Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lawliet
    Děkovat netřeba?! Za tohle jím klidně zasvětím vánoce. Stejně je to svátek o p***.
    • taky uz to nejakej ten patek beru jako svatek poradny zranice, nic vic. *5*
  • *8* wow, deal roku
  • Mohli trochu pořešit svý servery, nemůžu se ani přihlásit jak to maj přetížený.
    • michelangelocz
      PROMO ENDS IN:01 DAYS :20 HRS :05 MIN :30 SEC - Jakoby nestacilo, ze je to zadarmo, ono by to chtelo jeste ke vsemu HNED TED co? ...
      • Sorry, ale nemám čas sedět u kompu a čekat, až se jim rozjednou servery. Chodím do práce a mám i jiné povinnosti. Samozřejmě chápu, že ne vždycky všechno vyjde a že je to asi velký nápor na GOG servery, nicméně když už dělám nějákou velkou akci, tak musím počítat s vysokým náporem a pokusit se zavést opatření, aby vše fungovalo, tak jak má.
        • michelangelocz
          Myslis treba takovy opatreni, ze akce potrva jeste dalsi dva dny, behem nichz prvotni napor odpadne a az se zejtra vratis z prace, tak uz nebudes mit zadnej problem? ;)
          • To by bylo fain. No, na Fallouty jsem se zatím nedostal, ale aspoň jsem stihl koupit Original War.
    • tím lip ne? aspoň je vidět, že o tak starý hry je pořád zájem, škoda jen, že je o ně zájem jen když jsou zadarmo *9*
      • Lidi maji zajem o vse, co je zadarmo. Je jim fuk, co to je, hlavne, ze nemusi platit.
        • no právě a ještě si stěžují, že to co ne zdarma, nejede na 100% *7*
          • uf: "je zdarma"
  • Jen taková úvaha. Když bych si během následujících, necelých osmačtyřiceti hodin stáhl Fallouty někde z warezu, tak vlastně nekradu?
    Edit:
    Musím mínuskáře upozornit, že první dva Fallouty, stejně jako FT, vlastním jak v krabicové verzi, tak ve formě příloh z Levelu, nebo ze Score. Úvaha je čistě teoretická.... *4*
    • Krades, pokud ten warez server nema opravneni poskytovat licence k temto hram.
    • Kradeš. Bezplatnou licenci získáváš na základě smlouvy s provozovatelem GOG. Čili minimálně bys napřed musel tu hru přidat do svého účtu na GOG a potom teprve shánět její kopii jinde. Pokud to samozřejmě nezakazují smluvní podmínky GOG.
    • Placaj kraviny. Instalacni medium a licence spolu nesouvisi. Napr. iso windowsu je bezne na netu k dispozici. Jde o licenci. Tzn muzu upiratit iso a pouzivat origo kod a mam legalni sw. Stejne tak, kdyz si pridas hru na gogu, je uplne jedno kde ju stahnes, mas licenci tzn. muzes hrat.
      Btw, nekrades ani kdyz tahas warez. Jinak by mi mohl kazdej kdo vyfoti, nebo natoci moje auto calovat pul mega. Dobra demagogie. *15*
      • Instalační médium a licence spolu souviset samozřejmě mohou, strany si můžou sjednat, že se kopie díla budou pořizovat výhradně z originálních nosičů.

        Tvrdit, že nelze krást software má asi takový smysl, jako tvrdit, že nelze krást nápad. Že to není trestný čin krádeže je přece jasný a že se tohle spojení používá pro určitý ne zrovna slušný jednání je taky jasný.
        • "Instalační médium a licence spolu souviset samozřejmě mohou, strany si můžou sjednat, že se kopie díla budou pořizovat výhradně z originálních nosičů."

          Tohle ale pro digitální distribuci neplatí, že ano...
          • Jestli máš problém s tím pojmem, tak si "originální nosič" nahraď za "zdroj dat určený poskytovatelem licence". Problém s digitální distribucí vyřešen.
            • Jenze i kdyby to poskytovatel vyzadoval... Kdyz koupis chleba s tim, ze ho muzes zvejkat v pravy pulce huby a narves to do levy, budes si pripadat zes ho ukradl? Chapes, jak je naprosto nedulezity odkud to nainstaluju, kdyz to mam koupeny?
    • Jack1947
      Neni to GOG... takze pochybuji ze by to neco ospravedlnovalo. *4* Navic proc kdyz to je na Gogu a zadara... aha delani ACC to je totiz hrozna namaha. *15*
    • Chybná úvaha.
    • Robotron3
      Jen taková úvaha. Když v jednom obchodě budou mít akci zdarma rohlíky. Tak půjdeš úplně do jiného obchodu a rohlíky si vezmeš zdarma?
      • Tohle přirovnání poněkud pokulhává. Na výrobu a prodej rohlíků totiž nemá nikdo patent a práva.
        • Robotron3
          No tak tobě to pokulhává fakt hodně, protože na výrobu rohlíků rozhodně musíš mít patent a práva, zjednodušeně řečeno, :) ale o to vůbec nejde. Když si kupuješ hru, kupuješ si licenci tu hru používat. Když máš tu hru zdarma, tak ti obchod na tu danou akci tu licenci poskytuje. To ale neznamená, že máš právo si to stahovat někde z warezu. Uplně jednoduše kdybys chtěl doložit, že sis tu hru koupil, nebo ji máš zdarma, ukážeš email o zaplacení, nebo ji máš v knihovničce GOG. Když ji stáhneš z warezu, žádný právo tu hru hrát nemáš.
          • Celý tohle je nesmysl. Když si to stáhnu s GOG i z warezu a pak tu GOG verzi smažu z disku, tak jakej je mezi tím rozdíl? Data jsou stejný bez ohledu na původ a licenci mám taky. Licence se samozřejmě nevztahuje na konkrétní data nebo zdroj dat. Považovat tohle za krádež je fakt na palici...
            • Robotron3
              V téhle debatě nikde nebyla ani zmínka o tom, že si stáhneš hru z gog a pak z warezu, ale jestli je legální warez, když někde jinde je hra momentálně zdarma. A to rozhodně není. Jak moc legální je si stáhnout ta samá data z warezu, když hru mám koupenou netušim.
          • Dovolím si nesouhlasit. V přirovnání s rohlíky by situace byla podobná v okamžiku, kdyby, dejme tomu Babiš vyhlásil, že všechny rohlíky od jeho firmy jsou zdarma, tudíž by bylo jedno v kterém obchodě si je vezmeš.
            Druhá část vysvětlení už dává větší smysl :) I když nevím proč bych se měl někomu prokazovat nákupem, pokud si ji nechci třeba odepsat z daní a po dohrání ji smažu.
            • Robotron: Kde je napsany ze musis pouzit instalacku/download z gogu?
            • Nemas pravdu. Babis si muze vykrikovat co chce, ale realne muze sve rohliky nabizet zdarma ve svych prodejnach v cizich jen se svolenim jejich majitele.
            • Robotron3
              Myšleno to bylo samozřejmě v jiném obchodě, jiné firmě, kde ta akce není. Byl to jen příklad. Důležité je to, že GOG ti na dobu určitou dává licenci hry zdarma. Když tu hru zdarma chceš, musíš si ji tedy stáhnout z gogu, jinak to samozřejmě legální neni. Všimni si třeba, že na gogu ty hry nejsou pro stáhnutí každému, ale musíš si je prakticky koupit pod svým účtem za 0$. To znamená si kupuješ licenci za 0$. I když cena je stejná, tak z warezu tu licenci prostě nedostaneš *3*
  • jdou ty fallouty na w7 64bit bez problemu?
    • Jo, ale není moc dobrej nápad do nich instalovat módy, které jsou původně vyvíjené na starší verze. Hází to pak chyby a bugy.
      • a taky buginy a občas i kedlubny *7*
  • Jedno gogu uznat musím. Při minulých slevach me dvě noci za sebou přinutili čekat na slevy do 2 rano, kde jsem nechal "jen"3 kila. No, asi ještě nakoupim na vánoce.
  • kdyby nekdo chtel tuhle fallout edici v nelimitovanem case a taky zadarmo, tak TPB ji tez nabizi *5*
    • ucho
      stahování je pro děcka. *5*
      • Jack1947
        W@rez... je pro dospele. *15*
        • Warez je pro blbecky a smejdy.
          • Stejne jak demagogie. *15* *15*
  • Nějak se tam nejde zaregistrovat, maj to přetížené
  • Jack1947
    Konecne neco zdarma a pro vsechny. Tactis mam ze Score asi... treba si tuhle serii ted jiz treba i zaparim.
  • a já to mám ešte z levelu.:)) já to stahovať nemusím.:)) *1*
    • ale je to v češtine a všetky 3 kúsky.:)
    • LEVEL určitě nepřidal bonusy :)
      • ty bonusy jsou hodne pekne hlavne ty bible *1*
        • No však...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit