tím, že vůbec letos nic pořádného nevyšlo v oblasti RPG(krom Ringed City), co by mě zaujalo a právě Gothicy a první Risen mám moc rád.
        • Ringed City mě teda jako hráče rpg nezaujalo vůbec, ale tak naštěstí byl tenhle rok na kvalitní rpg celkem plodný, takže si nestěžuju.
          • nevyšlo vůbec nic, Elex je jediný klasický RPG co vyšlo, co má trochu normální setting.... Ringed City je božské...
    • PS. S čím má problém je hlavní hrdina, Už v prvním Risen byl takový skinhead, ale +- sympaták, tak todle je nesympatická opice, člověk by se s avatarem v RPG měl nějak ztotožnit, tak bych tedy měl problém...
      • Piraně jsou celkově zaujatí na tyhle plešouny, v Gothic 3 byli skinheadi všichni kromě hrdiny a nějakých důležitých postav.
      • maros.goc
        po hodine si na neho zvykneš
  • ... Gothic predelanej na pseudoscifi. Jako gothic byl paradni dvojka taky ... dalsi dily uz sly od 10 k 5. A je to takovy cely nijaky. Specielne veskery souboje. To je asi nejhorsi komponenta cely hry. Postave trva minutu nez vytahne zbran, zato vsichni mobove utocej opakovane a kazdej utok dava postave jakejsi stun, takze se nemuze ani pohnout ...

    Pak celej system itemu. To co by postava pripadne mohla nosit si nemuze financne dovolit, pripadne kdyz si dovoli, tak nema $$$ na expeni abilit. To co najde bud nosit nemuze nebo (specielne v pokrocilejsi fazi) v oblastech s vyrazne nabusenejma mobama nachazi itemy vyrazne horsi, nez uz ma. Tezba materialu je tam zjevne jen proto aby byla.

    Do spousty oblasti se hrac bez jakyhokoli vedeni/informovani dostane aniz by se zjevne predpokladalo, ze by se tam v danym fazi/levelu dostat mel (cekal bych trebas aspon NPC na tema "tam bys nemel chodit, ale kdyz myslis ..."). Videl sem v tomhle ohledu peknych par videi na tema jak ziskat nejakej item na tema "na 150tej pokus se ti povede mezi tema mobama probehnout". To mi neprijde jako priklad dobryho navrhu hry.

    Bugy, spousta bugu, neuveritelna spoust bugu. Kdo chce muze si paradni bug vyzkouset prakticky hned s prvnim ukolem kterej dostane. Jama a robot v ni. Skocit tam zhora, a pri opusteni vpohode jit pres straz. Ta sice pinda ze se tam nesmi, hra portne hrace pred branu, ale straznynu (a tvurcum) vubec nevadi, ze jamu vyraboval.

    A na zaver ... lokalizace ... zjevne prace "integrovaneho" zacka prvniho rocniku ZS a strejdy guugla. Strasny.
    • Ved to je totalne trapne. Vsetci to hraju tak ze nalakavaju monstra na straznikov pri brane, nechaju bojovat followera, alebo zbabelo vyletia jetpackom kdesi na strechu a odtial strielaju. Toto ma byt hranie RPG?
      Stalo sa mi ze troll vyzabijal siedmich banditov a odisiel. Co po nich zostalo? Cigarety a toaletny papier. Tak oni do trolla sekaju mecmi, strielaju lukom a potom co ich za.ebe, tak ostanu hole mrtvolky? Tie zbrane sa co krva vyparili? No demencia...
    • maros.goc
      prečo si skákal zhora? stačilo ísť trocha ďalej od brány, za ktorú ťa nechcel pustiť, použiť jetpack a ten vysoký plot v pohode prekonáš ....kazdopadne, co sa tyka bugov, az tak by som nehanil, taky Zaklinac 3 ich mal pri vydani snad miliardu a v takom stave by si tie 10tky v reckach urcite nezasluzil...po roku bola ale zo zaklinaca 3 spickovo vyladena hra ....takze Elex by som az tak nehanil, nakolko to urcite fixnu...taky Skyrim nie je poriadne fixnuty dodnes
      • Zaklínač není doladeny snad do ted... a celkove by hra mela vyjit bez bugu, u této hry se to dá pochopit, je tam menší rozpočet, u velkých her, kde nefungují ani questy atd je to průserr.
    • Jop, jeste bych k tomu dodal asi naprosto tupou AI ... ale to je dneska ve hrach beznej standard. Protoze je prece naprosto vpohode ze v hospode slohnete hospodskymu z regalu pytel penez a on jen stoji ca cumi ... tedy smerem od vas, a ceka, az vyberete i ten zbytek.
      • Tak to nevim, jestli jsi to vůbec hrál. V momentě kdy mu vlezeš za bar začne držkovat co tam děláš a něco čornout znamená, že celá hospoda tahá meče a sejme tě.
        • Tys to zjevne ani nevidel, ukrast se da naprosto cokoli, sbirani funguje z dobrych 5 metru, za pult casto neni treba vubec lizt. A i kdyz se tam vleze, staci pockat par vterin bez pohybu a najezeny NPC odejde nebo se otoci ...
  • Má to singl?
  • Simulator zbierania cigariet, toaletného papiera a utekania pred monstrami. Z ludskych nepriatelov nepadaju zbrane ani armor, iba drobne a hovadiny. Monstra sa neoplati zabijat kvôli kusku masa a 25xp. Zato za questy je odmena stovky xp a penazi. Je to proste adventura s prvkami RPG.
    Elex je ako chlapik co pride v roku 2017 na party v zvonových nohaviciach a tricku Nirvana. Pirane zaspali dobu a jedine plus je ze to hodili na GOG.
    • maros.goc
      Hnisavec ...keby si len nekecal
      • Ja nie som Hnisavec. Nikdy netrollujem.
  • Pokud to nemá story, tak to zni zajimave, stejne je naprosto zbytecny v OW, pokud je to pojaté, že si delas story sam, tak to zni dobre
    • Je tam pribeh ako v kazdej hre od Pirani
  • Osobne som rad ze sa tu hra hracom paci...zahranicne recenzie totiz boli dost tragicke
    • Lima
      Není pravda, kecáš. 70% na Metacritic nic "tragického není", je to nadprůměrné hodnocení.
      • Mal som na mysli hlavne tie velke herne weby, ktore su chces ci nechces najsmerodatnejsie pre vyvojarov
      • kdyz to vezmu skrz vsechny platformy tak 59%...
        • A já myslel, že se počítá jen ta platforma, co má nejvíc recenzí, což je PC. Ale to se asi teď nehodí do krámu...
  • Zatím nejlepší počin od dob Risen 1 + výborná optimalizace a CZ tit. to jenom podtrhují *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit