Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rozdíl??!!!! Ještě aby ne když hra na xboxu jede v rozlišení 1024x640 bez vyhlazování. *1* *1* *1*. Že si to mužem ještě graficky poštelovat hmm to je nám houby platný, když je hra náročná jako Crysis na Ultra
  • Já to hraju od fčerejška *1*
  • už to stahuju *5*
  • Takze parada na steamu Alan Wake CE za 20.99E PARADA!!!
  • Stejně jsem chtěl pc verzi jenom proto, že se tu vždycky najdou nějaké šikovné české ručičky, které si nenechaj tak suprový příběh ujít a přeloží ho do našeho nádherného jazyka.
    • Cestinu to docela chce, pravda, otazka ale je, jestli ji casem nekdo udela. Pokud se na to vyprdne Mrazik tak docela pochybuju, alespon v nejakem rozumnem case. Ale jinak to vyhlizi docela zajimave a snad i hratelne, ovladani zda se take neni zadna tragedie (toho spolecne s kamerou jsem se bal nejvic). Akorat se mi to zda krapet narocnejsi na hw, ale nic hrozneho. Jinak nevi nekdo jak vypnout motion blur (rozmazani obrazu pri pohybu)? Nemam tekhle efekt zrovna v lasce...
    • Sa neposer ty český k...... s tými ručičkami. *5*
      • Aha ho, buzík prišiel medzi nás *1*
  • Podle mě jde z větší části jen o rozlišení. Xboxová verze je o něco zvětšená a tim pádem je to trochu málzlí a vypadá to hůř. Textury bych řekl sou stejný, antialiasing má lepší pc.
    • Textury, že jsou stejný? *15* *15* Sakra chlape, probuď se... Mám Xbox doma a to je od PC v texturách takovej rozdíl, že už radši hraju jen na PC.
      • Teď ze sebe vypotil sračku. Obrázek v rozlišení 1920x1200 uvidíš na monitoru s timto nebo větším v celé své kráse ale pokud se na něj budeš dívat na monitoru s rozlišením 1024x640 tak plnou kvalitu obrázku neuvidíš. Mezi jakýmkoliv rozlišením vetším než to 1024x640 nepoznáš rozdíl. Jinak optimalizace je dosti neadekvátní. Jistě nastavení vyššího rozlišení nějaký výkon sežere ale vyšší rozlišení textur už ne. Všechny novější mainstream grafiky (od HD4000 a GTX200) nezaznamenávají žádný pokles výkonu. Důkaz? Např.: Crysis 2 Jen to potom žere víc RAM a VRAM nic víc. Takže se celkový výkon ztrácí na portováním a vyšším rozlišením.
  • Jazz
    Zajímalo by mě, odkud to ti "gayové" ze SKiDROW vzali.
    Preload na Steamu nebyl, hra vychází až za hodinu, takže jedině někdo z Remedy.
  • Mimochodem já Alana ještě nehrál, štve mě že to není v češtině (když už jsme teda jako v tom Česku tady že....nechápu jak tu vůbec můžou vycházet hry v cizí řeči .. hnus), nejsem až tak zdatný angličtinář .. je to pro tuto hru problém? Dá se hrát i tak? Je mi jasný, že z příběhu tam asi moc nepochytím detailně... ten český manuál je tam aspoň mapa nebo něco ?
    • Vývojáři a ani čeští distributoři nemůžou za to že tě kdysi soudruzi komunisti nenechali učit se anglicky...
    • Preklad by se proste nevyplatil, a podnikatel podnika aby vydelal, ne aby par poctivcum a tune piratu sponzoroval preklad.
      • To není argument a důvod, jsme v ČR a já chci výrobek lokalizovaný pro tuto zem. Pokud chce cizí firma prodávat na jiném území, ať zajistí tamní překlad snad ne? Už vidím jak v USA hrajou třeba Mafii v češtině .... Když chceš podnikat v dané zemi, nauč se její jazyk.. je to prostě hnus a nemorálnost. Když si pojedeš otevřít restauraci do thajska, taky tam budeš mít všechno česky ? Bys mohl rovnou zavřít ...
        • Kdyz jsi velkej trh (velka cast zakazniku atd.), udelaji vsechno aby ti to nacpali. Kdyz jsi malo vyznamna cast zakazniku, tak jim je jedno jestli v CR prodaj 400 krabic nebo 500. Resp. pro ne muze byt lepsi kdyz prodaj 400 bez cestiny nez 500 s cestinou za x tisic.
        • Přeložit do češtiny by se to nevyplatilo, nejsou dostatečné prodeje.
          Přijde ti normální, že kvůli tobě, který anglicky neumí, by neměl možnost nikdo jiný si to zahrát aspoň v té angličtině? S logikou "když to není pro mě, tak ať to není pro nikoho" asi v životě moc nepochodíš.
          • Nesmysl. Tady nejde o mě. Tady jde o úplně jiné principy, mně to jako spotřebitele nezajímá. Ty budeš číst knížku v arabštině ? Pokud chci prodávat produkt v dané zemi.... a ziskoví jsou až až to si nemysli, ta lokalizace (byť jen titulky) zase tolik nestojí, kdyby to udělali všude po světě.. tak by měli místo 20 mil zisk třeba 19 ..... Zkrátka hnus takový druh myšlení, proto jak uvažuješ Ty a Tobě podobní .. tak právě proto jde tahle země do háje .....kdyby USA mělo koule, tak by jsi je olízal ....
            • *15* Kdyby USA mělo koule, tak by o ně brzo přišlo... Zvlášť za to co nám chtěli udělat s internetem.
            • Tvrdě prosazovat jediný správný názor, to ti jde. Není to česky, jdi bez vzrušení od toho, máš spoustu alternativ. Nemusí být všechno česky, často o to spousta lidí nestojí.
              Aneb:
              - je mi nějak stydno, neměli bychom se učit nějakou cizí řeč?
              - a proč posím tě, ten jich uměl a stejně se nedomluvil
            • Tj ale ono, pokud chce. Vem si ze oni to mozna ani nechcou prodavat u nas. Dovazi to tu jenom proto, ze tim nic neztrati. Kdyby do toho meli neco investovat tak se jim to nemusi vyplatit.
        • Jazz
          Jasný, typicky česká povaha, než se radši něco naučit, tak breptat, stěžovat si a nevím, co ještě...
          • To nemyslíš vážně co jsi teď plácl za nesmysl.
  • Tak zaprvé to srovnání je k ničemu, jelikož nejde porovnávat pásma a barevnost velké televize s malým monitorem. A zadruhé, grafika je relativní pojem. Nejdůležitější u hry vždycky byla je a bude hratelnost.... samozřejmě čím lepší grafika tím líp, v určitých případech zvýší hratelnost, ale taky jde o to v jaké době tu hru hrajete. Kdysi jsme byli hotoví z Duke Nukem 3D, dnes po letech když si to pustíte v návalu nostalogie, tak čumíte na jakési škaredé kostečky... má ta hra hnusnou grafiku teda nebo ne? ....
    • Mechwarrior_bw
      preboha ľudia, to nemôžete týmto spôsobom zrovnávať *7* to je ako napísať, že na oblečení nezáleží, keďže aj naši predkovia chodili oblečení iba v nejakej mamutej koži a dokonale im to vyhovovalo.
      • A v jinych dobach zase lidi chodili tak vysnoreny a vyparadeny, ze my s dnesni ucelovou modou bychom jim pripadali jak trhani. A co tim chtel basnik rici, vztahnuto na hry? :)
        • Mechwarrior_bw
          nečakal som že to niekto nepochopí ale ok skúsim to inak:

          - pár ľudí sa tu snaží navodiť dojem, že nás staré hry bavili napriek tomu, že mali ohyzdnú grafiku, z čoho vyvodzujú záver, že na grafike nezáleží. Tento dojem, je však pomýlený pretože v dobe keď sme tie hry hrali ich grafika nebolo ohyzdná ale presne naopak - bola výborná vzhľadom na dobu v ktorej sme danú hru hrali a tak sme ju aj vnímali. Rovnako ako sa nám dnes páči grafika povedzme v BF3 tak budúcej generácii bude pripadať grafika v BF3 ohyzdná vzhľadom na hry ktoré budú hrať v budúcnosti i keď samozrejme rozdiely už nebudú tak markantné.

          Lepšie ti to už vysvetliť neviem *7*

          edit: a tu ešte máte recenziu na spomýnaného Dukeho 3D z roku 1996 : http://www.oldgames.sk/mag/level-17/page/13/ , citujem z recenzie : "Graficky je Duke Nukem 3D spracován naprosto skvele"
          • A myslim, ze nemas pravdu tak jako tak. Pokud byla hra hezky vizualne udelana, tak prezije i staleti a lidem neprijde hnusna jen proto, ze je "stara". Napr. vetsina 2D grafiky takhle nestarne, protoze tam jde hlavne o to, jak dobre byla udelana, tak pekne pusobi dnes, viz adventruy jako Broken Sword. Co se tyce 3D zpracovani, ktere limitoval hardware, tam snad do jiste miry by se o necem takovem hovorit dalo, ale stejne tak je mnoho prikladu, kde i s malem se povedlo udelat neco graficky poutaveho a zajimaveho, aniz by si nekdo za 20 let rekl, to je hnus, na to uz se neda divat. Ja nevim, ted me treba napada prvni MDK, jeste bez 3D akcelerace, i dnes naprosto krasna grafika. Mnohem vic je to o tom, jak dobre se to udela a jak to kdo umi.
            • Mechwarrior_bw
              a ako mám nazvať človeka ktorý označí grafiku MDK za "i dnes naprosto krasnu" ? myslím, že slovo ignorant je ešte veľmi mierny výraz. Ak sa ti v MDK páči štylizácia tak to tak napíš ale nepíš o grafike ako takej, keďže štylizácia je len jeden z prvkov ktoré ju vytvárajú.
            • Ano MDK ma stylisticky krasnou grafiku, kterou kdyz nepustis na nejakem extra velkem monitoru (kvuli rozliseni), muzes hrat v poho i dnes. Jakmile se ale zacne uchylovat k nejakym ignorantum a pod. (kteri maji jiny nazor) to uz lepe skoncit a jit o dum dal...
            • Mechwarrior_bw
              ty budeš nesúhlasiť už z princípu takže to ma neprekvapuje.

              - to čo som písal platí prakticky u každej 3D hry ktorá bola kedy na trhu.
              - u 2D hier s kreslenou grafikou je to zložitejšie pretože kreslená grafika nemá príliš kam napredovať, nie je príliš viazaná na technológie ale umeleckú zručnosť grafikov a dizajnérov.
              - MDK mal naprosto krásnu grafiku v dobe vydania. Avšak napísať, že i dnes je to naprosto krásna grafika ( http://www.youtube.com/watch?v=j1qP_78lM5A ) chce buď riadnu dávku odvahy alebo ignorancie.
            • Turok na PC je specialni pripad, jako jedna z her, ktera prvni "skutecnou" 3d akceleraci podporovala. Tak se na ni samo pamatuje, jako takovy predel v grafice, i kdyz hra to taky nebyla spatna a vlastne slo spis o takovy port z N64.
            • Zato kdo si dnes vzpomene na Turoka že? (první 3DFX hra, ta s mlhou :).....)
          • To ale rikas obecne nejakou poucku, ktera ma platit na vsechno? Taky jsme hravali hry, ktery mely ohyzdnou grafiku pri datu vydani, ale zas tak nam to nevadilo, protoze jiny aspekty hry to vyvazily? To je ruzny u ruznejch her.
          • Ještě se to dá říct takhle: Hratelnost grafikou nenahradíš.
    • S Duke3d to neni moc dobrej priklad. Ta hra byla technicky zastarala uz kdyz vysla, ale prekvapila prave svou bezva hratelnosti a humorem, ktery pokud vim, do te doby v fps spise chybel (doufam, ze mi ted nekdo nevmete do tvare nejakou srandovni FPS, na kterou sem si nevzpomnel :)
      • A co treba starej Blood? Ten byl taky plnej cernyho humoru a potom jeste Shadow Warrior .... :)
      • No právě... přesto ta hra nářez 10/10 do té doby nevídaný, přesto grafika víceméně průměr .... každý ať si to přebere jak chce ... účel světí prostředky :)
  • Asharak
    Nice :) Jje vidět, že si na konzole verzi moc záležet nedali... alespoň teda od pohledu na screeny -.- dle mě to mohlo být totiž lepší... ale zase jde o engine no

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit