Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • radim.zaty

    Jsou lidi, co si za 2000 Kč koupí 10 lahví tuzemáku a lidi, co si za to koupí jednu láhev slušného rumu. Já patřím mezi ty druhé a podobně to mám i s hrami.

  • Veskoslav

    Však pro takové lidi je TikTok:)

  • Mmeow

    Jak se to vezme. Souhlasím s tím, že i když někdy nadšeně začnu plnit úplně vše ve hře od Ubisoftu, nikdy se mi nepovedlo to dotáhnout do konce (příběh jsem dohrál, ale sbírat všechny ty věci?). 

    Pak tu je ale třeba Enderal. Rozehrál jsem to po Vánocích, dohrál za 100 hodin a hru začínám hrát od znova (pouze nebudu plížící se lukostřelec, ale 100% mág). Ta modifikace (!) je podle mě tak kvalitně zpracována a napsána, že neváhám většinu obsahu vidět ještě jednou, byť s odlišnými volbami. 

    Ale která hra tohle má? Pro mě  naposledy snad Zaklínač 1 a 2, a pak si ani nepamatuji, nejspíš Gothic 1, 2 a Morrowind.

  • Plno lidí si jistě rádo zaplatí 1700 za 2h příběh...já mezi ně tedy nepatřím

  • Seraphim

    Niektorí hráči by mali hrať asi len Tetris, ak sú im hry dlhé. Kde sú tie časy, keď sme si užívali dlhé a kvalitné hry, často komplikované a ťažké. Dnes detičky nezvládu pri 60€ titule stráviť viac než 15 hodín a sú z toho unavené, aj keď by to pred 20 rokmi hociktorý hráč prešiel za polovicu toho času úplne poľahky. Ten úpadok vidno aj v televízii, fičia samé hlúposti pre ľudí s IQ na bode mrazu, čokoľvek náročnejšie na inteligenciu, fantáziu, morálne hodnoty skrátka nemá šancu v ČR a SR, no nielen tu. Ja si skutočne veľmi cením hry, ktoré sú dlhé, no pritom zábavné a náročné (nie bludiskom nalinkovaných chodieb).

  • To, ze hraci hru nedohraji, neni problem delky, ale obsahu. Pokud ma hra zajimavy obsah na 80h hrani, tak ji hraci hraji 80h. Pokud ma hra zajimavy obsah na 20h, ale dohrani trva 40, tak konec uvidi jen mala cast hracu. Vsichni zname ruzne ,,dizajnerske berlicky,, ktere umele natahuji herni dobu. 

    Dalsi vec je, ze spousta lidi si kupuje hry, ikdyz treba spadaji do zanru, ktery je nebavi. Nechaji se ukecat reklamou, nebo proste to zkusi, protoze nemaji zrovna co hrat. Pak clovek co miluje FPS si koupi RPG a po 20h to odlozi do supliku...Nebo nekdo kdo ma rad RPG si poridi adventuru a zjisti, ze to neni uplne jeho salek kavy.

  • Veskoslav

    I když jsem v Prey prolezl všechno, tak jsem se nedostal před 24 hodin.

  • Jarisko84

    To ze sa zlepsi grafika zvuk atd znamena to ze hrame to iste len v bledo modrom....

    Jasne ze su aj vinimky ako je napr rockstar ktory sa snazi vzdy veci posunut dalej.... ale napr taky ubisoft jeho hry su ako lego spravi par kociek a s tych celu jednu generaciu zliepa hry....

  • Derp_1337

    Tak hrát po 30 minutových úsecích je sám o sobě problém. V tak krátkém časovém úseku nemůžeš dostatečně proniknout do příběhu (imerze).

    On to asi nebude problém u jednoduchých her (např. střílečky jako CoD), ale u náročných RPG to bude katastrofální.


    BTW: jestli se u hry trápíš a sedíš u toho několik měsíců, tak proč to vlastně hraješ? Na tvém místě bych takovou hru přestal hrát a nainstaloval něco jiného. Času není dost, abych ho plýtval na hry, které mě nebaví.

  • Vodny

    Naprosto souhlasím. Hry, kterým má cenu věnovat více času, jsou spíše multiplayerové a založené na komunikaci a spolupráci, alespoň pro mě. Singleplayer hry nad 20 hodin už považuji za dost šílené záležitosti. Já teď třeba po 37 hodinách dohrál Prey a musím přiznat, že ačkoliv je koncept, zpracování a hratelnost skvělá, tak posledních řekněme 15 hodin jsem spíše přetrpěl prostě jen a proto, abych hru dohrál a dozvěděl se jak to dopadne. Navíc, čím je hra delší, tím méně dlouhých seancí u ní trávím. Na začátku je člověk plný euforie, tak vydrží hrát i 2-4 hodiny v kuse, ale po pár takových seancích přichází útlum a pižlání po 30 minutových kouscích. Takovou hru pak člověk hraje třeba i několik měsíců v mém případě a je to prostě trápení. Za mě bohatě postačí, když je hra kvalitní nějakých 12 hodin. Zkrátka mě osobně sedí hratelnost typu Half-Life, kde to odsejpá a člověk vidí to světlo na konci tunelu. Pak mám hrozně rád stylové a emočně silné hry typu Limbo či Little Nightmares. Ale je to určitě taky dáno věkem. Čím jsem starší, tím více si vážím času a vybírám si, čemu ho budu věnovat.

  • Derp_1337

    Jestli se ti nelíbí otázníčky, tak si je můžeš v nastavení vypnout. Skuteční hráči dokonce hráli W3 bez minimapy a pak je pocit z imerze mnohokrát lepší.

  • Derp_1337

    "teď relaxuji u Dark Souls Remastered (jako že vůbec)"

    XAXAXA

    Velmi jsi mě rozesmál 😂

    Jinak s tebou souhlasím. Občas se člověk v těch hrách ztrácí. Ozvlášť při slevových akcích na Steamu si člověk musí dávat bacha, aby nenakoupil tolik her, že to nikdy nemůže dohrát.

  • Derp_1337

    Jestli se nudíš, tak skus hry od menších studií. Občas jsou velmi dobré. U některých indie her jsem se zabavil stokrát více než u jakéhokoliv Assassin's Creed.

    Bohužel člověk se musí o těch kvalitních indie hrách nějak dozvědět. Ty špičkové perly se snadno ztratí v tom moři podprůměrného balastu.

  • Derp_1337

    "jak se měří procento hráčů, kteří ziskali achievement. Dle mého to velmi zkreslují lidé, kteří prostě hru vůbec nehráli."

    Jo, máš pravdu. Lidi, co hru vlastní ale nikdy ji nehráli, zkreslují statistiky.

    Důvodů, proč lidi nehráli hry může být mnoho. Někdo to mohl dostat jako dárek. Někdo se třeba rozjel při slevách a nakoupil tolik her, že se je nikdy nemůže stihnout zahrát (hehe, to jsem já). Někdo mohl nakoupit hry jako součást balíčku, ale hrát chtěl jenom jednu. Atd.

  • Veskoslav

    A já zkoušel Skyrim podle návodu a dohráno za 2 hodiny a to jsem udělal spoustu chyb. 


    Navíc u CP2077 8 hodin hlavní příběh? No to si musel všechno skip a nevím, jak ses pohyboval, protože odemknout lokace obzvlášť u příběhu chvíli trvá. A předpokládám, že i nejsnazší úroveň.

  • Veskoslav

    Mě celá série Persona vždycky přišla divná. Navíc já hraji Stalkera módovaného a ten mi (1. díl), když jedu všechno a všechny úkoly cca 60 hodin:)

  • Derp_1337

    Tak někdo dokázal speedrun u DOOM (2016) na nejtěžší obtížnost Ultra Nightmare za 2hodiny a 20minut. Jenže takový speedrun není zrovna typickým příkladem hráčské populace 😂

  • RAMIUS89

    No práve. Chcel by som viac hier ako Mafia kde je dostatok gamingu a zároveň nezabúda na prýbeh.

  • Derp_1337

    Tak vyjímečně kvalitní hry se vždycky najdou, to nebudu tvrdit. Ale ne každou hru hráč může projet několikrát jenom kvůli jiným koncům. Prostě na to není čas.


    Navíc je trochu rozdíl mezi třeba Persona 5 a Stalkerem. Dle serveru HowLongTobeat u Stalkera: Call of Pripyat potřebuješ 16hodin pro hlavní dějovou linku a pokud chceš projet všechno, tak to průměrně dělá 32hodin. Stalker: Shadow of Chernobyl zabere 16h u hlavní dějové linky a 42h pro prolezení celé hry. U P5 potřebuješ cca 100h pro projetí hlavní příběhové linky a pokud chceš objevit úplně všechno, tak člověk musí počítat s cca 170 hodinami. Na to většina lidí fakt nemá čas.

  • RAMIUS89

    S tými 4 hodinami som to samozrejme prehnal, myslel som to ironicky ale ja mám čisto len príbeh ani nie 8 hodín a to na prvý krát.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit