Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hogwarts Legacy u nás vyjde bez české lokalizace🤮

    • Carnage666

      No to je hrůza teda...😂

      • Vzhledem k tomu, že je to hra spíš pro děti, tak to problém je. 

        • Sallvator

          Pokud dnesni dite neumi anglicky tak je ve vychove neco hodne spatne a co vim u nas v rodine tak dnesni deti (8-15) harry potter vubec nezajima je to pro ne stara nudna vec, hra je pro lidi co na pottrovy vyrostli takze 25-35 a ty anglicky tajy umej pokud nevyrustaly v jeskyni

        • michaelfoucault

          Prosím tě, dnešní děcka ovládají anglický jazyk líp než čtyřicátníci. 

        • Carnage666

          Naštěstí se dnešní děti učí angličtinu i ve škole takže to určitě zvládnou na rozdíl od "starých" uplakánků.

      • ravux

        Kdybys byl negramotny, taky by te to mrzelo!

        • Tak si zkouším představit negramotného jak ovládá PC a hraje jakoukoliv rpg hru :-D

          • Derp_1337

            Tak negramotný si RPG asi nezahraje, ale to PC nějak zvládne ovládat (klikáš myší na ikonky a tohle se naučila dělat i nějaká opice při výzkumů vědců).

            A navíc je tu spousta her, které cílí na tuhle skupinu lidí, kteří nechcou u her moc přemýšlet: třeba CoD. 😀

  • Slavik_Jenda

    Na mě to od první trailerů působí strašně marně... A po shlédnutí GP, děkuji nechci... Je to přesně to čeho jsem se obával, generický fantasy OW s hradem uprostřed... Připomíná to pána prstenů apod.


    Já jsem jako čtenář HP, svého času moc toužil po HP hře... Chtěl bych OW Bradavice, les, Prasinky, ale chtěl bych hrát za HP. Víc objevovat a méně bojovat... Stealth s neviditelným pláštěm v noci na chodbách bych si dal radši... Než generické souboje se skřety...

  • Carnage666

    Každopádně dobrej trolling od tvůrců, když o vás někdo mluví říká "they/them" nikdy "he" nebo "she" 😬

    • A ještě ušetří na dabingu ;-)

    • Čichám adepta na první mod :)

      • michaelfoucault

        tenhle mod by mohl chtít snad jen úplný snowflake...

      • Carnage666

        No těžko namodujou nadabovaný dialogy. Nebo si to myslel jinak?

        • Ono jde vše 3:-) ale myslel jsem v psaném textu.

  • Jarisko84

    Super recenzia a aj znamka ... aj som si myslel ze po  vekom hype to takto dopadne...

    • uher

      Tvl 7/10 je silnej nadprůměr. To mi přijde jako dost OK.

      • Jarisko84

        Tak nenapisala ze by sa pri hre nebavila...zhodnotila klady a zapry... za mna ok...staci pozriet zahranicne weby kde hra dostava okolo 9 co vobec nechapem... keby to nebol svet harryho pottera myslim ze aj vo svete by prevladali ine znamky...

  • kkING

    Ma smysl, abych si hru vubec porizoval, kdyz je universum Harry Pottera pro me  zdimacka penez  z deti, dospivajicich a jejich rodicu neco jako ceckova verze Pana Prstenu ze ktere jsem nikdy nic necetl ani nevidel?

    Uz jednou jsem se takto spalil, kdyz jsem vydrzel se nedivat na Battletar Galacticu do posledni sezony a o to vic jsem si to pak kralovsky uzil ...

    • Ne, pokud jsi už předem rozhodnutý, že se ti to nelíbí, tak to nekupuj.

    • ALHAZRED

      NE NEMA, měl by si pak nočni mury, že HP z tebe vyždimal penize a ktovi co ješte ! 😂

  • Napsal jsem to do návodů a napíšu i sem. Minimálně první 3 hodiny které jsem odehrál mě bavily. Feel ze světa HP tam je, prostě atmošku zvládli. Jasně už teď jsem tam zaznamenal některé věci jako ze starých mmo ( přines 5 kožek z vlka apod. ), na druhou stranu těch pár soubojů co sem zatím absolvoval... no prostě to se jim asi taky povedlo ( povede )... Určitě to není hra, která by mě zklamala, nudila a já ji nedohrál. Z trenek mě to nevystřelí, ale na to hoďku dvě věčer to bude asi fajn. Ale jak tady někdo správně napsal... recenze je poctivě informativní a spíš je na každém jaké tomu dá číslo. Kdo hledá hloubku asi by musel ubrat i na 6 ten kdo má rád HP a spíš řeší třeba souboje tak to jako 8 bude vidět. Jediné co mě opravdu mrzí je, že moje dialogové rozhodnutí žádný dopad opravdu nemají a stejně tak výběr koleje je jenom kosmetika to je fakt škoda :(

    • Tak dovolím si další příspěvek. Narovinu Pottera mám rád nejsem skalní fanoušek, ale vyrůstal jsem na tom.  Paní autorku moc rád nemám za její názory, ale to nic nemění na tom, že něco umí. A co se týče té hry dokonalá není, ale spíš než abych viděl chyby vidím jenom promarněné příležitosti. Např z učení kouzel by šel udělat větší zážitek stejně tak z pěstovaní rostlin/vaření elixírů. ALE!!! A teď čekám, že dostanu pěknou šikanu, já už se strašně dlouho takhle dobře u hry nebavil...

      • Derp_1337

        Tak pokud tě nějaké konkrétní téma (např. Potter) baví, tak se pak u toho logicky budeš bavit bez větších ohledů na kvalitu. To je prostě jeden ze základních rysů psychiky.

        Jako další příklad můžu uvést třeba fotbal FIFA. Kámoš má strašně rád fotbal a taky ho pořád hraje na konzolích. Každý rok si koupí nový díl a pak se u toho údajně "skvěle" baví. A vůbec nějak nerozlišuje to, že nějaký konkrétní ročník FIFA je horší/lepší než ten předchozí.


        A to neplatí jenom pro hry, ale prakticky pro všechno: filmy, seriály, hudbu, jídlo, atd. Někdo třeba rád jí různé housenky či brouky a velmi si u toho pochutná. Ale mě se třeba z nich zvedá žaludek. Je to prostě věc osobních preferencí.

        • Asi jo :-) Ale jinak... jsem právě nikdy neměl konkrétní vkus. Ženské, hudba, jídlo. Buď se mi to líbí nebo nebo ne. Zrzka,blondýna,rock,trance,rap,italská,bbq,česká. Buď to se mnou  dělá něco hezkého nebo ne. Nevím tohle je hra kde si obhajíš 6/10 ale snad pomalu i 9/10. Za mě je to taková 8. Prostě to tak pomalu de dopředu a pohoda.... vlastně neznám hru kde bych se někým do krve hádal, že tohleto je bomba i když ta daná osoba to vidí jako srágoru a naopak. Každopádně je to prvotina. A hra je to velká, takže to asi nebude sranda to zbastlit. Myslím, že prachy jim to vydělá pěkné a snad bouchnou 2 a poučí se z toho co i ti, kterým se to líbilo vidí jako slabé stránky.

        • A existuje i opačný efekt, kdy je člověk velký fanda určitého tématu a když mu to pak někdo představí s nějakou pro jiného možná marginální změnou, tak ho to naštve. Řekl bych, že to je tak trochu případ této recenze, kde autorka tvrdí, že Harry Potter je o přátelství a spolupráci a stěžuje si, že to ve hře není s protagonista je sólista, co zvládne nemožné úplně sám (ostatně to taky není Harry Potter). To potvrzují i ti, co dávali vyšší hodnocení, ale evidentně jim to nebránilo v tom si hru užít i s postavou, jakou dostali.

          • Derp_1337

            Jo, samozřejmě.

            Když někdo přistupuje k věci s už předem udělanou postavou "to mělo být takové a makové" , tak pak může být zklamán, když realita je jiná.

  • Jevo83

    Mne zase ten fakt, ze sa jedna o pomerne linearnu hru z pohladu rozhodnuti a ich dopadu vobec nevadi. Co mi skor vadi su hry, ktore sa tvaria, ze vam davaju na vyber a v konecnom dosledku, hrate pri dalsom prejdeni 80 hodin na 95% tu istu hru, len aby ste odomkli alternativny koniec... (kvoli achievementom :)

  • Takže NFS Unboud tady dostane 9/10 a hra jako Hogwars 7/10 ???? Něco je špatně.

    • Bohužel to taky souvisí s očekáváním. Od nahypované hry ze světa Harryho Pottera každý čeká asi tak 1000x větší propracovanost než od NFS, od kterého už nikdo nic nečeká. Psychika je mrcha.

      Auta mám rád, ale NFS už dlouho dlouho nemusím i když každý nový díl aspoň zkusím. Harryho jsem si pořídil v předprodeji a zatím mám pár hodin. Tak jsem zvědav, jestli mě to nakonec pohltí nebo odradí.

    • "Něco je špatně."

      Myslíš to, že ti záleží na číselném hodnocení? Jo, to je špatně :-D

      • LessPh

        Obecně platí kouknout se na číselné hodnocení a přečíst poslední větu verdiktu. Pokud obě tyto hodnoty budou  pro tebe OK, pak má smysl ztrácet další čas a otevřít si utube a kouknout na gameplay - obrázek a svoje vlastní nejlepší hodnocení si uděláš do 3 minut.

        Takže to číslo je jedna ze dvou nejdůležitějších informací, které z recenzí můžeš dostat a to říkám jako skalní fanda RPS. S nástupem videa jsou textové recenze přežitek... herní weby by se měly soustředit na velice krátké novinky, témata a budování zdravé komunity a na pozitivním vnímáním redakce, která si buduje svoje renomé na základě znalostí, upřímnosti a specifickém humoru.. opět mrkám na RPS. Bohužel většina redakcí to tlačí na sílu, pseudo kult osobnosti a  ega, která už se nevejdou ani do YT kanálů a člověk musí zrušit odběr... srovnejte FC za Poláčka s nynějším FC. 

        • Jester

          "Obecně platí"? Kde vznikl tenhle konsenzus? Na to je nějaká odborná studie? Přijde mi to spíš jako tvůj osobní názor, než něčím podložená obecně platná věc. 

          Můj osobní názor je například naprosto opačný, číslo je pro mě sice nějakým způsobem hodnotné, ale mnohem hodnotnější je nakonec text. Video z gameplaye je pro mě naopak hodnotné velice málo, protože žádné video ze hry nedokáže plnohodnotně přenést pocit, kdy hru držíte ve svých otěžích a celkový pocit z celého finálního díla. Udělat si obrázek ze 3 minut gameplaye a jednoho čísla na konci recenze mi přijde dost krátkozraké.

          Nedokážu se třeba ztotožnit ani s tím, že psaný text (respektive recenze) je přežitek. Přijde mi to jako podobná analogie, že knížka je přežitek, protože můžu koukat na film. Není. Když je text (recenze) napsaný dobře, dokáže přinést stejnou, ne-li občas i větší, informační hodnotu jako videorecenze. Dost si cením webů, které na psaný text nezanevřeli a je to pro ně hlavní médium pro přenos informací.

          S budováním komunity a pozitivním vnímání redakce souhlasím a dostávám to tu, jinak bych ostatně web nečetl. Web jsem začal aktivně sledovat s příchodem Pavla Makala, jehož recenze mi vždycky i u konkurence (která naopak s jeho odchodem dost upadá) názorově sedly. Což je další třeba pro mě důležitá věc, najít si recenzenta, se kterým sdílím nějaký myšlenkový nastavení. 


        • Vidíš a část komunity spíš uspokojí psaný text, který rychle přečtu v šalině, nebo o obědové pauze v práci. Je to diskrétní a neotravuju tím kolegy a nevypadám jako exot se sluchátky. (A není tam balast typu a pokud se vám moje tvorba líbí dejte lajka odběr, úvodní znělka etc. etc.)

          Když můj střelecký instruktor začal dávat své příspěvky (úvahy na téma postapo) na FB ve formě videa bez popisu tak dostal docela bídu. Pár lidem to vyhovovalo, ostatní si to radši přečetli a když tak následně se podívali na video.

          Já taky už jsem to tu psal, přečetl jsem si recenzi, říkám si ok stojí za to věnovat chvilku času GamesPlayi proskákal jsem si video a vidím, že bych hodnotil ještě přísněji v hodnotách 5-6/10

    • Ale není. NFS unbound měla dostat taky 7/10, ale to není co mě na té recenzi vadilo. Obecně známka je jen taková sranda na závěr. Podstatné je, když v recenzi nezazní jasné problémy a chyby. Unbound má naprosto infantilní jízdní model, kde boříš kameny, stromy jak nic a nijak tě to neomezuje. A recenzent má tu drzost to ještě vyzdvihnout jako klad. To je jako kdyby sis v RPG hře pochvaloval že příběh je jednoduchý, předvídatelný a o ničem. Naproti tomu Šárka poctivě vyjmenovala neduhy a slabiny Hogwarts a tedy by mi ani nevadila známka vyšší. Tak se pozná dobrá recenze.

      • nightborne

        NFSU je čiročirá, přiznaná a zamýšlená arkáda, kritizovat v ní nerealistickou fyziku dává stejnej smysl jako vyčítat fantasy RPGčku, že v něm je magie, protože magie neexistuje.

  • 7/10 o.O , lepší combat jak forspoken rly šarko už sem nebudu chodit :D


    • SlavicBes

      forspoken je totalny nonsens

    • A ne snad, však Forspoken je hra 4/10

      • Derp_1337

        Jo, ale prakticky (skoro) VŠECHNO má lepší combat než Forspoken.

        To je jako kdyby jsi hodnotil závodní hru a řekl, že to je "lepší než Big Rigs: Over The Road Racing" (poznámka: snad nejhorší hra historie, 8% na Metacritic).


        Big Rigs Commercial

  • romankubanektisc

    Jen technická poznámka. Nechápu business logiku GAMES.CZ. Proč je proboha na domovské stránce obrovský rámeček s recenzí na bezvýznamnou indie hru a pro Hogwarts recenzi jen malinkatý...

    • LessPh

      Odpověď je jednoduchá, business logiku tu nehledej, jen odklikávej reklamy;-)

    • Předpokládám, že je to tam sázeno automaticky dle data/času vydání článku?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit