Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • C-BEAM
    aký to bude mat fov ? dúfam, že sa objaví konečne niekto kto nájde spôsob ako vyplniť väčšinu zorného pola, čo by bol z hladiska optiky docela zaujímavý problém. Mne tých 90/100 nestačí.
    • walltar
      No tak pokud ty obrázky ukazují skutečné zařízení, tak tohle bude mít absolutně stejný FOV jako OR.
      • Já to teda četl dál než po nadpis a píšou "Displeje obsáhnou celé uživatelovo zorné pole"
        • walltar
          Jo to já četl taky ... ale Obrázek zařízení nesouhlasí s tím co má dělat.

          Takže proto sem napsal: "pokud ty obrázky ukazují skutečné zařízení"

          Pokud to ve skutečnosti bude vypadat jinak, tak možná ano. Tvar předku jasně ukazuje, ža tam budou mít ty dva displeje na výšku a ten krček co máš na hlavě zase říká, že na boku asi mít monitor nebudeš, když tam máš plastovou trubku.
          • walltar
            1200 x 1080 per eye
            90 hz refresh rate
            110 degrees FOV
            3 ms pixel persistence
            360 inside-out audio tracking
            Wireless hand-tracking hardware
            Headphone jacks on either ear side

            http://gamesided.com/2015/03/01/vive-virtual-reality-htc-valve-coming-year/
            • No jo... vypada to ze budes mit zase pravdu :D
            • walltar
              Utáhne, protože snížíš trochu detaily... Stejně je přes ten Screendoor a nízké rozlišení neuvidíš.
            • A myslis ze to takovy rozliseni v 90 FPS fakt utahne treba u Elite? Moje PC se u rozliseni 2550*1440 docela dost zadejcha.
            • walltar
              Teď tohle http://www.czc.cz/18739krrd4g3tac29vcr5d12r8/seznam
            • co máš za PC?
            • walltar
              Ani ne ... Není to zase o tolik víc, než DK2 (960 x 1080 per eye) a to zvládne i moje PC.

              Ale pokud by někdo udělal 4K verzi, tak už by si musel každé oko renderovat jednou GPU.
            • To vypada ze jeste budu potrebovat 1x PC per eye :D
          • walltar
            Našel sem obrázek vnitřku ...

            https://cdn2.vox-cdn.com/thumbor/U2joIdumv4l0TTQ5B0W7mh1bTRU=/1020x0/cdn0.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/3460426/vs03-02_0915cxs.0.png

            Tohle by mohlo poskytovat větší zorný úhel. Mají větší čočky, než OR a používají jak to vypadá Fresnelovy čočky, což je zajímavé rozhodnutí. Teda soudím podle toho vroubkování.

            Ale když to porovnám s Crescent bay ... http://i.imgur.com/zlL9QXtm.jpg
            • Šílenej obrázek *8*
  • O Oculusu se hlavně furt jen kecá, ale jinak nic. Co se týče jakýhokoliv VR přístroje, tak já prostě čekám, jak se o to firmy poperou a uvidíme.. Jsem rád, že se tohle žene dopředu a jsem na to zvědavej, A je mi jedno krterá firma na tom bude napsaná... Hlavně ať to stojí za to. Ještě mě napadlo, pokud to snímá cca 4x4 metry, a když ve hře poběžím 1km - jak se to bude řešit? Běžením do zdi? Otočením těla, se otočím i ve hře, takže bych tím nic nevyřešil a motal se v kruhu 4x4 metry. :-) Jak na to? :-)
    • třeba by tam byl multiplayer že by ti někdo přišel do místnosti a ty bys ho viděl jako postavu ze hry :D
    • to asi bude spíš pro Simulaci třeba u toho filmu, nebo v tom muzeu, nebo tak přidaj kameru a bude to i pro Ikeu, mohl bys mít představu jak by ten nábytek vypadal u tebe doma. Kdyžtak si zkus projet informace o Projectu Tango od Google a uvidíš k čemu by to mohlo být
    • walltar
      Třeba Virtuix Omni. Tohle běhání po místnosti je celkově k ničemu, max se zamotáš do kabelů. Navíc osobně nemám v bytě místnost, která by byla dost prázdná abych si po ní mohl běhat. *1*
      • Jack1947
        Tak bys běhal na chodbě no. *3*
        • nj, nebo reknes kamaradovi a bude bezet s PC za tebou, pak bys mohl i na ulici nebo do prirody
  • Nejsem si tak docela jist jestli je toto rozlišení dostačující, ale rozhodně je lepší mít na trhu více hráčů. Konkurence nutí k vývoji ku předu a rozhodně bych si to chtěl zkusit *14*
    • walltar
      2160 x 1200 ... Určitě nebude dostačující. Ale bude to začátek. (CV1 od Oculusu by mělo mít 2560 x 1400 nebo 1600).

      Pro opravdu funkční VR bude potřeba 4k jako základ, což by dnes nebyl problém, ale potřeboval bys dvě GPU, která by každá renderovala jedno oko.

      A do budoucna bude potřeba 8K aby jsme se dostali na kvalitu dnešních monitorů.

      Ale jak 4K, tak 8K budou ještě celkem trvat si myslím... Nikdo nevydá zařízení, které by bylo až tak náročné na výpočetní výkon.
      • kolik telefonů, nebo malých tabletů má 4k? Ono to bude i celkem drahé a nikdo by to nespíš nekoupil musí si postupně vybudovat základnu a tu za 16k asi neudělaj
        • walltar
          Já neříkám, že je to špatně... to jejich rozhodnutí chápu.

          Možnost by byla ještě vypustit zároveň CV2K a CV4K za různé ceny. Ono do 4K verze pořád můžeš pustit 1080 vstup a budeš profitovat z většího počtu bodů což sníží problém s screendoorem.

          Ale prý ten poslední kit, který ukázali screendoor celkem řeší použitím jiné optiky (myslím, že jen přidali jemný difuzní filtr). Ale na druhou stranu snižuje ostrost.

          Samsung už 4K displej ve velikosti, který potřebují má... a Samsung spolupracuje s Oculusem (třeba na Gear VR) takže je možné, že by se k němu mohli dostat.
  • Pokud sou takove bryle virtualni realita tak to ji mam 20 roku na svem monitoru protoze ty bryle nejsou nic jineho nez monitor na hlave. Ze tomu marketing rika VR je jedna vec ale ze tomu tak rikaji lidi je ostuda.
    • Naco nad trymto vobec debatujete, ved napisal ze je tupa koni hlava
    • jirkamonika.monikajirka
      mas pravdu v 90 letech se prodavali video brejle ze sis v nich pripadal jak v kine a mel pred sebou poradne platno a ani moc nestali neco kolem 10 000
    • walltar
      VR je technologie, která má vytvářet iluzi skutečného světa... OR vytváří iluzi skutečného světa.

      Vizuálně a se správným audio zařízením zvukově.

      Není to dokonalá virtuální realita, ale díky head trackingu to je virtuální realita. Opravdu si člověk může připadat, jako že sedí ve stíhačce, protože se může podívat kolem a vidí všechno tam kde má být.

      To že je to monitor na hlavně nějak není proti tomu aby to bylo VR... Je to jen jeden typ zobrazovacího zařízení.
      • Na to už celkem dlouho existuje zařízení TrackIR. VR je hlavně o stereoskopii a pokrytím celého zorného pole.
        • walltar
          Jo ale Track IR není 1:1 (teda může být, ale na jednom monitoru by ti potom byl k ničemu. A nemá 3D zobrazení.

          Celkově Track IR funguje úplně jinak díky tomu, že monitor máš napevno před sebou.

          VR je o všem... Head tracking je jedna z věcí, která tam musí být aby to mělo nějakou šanci tě ošálit.

          Celý ten balíček featur potom vytváří VR, kdy ani jedna není důležitější, než druhá, protože když jednu vynecháš, přestane to celé fungovat.
    • Tvoje baba neni nic jineho nez monitor na hlave.
    • jo, jenže tím že je jeden monitor proti druhému vychýlený vzniká ten 3D efekt
    • A máš ten monitor tak velký, že ti zakrývá celé zorné pole + pohybuje se společně s tvou hlavou (provázaně)?
      Jestli jo, tak gratuluji (buď teda k extrémně velkému monitoru a silnému krku a nebo nějaké vrozené vadě)
      • Jack1947
        Kdyby si ho nějak sesynchronizoval s hlavou a měl ho na otočném stojanu taky by toho mohl možná i docílit *15* nemusel by investovat do dražšího řešení z kterého by mu bylo navícv jako bonus i špatně. *4* *3*

        I když by ho musel mít nalepený na obličeji a asi by si brzy zkazil oči. Pokud je ještě zkažené nemá.
        • walltar
          Jo otočný stojan, který by sledoval tvůj pohyb hlavy dost rychle aby si ho pořád viděl + monitor, který by zakrýval celé zorné pole, by určitě byl levnější, než 300$ *1*
          • Jack1947
            No nevím jestli něco podobného vůbec existuje natož jestli to vůbec bude fungovat *2* aneb proč dělat věci jednoduše když jdou složitě.
            • hele nebylo by lepší si na helmu nad sebe přidělat promítačku a promítat obrazovku před sebe?
            • Jack1947
              To nevím...ale baví mne vymejšlet tyhle nesmyslné teorie kdyby někdo chtěl fakt ušetřit. *4*
            • walltar
              Tak mohl by si třeba rychle mrkat. *1*
            • to jo, ale jak bys udělal aby ses díval jedním okem pouze na jeden monitor a tim druhým jen na ten druhý a nekoukal na oba najednou *1*
            • Jack1947
              Každý monitoer by byl na jednom stojanu ne a nastaveny tak aby se pohybovali nepravidelně *1*
            • imho nebude, trik je v tom, že každý obraz sleduješ jen jedním okem, ale na druhém monitoru pro druhé oko je trochu posunutý, což vytváří tu 3D iluzi, ale nevim jak bys to udělal, abys sledoval dva obří monitory co máš před sebou, každý ale jen jedním okem
            • walltar
              To je pravda... Oculus Rift, nebo tohle je v tomhle případě to jednodušší řešení.
    • Jack1947
      Navíc se můžeš z toho poblít to s monitorem nemůžeš, i když no kdybysi hrál nějakou hru kde se hodně houpe obraz pak napotřebuješ VR aby ti bylo špatně. *3*

      Někdo bleje při čtení za jízdy v autě, někomu je blivno z handycam filmů atp... prostě záleží na člověku.
    • Ale zde máš na hlavě monitory dva.
  • matthew451
    Ohľadom toho HL3, na jednom zahraničnom webe som natrafil na ďalšiu nápovedu: HTC - Half-Life Three Confirmed *4*
  • Jack1947
    Jen nechápu že zrovna HTC jako by byl nějaký průkopník... navíc kdyby s tím přišli dříve možná by i oslnily takhle nic moc, pokud už toměli vymyšlené tak realizace trvala teda dlouho a OR bude v popředí. Ještě by mohli přijít třeba s adekvátnější cenou - protože to chtějí mít pro Majnstrím a né že ne. Je to Valve ty smýšlí hodně do budoucna takže na nějaké troškařství není čas.

    Design i když je to to poslední vypadá možná o fous lépe. I když žádná sláva to není... vždyt je to všechno podobné a bude to akorát zatěžovat. Sluchátka taky člověk nemá na uších několik hodin a kdyby potřeboval pořídí si odlehčená jenže tohle odlehčené se asi prodávat nebude že. + Kdyby tam byly i sluchátka nebo něco na zvuk další kilo/gramy navíc.
    • jakubc
      HTC průkopník býval, když o tom ještě smartphony byly...
    • Majnstrym preve ze penize ma
    • Jak dříve? Prostě to napálí a bez zbytečnejch keců vydají plně funkční VR, žádný betaverzování a megahype jako u Oculusu...
      • Jack1947
        Napálí a vydají hmm tak hodně štěstí tedy. Jinak si to nemusel pořídit ne ten OR když to byla developerská verze. Počkat až na tu finální.

        Já jim to přeju ale tomu buřtovy nevím jestli se dá vřit + já s tímto ani moc nespěchám. Hlavně tam bude velká náročnost , nebude si to kupovat člověk aby jel jakžtakž v 720p a ještě např s propady a z toho by se pak poblil.
      • tak dříve, ona se ta technologie od těch brýlí co se dělaly před 10 lety skoro neliší, jen v tom že obraz běží ve vyšším rozlišení a udělalo se tomu pořádné promo
  • 3. 3. ve 3 hodiny? Ale proč ne. Valve dlouho neoznámilo žádnou novou hru, neb se soustředilo na vývoj nových technologií. Source Engine 2, Steam Controller, Steam OS, Steam Box a teď spolupráce na VR. Docela si dokážu představit, že Half-Life 3 bude titulem, který bude založen na těchto technologií. Když pokrok, tak pořádnej...
  • super, ted jeste aby to fungovalo
  • Modlím se at to dopadne dobře at je ta uemla realita mnohem lepší jak v oculus riftu.
    Já vám řikám, že už se to blíží a jestli se tohle povede tak do 10let tady máme (od nekoho) naprosto dokonalou náhražku reality a ja ji chi ! Nas*at na realitu chci žív v tý umělly kde můžu cokoliv UŽ SE TO BLÍŽÍ A BUDE TO TU DRÍV NEŽ KDO DKY CEKAL HELL YEAH !!
    • Coffin.Corner
      Marně přemýšlím co by museli mít za technologie, aby překonali to s čím se trápí oculus. Ale možná má Newell někde v záhybu svého břicha schované havarované UFO :)
    • Takže místo červené pilulky modrou? No někdo tou baterkou být musí *1*
      • Kdžy jsem videl co vsechno spatnyho a vlastne nic dobryho ho potkala za tu dobu tak to udelam stejne jak ten co je podvedl nea a morfea za vymenu za skvelej život v ty iluzy života :DD sry no, ale jejich ráj neni nic pro me :D
  • spoock
    nikde není psáni, že Oculus Rift bude ta jediná platforma, která přinese skutečný VR zážitek, doufám jen, že tahle bublina nesplaskne až příliš rychle, i když nejsem cílovka

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit