Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trisska
    Mocinky fajn přednáška, slečna to měla dobře připravený a její projev byl poutavej a bez chyb! Bohužel tuším brzkej nástup nenávistnejch trolů, kteří budou kritizovat její proporce! *7*
    • Robotron3
      Tak to by mě nenapadlo. Zvláštní, že to napadlo jako první ženu (aspoň údajnou :)
      • Trisska
        Mě to napadlo hned, protože minule se tady kritizovalo, když kluk ráčkoval! Dobře už vím, že některý lidi prostě potřebujou najít nějakou chybu a ubližovat ostatním...
        • Robotron3
          Tady ale nikdo nikomu neubližoval a nikdo se o ničem takovém nezmiňoval. Že ty něco takového zmíníš, to je jako dát povel ke startu.
          • Trisska
            Zatím ne, ale určitě je to je otázka času! Dobře vím, že na těchto diskuzích to nemaj holky zrovna lehký! Z mý strany to rozhodně nebyl povel ke startu, ale naopak - povel nezačínat! *9*
            • Asharak
              Každopádně, je to pořádný kus! *8* Nechtěl bych sedět nalevo v prvních řadách...
              a máš to! :P
              FIRST ! ! !
  • Zajimava prednaska se zajimavym tematem - co se tyce zen jako hrdinek ve hrach nemam nic proti osobne si nedokazu Mirrors Edge NOLF ba dokonce Tomb Raidera predstavit bez zenskeho zastoupeni a co treba takova GlaGOS ze?:) ale chapu vyvojare v tom smyslu ze scenare jsou vetsinou site na muzske role ostatne hry nejsou tak pozadu jak se na prvni pohled muze zdat kdyz vezmeme v potaz jeste TV ci knihy - a co se tyce zen jako komparsu na "nedulezite role" tak tady bych to zbytecne nehrotil - takovou Triss Tandi nebo Saru jsem bral jako plnohodnotne charaktery byt je hrac nemohl ovladat
  • Robotron3
    Teď jsem to dokoukal celý, a výrazně mi tam teda chybí nějaký zhodnocení, co si z toho máme vlastně odnést, nevim.
    • eeeee
      To je naopak dobre a seriozni. Byla ti prednesena nejaka fakta a komentare k nim, zever si, mas-li mozek, udelej sam.
    • Trisska
      Ono by stačilo mít zapnutej mozek během přednášky a odnesl by sis toho celkem dost!
      • ha zrovna ty pises o mozku :d
    • A uz se ti nekdy stalo kdyz nekde mluvi zenska o zenskych aby sis z toho neco odnesl? To se snad ani neda:)
  • Robotron3
    Dobrý, ale tohle je zrovna podle mě taková věc, z které se až nemusí vytvářet takový problém, nebo něco, co by se muselo řešit. Pro mě jsou veškerý postavy, za který hraju asexuální a bezpohlavní, ať hraju za ženskou, nebo chlapa. Prostě mám před sebou úkol, něco řešim, mám se někam dostat a tam něco udělat a nic jinýho na postavě moc nevnímám. Spíš si do ní profiluju sám sebe a to i když hraju za tu ženskou. To třeba po deseti hodinách si řeknu, je aha, vždyť já vlastně hraju za holku a na chvilku si to uvědomim. Je to něco, co neřešim. Nevim ale jestli neni třeba zrovna tohle chyba, že by jednání a možnosti pro ženu a muže měli být ve hře o něco odlišné a ne jen to, jak vypadají.
    • Trisska
      Asexuální nemůžou být veškerý postavy ve hrách, to spíš ty sám budeš asexuál...
      • A ty budeš zase pěkně blbá.
        • *blbej, je to chlap čo sa vydáva za ženskú *2*
    • Asharak
      Člověk s fantasií je na tom nejlíp. umí se představit (vžít) v roli opačného pohlaví a zůstat normální, ikdyž jedná z pozice např. ženy.

      Ale je fakt že by bylo dobré, kdyby to bylo např. jak v Dragon Age byl systém začínání za každou rasu a titul jiný, tak by se to lišilo podobně i u výběru pohlaví.
  • Magister_Peditum
    Některý feministický teorie byly hodně úsměvný. Jinak by mě docela zajímalo, jestli o tom všem takto přemýšlejí i tvůrci. *15* A tu knížku Philosophy Through Video Games bych si docela rád přečetl. *4*
    • Tvorcovia: "Dáme veľké kozy, nech sa predáva:"; "Ok..."
      • Robotron3
        No, a přitom skutečnost je taková, že ty hry, kde vystupují obdařené ženské postavy stereotypu Xena (Tomb Raider) nejvíc zajímají a hrají je právě ženy a dívky. :)
  • Tikov
    Pro mne asi nejlepší co jste tu z GDS zatím uveřejnili. Zajímavé téma a od někoho kdo umí přednášet. Sice bych ne vždy souhlasil (řešit gender v recenzi je podle mne relevantní - je to prezentace hry pro širší publikum, stejně tak lze hodnotit i podle upoutávek), ale její pohled na věc je akceptovatelný.
    • Pravda, nejlepší přednáška vůbec!
    • smejki
      no, z presentace lze hodnotit jen presentaci, ne presentovaný objekt.
      • Tikov
        To ano, podle mne to přednášející nevhodně přetočila- Zkoumání recenzí je zkoumání chápání produktu. Když Level dělal recenzi (nebo to možná bylo preview?) HalfLife 2 a u Alex řešili její prsa, tak to není stejné jako by řešili její přínos pro příběh. Tedy je to pro gender studies validní- autor toho článku objektivizoval ženskou vedlejší postavu.
        Trailery jsou dle mého validní i přímo k presentovnému- tvůrci se nám snaží něco říci o jejich produktu. Ale ano nemělo by to být chápáno jako materiál pro hodnocení samotné hry.
        • eeeee
          Trailer se snazi nalakat ke koupi, je to reklama. Vazne chces studii o produktech delat na zaklade jejich reklam? Nemozne, udelas studii o reklamach na produkty, nikoli o produktech. S recenzemi je to obdobne, zvlaste kdyz objektem zajmu jsou genderove stereotypy ve hrach. Musis zkoumat samotne hry, abys mel o tech hrach kvalidni a nezkreslene informace.
  • Feministky a hry? Jen to ne.
  • nechcem byt hnusny, ale zmyslom prednasky je vacsinou zamysliet sa nad temou, a postupne sa predrat az k nejakemu zaveru....akurat, ze tu ziaden zaver nenastal.....akurat zhrnula, kedy a kde sa aka zenska objavila...vediet to, tak tych 45 nestracam....este ze na koniec povedala svoje meno....aspon viem, komu sa vyhybat, ak sa objavi nejaka prednaska....
    nie, nie som troll.....tato tema je dost zaujimava a asi tak do polky prednasky aj zaujimavo prezentovana, no chyba mi nejaky zaver a taktiez to, ze autorka nevytazila z danej temy maximum....chapem, ze ju tlacil cas, no mala tam aj hluche miesta, ktore sa dali vynechat...no ale co uz....
    • eeeee
      Sorry, ale to je fakt upadek, kdyz se lidem musi rikat, co si maji myslet. Myslici bytost by si snad mohla svuj zaver, na zaklade predlozenych faktu a komentaru, udela sama, ne? Zvlaste v pripade h, kdy zadny jednoznacny zaver neexistuje a kazdy muze mit k tema svuj osobni a individualni postoj.
      • ty si zrejme na ziadnej prednaske este nebol....samozrejme, ze kazdy si vytvori, respektive uz mal vytvoreny vlastny nazor....ale autor, v tomto pripade autorka....kedze prezentuje svoje myslienky....clovek ocakava aj nejaky zaver, ukoncenie, tympadom jej postoj.....a to, ze na prednaske si ty, a pocuvas to, tak ti to moze pomoct vyformovat tvoj nazor.....bud sa stotoznujes s nazorom autorky......alebo mas nazor opacny, no vdaka prednaske si sa pozrel na vec aj z druhej strany.....

        ako som povedal, toto nebola prednaska, iba zhrnutie faktov a par blabolov o tom, ze Lara ma vtaka.....dakujem, neprosim....ostatne 3 prednasky mozem len odporucit, boli zaujimave, a oplatilo sa ich pozriet :)

        PS: niesom sexista, kedze zvysne prednasky su od chlapov a tato bola od zeny :)
        • Fajn, tak mi uved zavery ostatnich prednasek, treba od Martina Klimy nebo Zavady, nemluvim o vubec rozpacitem zakonceni Zaveskyho - ani jedna z techto prednasek nema zaver a nikomu to nevadi, nikomu nechybi, proste si odprezentovali svoje a skoncili.
  • Tak jsem si na začátku říkal, co že to tam chce 45 minut řešit... a ono to bylo překvapivě dost zajímavý.
    • Asharak
      No to jo, Lara Croft je transvestita! *8* "A já bych chtěl být taky", heej ! *15*
      • Mě nepřestane udivovat, co všechno se dá řešit u genderových předsudků ve hrách. Respektive, jak moc do hloubky a co z toho dokáží lidi vyčíst *1*
        • Asharak
          Nejhorší je, když ti dojde, že to dává i smysl *12*
          Bych rád viděl/osi přečetl nějakou diskuzi vývojáře, který o tom mluví, proč to tak dělají a tak. Jestli k tomu mají taky nějaké určité hlubší důvody.
          • To dává, viz ta část o tom, že raději hraju za ženskou postavu, když mám na výběr, protože na mužskej zadek mě koukat opravdu nebaví, přesně můj případ :D
            • Když už se něco namane, tak jsem striktní lesbička *15*
            • Asharak
              No a pak popřemýšlej naopak nad tím, když: si založíš v DA:O ženskou postavu a randíš s Alistairem *5*
  • Keyz
    Klasika jak tam hodně lidí něco,hraje někdo snad chrápe atd.
    Nechápu ten smysl proč tam chodí,stejně pak často neví co se děje když se tomu nevěnují.
    • Tys asi nikdy nebyl na Vš přednáškách, co? Pak bys věděl, proč tam ti lidi jdou:)
      • smejki
        za přednášky na vš se neplatí 800,-
      • Tikov
        Je tam teplo a sucho? :D Taky to tak občas dělám.
      • Keyz
        Byl ale stejně to nevím :)
      • nerozumim, u vás na VŠ se dělá docházka na přednáškach nebo co? když mě přednáška nezajímá tak tam prostě nejdu, hry si můžu hrát doma.
        • Magister_Peditum
          No, občas jsem šel na cizí přednášku jen proto, že jsem si zrovna neměl kam jinam sednout, když jsem čekal na tu svojí. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit