Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JamesFaith

    Souhlas s GTA IV.

    Některé mise, které začínaly jízdou přes půl města a zádrhel přišel až po několika minutách hry, byly vyloženě zbytečné peklo.   

  • redicius

    Nevím co je špatnýho na checkpointech v roce 2021. Taky nevykřesáváme oheň o dva křemeny. Když jsem ve GTAIV honil v misi někoho přes půl mapy a pak sem narazil do sloupu (protože prostě sem lama), tak sem se musel vrácet 15 minut vracet na start, pak zase pokus a zase vracet se .. to není odschool hratelnost, to byla debilita už tehdy..

  • redicius

    Demon's Souls a jinak jsem četl, že trilogie je zřejmě port z mobilů, podle chybějícího konkrétního obsahu a dalších konkrétních náznaků.. zatím nekupuju, taky proto, že to není ne steamu a chtěl jsem si to zahrát pak na Steam decku :-/

  • No jo. Ono je to s tím těžké. V jádru jsou to pořád ty stejné hry a za mě zestárly dost dobře (i tak trojka je pořád zábava). Grafická vylepšení jsou fajn (až na absurdní déšť). Odrazy, stíny, textury, dohled... rozhodně plus a kouká se na to mnohem líp.

    Ale v aktuálním stavu je to prostě zabugované. Člověk nemá chvilku, kdy by nenarazil na nějaký bug. Od grafických, přes padání hry až po naprostý zákys v SA, kdy hra padá při jedné příběhové animačce. Takže není jak pokračovat, dokud to někdo neopraví.

    Je z toho cítit ta uspěchanost. Jako by to mělo být původně na dvacáté výročí, pak to torkšu odložili, ale stejně je R* donutil to vypadat co nejdřív. Přitom by tomu ještě tak půl roku vývoje prospělo.

    Ono je to sice jakože remaster. Ale vlastně dělaný formou remaku. Takže z hlediska vývoje je to srovnatelné s Deamons Souls (překopané do nového enginu). Jen s cílem, aby si to zachovalo původní grafiku, takže to vypadá jako remaster. Ale bohužel tím, že to updatovaná stará hra, ale přeplápělo se to jinam, tak to přineslo dost problémů, které snad opraví.

  • Opravdu nechápu ty kecy, že někdo chce checkpoint (ideálně rozumně umístěný) nebo prostě možnost kdykoli uložit. Protože tohle je prostě hra a zábava a chci mít možnost ideálně kdykoli hru opustit a vrátit se tam, kde jsem skončil. Nemám tolik času, abych třeba hrál nějaký úsek znovu jen kvůli tomu, že musim odejít nebo že se mi něco nepovede. V tom případě se hrdě hlásím k těm "moderním gamerům", ale spíš bych to nazval normálním člověkem, který prostě bohužel na hraní musí hledat čas a nemá čas ho ztrácet na prkotinách... Pokud chce někdo být gamer podle tvého gusta, může si hru prostě neukládat a dokazovat si, jak je super genius... Ostatní nechť si ukládají jak potřebují.

  • I když jsem tvrdil, že si to nekoupím, tak mě vzpomínky nalákaly a já neodolal. Na chvíli jsem začal trojkou, hra celkem prokoukla, efekty a odlesky vypadají moc pěkně, až tedy na ten déšť, to je šílenost. Hra samotná sice už dost zestárla, ale dovedl bych si představit to hrát a dohrát. Akorát mi scházela atmosféra z původní hry, kde byl takový nazelenalý filtr a mlha při horším počasí, jestli si dobře pamatuji. Vice CIty jsem jen letmo zkusil a vrhnul se na San Andreas. Zase, efekty vypadají pěkně, dynamické světlo, prokouklo to, hraje se to v pohodě. Ale značně se mi nedostavuje původní atmosféra v podobě oranžového filtru, vlnící se vzduch. Budiž. Některé postavy vypadají šíleně, 100% dohled skrz celou mapu je šílenost, s tím souvisí i rozplyzlé textury na velmi vzdálených objektech. Nějaká ta chybějící hudba, šílené chování npc a vozidel, kdy začnou doslova bláznit, běhat, šílet, bourat, policie se mi naspawnovala tak pět metrů před autem, zjednodušené prvky misí, minihry, zdá se mi, že ve hře nejsou nějaké skromné a nenápadné detaily. Pamatuji třeba, že ne v každém autě hrálo autorádio stejně, tady jsem si nevšiml. Nebo rozdíl chůze namakaného CJ. No zažádal jsem o refund (taky zážitek, kdy jsem vyplnil kompletní formulář na podpoře a přišel email na adresu, kterou jsem uváděl při koupi, jestli je to můj email). Nainstaloval jsem si hru ze Steamu a stáhl Definitive Edition Project mód. Až na některé modernější detaily a odlesky, ovládání, daleko lepší a i s intenzivní původní atmosférou, za 0,- a se vším, co obsahovala původní hra, s maximálním vyhlazováním, 21:9... 

  • n0rd

    Čiastočne súhlasím, ale napríklad reštartovanie misie beriem ako samozrejmosť... to by zmenilo koncept hry. Old school. Mňa naopak serie dnešný prístup moderných "gejmerov", ktorý potrebujú checkpoint pred každým zákysom a automatické healovanie... Trilogy som si kúpil v predpredaji a jediné čo ma sralo bolo, že mi to stiahli po prvom dni gamingu :D Došiel som z práce a vidím, že je to nazad! Nostalgy fest môže pokračovať :)

  • Tak ono to prostě moc dobře nezestárlo. Celá interakce hry omezená na WASD, LMB, RMB a F je dnes prostě v žánru málo. Tehdy to byly bombový hry a strávili jsme tam stovky hodin..dnes se to nedá vydržet. To nemluvím ani o nekompromisním restartování misí od začátku  když umřete, dnes na to nikdo nemá čas ani nervy. Být rockstarem rozdám to zadarmo těm co už to maj a moc o tom nemluvim. Přijde mi, že moc práce si s tim nedali, nevidim moc rozdíl proti originaálu, je to jen přeleštěný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit