Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jednou za čas zapnu, ale působí to na mě jako učení. Po 40ti minutách se mi chce vždycky strašně spát :D
  • Hraji to od headstartu (s menšími přestávkami) a stále to docela baví. Člověk si musí stanovit nějaké cíle, jinak ho to přestane na max levelu celkem rychle bavit. Pvečko je ok - ArenaNet se ho snaží neustále rozšiřovat (ať už úspěšně (FotM), nebo neúspěšně (všechno co souvisí s Karkama)). PvP je bohužel na mrtvém bodě. Spvp má od launche stále 1 mód, který se mi ohrál během jednoho měsíce. WvW je na to o něco lépe, ale trpí nedostatkem odměn za snahu. Když se v něm člověk aktivně angažuje tak ve výsledku prodělá balík a získá tak leda pár tisíců karmy + několik desítek Badges of Honor. PVP Balance je tu na druhou stranu celkem v pohodě - až na thiefy tu není žádná classa co by byla v pvp neporazitelná (thief hide co 3 sekundy je šílenost). Hlavně je vidět že Anet v té hře něco neustále dělá a nefláká to jako NCSoft.
  • Čili nenabízí nic tak odlišného, než ostatní MMO? Crafting, doquestování, dungeony, to všechno je i všude jinde. Co nenabízí, alespoň ne ve velkém, jsou raidy. Co naopak nabízí je velká svoboda v rámci již zmíněného. A všechno je to zadara, na což lidi samozřejmě slyší. A ačkoliv se mi ten systém líbí, protože nedávno jsem prostě nainstaloval z chuti hrát a mohl jsem tak učinit hned, pořád mi chybí oblíbené "služby", na které jsem byl zvyklý jinde. Chtěl jsem se kupříkladu přidat ke guildě, abych vyzkoušel tuhle část hry, ale nikde není nic jako "looking for a guild". General chat byl po dvě hodiny prakticky prázdný (krom jedné guildy italské), nicméně, prostě jsem měl smůlu. Hodně mi chybí i např. Dungeon Finder, protože pokud dostanu chuť si zajít dungeon, tak mám smůlu. Nikde nikdo nikam nic nepíše, nikde nikdo nikoho nehledá. Po 2 hodinách spamování mě to přestalo bavit. Meziserverový dungeony možná nejsou nejlepší nápad v rámci herního světa, ale skutečně to pomáhá lidem si je vůbec zahrát (např. velmi dobrá věc pro low population servery). Nevylučuju ale, že jsem tu funkci prostě nenašel, byť jsem se fakt snažil.
    • http://gw2lfg.com/lfgs - otázka pár minut najít grupu a nemusíš seďet před dungem a spamovat hodiny jak truhlík.
    • Njn to je tak když je někdo rozmazlený z wow. Guildy se od jakživa hledaly na forech a když jsi chtěl jít dungeon tak stačí dojít ke vchodu do daného dungeonu stejně jako všichni ostatní. Funguje to tak v podstatě v každém mmo(ikdyž záleží dost na tom jak je udělanej chat).
      • Rozmazlenost WoW možná, nicméně nechápu, proč v 21. století musím takovéhle věci ještě dohledávat po forech. Nemám fora rád a kromě hry ještě z nutnosti sledovat další tři stránky mi nepřijde šťastný. Komunita kolem WoW navíc fungovala, nabídky na guildy byly, byl tam i integrovaný systém vyhledávání který obzvláště fungoval pro guildy začátečníků, o což mi šlo. U vchodu do dungeonu jsem potkal dva lidi, když jsem se zeptal, jestli jdou dovnitř, vylezlo z nich, že jsou osmdesátky a že čekají na kámoše. Zbylý čas tam nikdo ani nepáchnul a na chatu se nic nedělo. Výtečný multiplayerový zážitek. :)
  • te hre proste neco chybi, je to zabava, ale neco tam neni. jestli atmofera nebo co fakt nevim, mozna spatne udelany progress postavy? nevim. co vim,ze sem hral a bylo to fajn, ale ted sem s kamosi zacal hrat teru a do hry se tesim, ikdyz je to v pricnipu naprosto genericke mmo avsak s pokrokovym combat systemem
    • Bohemund
      Jednoznačně skilly. Cca od 20tého lvlu mám v podstatě stejný skill set a budu ho mít už nafurt. Na to, jak se kasali, že tam budou ty kombinace kouzel, tak jich tam je docela málo. Je to takové suché no ...
    • To mě mrzí. :( Nad Terou jsem uvažoval, ale ze spousty recenzí jsem vyčetl, že naprosto perfektní kombat systém ubíjí nudné questování. Jestli tam navíc nefunguje endgame (kvůli kterému jsem to chěl vyzkoušet), tak holt není o co stát. BTW: Jak je to s tím F2P? To funguje jako SWTOR? Protože v obchodech se pořád prodávají gamekarty.
      • Whisp
        Hra má na F2P prejsť od 5.2.2013, podľa toho čo som vyčítal na stránke to má byť plnohodnotné F2P. Čiže žiadne obmedzenia, ľudia čo si hru zaplatili budú mať nový titul, mesačné poplatky je možné platiť naďalej, za to dostane hráč zľavy v ich e-shope a nejaké veci každý mesiac zadara.

        Ja som hral TERU 2 mesiace a bavil som sa, end-game tam bol len v podobe piatich dungov pre max lvl, plus ich HC varianty. Teraz tam majú byť aj batlegrounds, nové dungy a nejaký ten raid.

        Podľa mňa, keby TERA nemá akčný bojový systém, tak po nej ani pes neštekne. Ale s ním je bojovanie, u ktorého sa v drvivej väčšine MMORPG hier trávi najviac času, skrátka zábava.
    • Paradoxně na Teru jsem se hodně těšil a hrál ji od launche. Bohužel mě zklamala a asi po 3 měsících jsem s tím seknul. Příšerná optimalizace (Unreal engine - nechápu jak to dokázali tak zprasit), nevyvážený PVP (nevím jestli to tam furt je, ale od určitého bodu dostali Priesti výrazný buff do pvp defky a stali se bohy 1 na 1 a ani s více hráči je často nejde utepat), vyloženě nudný endgame (lagfest Nexus, pár instancí, 1 PVP arena), bugy a nekompetence Gameforge (kteří se o sto šest snažili aby hra bylo co nejdřív P2W ... teda F2P - a nakonec jim to i vyšlo). Teď jsem v GW2 a nevypadá to že bych hru v blízké době měnil.
      • jo ten tym co dela na Tere je naprosto neschopnej jeste doted nebyli schopni optimalizovat UI ktere nekterim hracum bere klidne i 20- 30 fps jestli to mate nekdo nainstalovane tak zkuste dat crtl-z tohle jsem jeste nikde jinde nevidel xD na foru je o tom nekolik temat
      • to je sice fajn ale nemozes hodnotit mmo po launchi teraz uz ma ta hra co to za sebou ide na f2p model a je tam dost contentu aj balancu a vsetkeho ;)
        • V době kdy v Evropě Tera vyšla tak to nová hra nebyla - v Koreji běžela zhruba rok (a neprosadila se). A já jsem s tím sekl zhruba měsíc potom, co vyšel "datadisk" s Shandra Manaya. Takže věřím, že času na vyžehlení problémů měli až až.
        • A jsou tam i růžový jednorožci? Protože žádné skvělé MMO se neobejde bez růžových jednorožců. Britští vědci dokázali, že každý hráč MMO bez růžových jednorožců činí na světě dvě koťátka nešťastná. Ne jedno, ale hned DVĚ! Lidé bděte! *16*
          • A rozpálen do běla zlostí nad situací nešťastných koťátek jsem napsal růžový místo růžoví Ólala!
  • Malá chyba - top gear je exotic, legendary je len špeciálny skin. Je ešte jeden tier gearu lepší ako exotic - ascended gear, ale zatiaľ sa to týka len šperkov.
  • nevite jestli už opravili ty dungeony nebo porad kazdy zneuživa bugy aby ziskal lehce gear?
    • gear už lidi mají, teď se farmí peníze na legendárku
      • podle me by bylo fér kdyby všem odebrali jejich gear se zduvodnenim že dungeony byli buglé, to by byla sranda
        • sehnat si ty hadry není takový problém, takže by ho měli za chvíli zase, ale stejně jim to neseberou
        • Ono by to tak strašně pomohlo, když si člověk stejně celej základní exotic gear ukraftí :D
  • Jak se asi může hrát nejnudnější MMORPG poslední doby, které do žánru přineslo jen to, že je skoro zadarmo :)
    • jednoduše se nehraje *3*
  • GW2 je hra, kterou jsem zatim nemel moznost hrat, ale jednou se k tomu jiste dostanu.

    Nicmene trochu odbocim od GW, vcera jsem si poprve nainstaloval TERU jelikoz kdys jsem hraval Lineage2 a chvili i nepovedeny Aion. No podobnost zde byla velika, ubylo i nekonecne grindeni, ale tak spromnutim zkur*ene optimalizovany engine hry, jsem jeste nevidel. FPS misty skakalo z 80 na nulu a vylozene protrpet chozeni hlavnim mestem, byl opravdu herni ocistec, nepomohlo nic, ani v nastaveni hry (vse vypnuto) ani reinstal, ovladacu a nastaveni vseho na maximalni vykon karty,stiny, svetelne efekty, AA vse off, zobrazovani min. postav hracu ve hre, zmena DX, proste nepomohlo nic.
    Podotykam, ze ma pc sestava, daleko prevysuje doporucene herni pozadavky. ktere jsou udajne na hru kladeny. proste hra chvili jede plynule a za chvili se sekne spadne i zvuk fps na 0 a porad dokola. Des a hruza. A take bych jeste zduraznil, ze jsem hral na low population serveru, takze nechci videt co s hrou udela f2p model, az se do hry nahrne vse mozne to bude opravdovy mazec s timto skvelym enginem.
    • Jason_dinAlt
      Mínus za příspěvek mimo téma.
    • Engine je super (Unreal Engine), jen optimalizaci Bluehole zmrvili neskutečným způsobem.
      • tak jak jsem psal dela to UI ktere lidem bere i 20-30fps jestli to jeste mas zmackni ve hre ctrl-z
        • A co dela ten prikaz ctrl-z ? Pokud se mohu zeptat ?
          • schova ti UI neda se to pouzit v boji pokud by ti teda nevadilo ze nevidis hp ale ve meste nebo v lokacich kde ho nepotrebujes to pomuze je to dost smutne ze to nebyli schopni doted opravit
            • hmm tak to je fakt smutne, prijdu domu, tak to vyzkousim, ale do odby nez s tim neco neudelaji, tak nema smysl tohle hrat.
            • https://forum.tera-europe.com/showthread.php?t=83902
              http://tera-forums.enmasse.com/forums/general-discussion/topics/Tera-UI-issue-needs-attention-No-Developer-feedback-Links-and-Info-inside
  • Koncept GW je spatny , bylo to uz u jednicky a je to i tady. Snazi se o neco neokoukaneho ale moc to nefunguje , pro mmo je dulezity end game a v GW se sklada ze zcela nemotivujicich veci(komplet mapa,tituly k nicemu ,gear kterej je stejnej atd). SW se taky snazi byt jiny ale taky nefunguje end game. Koncept mmo ktery lidi bavi je jasne dany a kdyz na to jde nekdo jinak zplace nad vydelkem vetsinou.
    • jj tohle wowkar protoze jak nemas ultra mega gear a nedavas rany za 300.000 dmg a nemas bossy s miliardama hp tak te to nebavi. wtf nechapu jak muzes srovnavat hru co vysla pred pul rokem a hru ktera bezi spoustu let a ma za sebou spoustu updatu a datadisku ktere do hry pridaly spoustu veci na end-game a pokud si vzpominam tak wow vannila end-game taky nebyl zrovna bozzi
      • WoW jsem nikdy nehral , tak co tu rves..:p
        • tak kdyz pises ze gw koncept je spatny a ze lidi chcou porad stejny tupy koncept 1 stoji u bosse 1 stoji a healuje a ostatni stoji a damaguji bosse pritom pouzivaji 100 skillu tak tu vychvalujes wow a muj koment byl naprosto normalni tohe je rvani debbile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          • Jasně píše, že wow nikdy nehrál. V čem máš problém? Nejspíše s logikou, protože z jeho textu nijak nevyplývá, že vychvaluje WoW. Na WoW se mu může nelíbit tuna věcí, která ho odrazuje od hraní WoW (jak je to třeba u mě, hraju LOTRO). *7*

            Samozřejmě nesouhlasím ovšem s tím, že by tu nebyl prostor pro klasická MMO, která vyhovují HC hráčům a pro MMO spíše casual (tj. reakce na hlavní příspěvek vlákna). Obě MMO si najdou své hráče (jak vidno) a některá MMO nabídnou prostor pro obě skupiny hráčů.
          • tak z pomerne normalni diskuze je opet sragora pac prijde male dite a zacne tu nadavat a tahat si tu pindika..takze bude lepsi to ukoncit
            • petr,
              teď píšeš o čem? O GW2, kde se máčká kolik? Max 10 kláves? *2*
            • walltar
              Nic proti hrám, ale není náhodou základem celého hrání mačkání pár kláves?
            • jedine decko si tu ty kdyz o normalni hre rikas ze je spatna a naopak vychavajues hru ve ktere ti staci mackat par klaves
    • Tohle si ale bohužel myslí ta polovina obyvatelstva, která pařila jen WoW a ostatní přístupy vůbec nezná. Podívej se na to z pohledu hráče příležitostného. Přijde domů z práce, udělá si večeři, žena dnes nemůže domů, v práci je pohotovost. Tak si pustím GW2, mám tam nějakou rozdělanou mapu, nějakou tu craftovací záležitost, objevit pár receptů, mezitím se připojí pár kamarádů z guildy, tak se jde na neobjevené krajiny, dungy, eventy s bossy. Co je na tom, že já s troškou času jsem čerstvej level 80 a moji spolubojovníci s výtrojí a skillem už dávno vypálili nejednu pevnost v WvWvW, ta hra nás pěkně seřadí, aby se bavili všichni. Žena najednou přijde, že už je skoro ráno. Já si pomalu uvědomuji, že mám taky za pár hodin zase práci, takže hru s díky všem vypínám s pocitem, že si ji zapnu třeba až zase někdy ve volném čase. Nechci tím říct, že ti tahle hra nahradí ženu na dlouhé večery, ale že engame není jen jedna cesta. Já ještě objevuji tajnosti té hry, oni jistě už jsou v "engame" části, ale nevšim jsem si, že by si stěžovali. Baví je ten dynamický svět, který je v jednu chvíli takový a za pár minut zase jiný.
      Říkejte si co chcete, ale jestli je povinnost dnes považovat směr WoW a jemu podobnými klony za směrodatný, tím chci naznačit, že pro jednotlivce ta hra končí maximálním levelem, pak bez party si ty raidy neprojdeš a tím ti většina hry vlastně uniká, tak něco jako GW a GW2 nemuselo vůbec vznikat. Ale ono je dobře, že vzniklo. Pro hráče příležitost, pro společnost konkurence.
      Kdo se chce zase trochu bavit, musí vystoupit z davu.
      • Presne muj pripad, libi se mi ze u GW 2 nemusim pomalu absolvovat skolu na pochopeni/nauceni vsech gear +- buildu, % zalezitosti atd...je to jednoduse casual hra ktera se da zapnout, odbehat, vypnout temer bezproblem....temer zde neexistuje flustrace nebo pocit nake menecenosti ze zrovna nemam tier xy vybavu kterou sehnat trva tydny chozeni furt stejnych lokaci dokola...proste a jednoduse zere min casu a taky je zadarmo, odpada nutkani hrat "protoze to mam prece zaplacene" a zustava jen zahraju si to jen tak
        • Kde si sehnal GW2 zadarmo? Já za to dal 999 Kč. To jsem ale blbec, když ono je to někde zadarmo, co? *7*
          • Vakek
            on nejspíše myslel měsíční poplatky ;) samozřejmě že prvotní investice je jistá. (pokud to není dárek)
          • Tak já ho taky dostal zadarmo od kámoše - omylem si objednal 2
      • V tomhle pripade je lepsi hrat single hry , mmo je pro lidi co cas maji . Nebo tedy GW 2 ale myslim ze plno single her nabizi lepsi veci..
        • Neignoruj casual MMO. GW2 je casual MMO a nejspíše se mu daří. Tzn., že je takové MMO vhodné pro mnoho hráčů.

          Občas jsou hráči, kteří hrají přesně tak, jak tu bylo popsáno (tedy jsou občasní hráči, co si tu a tam zahrají) a kteří třeba rádi někoho potkají, příležitostně spolupracují atd.

          Je jasné, že mnoho SP her umí nabídnout více propracovaný příběh, lepší fyziku, grafiku atd., ale zase tam není ten sociální prvek, možnost s někým spolupracovat, což někomu může chybět. *3*
    • Všichni se snaží být přehnaně originální, ale nedošlo jim, že k úspěchu možná stačí převzít koncept wowka, dát mu dospělejší a třeba i temnější grafiku a plácnout tam nějakou story, kterou by datáčema posouvali dál. K tomu klasické nudné ,,zabijpřines" questy a je hotovo :) ....Snad jsem slovem ,,wowko" v komentu někomu zde nepřivodil zástavu srdce *2* ......
  • se vam roztekly pixely na tech screenshotech? vidim jen nejakou preplacanou barevnou paletu.. jako kdyby uprostred byla kytka s nohama.. to jsou GW2 ? *jdu si nasypat sul do oci snad se me ulevi* *16*
    • To je grafický styl GW2... *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit