Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rozhodně mě to příjemně dostalo. Navíc jsem teď před instalací prvního dílu a chci si to celé zajet znova (měl jsem teď delší dobu pauzu abych trochu "zapomněl"), takže i notná inspirace
    • sakra, jednicku uz bych znova asi nedal
      • Nejlepsi dil
        • Takhle jednička je úplně jiná, než následná dvojka a co teprve trojka, že. Nicméně je skvělá. Jen se to musí hrát s anglickým dabingem a českými titulky, protože český překlad dopadl naprosto příšerně (i když to nebyla tak úplně chyba překladatelů ale způsobu, jak se to muselo překládat). A rozhodně má cenu si to rozehrát od jedničky, protože některé postavy a jejich osudy se projeví i ve trojce. A navíc, soubojový systém z jedničky má nejvíc reálných postojů a seků a vypadá fantasticky......a třeba - třepu se nato zkusit si jaké to bude, pokud v jedničce potáhnu se Shani a počkám si na ni do trojky......

          Každopádně Zaklínač (je jedno který díl) je hra, kde jsem při jejím hraní skutečně MĚL POCIT, že hraju za ZAKLÍNAČE, že jsem lovec nestvůr, že se tím živím, že mě lidi nemají rádi a opovrhují mnou a že si mám vážit ty, co si váží mě, prostě to vtáhnutí a vžití se do postavy je bezkonkurenční. Ale pokud znáte další podobnou hru, kde to tak funguje (vynechte DS prosím) tak se nechám inspirovat
  • Vše nejlepší a hodně štěstí se Cyberpunkem 2077 :)
  • Takže něco jako svatba v knížce :D
    • rohlos
      Přesně to jsem chtěl napsat. A všichni se tam vožrali, všechno rozbili a nikdo si nic nepamatoval... *15*
  • Na oslavu by si to zasloužilo tapetu na plochu
  • Jako jo, ubrek sem si...
  • Jedna z mála her co si udržela kvalitu v pokračování. Komunikovat s NPC byl prostě zážitek s každým jedním což se dá říci jen o málokteré hře. Už teď je mi smutno za každou jednou postavičkou *9*
    Doufám že s dalším projektem to bude minimálně srovnatelné co do uvěřitelnosti příběhu a kvalitou postav.
    Díky moc CDProjekt. Zaklínač si u mě rezervoval speciální místo v srdíčku *14*
  • odpustam aj tie bugy, glitche, trojka je minimalne top RPG poslednej dekady.
  • Kompost
    uz vidim Sapkowskeho jak prska zase niekde jed ako mu hry kazia biznis a ze on bol dolezity uz dlho pred tym ako vznikli a teraz ho hnusny vydavatelia ktory ho zivia nutia recnit na conoch a on fakt nechce lebo knizny dom v Burkina Faso sa sekol a na obalku jeho knihy dal obrazok z hry. holt mal si radsej zobrat percenta... *1*
    • Spisovatel je takový trochu samorost, myslím, že vlastně hernímu průmyslu pořád nerozumí. Některé příběhy zejména ve třetím díle hry převyšují kvalitu Sapkowského knih. Ta je poměrně dost kolísavá, i v těch nejlepších (závěrečné díly pentalogie) se dá najít spoustu formálních chyb, jako je nestřídmé omílání některých motivů a slovních obratů a podobně. Jasně, je to čtivé, ale sláva Sapkowského knih dávno překročila literární úroveň díla. Z velké části za to, myslím, vděčí právě počítačovým hrám.
      • Souhlasím, zejména poslední kniha je hrozně nevyvážená. Co se týče herního průmyslu, autora musí štvát, že tak nevýhodně prodal autorská práva a zároveň, že hry předčily známost jeho knih...
      • Ať je to jak chce, byl to on, kdo to cele vymyslel a napsat, hry se na to jen nalepily. A že jsou některé příběhy "možná" lepší? No, řekl bych, že první telefon se taky nevlezl do kapsy.
        • KrPa
          sap je dobry spisovatel, ale jako clovek je fakt hrozny
          • je to taký vávra poľskej fantasy.
          • Paulcz
            jojo, málo chlastá :)
            • SalemCZ
              Manželka mu to zakazuje. Proto pije jenom na conech :D
            • KrPa
              nemuze moc, ma malo penez *1*
        • Všechnu čest a slávu, kterou zaslouží. Četl jsem to všechno nejméně dvakrát, takže nechci nikomu nic upírat. Je to spíš takové guilty pleasure. Chtěl jsem hlavně pochválit vývojáře, kteří skvěle vystihli základní témata a atmosféru Sapkowského světa a v některých případech spisovatele dokonce dle mého skromného názoru překonali.
          • příklad? V čem ho překonali? Vždyť trojka je brak, Sapkowski nikdy nesklouzl v nějakému zachraňovaní světa apod. Vždy to bylo komorní...
            • kdo tu zjednoduše jsi ty, když napíšeš temná atmosféra tak to neznamená, že to tak je, je to jenom tvůj subjektivní pohled. Záchrana světa rozhodně není dokončení pentalogie, pentalogie je zakončena, Divoký hon tam byl je naškrábnut, rozhodně nikde nebylo napsáno, že Bílá zima opravdu přijde a Divoký Hon bude unášet Geralta a Yen z ostrova, kde odpočítává po smrti. Navíc ten ostrov ani nemusí být skutečný, takže ten konec je napsán jako dvojsmysl. Takže záměrně fabuluješ, protože pentalogie je uzavřena. Záchrana světa ROZHODNĚ NENÍ dokončení pentalogie.
            • To je hodně veliké zjednodušení. Co třeba Srdce z kamene? Tam máš Fausta, morální volby, vývoj postav, temnou atmosféru, spoustu odkazů na různé mýty a pohádky, druhé a třetí plány, které objevíš až při opakovaném hraní (třeba text písničky kterou si zpívají děti, když čekáš na O´Dimma), ...
              A ta kritizovaná záchrana světa je jenom plynulé dokončení hlavního příběhu knih. Teda záchrana světů.
            • totální blbost. Zaklínač 3 využívá do značné míry předlohu, využívá napsané premisy a dává to do hry v dost podobných případech. Hra je noapak mnohem klišovitější než knihy, hlavně třetí díl se v tom neskonale topí. Vlastně příběh je naprosto prostinký, kdyby nebylo pár fajn vedlejších questů a fanboyů, tak se takhle diskuze vůbec nevede. V žádném případě vývojáři nenapsali ani v jednom díle nějaký příběh, který by stál za pozornost. Jednička - revenge story, dvojka - GoT pro zaklínačsku, trojka Dragon Age(Bioware záchrana světa) po zaklínačsku.
            • Sapkowski se vypracoval z přispěvatele povídek do okrajových fantasy časopisů v žánrově uznávaného spisovatele. Přečti si ale třeba jeho první zaklínačské povídky, to je dost hrůza ve srovnání s hlavním příběhem knih.
              Snažil jsem se číst jeho "husitskou" trilogii, ale byla to bída. Stejně jako spoustu jiných autorů má potřebu u "historického" románu nacpat do textu co nejvíc historických reálií na úkor myšlenky, příběhu, koheze textu. Když to srovnáš s o sto let starším Sienkiewiczem, je to bída.
              V zaklínačské pentalogii používá hromadu klišé, často se opakuje. Třeba osud elfů jako ekologický problém (přemnožení lidstva, řeky znečištěné odpadem z barvíren atd.) mi lezl krkem, je to sice zajímavý nápad, ale příliš zřetelně uměle naroubovaný na "dospělou fantasy". Na Bouřkové sezóně, která vyšla nedávno, je taky dost poznat, že se námětově vyčerpat a sklouznul k opakování různých klišé.
              Když chceš ty příklady - vývojáři se chytili některých jeho schémat (třeba "člověk může být také zrůda") a ty pak úspěšně využili ve spoustě hlavních i vedlejších questů. O čerpání z klasických evropských pohádek ani nemluvě.
  • Sr_Lobo
    Za mne určite vše nejlepší a díky CD Projektu za těch krásných 10 let!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit