Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zaho
    Kdo vlastně moderuje / cenzuruje diskuze u článků?
    Sám autor, nebo na to je někdo speciální?
    Přijde mi vtipné halekat nad cenzuropu někde daleko v Číně a po článkem pak mazat názory.
    • Carnage666

      Z vlastní zkušenosti jsem si docela jistý že diskuzi moderuje autor potažmo kdokoliv z redakce může, dává to smysl protože na co by měli extra člověka jen na to.

    • Taronyu

      Zase niekto, kto nevie čo znamená cenzúra. Súkromník si môže mazať a banovať, koľko len chce a nikdy sa nebude jednať o cenzúru. Je to jeho priestor na ktorý ty vstupuješ a využívaš. Svojím vstupom, automaticky súhlasíš s jeho podmienkami.  To znamená, že keď si ja založím web a dám si do podmienok, že budem banovať za ružových jednorožcov, tak mám na to plné právo a kto nesúhlasí, má smolu. Môže slobodne prejsť ku konkurencií.


      Blizzard je síce tiež súkromná spoločnosť, a to čo som napísal  by platilo aj tu, lenže za prvé, tie podmienky mal blizz definované dosť vágne a za druhé, tak tvrdý trest je dosť silná indícia, že blizzard konal zo strachu pred Čínou.

      • Jack1947

        Je rozdíl mezi banováním nevhodného a zneužíváním moci to je něco jako říct třeba vždyt Soudce je taky zodpovědný za to koho pošle do basy, takže si může posílat leckoho ( já vím přehnané - nemůže protože je tu více faktorů ale příjde mi to podobné přiovnání)

        Může všechno ale pak třeba dojde do bodu že tu nikdo nebude. CEnzor asi žádný neexistuje to došlo snad každému kdo tady nějakou dobu byl. Myslím že všichni víme jak to z blizzardem se má, obrázek jsme si mohli udělat sami.

      • Cvicme_v_rytme

        Podmínky má definované vágně... co to má být? Jsou prostě podmínky, pod které jde schovat cokoli. Pak to záleží na tom, jak se cenzor vyspal a jak danou věc v danou chvíli vnímá. Tak jako tak to lze nakonec schovat do vágně definovaných podmínek...

        Ano, každý má právo na názor. A ty máš tedy právo plivat na Blizzard a vynášet soudy, které se nemusejí zakládat na pravdě.

      • PCMR

        Cenzura nemá nic společného s tím, jestli se jedná o soukromý subjekt nebo ne. Pokud máš definici, která tvrdí opak, sem s ní. Rád se dovzdělám. V Oxfordském slovníku ani v Britannice jsem nic takového nenašel.


        Mimochodem, pokud si založíš soukromý web a budeš cenzurovat lidi za jiný názor nebo jen za hovadiny, tak samozřejmě můžeš. To ovšem může mít snadno za následek, že tě okolí bude oprávněně považovat za Bolševika. A to se s člověkem veze.

        • Taronyu

          Však samozrejme, že ma budú oprávnene považovať za bolševika. Ja to nikde neobhajujem ako niečo dobré alebo morálne.

      • species

        ale blizzard je taky soukromnik lol :D


        je to naprosto to stejny, jediny co maj games v pravidlech je chovat se slusne. Pritom staci napsat cokoli co nesouhlasi s nazorem redakce a jdes domu se 7mi dennim banem :D

        • Jack1947

          Myslím že mají i 6 ti denní.

      • Zaho

        A četl jsi vágní pravidla diskuzí tady na games?

    • Blood

      Zkus napsat Vortex a uvidíte cenzůru.

  • Podle posledního reportu je z celé Asie pouze 12 % příjmů. 55 % má Amerika a zbytek Evropa. Zajímalo by mě kolik % je z Číny. Tam buď všichni hrajou W3 nebo S2. Jsem zvědavý na příští report. Ten ani nevydají. Asie posílí v % ale příjmy zůstanou stejný. Zastat se Číny v kauze Čína-Hongkong je hodně smutný. Když by pouze vypnuli stream, tak by se nic nestalo. Stačilo by říct, že to tam nepatří, i když by v tom neměl být problém. Ale ty další postihy jsou přes čáru. Aneb promluv a sice nejdeš do gulagu, to mi dělat nesmíme, ale už si nezahraješ. Nepřípomíná to někomu něco?

    • kkING

      Kdyz se podivate na WoW progress, pripadne i oficialni web WoWka kde tusim vedou 100 prvnich guild z Aliance a Hordy, ktere sundaly Mythic Azsharu, tak vede sice EU, ale US guild je mene, nez cinskych ... Je to sice naproste minimum lidi co hraje wowko, ale rekl bych, ze ten pomer bude podobny i pri celkovem poctu hracu ... Cina jsou velke prachy pro Blizzard ...

  • To se tu sešlo znalců, tak já to vemu jako zákazník a jaký vliv má tato kauza na moji osobu, jakožto momentálního hráče Heroes of the storm. Procházím každý den Reddit vlákno Hotska a teď je to tam taky strašně velké téma. Každý nový post o tom je napsán tak šikovně manipulativně, aby každý kdo nesouhlasí s každým slovem byl viděn jako komunista a milovník porušování lidských práv. Dokonce i několik komentujících zde tohle rádo praktikuje. Je to jako další velké téma internetu a to naše milá všude přítomná Greta. Podle jejích příznivců taky každý kdo má jiný názor lije rovnou benzín do řek a zapaluje lesy za barákem. Děkuji za těch pár lidí kteří jsou schopni se na problém podívat z obou stran s čistou hlavou, kdy bez viny není ani jedna z nich. 


    Ps Ano až budu chtít, tak si tam ty šutry na nového hrdinu koupím a rozhodně to nebude myšleno jako podpora komunismu. :)   

    • To je pravda, ale ta předposlední věta? Zajímalo by mě co máš na mysli. Tady se na to nedá dívat z druhé strany. Vypnout stream? Klidně, ale zabavit někomu odměny a suspendovat toho člověka za projevení podpory a názoru? To mi připomíná komunismus co byl u nás. 

      • Ok napíšu to potřetí. :) On se snažil vyjádřit svůj politický postoj. Což je naprosto v pořádku v momentě, kdy se k tomu nesnažíš využít bez souhlasu globálně působící společnost, pro kterou je nejlepší ve všech ohledech být neutrální.  

        Pak je tu ten trest Blizzardu, který je samozřejmě totálně přestřelenej a zbytečně tvrdej. 

        Prostě v této kauze není nikdo za dobrého a špatného, obě strany jednaly chybně nebo přehnaně. Teda do té doby než se vám zatemní před očima a začnete do té kauzy cpát podporu komunismu a utlačování lidských práv ze strany Blizzardu. Krásně to napsal jeden člověk na mnou zmíněném redditu HOTSKA. "To že proti něčemu neprotestuji neznamená, že s tím souhlasím". Myslím, že kdyby se jednalo o jakýkoliv jiný politický/náboženský projev nesouvisející s Čínou, tak by dopadl dotyčný podobně. 


        Vypnutí streamu by absolutně nic nevyřešilo. Pravidlo, že co je jednou na internetu tam již zůstane prostě platí a funguje na výbornou. 

        • Vypnutí streamu by nebylo přestřelený. Teď už chápu. Abych tedy nebyl taky jednostranný, tak spoustu lidí toto určitě využila k bojkotu blizzardu za to, že už ty hry nejsou co dřív.

  • species

    Neni to spis o tom ze slunickovy blaboly nejakyho hipika co, velice pravdepodobne, vubec netusi o cem mluvi proste nepatri na herni turnaj?

    • lito

      Je to kavarnik, havloid, sluníčko! Konečně jsi na to kápl! Čína a Blizz jsou v tom nevinně!

      • species

        jak nevinne? :D co to placas? Blizz zabanoval vocasa pac tahal politickou diskuzi na herni turnaj.


        Vubec to nema co spolecnyho s tim co se deje nebo nedeje v Cine :D

  • ALHAZRED

    Jednoduche Blizz ma svojho konika, ktory oblbuje decka a predava im hry. Koho deti dnes najviac žeru ?? Youtuberov, streamerov. No a ked povie niečo, čo sa Blizzu nehodi potrestaju ho, alebo vykopnu. Politika nepatri do hier ?? Ale ved politika rozhoduje o tom, čo budeme žrať, čo budeme hrať, kolko budeme zarabať ...BTW kto suhlasi s tym že Čina okupuje Tibet ??!!

  • Jack1947

    Já bych jim to nandal co se do nich VEJDE!😎😈Takže naprostý souhlas tohle si za rámeček nedaj ani Blizard ne.

  • schali

    Jestli je někdo, kdo se z toho nepo**, tak je to Blizzard.  Vědí, že děcka na tech jejich hrách frčí jak na čokoládě. Za pár dní to vyvane a jede se dál. :D

    • celoush

      V to teď doufají. Ale jak už se řešilo ve Fight Clubu.... Blizzcon za rohem a obavy určitě narůstají.

  • Ilusiveman

    Je to tak. Dnes už nehrajete, nekoukáte nic velkého, co by taky neprošlo cenzorním filtrem na činskej trh, protože oni "mají hodně lidí"


  • Cenzura je zlo a do svobodné společnosti nepatří. Pokud ji necháme byť jen minimální prostor, její plevelné kořeny se mohou rozrůst do rozměrů, které se nebudou líbit nikomu. Mnoho z Vás se neztotožňuje s názorem onoho streamera, jelikož jej považují za názor politický a politika mnoho lidí, zvláště v herním průmyslu, nezajímá. Je ale potřeba si uvědomit, že je to především NÁZOR, který byl vyřčen a na ten má právo každý.

    Můžeme debatovat o tom, že ona apolitická nařízení jsou v gesci soukromého provozovatele a ten si sám může vytvářet pravidla dle svých zásad, ale hranice je velmi tenká a všichni to víme.

    Zvláště když zásady přebíjí zisk!

    All Voices Matter

    • Frankenstejn

      Takže pokud otevřeně někdo v ČR řekne ze muslimové jsou dobrý akorát na masokostní moučku tak by mě za to nikdo zde neměl popotahovat. To je cool. Víc takových svobodných serveru jako je toto. Konečně můžu Říct že černoši jsou svoleč. 

      Děkuji za svobodu slova

      • „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.“

        —  John Stuart Mill

        • Frankenstejn

          Svatá pravda.

  • Zoberte si koľko filmov sa prispôsobuje čínskemu trhu a dokonca vkladajú scény špeciálne pre čínsky trh (Iron Man mal konzultáciu s čínskym doktorom v Číne ohľadne jeho zranenia srdca), alebo menia reálie príbehov - Prastarý (učiteľ Doktora Strangea) je z Tibetu, ale kôli Číne je to Keltská žena a tiež miesto kde sa učí mystické umenia nie je v Tibete, ale v Nepále. Mandarín (Iron Manov nepriateľ) je Číňan v komikse, ale vo filme je to nejaký terorista z blízkeho východu, v X-Menoch je postava Blink, ktorú vo filme hrala známa číňska herečka, hoci sa vo filme mihne len na krátko, originál komiksu nie je číňanka. Karate Kid sa odohráva v číne a karate kid sa učí kung-fu. Lososy v jemene pridali do filmu scénu s čínskymi technikmi, ktorá v zdrojovom materiály nie je. V rôznych filmoch podľa kníh, kde je "čínska hrozba", alebo iné narážky na čínu ako negatívnu veľmoc v sci-fi budúcnosti, či mocnosť stojacu za teroristami - vo filmoch boli tieto pojmy proste zmenené na ruskú hrozbu, alebo proste neutrálne pomenovania fiktívnych mocností. Scény kde dostanú číňanania na frak, ako v bondovke Skyfall sa pred uvedením do Číny proste vystrihnú.  A mnoho filmov smeruje časť deja do Číny, len aby sa zapáčili. Maverick z Top Gun má na bunde japonskú a tajwanskú vlajku. V novom filme sú preč. Transformers: Zánik - film je plný umiestňovania produktov - akurát si to my nevšimneme, lebo sú to všetko čínske výrobky. 

     

    Čína je najväčší filmový trh, takže sa im klaňajú. Všetci proste skáču ako peniaze pískajú. A spoločnosti a korporácie nemajú zo svojej podstaty žiadnu morálku, takže nemajú problém sa ohýbať pred tými čo dávajú.

    A teraz im do karát hrajú najmä tieto "urážky". Vpodstate všetko môže byť urážlivé. Nie len niekomu vynadať, ale aj s niekým nesúhlasiť je urážkou danej osoby. Všetky tieto šialené hnutia feministiek, LGBT a minorít proti "hate speech" ktorá v skutočnosti ani neexistuje len potláča slobodu slova na celom svete. A vďaka tomu, že sú "proti hatu" sa môžu pchať spoločnosťi do análov komu chcú. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit