Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paulcz
    Todd po letech usilovného přemýšlení zjistil, že hra postavená na bulharský konstantě nefunguje :) Pokud by to ale opravil musel by opravit i zbytek RPG systému, takže to příště zůstane stejné, vzhledem k náročnosti většiny hráčů a recenzentů mu to je vlastně fuk :)
  • Tady se zase sesla banda blbcu..skoda mluvit..
    • A dorazil i sám pan král.
      • Přesně, zloděj nicků, troll a hater, co si v diskusi povídá sám se sebou, na toho tu všichni čekali *1* *11*
  • Co na tom řeší?Levelovani okolí je trapné a podvod jestliže to není v průběhu vysvětleno což není, protože si nedají práci. Pak hráč časem potká jeskyni kde je najednou bandita v Ebony... Kde to sebral?
    Kdyby to v příběhu nějak vysvětlili. Přišla agresivní a lépe vybavená tlupa z východu... Prostě něco co dá smysl. I diablo to mělo ok. Různá místa lepší potvory i ty slabé.

    Gothic, witcher. Tam to měli vhodně. Různé levely po mapě. Dává to smysl. Netřeba aby bandita v první vesnici měl ke konci hry level jako hráč a umlatil pěsti slona... DS ještě lépe.
    • *15* *15* *15* Witcher, který má totálně rozbitý lvl systém. Vlastně to potvrdili sami tvůrci, že to tam naplácali asi měsíc před vydáním a taky to tak vypadá, ale pro Zaklínač fanatiky je vše, co je okolo Zaklínače výborné. Fakt nechápu tyhle fanatiky. Vytáhněte tu hlavu z toho zadku panejo.
      • Souhlas, rozvoj postavy a levelovani ma W3 uplne o houvne, a uvadet to jako priklad toho jak se to ma delat je akorat znamkou toho ze clovek co to tvrdi nema narok cokoliv ohledne tehle veci kritizovat protoze by nepoznal co je dobre ani kdyby mu to vrazily do zadnice.
        • nic horšího jsem dlouho neviděl, jak robíte to je, dokumentovalo i to, že měli v questline dokonce doporučený level nižší než u předcházejícího questu. Ale pro některé fanatiky, kdyby CDP vykadil hovno, tak bude pro ně vonět :)
    • Witcher? respawnujici se potvory po celou hru za ktere jsou 2xp? to je skutecne vrchol toho jak to vyresit..lol
      v TES obvykle tyhle veci vysvetleny jsou, ale to by jste, vy mudrlanti, museli cist knizky, dopisy a probirat s lidma nepovinna temata. jenze to nikdo nedela tak si pak mysli ze to tam je jen tak.Treba ve Skyrimu, kazdy dungeon a jeskyne ma nejakou historii, o kazdem z nich lze dohledat, proc tam nekdo je, co tam dela a co se tam stalo. Jediny dil serie TES kde to bylo krapet mimo je Oblivion, tak skutecne levelujici vybaveni na banditech moc smysl nedavalo.
      • Jistě. A proto jakmile má hráč level x mají všechny potvory i bandité level + *15*
        To je vysvětleno zcela přesně a dává to smysl. Proto tam je milión draků (jsou tam protože hráč má level a tak tam pošlu určitá monstra)

        Jestli historii dungeonu myslíš trapný text na dvou stranách který najdeš u npc které dungeon hlídá...Jo super ale proč to je všude? To jako každý si píše svoje plány a co udělal aby ho poté někdo mohl usvědčit. V TES to tam perou logika nelogika hromadně a hotovo.

        K respawnu. To je možné řešení prázdného světa a 2xp je řeší aby na tom nešlo hrabat. Smysl to dává větší jak ebony bandité v celém okolí a levelující svět který čeká na další level hráče pak zleveluje sám....To nemají ani rubačky.
  • A proto to Bethesda řeší tak, že kamkoliv hráč jde na prvním levelu, tam je schopen vše udělat. Boží taktika podporující RPG systém..
    • Skutecne? Tak si zajdi na tom tvojem prvnim levelu do jednoho dungeonu kousek od univerzity magu, oni ti to tam ti draug lordi vysvetli jak tam jde vse udelat . *2*
      • Rozhodně to je snažší než bývalo třeba v might and magic 7 sundat draka na tutorial islandu. Pro nevěřící Tomáše zde. https://www.youtube.com/watch?v=kM0dQNe0z_w
    • Zir074
      Tomu se teda říká "vývoj postavy".
      Jeden z největších mínusů jejich her.
  • Člověk co pracoval na Morrowindu řeší, jak správně vymakat obtížnost v open world RPG hrách. Cože... Co?
  • jamar28
    Mně se tedy zdá, že v Bethesdě to řeší úplně příšerně. Že úroveň nepřátel roste s hráčem sice působí směšně (otrhaný bandita se skleněným očarovaným mečem ap? ve Skyrimu normálka), ale ještě bych to pochopil. Skyrim měl ovšem hrozný problém právě s designem questů - vždyť když si hráč chtěl zahrát na vyšší obtížnost, tak na něj stejně valili draky a nejsilnější draugiry v druhém nebo třetím questu, takže hráč je nucen levelovat jako o život neustálým opakováním nějaké činnosti, což samozřejmě působí hrozně směšné. Případně si poradí tím, že využije hloupou AI a se stovkou šípů udolá na lvl3 i obra, protože vyskočí na metrový kámen nebo římsu a obr nemůže nic. Na druhou stranu na vysokém levelu už hráče neohrozí nic, ale questů mu ještě zbývá hromada.
    V každém případě to působí nepatřičně. Navíc příběh Skyrimu je napsaný tak, aby rychle odsýpal už od začátku, ale jestli si v Bethesdě nevšimli, tak hráč ve Skyrimu začíná jako trhan bez jakýchkoliv schopností. Kde je nějaký adekvátní prostor k nabrání zkušeností? Jasně, mody to vyřeší, ale stejně...To by měli promyslet už na začátku.

    Raději ať dají všechny nepřátele s předem daným levelem a rozumným návrhem questů ho postrkují po té ideální cestě.
    • Mas to nejaky pomotany, tohle co pises se rozhodne ve skyrimu nedeje, ze by v druhem questu byli nejsilnejsi draci a dalsi mega prisery jsme si teda nevsiml ani na obtiznost legendary a to jsem tam stravil skoro 600 hodin..hral jsi to nebo jsi o tom jen nekde cetl ? navic, asi 50% priser ve Skyrimu vubec neleveluje spulu s hracem, maji na zacatku lvl 10 treba a ten samy level maji na konci hry, nebo sis nevsiml ze treba savlozubou kocku zabijes na konci hry jednou ranou a na zacatku ji pizlas pul hodiny? A vis proc? Protoze neleveluje.
      • jamar28
        Samozřejmě píšu o vyšších obtížnostech, na nízkou obtížnost to je směšně jednoduché.
        • Jo takhle, ale v tom prvnim dungeonu jsou stejny potvory na jakoukoliv obtiznost a ten drak je nejlehci verze, samozrejme kdyz to hrajes an legendary tak to je tezky, ono obecne TES je spis koncipovane tak ze si obtiznost dynamicky pridavas v prubehu hry, zacinas na normal a koncis na legendary. hrat to na legendary od zacatku je oser nejvetsiho kalibru, ale taky se to da.
          • Když jsem hrál Legendary edition, tak jsem po pravdě měl problém i v pozdějších fázích hry. Měl jsem vysoký level (už si to nepamatuji přesně, ale přes stovku určitě) získaný díky možnosti zresetovat si celej skill po dosažení stovky a pamatuji se, že vlézt do dungeonu s draugry bylo dost o ničem... Nějaký ty silný verze měli takový množství HP, že mě to ani nebavilo mít tam vyšší obtížnost, pořád jsem to upravoval až jsem se na to vykašlal a hrál na nižší až do samotného závěru...
          • jamar28
            Ano dá, ale jak říkáš - je to oser. Měl jsem hned v úvodu napsat, že jednoduchá obtížnost tím netrpí, mě to nenapadlo zmínit, protože jsem na ní nikdy nehrál. Moje chyba. Vše, co jsem chtěl říct, je to, že mi tam chybí adekvátní prostor pro levelování na vyšší obtížnost a hra mě rovnou vrhne do víru událostí.
            • No jo, kdyz ony ty TES hry moc o pribehu nejsou, uz morrowind mel podtitul, you write the story, takze z mojeho pohledu ta hra spsi nabada na pribeh krapet kaslat a tvorit si vlastni:)
            • jamar28
              Formálně hráče nenutí nic, ale příběh ho ve skutečnosti nutí. Tak po tisíci letech se vrátí draci, ty máš doručit tuhle veledůležitou zprávu a ty si půjdeš sbírat bylinky, lovit vlky a hledat artefakty? :) To příběhově prostě nedává smysl, působí to nepatřičně. Ne každý to dokáže ignorovat. Ale Alternative start mod s pokročilou tvorbou postavy to částečně řeší.
            • tak prostoru tam mas dost, kdy se vrhnes do viru deni je na tobe, nikdo te prece nenuti jit hned zabijet draka:)
      • jamar28
        Vždyť jakmile doručíš zprávu, pošle tě vyčistit dungeon plný banditů a draugirů. Pak útočí drak (kterého - pravda - lze vyřešit tak, že se hráč krčí ve věži a nechá stráže, ať se o to postarají, což ale ke drakorozenému moc nesedí že ano) a hned na to máš jít na tu horu, kde je to zase samý ledový vlk a troll. A to jsi jako postava ještě úplný mlíčňák, pokud jedeš plynule příběh. Na legendary je nemožné to hrát ze začátku plynule.
        Máš pravdu, že zvířata krom draků zpravidla nelevelují, to jsem opomněl, ale bandité a vojáci většinou ano.
  • To šoupátko bylo dost zvláštní, navíc tím jak s vaší úrovní rostlo i vše kolem (bandita s křyšťálovou výbavou, minotaur v lese místo srnky) se prakticky nedoporučovalo levelovat (zvyšovat úrovně dovednosí ano, ale pak spát minimálně - což bylo nutné pro postup) nebo se držet určitých (ne moc zábavných) vzorců chování (grind určitých skillů pro maximalizaci atributů při levelování během spánku). OOO to alespoň trochu řešil, ale zase potkat sněžného trolla při první questu bylo docela hardcore - člověk se musel začít učit zase utíkat a hledat cesty jinudy.
  • Chidlink
    Obtížnost hry by se neměla řešit tak, že když dám vyšší obtížnost nepřátelé budou mít více životů a větší útok, ale inteligencí nepřátel, větší obtížnost, lepší UI. *12*
    • To by ale byla prace, neblazni.
    • UI nebo AI ?

      Ať žije používání zkratek. Pamatuji na testy z gymplu, kde bylo několik kantorů posedlích zkracování všeho, ale většinou to moc zavedené zkratky nebyly. SK bylo v jednom testu Spojené království VB.
      • Rejsek
        Tvoje babka je Spojené království...
  • bukrr
    Tak zrovna u Skyrimu hodinka nebo dvě kováním, mícháním lektvarů nebo "očarováváním" se rovná desítkám hodin grindováním v jiném RPG, což vede k overpowered postavě během chvilky, tudíž žádná smrt
  • Zir074
    Gothic to měl celkem zmáknuté (na svojí dobu), aspoň na úrovni, která mi přišla zábavná a ne zbytečně frustrující.

    Ve hrách, jako byl Oblivion nebo Skyrim (Morrowind nepočítám) to bylo celkem o ničem, jelikož byl hráč skoro nepřemožitelný už od začátku hry. Teda, když v Oblivionu neposunul nastavení obtížnosti lehce doprava, kdy ho sejmula i krysa, která najednou dokázala ustát několik ran sečnou zbraní a zranění se mohlo rovnat "ráně obouručního kladiva do rozkroku".

    No, kdo ví, třeba Bethesda přijde na něco lepšího, než nastavování obtížnosti rookie-master. Doufám, že se jim to povede, jelikož by to vskutku změnilo hratelnost jejich her a to pravděpodobně k lepšímu.
    • já vím, že to tu spamuju asi tak stokrát ročně, ale nepřijde vám absurdní, jak pokrokovej Gothic byl? to je tak stará věc..a do dneška by se z toho mohli ostatní studia učit. jasně, že to bylo zabugovaný, ale mě to nikdy nekazilo hru, protože obsah byl tak chytře nastavenej.
      • Doplním https://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1340357-Release-Gothic-%C2%BD-%C2%97-SystemPack-(ENG-DEU)
        • jo ja to s tím hrál..hraju GOthic 2 skoro každý dva roky..abych se nepropadl do propasti zoufalství současnejch akčních "RPG" *3*
          • Nevíš jestli se u datadisku později i nějak upravovala obtížnost, protože oproti G2 byl G2+NOTR dost frustrující v některých částech (přestalo mě to bavit asi v 5. kapitole, když jsem si spočítal, že tu nejsilnější sekeru jako drakobijec mít nebudu, protože jsem někde v půlce hry špatně pár dovednostních bodů)
      • Byl. Však jsou o tom texty. NPC a jejich simulace apod. Německá preciznost. Tak bych to nazval. Stejně jako u hry Blitzkrieg byly u domů třeba květináče apod... Opět si někdo dal práci aby to vypadalo.

        To se u mnoha jiných studií říci nedá a počet prodaných kusů = kvalitativní úspěch dle řady recenzí...
        Nedávno jsem dohrál Gothic 2 + datadisk a plus system pack (aby to šlo jak má na nových os). Jsou tam dokonalé věci.
        • Paulcz
          Blitzkrieg dělali rusové (Nival), maximálně měli německého vydavatele (CDV) pro západ.
    • Souhlasim, taky se mi libila obtiznost Gothicu, ale ten to resil prave tim, ze byla hra rozdelena na kapitoly a podle kapitol se spawnovali nepratele a byla dostupna lepsi vyzbroj. To u her od Bethesdy asi uplne nejde.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit