Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • RakeW
    Článek jsem ani nečetl, protože Aleš Smutný je určitě mimo. Byl to totiž ve skutečnosti král Sulivan, psali o tom na EG!
    • Co tam proboha psali? : D
    • ale tak jo, zkusil jsi to ;)
  • Hairy_Ass
    No jo, tak nám Turci dobyly Budín, ale alespoň po nich zůstaly pěkné lázně. A pak přišel Evžen Savojský a zahnal Turky zpátky na Balkán. Střední Evropa byla od poloviny 16. do poloviny 17. století prakticky neustále zaměstnána mocenskými a náboženskými konflikty od Itálie po Balt, a když se situace jakžtakž uklidnila, tak se ukázalo, že pro ně není Osmanská říše rovnoceným protivníkem - to se posílilo ještě se vstupem Ruska na velmocenskou scénu v 18. století.
    • Jistě, ale kdyby neměli Osmané problémy na své východní hranici s obnovenou Perskou říší, tak mohlo být lecos jinak i ve střední Evropě.
      • Hairy_Ass
        A kdyby se střední Evropa nedávila válkami, tak by možná došlo k tlaku na Osmany o století dřív. To jsou prostě spekulace. *3*
        • No v 16. století by asi ani sjednocená střední Evropa nebyla schopna výrazně omezit moc Osmanů, ale máte pravdu, je to kdyby *1*
  • Assassin's Creed - hra která démonyzovala Templáře? Fuj, hnus... Bez nich by jsme v Evropě byli všichni muslimy !!!
    • Právě kvůli templářskému fanatismu křižáci prohráli bitvu u Hattínu, což vedlo ke zkáze křižáckých států ve svaté zemi. A bez templářů by pravděpodobně bylo v historii o pár krvavých masakrů míň.
  • Dobre, tak ja vam tedy neco napisu k tematu... Hra Assassins' Creed mne neoslovila, presto jsem si velice rad precetl prvni tri vety clanku a tedy chvalim alespon za snahu.

    OK? *3*
  • Ach jo...
  • Bylo by fajn přidat i použitou literaturu a prameny. Jinak příjemná změna, chválím *3*
  • s
  • Hairy_Ass
    Když už píšete takové články, tak by nezaškodil seznam literatury, protože takhle si můžete informace klidně cucat z prstu... *3*

    Jinak Budovec není zdaleka jediným zdrojem, vzpomněl si někdo na Václava Vratislava z Mitrovic? *7*
    • Aleš je šikula, ten by článek neodflákl. *4*
  • Tak tohle mi parádně spravilo náladu po těch posledních dnech žabomyších válek o jedno číslo na konci jedné nejmenované recenze. Vynikající článek, věcně ani stylově nejde nic vytknout!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit