Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Derp_1337

    To je nesmysl, že už nevycházejí originální a zajímavé hry.

    Jádru problému ale vidím v tom, že většina těch dobrých her se ztratí v balastu (pod)průměrných her. Trh je dost zahlcený hromadou her a žádný hráč nemá čas si ročně prolistovat stovky/tisícovky nových her. Bohužel většina hráčů si zvykla na to, že se dívají jenom na hry, které jim předhodil marketing. To ale není dobře, protože kvalitní marketing si můžou dovolit především velké korporace, které se soustředí na mainstream hry.

    Pokud ale chceš hrát kvalitní hry, tak se nesmíš spoléhat na mainstream. Velké korporace jako EA a Ubisoft zajímá jenom to, jak podojit co nejvíce lidí, a proto jsou jejich hry takový vývar z "populárních" herních mechanik, které mají šanci oslovit co největší hráčskou veřejnost.

    Skus se podívat na hry od menších vývojářů. Tam každý rok vznikají vskutku kvalitní hry. U spousty indie her jsem zabavil stokrát více než u jakéholiv Assassin's Creed.

  • Veskoslav

    Stalkera jsem projížděl kvůli jiným koncům:)

  • Derp_1337

    Víceméně s článkem souhlasím. Některé hry jsou zbytečně až moc natahované. Jedním typickým příkladem, co mě napadá je Persona 5.

    Prvních 80% hry mě neskutečně bavilo a kdyby hra skončila o 20hodin dřív, tak to je jasná 10/10 a jedna z nejlepších her, co jsem kdy hrál. Ale ten poslední zámek už byl tak neskutečně nudný a já se neustále ptal, kdy už to skončí. Trochu to skazilo výsledný pocit ze hry a spíš bych dal 9/10. Velká škoda.

    Původně jsem měl v plánu si P5 zahrát ještě jednou a randit s jinou postavou, ale vzpomínka na ten nekonečný gameplay mě vždy odradí. Podobně to vidím i s P5 Royal a P5 Strikers.


    PS: Akurát to článek trošku přehnal s kritikou nelineárních her. Nevím, co je špatné na tom, že jenom 1% hráčů vidělo všechny konce v Heavy Rain. Autor se vůbec nezamyslel nad tím, že ačkoliv hra je sice částečně nelineární, tak velká část obsahu se prolíná ve většině "walkthrough". Nikdo nebude 4x procházet obsah, který je z většiny totožný, aby viděl jiný konec. Osobně jsem si hru projel 2x a pak se akurát na YT kouknul na zbývající konce. Ty dva průchody bohatě stačili na to, aby člověk shlédnul většinu obsahu.

  • Derp_1337

    4h? To fakt přeháníš.

    A tady jde poznat, že někdo vůbec nečetl článek. V článku je jasně napsáno, že server HowLongToBeat udává 20hodin pro čistý průchod hlavní příběhové linky (ignorování vedlejších questů) v CP2077.

  • Derp_1337

    Faster Then Light a další hry podobného typu nemám rád kvůli RNG (random number generator). Až příliš velká část gameplay je ovlivněna náhodou.

    Někdy máte štěstí a hra vám předhodí v jednom běhu ty nejlepší předměty a celou kampaní projedete jako horký nůž máslem. Když se ani trochu nezapotíte, tak to vítězství nechutná tak sladce.

    Jindy zase můžete vynaložit veškeré úsilí, ale hra vám neustále podkopává nohy a vy zaručeně selžete. Když tak prohrajete 3x za sebou, tak to je neskutečně frustrující a hru naštvaně odinstalujete.

    Trocha RNG není špatná, třeba při útocích v RPG hrách. Ale když zásadní herní mechaniky jsou celé postavené okolo RNG, tak to je špatně.

  • rudysakal

    Zajímavá diskuze, já bych tu rád vyzdvihl Faster Then Light. Je to takový Mass Efect, ale kratší a náročnější, ve 2D a nikdy to není stejné. Finále ano, ale to dobrodružství kdy prcháte před flotilou rebelů vám dává bžilion možností jak hru dohrát. Rád a často se k FTL vracím.

    Zaklínače 3 jsem já dohrál s 2 letou pauzou, přirovnal bych to, jak už tu zaznělo, že máte knížku líbí se vám a nechcete aby to skončilo (odehráno na 100%)

    A z jiného soudku, třeba Rise of the Tomb Raider byl po herní stránce dlouhá zábavná hra, ale příběhově nezajímavá a bylo mi jedno co žene Laru dopředu. Našel, vylepšil jsem co se dalo, dal od toho ruce pryč na rok a když jsem to dohrál ty 2 hodiny co mi scházely, tak jsem si říkal, že to za to nestálo ☹ ... a ten boss wtf

  • cNNk

    Ale prece i kratka muze bejt nesmyslne dlouha .... pokud 1h zazitek naredim na 3h, tak to lidi nedohrajou stejne jako kdyz 30h naredim na 50h.

  • tuco

    Titulek je ustreleny to jo :) Vzhledem k pomerne siroke diskusi bych rekl, ze to autor trefil.

    Jak pises, umeni muze byt spotrebni a oddechovy, ale i narocny a slozity.  Mozna takto hodnotit hry nez pomyslnou stupnici. 

  • Klenoty jsou kratke a je jich malo. Vsechny Bioshocky i Doom Eternal by mohly byt 10* delsi a porad by to bylo fajn.

    Problem je s openworldovkami. Clovek se nasyti bocnich questu a boju s generovanymi neprateli v jeskynich, ruinach a daderickych branach a pak jaksi uz na pribeh se vykasle. Trochu to bude i syndrom "s hlavnim pribehem jeste pockam, at si ho neodjedu hned", pripadne se ceka na silnou postavu, at finalni artefakty z pribehu nejsou na levelu 10, ale max.

  • Veskoslav

    Tak to bych zase nepřeháněl, že by měla 4 hodiny....

  • Veskoslav

    Podle mě je to hra od hry. Zaklínač (jedno který). Projedu všechno. A když myslím všechno, tak v posledním díle jsem při posledním projetí utopil 105 hodin, objevil 100 % mapy a chyběly mi 3 úkoly (všechny byly skrytý poklad) a ty se mi už nechtěly dojíždět i když lokace byla objevená:) Tam řadím i sérii ME byť 1. díl už prostě nejde hrát v původní verzi, protože mě to už tolik nebaví, takže mám hotový save. Pak Stalker série. Projeto několikrát. Metro to samé. Baldurs Gate. Těch her, co nemají zrovná krátkou herní dobu bych našel spousty. Ale prostě mě baví nebo bavily. 

    A na druhé straně mám například 8 hodin v TLOU II a bojím se, že tu hru nikdy nedohraji. Nebaví mě. A místy mě až nudí. A není to tím, že druhá hratelná postava má sympatie asi jako syfilis ve 3. stádiu. Prostě mi to oproti 1. dílu, který jsem prostě musel dohrát, nebaví. Spiderman. Mám koupené, nainstalované, ale pořád jsem se k tomu nedostal. Předposlední AC, který mě ale bavil. Ale skončil jsem u 70 hodin a hru nedohrál. To samé "AC ze světa Středozemě". Oba díly cca 40 hodin, ale ani jeden jsem nedojel:) A třeba takové Journey jsem vyloženě protrpěl i když je to krátká hra.


    Takže to není o herní délce. Je to o tom, jestli hra baví a má co nabídnout. Znám lidi, co mají 100 % v každé díle AC. Znám lidi, co v Zaklínači projeli jenom hlavní příběh a ani datadisky nehráli. Je to o tom, jestli Vás daná hra baví. O ničem jiném. Délka v tom nemusí hrát roli a troufám si tvrdit, že má i minimální vliv na rozhodnutí hráčů. Protože pokud Vás hra i po 70 hodinách baví a vracíte se do ní, je to dobře bez ohledu na to, že někteří tu samou hru dojedou za 30 hodin:)


  • Jevo83

    Ja si myslim ze problemom ani nie je dlzka hier ale skor ich mnozstvo. Boli sme v 80 a 90tych rokoch zvyknuti prakticky hrat takmer vsetko. Potom prisla digitalna distribucia so zlavami a zvykli sme si kupovat takmer vsetko...s tym ze raz to zahrame. No a vysledkom su backlogy a kniznice so 100vkami hier a stale vychadzaju nove...a zrazu sa pridava netrpezlivost...lebo ak tuto hru budem hrat 100-200 hodin...kolko dalsich nestihnem? A to ani nehovorim o kombinacii s online hrami, kde hovorime o tisickach hodin... ale urcite mi na trhu chyba viac kratsich pribehoviek ako napr Plague tale... 

  • zanek.s

    Já s tím nesouhlasím. Však kdo chce, tak si může projet jen hlavní dějovou linku a pryč z disku. A my ostatní budeme vyzobávat každý otazníček a utápět se v dlouhých hrách a úkolech. Miluju hry jako AC Odyssey, nebo Zaklínač 3. Krátkých her je na trhu myslím až až...

  • RAMIUS89

    CP 2077 je toho dobrý príklad. Ak by tam nebola hromada questov a a niekoľo možností za koho hrať tak by tá hra mala asi 4 hodiny herného času.

  • S tím souhlasím navíc u takové hry je extrémní pravděpodobnost, že questy budou generické a bude to nuda.

  • Tak podle mě zrovna poslední 3 měsíce poskytly velký prostor hrát a dohrát spoustu starších her. V podstatě od vydání CP77  nebylo třeba z méh pohledu vydáno téměř nic co by stálo za řeč. 

  • RAMIUS89

    Problém je príliš veľa questov a príliš krátke príbehy.

  • RAMIUS89

    Ja mám problém keď ma hra strašne krátky príbeh ktorý zbúchaš za 2 hodiny ale questy robíš mesiac.

  • často sa pristihnem, že sa hľadám na nete, koľko mi ešte ostáva dohrať do konca.. problém je asi, že mám hier kopec a nové pribúdajú.


  • On je spíš problém v tom, že ty zmíněný hry skoro nic nenabízej a po pár hodinách jsou neuvěřitelně repetivní a prázdný (CP a AC jsou dokonalou ukázkou) + se spousta lidí rozhoduje kupovat na základě marketingový kampaně a pak zjistí , že to není pro ně. Takže tohle neni nutně daný dýlkou her , ale spíš jejich (ne)kvalitou a tím, že  se stále  podstatná část lidí nechá nalákat na dobrý PR a placený/nepravdivý recenze.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit