Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 0tecFura

    Na klávesnici a myši je dle mě lepší jakákoliv hra kde se střílí 🙂

  • michaelfoucault

    Vždyť Odyssey byl neuvěřitelný grind. Grind, grind, grind. A aby člověk získal potřebný level pro splnění úkolu, musel plnit všechny ty pitomosti, jinak nezabil ani toho nejposlednějšího strážného. 

    Neuvěřitelná otrava. 

  • unicz

    Tak FPS/z třetí osoby je přesně ten "specifický" žánr pro K+M. Další mě napadá RTS, point&click agentury, logické hry, RPG.... Jsou fakt specifické? 🙂

  • COŽE??? 😀

  • cms.sarka-tmejova

    Ani jeden z tvých tipů není správně.

  • Corvus

    Podle mě to nebude víc jak 8/10. Spíš mě zajímá zda bude recenzovat Šárka nebo Pavel. Aleš na tak olbřímí titul asi čas nenajde, ale zase tam má zajímavou historickou epochu, tak se toho třeba ujme.

  • Thanquol

    Viking dostane tipuji tak 9-8.

    10ka se pro AC nenosí a 7ka je přinejmenším černobíle číslo. - doufám ze  se této Berle recenzent vyhne. 

    Nicméně vždycky se muže stát, ze tp bude recenzovat někdo, kdo řekne “proste další AC” a přesto se k tomu hrnul..

  • Ten parkour je fakt úplně na palici :-D. Jestliže vyskáče Alexios na 30m sochu Athény za 10 vteřin v plné zbroji, tak pak všechny hrady a pevnosti ztrácejí v tom světě smysl a logiku. A když pak za tebou skáčou i natahaní nepřátelé, tak je to fakt absurdní a člověk musí záměrně vypnout racionální myšlení... jo a abych nezapomněl, nádhera je, když pak o 20 vteřin později nemůže přelézt 2 metrovou palisádu z kulatiny :-D

  • 0011

    Já jsem taky celoživotní pcčkář, ale posledních 5 let primárně hraju na konzolích/handheldech, takže tam mi ani nic jiného nezbývá a
    zrovna jrpg hraju jenom na konzoli, kromě persona 4 golden co vyšla na
    steamu, ale na bojovky mám arcade stick, na simulátory hotas akorát
    volant už nemám. Gamepad je univerzální řešení, ale jakmile jsem
    vyzkoušel poprvé arcade stick, tak nemůžu hrát bojovky na ničem jiném,
    to samé lítání a hotas. Gamepad mám akorát procontroler na Switch, se
    steamem funguje v pohodě, ale s uplay jsem ho nezkoušel, v originu od EA
    blbnul, tak jsem nainstaloval emulátor x360 gamepadu a stejně blbnul,
    na Last Order jsem si půjčoval originální drátový x360 gamepad a ten taky blbnul a to i s emulací, rád bych si na některé hry koupil xone gamepad, ale teď jsem platil topení(myšleno rekonstrukci ne energie), vychází Valhalla a Cyberpunk, které prostě musím mít a ještě jsem nenakoupil dárky takže se musím krotit 🙂

  • Corvus

    Já jsem celoživotní PCčkář. Ale potom, co jsem zažil ten neskutečný komfort s 360 Xbox ovladačem při hraní Mafia II, již naprosto drtivou většinu her hraju s gamepadem. Od té doby klávesnici a myš používám opravdu jen tuze nerad a pouze na zcela specifický žánry, kde je ještě pořád komfortnější hrát na kombu k+m. Ale jinak mít všechny ovládací prvky na 15 cm v ruce/v klíně... to je prostě absolutní pohodlí. A i úplně jiný prožitek, co se týče ovládacích prvků (střelba = spouště apod.) + pochopitelně také velkou roli hraje to, že 90% produkce je prostě primárně děláno na gamepad. Dnes už bych se jen horko těžko vracel k tomu, abych hrál akční adventury, plošinovky, metroid hry, sporty, adventury od Quantic Dreams, ARPG, JRPG, bojovky aj. na klávesnici. Tu už fakt jen na CRPG, klasická RPG s mnoha menu a případně tahovky. Ale jinak vůbec... Ale jak jsem napsal, proti gustu...

  • 0011

    Tak slečna/paní/troll vydávající se za ženskou psal/a, že to hraje na klávesnici, já to tak hraju taky protože zvyk, co jsem hrál na konzoli hraju na gamepadu, nové Tomb Raidery, přesto že bych je zvládal naprosto v pohodě hrát na gamepadu taky hraju k+m, protože tuhle sérii hraju odjakživa na pc, zpočátku tedy bez myši, AC hraju taky od začátku k+m a hrát to jde naprosto v pohodě narozdíl od zmršených portů typu dark souls, kde je klávesnice a myš jenom pro masochisty.

  • Corvus

    ...jak někdo může hrát tuhle sérii na klávesnici... ale proti gustu...

  • Corvus

    Ne, nijak si neodporuji. Podstata mého sdělení je, že ta série i v tom nejlepším dílu, jak to hodnotí většina lidí i recenzentů, je pro mě naprosto něco plitkého a průměrného (AC: Black Flag).

    To, že jsem ze všech dílů dohrál jen Origins, NIJAK nesouvisí s tím zda Origins je či není přelom nebo mustr (a přelom to v mnoha ohledech byl - Origins se od klasického pojetí AC vzdálilo a Odyssey to dotáhlo). Jak jsem ve svém textu uvedl: Origins jsem dohrál JEN kvůli zasazení (vše ostatní byl děs - úkoly, souboják, grind, loot). Stejně jako kvůli zasazení nyní dohraju Valhallu. Ale sérii jako CELEK považuji za naprosto tragickou ukázku a názorný příklad, jak by se hry po stránce questů, grindu a příběhu dělat neměly. Black Flag jsem vypíchnul čistě jen proto, že každej píše jak to byl nejlepší díl široko daleko. I přes to mě se zdá po stránce náplně a úkolů jako odpad. Proto jsem ho vyloženě schválně uvedl. Protože když TOHLE je vrchol série, tak nazdar bazar...

    Abych to ještě jednou shrnul: Assassina, jakožto celou sérii, beru jako průměrný odpad, ale určité díly jsem dohrál (Origins a nyní dohraji Valhallu) jen kvůli světu. Asi tak. Takže si nikde v ničem naprosto vůbec neodporuji.

    PS: Mimochodem už od třetího dílu mi přišlo vyloženě divné po něčem neustále lézt a šplhat a série čím dál víc tíhne ke klasické akční adventuře s lehoulinkými RPG prvky (rozhodně nemíním psát že jde o RPG, protože by to byla urážka královského žánru). Od samotného počátku mi přišlo divné, proč bych měl všude po něčem lézt, skákat a běhat jak trotl :-D (ostatně já tento "sport" považuji za kravinu i v reálu). A jak plyne čas, tak se čím dál víc a víc soustředím na jízdu na koni. Origins 80% v sedle, Odyssey ještě o chlup víc a Valhalla to úplně domlaskne. Parkur mi přijde prostě v té hře čím dál víc zbytečný, což musí být pro skalní asi hodně nepříjemné :-D

  • 0011

    Black flag je u mě po jedničce nejhorší díl(jednička je na svou dobu krásné, leč herním obsahem vzduchoprázdné techdemo), naopak Syndicate je jeden z mých nejoblíbenějších. Origins nebyl špatný, ale jestli chceš památné questy, tak právě Odyssey je na míle daleko před Origins, jasně taky má spoustu výplňových questů, ale těch příběhových jsou tam mraky a ano mluvím o vedlejších úkolech. Navíc Kassandra je jedna z nejlépe napsaných postav ve světě videoher obecně, akorát nedoporučuju hrát stylem komplecionista a plnit každou pitomost, ač sám jsem taky takový tak u posledních 2 AC to nestojí za to, ale jestli tě bavil Origins, Odyssey je mnohem lepší.

  • yeniczek

    Názor neberu, ale jen takovej PRO-tip. Jakmile je na konci příspěvku něco ve stylu "a teď do mě", tak automaticky klesá relevantnost příspěvku kamsi k nule. Bohužel, je to tak. Buď si za tím stojíš (tím pádem je to zbytečný psát) nebo ne a jen provokuješ. Imho je to stejně otravný jako popsat svojí nabušenou PC sestavu a zeptat se "a tohle mi tam bude fungovat?"... Obojí patří do propadliště internetových dějin.

  • No sem tam to skloňování neřeším, resp. netrkne mě to. Jinak souhlas 

  • yeniczek

    Měl jsem úplně stejnej problém, dohrál jsem Origin (po dlouhé době) a zrovna vyšlo Odyssey a já měl chuť pokračovat, tak jsem zakoupil a... přesně okolo toho levelu 20 - 25 jsem ztratil drive a chuť cokoliv obíhat, kultisty se mi moc nedařilo hledat, celý to tak divně vyprchalo i s příběhem. Nechal jsem u ledu opravdu dlouho (prakticky 3/4 roku) a jednou jsem dostal chuť se do toho pěknýho světa vrátit a zabojovat si a ejhle.. Pauza prospěla, najednou totiž i naskočil příběh, kultisti konečně začali padat jak švestky a až do konce jsem to dohrál s chutí a dobrým pocitem z konce. A imho je tohle problém všech těch obřích UBI her... 

  • Já měl teda strašný problém s ovládáním, tím jak to byl ne moc povedený port tak je paradoxně K+M hodně nepřesná a špatné funguje lock na místa kam chci skočit a vzhledem k tomu, že lze pádem zemřít se mi to stávalo často a ne úplně mojí vinou. Např. Lezu na špičku kostela (musel jsem si najít video návod, protože jsem nemohl najít cestu, až pak jsem zjistil, že i v DC edici je stále glitch, kdy je porblém ručkovat po římse kolem rohu), už jsem konečně nahoře u kříže a je potřeba lehce vyskočit nahoru, místo toho mi altair předvedl sebevražedný skok dolů na ulici... nepřeskočitelné cutsceny, které jsou prakticky statické, žádné titulky, loading vás vždy teleportuje na jedno místo, takže když uděláte chybu v pozdější části, tak musíte zdlouhavě cestovat a překonávat ty samé stráže, protože se mezitím respawnují. Na soubojoví systém si člověk chvíli zvyká a i tak dokáže ovládání potrápit, protože i když jsem si myslel, že to mám v ruce, tak se to chovalo pokaždé trochu jinak. Navíc jak postupně přituhuje obtížnost, tak jsem měl ze hry menší a menší radost a byla to spíš frustrace, že jsem to pak ani nedohrál a skončil jsem u posledních čtvrtí.

  • 0011

    Samozřejmě že ten popis je úplně mimo na šplh je potřeba i ovládat směr, pokud se bavíme o PC WSAD + mezerník, souboje pravé+levé tlačítko myši, shift pro neozbrojený úder, čísla pro změnu zbraní. Stejné ovládání má většina her co na pc vychází. Dále z nepovinných úkolů jsou tam plošinové/logické pasáže, kterými odemykáš nejlepší brnění ve hře, sbírka reálného historického umění se stručným popisem a odemykání skvělé tajné příběhové animace zasazené dlouho před AC Odyssey - bez spoilerů. Unity byl splněný sen francouzské firmy udělat hru z domácího prostředí akorát mám pocit, že strávili víc času modelováním Notre Dame než výrobou samotné hry. 

  • unicz

    Trochu si odporuješ😉 Black Flag byl přesně jak popisuješ, "přelomový" a svět (který, marná sláva, min. díky Disney patří mezi nejpopulárnější). A pohanils.

    V Origin se opakuje mustr a bum, 200h+.... 😉

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit