Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lito

    ne, nevypadá. Nevím tedy na čem hraješ, jestli na nějakém LCD, tak možná se to dá akceptovat, 720p upscalovaných na 4K při kvalitní televizi vypadá příšerně, pokud dodržuješ správne metry na vzádlenost 4K obsahu.

  • lito

    hele, letos vyšlo FF XVI bez vypnutí motion bluru a první měsíc byl docela oprávněný shitstorm, takže to přidali, jinak většina konzolových her obsahuje vypnutí aborace, motion blur rovnou při launchi.

    Motion blur u FF XVI mně způsoboval motion sickness, naštěstí to přidali, takže teď krom mizerného FRS 1.0 to už je v pohodě.

  • LessPh

    ATI😂 Hele ja mam Radeon 6900XT, kupoval jsem za krize, kdy proste nVidia nesla sehnat za "rozumnou" cenu.. predtim jsem mel vzdycky nVidie... od noveho cislovani GTX260, 660, 970.

    A jako nVidie byly vzdycky uzivatelsky lepsi.. s nVidii si nepamatuju, ze by muj pocitac vydaval zvuky jako stihacka pokazde kdyz pustim nejaky narocnejsi titul na Ultra.

    Jeste, ze hraju hry, kde potrebuji tak 10% z meho GPU vykonu. Takze priste urcite zase nVidia...

  • LessPh

    Motion blur a DOF vypinam taky jako prvni.. absence Motio Blur setting on/off je jeden z duvodu proc bych nikdy nekoupil konzoli..

  • ales.smutny

    Upscalovaných 720, ta hra vypadá v provozu v pohodě (nijak úžasný vizuální zážitek to není, ale cíli na 60 FPS kvůli plynulosti rychlé akce, což se pořád daří a co jsem měl možnost zatím vidět, nikde jsem neměl frame dropy). Rozhodně lepší než trápení na PC a horší než jak by mělo vypadat chlubení UE5.

    Ale pravda, já tu hru jen hrál a rozhodně ne na XSS.

  • lito

    tak to spíše poděkuj výrobcům grafických karet než konzolím. Nvidia první začala prodávat falešné snímky za nesmyslné dolárky.😉

  • Derp_1337

    Tak jestli to Xbox Series S renderuje v 436p, tak to je fakt krize. To musí působit jako pěst na oko.

  • Derp_1337

    Jo, v tom máš pravdu. Designeři konzolí si myslí, že upscaling všechno zachrání, ale ono to tak není.

  • lito

    nejen Remnant 2, letos i Star Wars, FF XVI a určitě i další. 

  • lito

    bude to horší ještě jako u Star Wars či FF XVI, jestli jsi hrál na konzoli některou z mnou vyjmenovaných her, tak víš, jak se chová nízké rozlišení při FSR upscalingu. 

    Obraz je nestabilní, na dálku se vše třepe, na obraze se tvoří artefakty. Průseer je to na velkém OLEDu, to pak vypadá obrazově jako špatná PS4 hra.

  • lito

    PS5 a XSX 720p nativně a pomocí FSR do 4K. Což je reálně horší než nativní 1080p pro mé oko. Kvalita obrazu na úrovni PS4.

    XSS 436p do 1440p, což je obraz na úrovni PS2-PS3.


  • Spotřebu má vzhledem k výkonu exemplární. Obecně celá 4ková řada má vynikající spotřebu. Je třeba koukat ne na max TDP na papíře, ale na spotřebu v praxi.

  • "Není to vůbec špatné", akorát to tedy běží v 720p na PS5 (a 436p na XSS, což je rozlišení na kterém jsem hrál na Pentiu 100mhz před 25 lety) a framerate i tak padá ke 40ti v jakýchkoliv náročnějších momentech. Ale jinak to vůbec není špatné! Jen PC verze je špatná!

    Opět ten samý problém jako u recenze Remnant 2.

  • Na ps5 to upscaluje na 4k ze 720p, což je dost hrozný... 

  • Pavel Makal

    O motion blur ani nejde, spíš jsou vzdálenější objekty prostě rozmazané a málo detailní. Jsem v tomhle ohledu trochu přísnější než Aleš a viděl jsem tedy zatím jen úvod hry, ale v některých momentech mi přišla vyloženě ošklivá a rozhodně ne na úrovni standardu PS5.

  • Inquisitor

    Jo ten vypínám jako první:)

  • Derp_1337

    Motion Blur? Ach, jen to ne. Nikdy jsem nebyl fanoušek téhle stupidní funkce, která úmyslně kazí kvalitu grafiky. Spousta hráčů tohle na PC automaticky vypíná.

  • ales.smutny

    Není to vůbec špatné, ta optimalizace je tam rozhodně větší. Ani při velké akci se mi to nesekalo, nicméně občas je tam dost znatelný blur (a když si ho všimnu já, je už co říct). Ale celkově to vypadá jako mnohem pohodovější hraní než na PC.

  • Derp_1337

    To je pravda. V absolutních číslech ta RTX 4090 vypálila AMD rybník. Ale za jakou cenu a jak velkou spotřebu ta grafika žere? Hrůza.

  • Derp_1337

    Zase to nepřeháněj. Jak může být grafika sama o sobě na poblití?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit