Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Taky to vidim tak ze zatim neni duvod pocitac nejak extra vylepsovat. Hry se zjednodusuji kvuli omezenosti konzolim. A to jeste treba rict ze hodne tech rychlokvasek nejsou ani poradne optimalizovane.
  • Obzvlast ma pobavila posledna tabulka: APPLICATION, SERVICE OR SUITE
    µTorrent - 29.41% ... Predsa len kto kupi macku vo vreci? :D
  • Ja za tim vidim to ze tenhle rok vyslo tak maximalne 5 her co dokazou takovej nadupanej pocitac vyuzit...
    • Ted premyslim ze 5 her je mozna moc... vysla tenhle rok vubec nejaka takova hra? Mne uz se to vsechno hrozne slilo dohromady.
      • kostejnesmrtelny
        Mojí mašině budou v září čtyři roky (v tý době to byla vyšší střední třída) a fakt je, že místy (Zaklínač 2 například) už to na plný detaily neutáhne. Ale tolik těch her zase fakt není, aby mě to donutilo upgradovat a to přitom loňskej rok byl na dobrý hry docela hojnej.

        EDIT: Zapomněl jsem Shoguna 2. Tam to teda C2D už fakt moc nedává *1*
        • je fakt že zaklínač 2 mi šel občas taky trhaně, ale žádná škoda, hral sem to asi 4 hodiny a konec
      • Mam AMD 64X2 6000+ 4GB RAM DDR2 a GTX460 1Gb a zahraju si všechno na vysoký detaily, takže bych řekl že dnešní nadupanej PC je absolutně, ale absolutně k ničemu...
        • Tvoj pc je po vsetkych smeroch nadupany, ak ti niekto tvrdi nieco ine tak je to lamka co mu tato kupi novy pc ked si povie.
          • asi tě to překvapí ale peníze se dají i vydělat
            PS fakt je to tu banda žárlivých blbů, nikdo najednou nechce lepší pc, když už ho někdo má tak je rozmazlenec, hry který se mi sekaj mě nebaví a stejně bych je nehrál WTF
        • A nadupany pc je taky pro lidi co chcou ty hry na high hrat s vic jak 5 fps. Jestli k tomu nemas displej z telefonu. *15*
          • vše hraju v 1920x1200 a plynule ty lamko :P nepropadej mediální masáži. Jediná hra kvuli který budu muset asi upgradnout je Arma 3
        • nadupaný PC je pre ľudí, ktorí ho využijú hlavne kvôli svojej práci a pre pinďúrov, ktorí si potrebujú merať svoje ego podľa výkonu HW
    • yuri337
      Tak nějak.
  • Veskoslav
    A proč bych měl dělat upgrade? Co mě k tomu donutí? Grafickou kartu, co má podporu Dx 11 mám druhým rokem a kolik her jsem na to využil 6-7? Díky konzolím jsem do upgrade pc nemusel narvat prachy více jak 3 roky (nepočítám-li tu grafiku, kdy předešlá odešla do křemíkového nebe). Doby, kdy jsem co dva roky měnil či vylepšoval jsou dávno pryč, protože na to není sebemenší důvod. S novou generací konzolí vyměním kompletně pc, ale jak to tak čtu, tak počítám rok 2014.....

    P.S: Ne díky tomu neděkuji konzolím:)
    • Ber to z té lepší stránky... budeš moct koupit levně HW z tohodle roku, který na to bude bohatě stačit *3* *15*
      • Veskoslav
        Pravda no:)Ale nějam mi prostě vadí, že poslední hra, u které jsem řekl, jo to vypadá fakt dobře byl Crysis 1. Od té doby nic:)
        • Lol?! Tak to si asi ještě nezkoušel Metro 2033 člověče! *1*
          • Metro 2033 vypadá skutečně krásně, nicméně to chce hodně slušný HW.
      • a nebo pozvat holku na večeři *3*
  • Myslím, že dokud nebudeme mít absolutní čísla místo nějakých procent, nedá se o stavu herní PC scény tvrdit vůbec nic. Tohle může být jednoduše způsobeno tím, že lidé začali instalovat Steam i na svých pomalých noteboocích, protože se dost rozjela indie i retro scéna.
  • praseek
    To je ale celkem podstatný bug, ne? Mají nějaká data, kolik takových lidí je? Protože jinak je celý tenhle průzkum k ničemu
  • Zpusobeno je to konzolema, ktere brzdi herni vyvoj. S novou generaci bude vse zase jinak ;)
    • Já jsem Pcčkář a brácha jede na PS3 a sám uznává, že na pc prostě nemá, nemyslím love ale celkově výkon. Není,co řešit. Pokud vývojář udělá hru se špičkovou fyzikou a grafikou, že nepoznám,jestli je to full hd dokument o mý mámě nebo "jen" hra, tak si ji prostě konzolista zahraje osekanou na 720p s directx 5.1. Ale vydělá víc na prodeji konzolové hry jak na pc. A o tom to je.
      • Hry na PS 3 jedou i na 1080p např Mortal Combat ale musíš na to mít tv
    • určite si myslel technický vývoj že *3*
      • urcite myslel herni protoze to je az tezko k uvereni na jake dno klesla obtiznost a herni mechaniky
        • aha a to má ako nová generácia konzolí zmenit? nemyslím si jediné v čom brzdia konzole herný priemysel je v technickej kvalite ... v ničom inom

          EDIT: keď už sme u toho dám ti jeden príklad za ktorý určite nemožu konzole a predsa sa tam deje to iste WoWko to určite neovplyvnili konzole tak sa zamysli predým ako začneš hovoriť to že konzole možu za všetko čo je v hernom priemysle špatné...
          • jediny co nova generace zmeni je hezci grafika. hry budou dale upadat
            • tak jasne, ze jde o to co si clovek vybere, i ja najdu nejake tituly, ktere me v dnesni dobe zaujmou

              prodlouzeni herni doby multakem, to je pro me osobne neco, co nezkousnu, hlavne v argumentaci ohledne serie CoD, kde je to klasicka reakce na kratkou herni dobu .."vsak oni to delaji hlavne kvuli MP, SP nikoho nezajima" - pak me vzdycky napadne jen proc proste nevydaji mappack, jelikoz CoD MP se rok od roku nijak vyrazne nelisi az na nejakou tu lokaci, ale vydavani levnejsich mappacku nebo dokonce free je asi v tomto kontextu sproste slovo, kdyz to tak dobre sype a najde se tolik lidi ochotnych zaplatit "za nic" porad peknou palku, ale to uz jsem se dostal kapku jinde :)
            • mno jde o to jaký hry si vybíráš ale to je ti učitě jasný.
              A ona i ta šipka k cíli se dá vypnout, herní doba se prodlouží multákem a autoheal mě nikdy nevadil.
              A k tomu že postavička střílí v TPS hrách na slepo:
              ano ta možnost tu samozřejmě je ale pokud jsi nějakou takovou hru hrál pak výš že skoro nic netrefíš a pro přesnou střebu je řeba se vyklonit.
            • GGG: a ty budes zase typek, ktery to posuzuje podle toho, ze mu tam nekde pridali odlesk postavy v kaluzi, slunce na kapote auta a hezci strom nekde v pozadi? (chapej jako grafika)
              osobne si myslim, ze kvalita her sla vyrazne dolu....jako predevsim fps hrac to pocituju snad nejvice ze vsech moznych skupin

              - 4h singleplay
              - sipka k cili (jako by existovala varianta ho minout)
              - Autoheal (podle me absolutne nejvetsi zlo)
              - kryci system (ve vetsine pripadu naprosto usmevny...postavicka se schova za bednu, strili tam nekde pres ni, absolutne na slepo (resp mela by kdyz realne nemuze videt) a pritom same zasahy a enemy netrefi temer nic) - komedie

              osobne si myslim si myslim, ze tupe zbesile akce jako Serious Sam, Doom, Quake, DN ci jeste prvni dil CoD byl o nekolik levlu kvalitnejsi/zabavnejsi, ale souhlasit bude asi malokdo, kdyz kouknu na prodeje novych dilu CoD, tak jsou lidi spokojeni asi ve vetsine pripadu sh*tem (dobehni k sipce a se 5x schovej za bednu, AH to vsechno vyresi)...zlate casy, kdy clovek s 1 HP marne hledal lekarnicku :(
            • Ja som tiež pomerne spokojný s titulmi ktoré dnes vychádzajú je fakt že herná doba je v drtivej vadšine podpriemerná ale keď niesi človek ktorý potrebuje každý deň novú a skvelú hru tak si aj v dnešnej dobe hodne kvalitne zahrám.
            • Upadat proč? Další vtipálek co bude tvrdit že hry bývali dřív lepší a že kvalita hry se odvozuje jen od toho kolikrát při hraní člověk umře a jak moc zamotané jsou herní principy?
  • Verte nebo ne, ale moje nvidia 8800 GT chodi na Q6600 quad porad obstojne. Ach ty za*** konzole
    • Verim ti komplet, hram este na slabsej, ziadny problem. Ale decka sa ti furt budu snazit nahovorit ze nieee nieee. Jasne ked hraju traposiny ako BF3, Crysys ...
      • Asi nejaka nova moda, chlubit se kdo hraje na vetsim srotu :D A ty s lepsim pc jsou decka co jim ho koupili rodice. Cejtim zavist :X
    • Ale na jaky rozliseni/detaily? Mne 8800GT prestala stacit nekdy v lete 2009 a to sem v ty dobe jel na 1280x1024 a ne nijak extra vysoky detaily
      • Záleží taky na hře, já ještě dva měsíce zpět pařil v kooperaci Dead Island v 1920x1080 při plných detailech, mimo stínů na střední, s AMD Athlon 64 X2 5600+ 2,8GHz a 9800GT 512MB. A to byla fakt pěkná podívaná, ale byly hry, co ani tak dobře nevypadaly a sekaly se. Teď mám s GTX560 zase na nějakou dobu klid.
      • ..a nikdy jsem nepouzival integrovanou zvukovku. Ted mam x-fi fatal1ty
        • smejki
          seems legit
      • Vsechno davam na 1920x1080, mam LCD 24"

        edit: jen nikde nezapinam stiny, ja to vlastne nikdy nehral se stinama, teda krome thiefa a mafie1 :)
        • DangerousDave
          tak pokial sa uspokojíš s 10-15 fps tak potom chápem...
          • No neviem ako 8800 GT tu uz nemam asi 2 roky ale nepodcenujte Q6600. Ja s nim a GTX 460 vsetky hry co poznam hram na full. Sice len pri 1680/1050 ale mam odskusane aj 1920/1080 a tam slo fps len o 5 bodov dole. A to hovorim o 40-80 FPS. Jedine co zadychalo moje PC bolo Metro ale aj to len pod DX11.
            • 90% novych hier dokaze nakrmit aj na zakladnych taktoch. Mam to odskusane. Taktovat sa ucim len teraz, idem nato opatrne zatial som s boxom na 3,4. Ja nehovorim ze ten CPU je dokonolali jasne ze je to stara sunka. Ale ta stara sunka v sucasnosti vpohode stiha hry na FULL a to je podstatne. Jasne su hry ktore nezvlada napr. v rychlosti GTA4 alebo Arma 2 ale tam jej nepomoze ani svatena voda. A ostatne hry vpohode stiha. A ked aj nie 100% tak mam proste v hre miesto 60 fps 50 fps a to mi zili netrha. Ide o to ze ak by som chcel vykonejsie CPU to by som musel menit aj dosku a tam by bolo hlupe zivit GTX 460 takze aj GPU no a pchat to do starej case je tiez hlupost tak to je uz na novy komp a kupovat kompt za 500 - 1000 Eur ked sucastni ide na pri hrach na FULL je hlupost.
            • tak Q6600vubec nepodcenujte jedu na nem dodnes natocene na 3.07Ghz 8gb 1333ram a 560ti a uplne v ohode bf 3 mp 50 fps vse hraji v 1920x1080 a full akorat u Witchera 2 jsem nemohl dat Ubersampling ale to nikdo s 560ti
            • DangerousDave
              na akých taktoch si mal Q6600, má totiž odskúšane že Q6600 ani na 2,8GHz na Fermi 460 nestačí ! a pri niektorých hrách beží karta na 50-70% svojich možností pretože sa jej nedostátvajú dáta dostatočne rýchlo. Môźeš si to sám vyskúšať cez Afterburner.

              Q6600 je už naozaj slabší procák a je nezmysel k nemu kupovať karty ktoré neutiahne. Si prečítaj fóra aké najrôznejšie problémy majú ľudia s touto kombináciou. K hrám omnoho lepšie poslúži vysoko taktované lacné dvojjadro ale s modernou architektúrou.
            • BF3 sa mi prave nezda narocne na procesor. Ten vpohode hravam aj na nepretaktovanom procesore. Pretacam ho na 3,4 ale aj to len koli rychlejsiemu loadingu levelov. Ked sa meni mapa za tu istu tak je to bleskovka len pri vymene za inu mapu je loading dlhsi.
            • Ono taky zalezi co hrajes, jsou hry kde se cpu ani nezapoti a pak jsou hry jako BF3 MP nebo SC II, ktery tezce zavisi na cpu a Qxxxx oproti i5/i7 na stejne frekvenci muze mit polovicni fps. Ale jak rikas, jestli ma nekdo dobre nataktovany Q nebo Phenoma tak neni problem, a myslim ze jeste nejakej rok problem nebude.
          • To by ses divil
            • Ale tak tomu SC2 bych i věřil. On je nejnáročnější na processor, a integrovaná HD3k v 2600kčku by to měla utáhnout na low i na možných 60fps, ikdyž to je podle mě už trochu moc *3*
            • Jednu dobu se objevili na pctuning foru hned 3 experti co hrali Starcraft II na integrovane grafice (HD 3000 tusim) . Ten treti dokonce v 1920x1200 s 60 fps. Tk jsem si na ne hned vzpomel. *15*
            • DangerousDave
              keďže som mal donedávna prakticky rovnakú zostavu tak asi by som sa naozaj dosť divil. Dnešné hry vyžadujú rýchlejšie procesory najmä ked sú všade nevydarené porty ktoré na starých zostávach trpia stutteringom a obrovskými výkyvmi framerate a to aj bezohladu na detaily. Možňo ak ten starý Quad poriadne pretočíš môžeš hrat s 20-25 fps na low vo fullhd aj moderné hry ale bude to proste na nič.
  • Jo, vyzkum kterej nebere v potaz novy sestavy nam ukazal, ze nepribyvaji novy sestavy. Staem plz. *1*
    • Čššššš PR a marketing vyrába prémie a bulvár tiscali to tlačí plebsu, nechaj to tak, bo ovčani začnú myslieť bez reklám a kravaťáci podochnú, a chceš ma´t na svedomí 6 000 000 kravaťákov?
  • je zvlastni jak to tu tak procitam, ze si vsichni stezujou, jak nemuzou vrazit 25k za herni komp a ze za to muzou konzole :-D neni to naopak dobre ze to konzole trochu brzdi ? stejne se na tech hrach vylepsi jenom grafika ale hratelnost zustane stejna, aspon vyvojari prijdou s necim originalnim. Ja jsem naopak rad ze nemusim vyplaznout tezky prachy za pc a zahraju si na nem tak nejak vse (neco hodne osekany teda no) i kdyz je teda moje primarni herni stanice ps3.
    • Aha takže je dobře že se zastavil technologický vývoj, hm co na to říct?
      • nezastavil, pouze zpomalil. samozrejme jsou lidi kterym na technologii zalezi a jsou udelany do grafiky, fyzicky a vsemoznejch udelatek. kdyz vysel crysis tak byli v sedmim nebi. Samozrejme me se to taky libilo, prekvapilo me jak kupredu to vse slo, ale hra jako takova stala za houby a ani jsem ji nedohral. Grafika je pro me nepodstatna pokud ma hra napad a cim oslovit, na to ale nepotrebujes buh vi jakou technologii, takze ja osobne se bavim dostatecne a jeste usetrim penize za neustale upgrady.
    • DangerousDave
      je to dobré pre peňaženky inak to o ničom dobrom nesvedčí. Keby som si mal vybrať medzi úsporou a rýchlim zdokonalovaním technológií tak si zvolim druhú možnosť. V konečnom dôsledku čím skôr vývojari dosiahnu tú vytúženú métu realistickej grafiky tým skôr sa spustí boj o nové nápady, pretože dobrá grafika už nebude konkurenčnou výhodou. A ona to nie je až tak vzdialená budúcnosť...
      • nemyslim si ze existuje nejaka hranice grafiky, kdyz dosahnou realisticke grafiky (a to rozhodne potrva jeste sakra dlouho) tak si zcela urcite najdou jinou metu aby vytahli z lidi penize...
        • DangerousDave
          si vezmi, že už dnes napr. tento mod: http://is.gd/NePHs6 niektorí hráči iba ťažko rozlišujú od reality, stačí ísť o úroveň-dve vyššie a možno s tým bude mať problém už 95 hráčov zo 100 (hovoríme o mainstreame).

          Potom už na peknú grafiku, spektakulárne animačky a výbuchy už nebudú hráči reagovať tak ako dnes ... a vtedy príde šanca na renesanciu.
    • Fyzika, grafika, AI, to vsechno by se mohlo u her vylepsovat jeste hodne dlouho, ale nevylepsuje, protoze skoro kazdy titul musi zaroven vyjit i pro stare konzole, ktere to neutahnou.
      • To ano, technologicky by to mohlo jit vpred, ale technologie stoji penize, jen at se vyvojari snazi prijit s necim originalnim, myslim si, ze je jeste urcite hodne nevycerpanych originalnich napadu. coz dokazuje soucasne indie scena.
        • to je to same, jako by jsi tvrdil, ze muzem koukat na cernobilou televizi, protoze scenaristi maji jeste spoustu materialu na kvalitni filmy.
          • pekne prirovnani, castecne mas pravdu ALE na druhou stranu je to neco uplne jineho. Tam technologii nema co brzdit a vyvoj se riti dopredu, mit doma LED TV je pomalu standard bezne rodiny. Na herni scene se seslo vic veci najednou ktere technologii zabrzdili a podle me to jsou tri faktory : notebooky, indie scena a konzole. Notebooky se masivne rozsirili, toho vyuzivaji vyvojari hry osekavaji, aby byli dostupnejsich jak na kancelarskych pc tak prave na masivne se rozsirujicich noteboocich. A ruku na srdce ne kazdej ma doma herni notebook za 35k. Indie scena je taky novinka, lidi s napadem opustili sve zamestnani a zkousi neco vytvorit na svoje triko, a hle... jde to. Nemusis mit projekt za miliony dolaru nebo 20 cleny tym, pouze napad a sikovne zpracovani, jejich narocnost je, jak uz asi zname prakticky miziva (az na par kousku) takze lidi si to zahraji prakticky na cemkoliv. A posledni vec jsou konzole ktery uz se tu drzi nejaky patek. Multiplatformi hry se konvertujou na PC a vyvojari to samozrejme ojebou aby jim to nesezralo moc penez. Z toho pak plyne pirateni protoze tu "polovicni" hru si prece jen tak nekdo nekoupi a vetsina lidi spise stahne. Z toho celeho pak plyne zpomaleni technologickeho vyvoje her protoze herni scena se rozrostla o hodne lidi kteri projevili zajem o hry, ne vsak vsichni na to maji stroje, pro vyvojare by bylo prilis financne narocne udelat hru technologicky uplne jinde nez jsou ostatni, protoze 90% lidi na to ani nema stroj a na konzolich by to nikdo nerozjel tzn ze by ta hra byla urcena cca pro 10% lidi z PC sceny. + se musi pridat faktor piratstvy. Ruku na srdce ale ja mit prachy, tak ja bych do tohodle projektu taky nesel.
            • No... neřekl bych že jde technologie dopředu. Vždyť jsme se zastavili na dnes už nedostačujícím 1080p, Full HD rozlišení... kde je 3K? vždyť už se mohlo (viz Hobit) točit v 5K -.- ikdyž tu to asi trochu zbrzdila technologie 3D, ale i tak...
              Dále už jsme tak 3 roky měli doma mít OLED, a furt je v nedohlednu. Díky tomu stojí i v PC sféře monitory pořád 20k, ikdyž už molhy být za 10k a podobně. Ale k vůli čemu? No né k vůli tomu, že mají co točit, a že se všechno řítí dopředu. Spíš o technologii nemá nikdo zájem, a radši budou na úkor kvality filmů (obrazově ano) preferovat zisky.
              U her a ntb nevím. Ty za 16+k už v pohodě všechno utáhnou, a ostatní slabší nejsou řpece na AAA hry, které by MĚLY někam tu kvalitu posouvat. O slabší stroje se postará indie scéna nebo menší studia. Ale technologii brzdí vývojáři, protože chcou vydělávat na tom co mají, než hledat něco nového. To je prostě fakt. Sami zastavujeme rozvoj technologií. Grafiky i processory by mohly dnes být i o třídu lepší, ale ona si dá nVidie prostě svou mid-end grafiku za cenu hight-endu a ještě ji označí za nejvýkonější, ikdyž by mohla mít 2x víc výkonu. Ale proč to dělat, dkyž jak to ostatní píší, to nikdo nevyužije?
              Jo, tohle je už možná trochu moc, ale jako argument? Ber to z druhé stránky techniky, že nejde jen o herní scénu, ale i o to rendrování filmů a pod. Navíc by to bylo všechno levnější a dostupnější :) Ale možná to je jen spekulace že.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit