Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paulcz
    Přijde mi, že hráč v nových strategiích ztrácí kontrolu nad hrou a místo toho mu je servírované něco co se hraje samo. Tomuhle žánru schází renesance a doufám, že přijde někdo podobně schopnej jako lidi co dělali staré TTD, Civku apod a využijí potenciál, který nabízí daleko výkonnější hardware. Momentálně ho každej promrhá na 3D zpracování.. :)
    • A na co bys ten hardware použil ty? Popřípadě jakou renesanci by sis představoval? Nemyslím to nijak ironicky nebo útočně na tvoji osobu, ale napiš konkrétně jak by sis představoval svoji vysněnou budovatelskou strategii pro 21. století. Protože plkat jak by mělo být všechno lepší umí každý, ale specificky a podnětně uvést příklady, už tak snadné není. Každopádně s tebou souhlasím v grafice, taky bych si dnes raději zahrál 2D hru..
      • Paulcz
        AI, velikost mapy, simulace (a ne to co předvádí Simcity 5, takovej Dwarf fortress je úplně jiná liga, i když tu hru nehraju), větší počty objektů nebo jednotek, rychlejší počítání tahů u tahovek atd. Ovšem nesmělo by to být zabito konceptem. A renesanci si představuju tak, že se tvůrci vykašlou na ptákoviny a naservírujou něco pořádnýho. Nejsou tu ekvivalenty k Settlerům, Simcity, Civilizaci, Transport Tycoonu, HOMAM.. rozumnej mix mezi komplexností, hratelností a jednoduchosti ovládání.
        • palcov
          V současnosti hraju budovatelské strategie staré 10 - 20 let (transport tycoon, RT 2-3, simcity 4) i současnou Cities in Motion 2 a nevidím žádný rozdíl. U CIM2 to akorát dospělo do bodu, kdy 3D grafika je stejně hezká a použitelná jako 2D grafika. Ale hratelnost/nápady jsou stejné. Řekl bych, že od dob, kdy se rozlišení vyšplhalo na nějakou použitenou úroveň typu 800x600 mají strategorie všechnu technologii, kterou potřebujou. v RTC mi kdysi pochodovaly tisíce pajďuláků (i když jejich pathfinding byl v podstatě dílem náhody) bez nároku na nějaký výkon počítače.
        • No to moc konkrétní nebylo, spíš jsem měl namysli nějaké specifické příklady gameplaye a právě toho ovládání. Říct "rozumnej mix" je stejný jako říct "aby to bylo lepší". Ale sorry, fakt nechci útočit, prostě mě to jen zajímá - protože upřímně, když budu mluvit o budovatelských strategií, lepší koncept než má třeba Roller Coaster Tycoon si prostě představit nedovedu. Samozřejmě, sem tam pár detailů by se z mého pohledu dalo předělat, ale to nemá ani cenu zmiňovat - a pokud se budeme bavit o hratelnosti, komplexnosti hry, vyvážení jednotlivých složek, pohodlnosti ovládání, nebo já nevim interfacu, tak prostě v tomto ohledu mě žádná "renesance směrem dopředu" nenapadá. Kromě těch drobných změn jak jsem říkal, které přichází automaticky s dobou, ale jinak nic revolučního..
          • Paulcz
            No nepsal jsem o tom, že by měli vymýšlet něco extra nového a revolučního, ale že by se mohli vrátit k tomu původnímu. Dneska jsou pokračování her osekaný o základní prvky, který tu hru definujou a nejdou vůbec do hloubky a to by klidně mohli.
          • Zayl
            Přijít na něco konkrétního je práce profesionálních designérů, ne nás. Můžu ti ale říct že prasečiny jako poslední sim city ani nemusí vycházet jelikož předchozí díl byl v každém ohledu lepší a není absolutně žádný důvod přejít.
            • Lynch: Píše mi co je a co není jeho práce, chápu že to je otevřená diskuze, ale mě to prostě nezajímá.
            • michelangelo: myslim, ze takhle otevrena diskuzu nefunguje
            • no tebe se hlavně nikdo na nic neptal, já diskutoval s paulemcz
  • To je nostalgie, až na Locomotion jsem hrál všechno, hlavně jsem hrával RCT a Transport tycoona... bezva hry :)
  • Walldstein
    V podstatě u všech budovatelských strategií zlaté éry strategií je 2D grafika kouzelná. Města jsou hezčí, ulice úhlednější, krajina snadněji modifikovatelnější, horské dráhy impozantnější, panďuláci roztomilejší a vtipnější. A jak to celé parádně fungovalo a do dneška funguje. Osobně se nejraději vracím ke čtyřem hrám: Pharaoh (1999), Theme Hospital (1998), RCT (1999) a openTTD. Proč? No protože jsou přesně to co dnešní herní produkci chybí, jsou krásné, vtipné, zábavné, neurazí, nedeprivují, mají neuvěřitelnou hratelnost a hlavně JSOU NESMRTELNÉ.
    Pochybuji, že za 14 let si někdo vzpomene natož aby si chtěl zahrát SimCity (2013) nebo Cities in Motion 2 (2013) atd. Chybí jim to co mají klasické Tycoony a všechyn budovatelské strategie zlaté éry 90. let..
  • škoda posledního simcity ktere je hrozne casual, pritom na trhu nejaka kvalitni budovatelska strategie chybí takže by se uživila. Ale je jasne že od EA nemuzeme cekat zamerení na "hardcore" fanoušky, vždy to bude maximální mainstream.
    Ja bych si pral nejakou budovatelskou strategii v stylu mmo, že vaše mesto nebo region by se stalo současti velkeho virtualniho sveta. Bylo by to free to play a mohl by tam být global market nebo neco za co by vyvojari pobírali poplatky a z toho by ta hra žila. kdybych byl vyvojar tak bych do toho šel a jiste bych vydelal
    • Presne to, co popisujes, nabizel Cities XL - bohuzel placene. Nevim, jakou sanci si mysleli, ze ma budovatelska strategie, kdyz na ni naplacnou 13 liber mesicne (ano, liber - skoro 4 stovky mesicne). Po cca dvou mesicich se vypnuli servery a od te doby konec.

      Fakt skoda, myslim, ze stylem F2P a nabidkou napr. novych textur budov (rozumejte neco ve smyslu skinu v LoL) atp., to mohla byt pomerne slusna hra.
      • Ja mam CXL2011 na steamu a nejradejc bych jim to omlatil o hlavy. Hratelnost by byla fajn, hra by me bavila, ale sakra gameska z roku 2010 jede na mem q9600,6gb ram,gtx285 nehratelne pri trochu vetsich mestech (pripadne pri staveni delsi silnice - wtf?). Duvodem je mizerna optimalizace a hlavne to, ze engine jede jen na jednom jadru a zbyle 3 jadra se flakaji.Co jsem cetl fora tak lidi na toto nadavaji uz od puvodniho CXL a vyvojari to stale nejsou schopni za ty roky vyresit - o opravnem updatu na 2011ku si muzu nechat zdat. Stejny problem ma i CXL2012 - podle toho co jsem videl tak je 2012 je v podstate 2011ka s par kosmetickyma zmenama. Cela tato hra me prijde jako jeden velky podfuk.
        • Stejný problém mají a budou mít i další CitiesXL dokud neudělají nový engine. Tohle patch neopraví. Je pro mne ale až nepochopitelné, jak to můžou lidi stále kupovat...každý rok nový díl...každý rok stejný problém. Jakmile Vás to začne trochu bavit a město začne nějak vypadat, začne se to nehutně zpomalovat.
      • zaleží na tom jakou by to melo hratelnost, ale co jsem slyšel cities xl nic moc. treba ja bych byl ochoten platit ale hodne lidi by to odradilo takže f2p a microtransakce je prijatelnejsi model.
    • Zkus tropico 4 se všema dlc a uvidis
  • Transport Tycoon... smrk, smrk, nepomozem si, ale to je nostalgia jak svina. Sam neviem, kolko hodin som pri tej hre kedysi stravil *1*, ale je iste, ze ich bolo VELA. Ja si nepomozem, ale zlate 90. roky PC hier... A ano, som uz skor old-schooler hrac, ktory da radsej znova prednost Falloutu, nez aby som ako divy zhanal tie novodobe podivnosti (cest vynimkam!!!), ktore maju hraciu dobu zvacsa okolo 5-6 hodin. To ma byt akoze zabava??? *7*
    • hru si muzes zahrat znovu komplet cesky a ve 32 bit grafice ..zbase http://www.openttd.org/en/

      otestuj a uvidis nove 3D vylepsena grafika zmenila open ttd neboli puvodni transport tycoon k nepoznani ale tady pani redaktori zaspali jinak by recenzi na nove vylepseny open TTD davno daly
  • Myslim,ze toto bude prvy 3D solidny nastupca transport tycoon : http://gambitious.com/ideas/2496-train-fever-pc-mac

    http://www.youtube.com/watch?v=fvO4I9mIOaw
    • jen teda podle jejich webu si na to jeste rok pockame : RELEASE DATE May 2014
    • wow. tohle ale vypada fakt dobre. dik za tip. o tom jsem vubec nevedel, ze se neco takoveho chysta. zkoda ze jsem uz promeskal kickstarter, na tohle bych klidne prispel.
  • MACHOgejmr
    Ty vzpomínky na budování dopravního Impéria v TTD... a likvidace konkurence!
    • SnakePlisken
      Já jsem je buď skupoval a nebo jsem jim ničil příjezdové cesty k továrnám, kde jsem mohl. Také jsem si zabíral pozemky, kde zrovna stavěl železnici apod. Jo jo, byl jsem svině, ale určitě jsem nebyl jediný, kdo to tak dělal. *15*
  • No co se tyce strategii tak grafika zabila docela serii settlers.Tam je krasne videt jak jednicka zacatek 2 fantasticka 3 zacala graficka silenost ala vsechno krasne barvicky postavicky ale hratelnost na nule 4,5,6 nema se settlers nic spolecneho az ted 7 vypadala nadejne ale zabii to ty vitezne body ve hre.Stejne si myslim ze ty mala studia vydaji hru sou frajn pak je prevezme ea ci ubisoft a jde to do haje.Jak rikam dokud to budou ridit kravatacico hledi na cisla na uctech nebudou hry jake byvali.Jinak fandim navratu tyccon zpet ke korenum protoze jak se koukam neni co momentalne hrat.Myslim takovou hru ktera cloveka chytne a rekne si jeste todle mesto todlu fabriku propojim v tycconu a pujdu spat.
    • Jsem velký fanoušek The Settlers, trojka a čtyřka byly nejlepší díly.
    • Walldstein
      Ono je to asi tim že RTS prostě patří do izometrického pohledu a ne do nějaké pos*ané 3D HD super akcelerované grafiky s možností přiblížit si panďuláka tak, že mu spočítáte všechny chlupy v nose...
    • Popravdě se mi 6 hodně líbila, i když uznávám, že ten název settlers tam byl dán jaksi omylem, ale jako strategie super. Hlavně oproti mizerné 5 to působilo jako dar z nebes.
  • shmeck
    Až s tímhle někdo příjde na Kickstarter, tak mu upíšu duši!
  • Jak je vidět tak nikdo kdo hrál tycoon nepochopil o čem byla ta hra a proc je chytlava..... Jako malým dětem vám rodiče kupovali autodráhy a vláčky, jenže jsem byli omezení počtem kole počtem vagonu atd. A hra Transport Tycoon bylo právě pro tuto generaci něco jako vytvářet uměni... namodelovat krajinu udělat megadloué vlakové dálnice atd...... osobně ten kdo to hral na styl skupováni akcii nikdy nepochopil pravé kouzlo hry......

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit