Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • goyim

    BG3 naprosto zaslouženě. Na Metacriticu 96% ze 117 recenzí. CRPG tahovka drtí všechny velké hry, které vyšly za posledních minimálně 10 let. Tomu říkám malý zázrak a jsem velmi potěšen, protože se potvrdilo, že všechny ty tvrzení jak je D&D a tahový combat "zastaralý a překonaný herní koncept" byly jen holé bláboly.

    • Drtí je, protože má AAA produkční hodnoty. Kdyby BG3 vypadalo jak Rogue Trader, tak by ani nebylo nominovaný.

      • Nesmysl, tyhle hry nikdo nehraje kvuli grafice. Mimochodem Rogue Trader je pro me o dost lepsi nez BG3.

        • Ne "kvůli" grafice. Nicméně bez tý AAA grafiky by tomu tolik lidí nedalo šanci. Kdyby mělo BG3 grafiku a styl Pathfinderu či Rogue Traderu, tak by měl o řád nižší čísla. Jako ten Pathfinder.

    • SlavicBes

      jop, pozerame na FF16

    • "BG3 naprosto zaslouženě. Na Metacriticu 96% ze 117 recenzí. CRPG tahovka drtí všechny velké hry, které vyšly za posledních minimálně 10 let. "


      To bereš dle čeho, že někoho drtí? RDR2 97%, Zelda 97%, letošní Zelda 96%, loňský Elden Ring 96%. 

      Ta hra měla rozpočet přes 100 milionů dolarů, čili je to např. mnohem větší hra než Alan Wake 2, který ji např. vyfoukl Joystick či tři významné ceny na TGA. Ten hype byl větší než u jakékoliv jiné letošní hry, takže hrát si u téhle hry, že je to tahovka pro pár nerdů je hodně daleko od pravdy. Je naprostá mainstremovka.

      • Derp_1337

        Trochu jsi to překroutil. On říkal, že se říkalo, že D&D je pro nerdy. Zatímco ty argumentuješ, že BG3 je mainstream. To jsou dvě odlišné věci.

        Jinak se dá souhlasit s tím, že to je víceméně jedna z nejlepších her za posledních 10 let. Ale říct to, že to je ta úplně nejlepší hra, už je vskutku trochu přehnané. Přece jen konkurence (RDR2, Zelda, atd.) je velká a celé je to spíš o osobních preferencích.

        • No, D&D je možná pro nerdy, ale BG3 z D&D udělalo naprostý mainstream a udělalo mainstream i z CRPG, jak jsme se bavili s Flashem dole, tak ty mechaniky nejsou ani zdaleka tak hluboké jako třeba u Pathfindera. 

          Jestli jsem to překroutil, tak za to se omlouvám.

          • Derp_1337

            Nah, v pohodě. Však s tebou souhlasím. Udělali z toho žánru mainstream a celkem jsem jim to povedlo.

            • Mám dost pochybnosti že lidi co třeba i odehráli BG3 a bylo to jejich první CRPG najednou budou hrát i další CRPG jako Pathfinder. 99% toho ultramasovýho úspěchu BG3 spočívá v AAA zpracování a tuně cutscén.

  • Sir_Emental

    Baldurs gate III jako hra s nejlepší podporou komunity? Hra, která vyšla vpodstatě nedohratelném stavu, se záplavou bugů, které by kterémukoliv jinému studiu než Larianům zlomily vaz? Aha 

    • KrPa

      to si pletes se starfieldem...

    • Nedohratelný stav, záplava bugů...A teď tu o Budulínkovi pls. 😂

    • Komunita je obrovská, na fórach to žije či už hovoríme o steame, reddite, meme stránkach alebo Wiki stránkach. Netreba zabúdať na komunitné módy ktoré vznikajú od prvého dňa a Larian ich dokonca chváli a občas sa aj inšpiruje. 

      Vzhľadom k tomu, že hra bola v early access roky a vznikala s podporou komunity tak sa tomu není čo diviť. 

      Čo tam malo byť ? Starfield ? 

    • Hele jeste nejsou vanoce, tak s tema pohadkama pockej.

  • takze bg3 to jednoznacne zvalcovala u hracu i u poroty, GOTY jak vysita!

  • La_Furia-Roja

    Gratulace vítězům, jsem překvapen to masivní vlnou popularity BG3. Letos jsem hrál docela dost her, takže moje top sedmička:

     1)Alan Wake

    2)Tears of Kingdom

    3 Resi 4

    4)BG3

    5)FF XVI

    6)Armored Core VI

    7)Lies of P

    • takže máš minimálně PS5 a Switch, možná i PC? závidím

  • Namax

    Tak to že BG3 vyhrálo, z toho mám samo radost, ale ještě větší radost mám že se nikde neumístil Starfield a dokonce byl nominovaný jen v jedné kategorii. Spravedlnost exiustuje :)

  • Jez3vec

    Největší překvapení bylo World of Goo 2. Jako něco na co bych už nikdy nepomyslel, ale zároveň to dokázalo vyvolat neskutečnou vlnu nostalgie na jejich první díl.

    • SlavicBes

      na druhu stranu...asi troska zbytocne pokracovanie

  • Morraw

    Jsou to borci. Měl jsem fakt radost za Swena, jak si přebíral cenu. Dokázali revitalizovat celý žánr už od prvního DOS a trefit se do pokaždé do černého 😇

  • triptich

    BG3 zaslúžene. AW2 príjemné prekvapenie a potvrdenie, že hru musím vyskúšať.
    Celkovo bol tento rok bohatý na, po všetkých
    stránkach, kvalitné tituly (veľké, aj tie menšie), čo nakoniec potvrdili
    aj tieto ocenenia. Tu aby človek vyberal víťazov len podľa osobných
    preferencií, lebo kvality je na rozdávania. radosť byť hráčom.

    • Tak to ti tedy stačí málo, herní průmysl je totiž úplně v prdeli, kromě Alan Wake 2 nevyšlo letos nic pořádného. Pokud je BG3 vrcholem, tak potěš.

      • triptich

        Málo? last train home, dredge, dave the diver, bzzzt, the invincible, zelda, shadow gambit, star wars: jedi survivor, alan wake 2, baldur 3, talos principle 2, spider man 2, DLC k cyberpunk 2077, jagged alliance 3, mortal kombat 1... a to je len to, čo ma napadlo z hlavy. 2023 je silný ročník, kde si každý musí nájsť to svoje.

      • Veskoslav

        A jinak v hlavě v pořádku? Letos máme jeden z nejsilnějších herních roků za posledních několik let...

        • SlavicBes

          to by som tvrdil aj ja ak by FF16 a Starfield boli lepsie hry

          • Derp_1337

            To máš hodně omezený pohled na hry, jestli si myslíš, že vyšlo jenom FF16 a Starfield.

            Ony totiž vůbec nevyšly takové hry jako Zelda: Tears of the Kingdom , Shadow Gambit: The Cursed Crew, Marvel's Spider-Man 2 , Star Wars: Jedi Survivor , Hi-Fi Rush , Sea of Stars, atd.


            Společně s BG3 a AW2 se dá říct, že letošní rok je fakt silný na dobré hry. Rozhodně to platí v porovnání s rokem 2021, který byl fakt chabý.

  • Z toho, co mohu posoudit, relativně smysluplné výsledky.

    Líbí se mi, že Alan Wake byl doceněn v režii, vyprávění a výtvarné režii.

  • Cely cas si vravim, ze si to nesmiem vyspoilivat hned rano, a potom automaticky otvorim Games.cz a… je to. 🤦🏻‍♂️ Diki.

    • Jez3vec

      Se neposer, lepší jak mít titulky typu "Neuvěříte kdo proti všem předsudkům vyhrál."

    • Davies182

      A přitom to vůbec nikdo nečekal, nechápu, že to nevyhrál Gollum! 😬

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit