Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Jo když je nějaskej vhodnej retro kanál proč ne třeba tady na Games, prostě lidi co moc v devadesátkách nehráli se pak celkem rychle dovzdělaj *3* Takže jo sledovat ale jen lidi co o tom něco vědi, nebo jsou dobře připraveni.
  • Nj príšte treba bude článek o využití YT na sledování nových her, nebo článek o sledování streamu, kdo ví...
  • Khanemis
    Také si staré hry raději zahraju (pokud je to alespoň trochu možné) než se jen dívat na čistý gameplay. Pokud je to ale provázené dobrým komentářem (jako například ve zdejším retru nebo třeba u LGR), tak to si rád pustím, protože se leckdy o nějaké té staré hře dozvím leccos nového, o čem jsem tehdy neměl ani tušení:)
    Zrovna dnes jsem si s chutí připomněl starou Romerovu plošinkovku Dangerous Dave, u které jsem svého času strávil moře času, přestože není vlastně nijak dlouhá.)

    Ačkoliv je fakt, že když zrovna člověk po něčem pátrá a nemá přesné tušení, tak je snazší se podívat na to video, než shánět spoustu hratelných funkčních her. Na to je čas až po přesné identifikaci:)
  • Taky si rád zavzpomínám, ale na hraní už nemám čas.
    Pokud mě paměť neklame, tak jsem začínal hrát na PC docela pozdě (z dnešního pohledu), až nějak v 10 letech, nejspíš podzim 2002.
    Z prvních dvou let hraní mi nejvíce utkvěly v paměti hry jako NFS Porsche 2000, NFS Hot Pursuit 2, GTA VC, Mafia 1, Age of Empires 2, Age of Mythology, The Settlers IV, Warcraft 2/3, Posel smrti.
    Nechápu, kde jsem na to bral tenkrát čas. Jó zlatý bezstarostný časy. *4*
    • Jack1947
      Sorry ale tohle je jako zpověd nějakého zapšklého důchodce, " Joo to tenkrát byli časy , to jsem mlel ještěěě všechni zubíí kuckkk... tehdá v roce 2002 jestli si dobře pamatujůůů tobylo jiné časůů mořeee - dneska už nejni kuck ( spolkne zbývajicí 2zuby) jak bejvávalo naštleští i u těch her... ( vyplivne zuby do hrnku s čajem) *11* *12*
      • Jedinej zapšklej seš tady ty.
      • Prosím tě, udělej lidstvu laskavost a nerozmnožuj se, díky.
        • S vlastni dlani to jde nastesti dost tezko ;)
        • Jack1947
          Když ted si připadáš už starý tak co třeba za 10-20 let - to už budeš ouplnej indalida potom *7* *12*

          No nevím, možná by to bylo nejlepší v tomhle zkurveným světě *12* *16*
          • Kde vidíš napsaný, že se cítím starý?
            Jen jsem napsal, že si občas (párkrát do roka, třeba při čtení nějakého článku jako je tento) zavzpomínám na úplný začátky mého hraní na PC (nepočítám dřívější hraní na PSku u známých).
            Ano, dětství bylo bezstarostný, nebyl třeba problém v zimě zapnout v sobotu ráno hru a hrát s kámoši až do večera.
            Dnes už není možný takhle vypnout. Práce, schůzky s klienty, neustálé vzdělávání se v oboru, věnovat se dítěti a manželce, starat se o barák, zahradu a auto, koníčky/záliby (od sportu přes filmy/seriály/dokumenty až po čtení), scházet se s přáteli a rodinou, výlety atd. (abys měl obrázek o časovým vytížení).
            Samozřejmě je to o prioritách, takže třeba hry musely z kola ven.
            To mi ale přece nebrání, abych si občas nezavzpomínal na ty časy, kdy jsem nemusel nic řešit.
            Každopádně kdyby mi takový život nevyhovoval, bydlel bych ještě teď u rodičů v pokojíčku, jako jiní, že?
            • Jack1947
              Jestli to bylo narážka na mě tak děkuji, a nemíním měnit myslím že bych byl v dnešní době blázen já se řídím pravidlem když už máš vlastní dům tak mna něj už vydělat dokážeš"

              Jsem tě jen terochu vtipně poštouchnul no hate - jestli sis to vstáhnul na sebe osobně tak se moc omlouvám. Je mi líto že už na hry nemáš čas ale chybu hledej jak si napsal již především u sebe *3* ne ne nebrání jen vzpomínej jak jen libo. Taky vzpomínám a pro mladší ročník 97+ možná 2000 už působím také občas jako dinosaurus - když se někdo diví že wtf? ty si žil v době kdy ještě nebyl Facebook :D ale ne nepřipadám si fakt starý a lituju děti co nezažily hry aspon v družinách/ve škole. Jsou odkojeny již dnešní AAA pro(S)dukcí od kolébky. Já naopak mohu litovat že jsem nebyl veden už útlého věku k pc.. no litovat třebs bych neměl konzole pak *2*
  • Odulin
    Moc pěkný článek! :) S bratrem takhle občas nad láhví soutěžíme, kdo si vzpomene, jak se jmenovalo to či ono. Zatím jsme vždy vše podle nějakých indícií na netu našli... až teda na jednu amigáckou hru (pracovní název 'kachničky'), kterou jsme hráli u známých. Vlevo se myslim hráč pohyboval nahoru dolu a lukem tuším střílel doprava balonky nebo kachničky nevim :)) A pak automatovku s klukem a holčičkou a kouzelnýma hůlkama a začínalo to v lese :D
    • Nebude to Pooyan?
      • Jééé, to jsem hrával, na to jsem úplně zapomněl. Díky za připomenutí.
    • Za ty kachničky pěkně děkuju, na to si totiž teď matně vzpomínám taky a kdovíjak dlouho mi to bude strašit v hlavě, co že to vlastně bylo :D Mám pocit, že za balonky byly plusový body a za kachničky mínusový (nebo obráceně?), dost dobře si vybavuju jak to vypadalo a taky že mi to jako prckovi připadalo hrozně těžký :D
  • Takze koukat se na nejaky uvresteny nemehlo jak hraje neco, co muzu hrat sam je nejlepsi vyuziti youtube?
  • Já se rád dívám na videa puberťáků, kteří rozbalují a ochutnávají různé bombóny. Skvělé jsou challenge, kde v puse míchají různé chutě a co teprve když si tam pozvou jiného mladého youtubera, na to bych mohl koukat celý den. Je dobré, že si tito lidé jsou schopni svými videi vydělávat miliony, protože jsou skvělí a opravdu si to zaslouží, měly by ty jejich videa vysílat v televizi v hlavním vysílacím čase
    • /s ?
    • Nezáviď *4*
  • Díky za výborně napsaný článek a připomenutí dob dávno minulých *3*

    Aby bylo jasno, já se taky přidávám k těm starým, kteří trávili mraky času u Amigy a četli recenze od Andrewa a Ice... Možná ty vzpomínky jsou silnější už i díky tomu, že pro hru jsem musel jet třeba i 100km abych ji měl a jinak jsem si jí vážil. Dneska je to nuda...koupím, dohraju a odhodím *1*

    BTW: Black Crypt jsem poprvé v životě dohrál letos a byla to heuréka *4*

    Amiga rulez!
    • Dobrý! Já jsem si Black Crypt letos koupil přes e-bay a těším se, že si ji poprvé zahraju. Zatím si jen zálibně prohlížím krabičku. Tehdy jsem byl PC-čkář a mohl jsem jen smutně koukat na recenzi v Excaliburu 12...

      Tohle je přístup ke starým hrám, slzení nad youtubem je pro slabochy.
  • ja si to tedy radeji zahraju , dokola se u me toci doom(+ ruzne variace brutal ) hexen , heretic , warcraft 2/3, blood , gta 2,vice city, sa , vc, mafia 1, morr, obli , return cw , ut 99/04, gothic 1,2, stronghold , dn , S warrior + hromadu Nes her

    jinak jsem dost prekvapen kolik lidi to do dnes hraje online , samo u her u kterych to jde nebo ze mam aspon dost stejne "postizenych" kamaradu s kteryma to rozjedem pres hamachi nebo ruzne mody
  • Clanek je vyborny, dlouho jsem tu takovy necetl.
    Sice Fifa a Jindra neni muj salek kavy, a to pisu velice diplomaticky, lec pro nas jeste ze starsi skoly jsou stejne pecky, ne mnohem mnohem vetsi veci typu Agony, Shadow of the Beast, Indy IV, aj. Tj. Amiga a zacatek devadesatek, Andrej, ICE... Ale koho to dneska zajima, ze :). Jezis, to uz jsem tak stary :D?
    • Mart9
      Ano, seš hodně starý.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit