Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Příp. existence dalších velmocí, které je mohly porazit, jinak nepopírá fakt, že bez Turků mohli být svobodní. Tady ta černobílá adorace jedné nebo druhé strany, bez ohledu na náboženství, není na místě...
  • - města, která se nevzdala, tehdy neměla nárok na milost, masakrovalo se na obou (všech) stranách
    - to s těmi odpadlíky není pravda
    - to se Saladinem opět není pravda, přístup ke svatým místům získali křesťané až mírovou dohodou mezi Richardem a Saladinem
  • autor clanku tady machruje a o islamu a strednim vychodu vi prd
  • Moc pěkný článek a poučný. Díky.
  • Hairy_Ass
    Temným středověkem argumentují jen ti, co o něm nemají ani páru...
  • 1. ale Nový Zákon je též opsaná Tóra, než začnete něco psát přečtěte si bibli.
    2. vědu vytvořili pohané (v době Helenistické) křestané většinu z ni zlikvidovali aby ji později od muslimů zpět adoptovali, věda v pohanském světě nikdy nezanikla ona pouze ustoupila ve 3.stol a ve 4.stol. již nebyl o ni zájem

    nebýt křesťanství nebyl by ani islám (intelektuální výstup židů ve starověku byl roven 0)
  • 2. Ten temný středověk je produkt křesťanství v historii lidstva nebyla tak katastrofální doba kdy se celá společnost vrátila ve vývoji o 1000 let zpět, pokud chcete argumentovat barbary tak vězte že Alexandrův vpád do perské říše a její dobytí byl také akt barbarství, s tím rozdílem že Alexandr byl dítě helénské doby, kdežto barbaři v 5 a 6 stol. byli křestané a tak místo vědy (vznikla po Aristotelovy) vznikl temný věk

    3. Dispensationalism vám nejspíš nic neříka
  • 1. to je naprostý nesmysl viz desatero

    Ale sedmý den je den odpočinutí Hospodina, tvého Boha. Nebudeš dělat žádnou práci ani ty ani tvůj syn a tvá dcera ani tvůj otrok a tvá otrokyně ani tvé dobytče ani tvůj host, který žije v tvých branách.Exodus 20:10

    Ale sedmý den je den odpočinutí Hospodina, tvého Boha. Nebudeš dělat žádnou práci ani ty ani tvůj syn a tvá dcera ani tvůj otrok a tvá otrokyně ani tvůj býk a tvůj osel, žádné tvé dobytče ani tvůj host, který žije v tvých branách, aby odpočinul tvůj otrok a tvá otrokyně tak jako ty.Deuteronomium 5:14

    Když Izraelci prodlévali na poušti, přistihli muže, který v den odpočinku sbíral dříví.Ti, kdo jej přistihli, jak sbírá dříví, předvedli jej před Mojžíše a Árona a před celou pospolitost.Dali ho střežit, neboť nebylo zřejmé, co se s ním má stát.Hospodin řekl Mojžíšovi: "Ten muž musí zemřít. Celá pospolitost jej ukamenuje venku za táborem."Numeri 15:32-35

    toto má být základ morálky? *1*
  • desatero? desatero bylo a je čiré barbarství, nejen že nabádá vraždit lidi jež pracují v sobotu (neděli) ale jedná se o čiré barbarství, není divu že tento perverzní systém byl adoptován v době kdy všechny výdobytky klasické civilizace nahradilo barbarství -biblické
  • A na to sem zapomnel, tedy oprava, delal jsem si legraci z krestanstvi *15*
  • To je samozřejmě tvůj názor, na který máš právo. Mimochodem "Za vsechno stejne muze ten pitoma Mojzis" ti přijde naprosto OK? Hele je to víra, max. ti nějakej trochu drsnější křesťan pár výchovnejch švihne, ale rozhodně ti nebude vyhrožovat zabitím, potažmo že by pak něco takového udělal. A o tom to je... Takže buď rád za křesťany a židy, kterých už je v ČR opravdu zanedbatelný počet, protože bys tu mohl mít taky muslimy, s těma už taková sranda nebude...
  • No, vysmival, ja si jen myslim, ze vsechny tyhle nabozenstvi je hovadina a lidska vymyslenost a buh jako takovej neexistuje. Jestli to je vysmivani :) Me je jasny, ze kdyz reknu neco proti vire vericimu, tak me nebude mit rad, dostanu do drzky, a nebo me muze i nakej mohamedan zabit, ale tak vod toho uz nejsem tak blbej a rikam si veci tak a kde a tam, kde se mi nic nestane :)
  • Ale já nikde nepíšu, že Starý zákon nic pro křesťany neznamená, já píšu, že je určující Nový zákon a ze Starého zákona desatero. Určující ve smyslu, jak mají jednat, jak se mají chovat...

    Vůbec nejde o žádné machrování. Jenom když vidím článek, kde jsou glorifikováni muslimové, tak mi to prostě nedá. Islám představuje hrozbu pro celou Evropu, stále... A nejsmutnější jsou pak kecy laiků, vždyť muslimové jsou ok, islám je náboženství jako každé jiné. Nejsou a není...

    Vidíš sám, když jsem pak osočován z toho že jsem islamofob, nejsem, strach z islámu je naprosto opodstatňěný...

    Ty sám ses "vysmíval" judaismu potažmo křesťanství, uvědom si, že kdybys to samé udělal v muslimské zemi a vysmíval se islámu, mezi odpověďmi by se našly takové, slibující ti podřez...
  • To sem napsal blbe. Melo to byt o tom, ze Stary zakon pro krestany rozhodne neni jen vyplni, kterou schvalne ignoruji. To je hovadina sprominutim. Preci jen naky krestany uz jsem taky potkal :)
  • rmt: Teda ale to i ja, jako ateista a clovek, ktery o nabozenstvi radsi nechce vedet zhola nic vim, ze pro Krestany nema Stary zakon rozhodne neco znamena. Proc v ty Bibli teda je? Proc je to pulka cele knihy? Tohle nikdy nepochopim, proc se zabednovat takovymi informacemi o krestanstvi a islamu, k cemu to? Abych mohl delat machra v diskusi na hernim webu? Nebo to ma i jiny uplatneni :)
  • 1. Jedná se ale o desatero borče...

    2. Pravděpodobně odkazuje na dobu Křížových výprav, kdy se odehrálo mnoho zvěrstev, a na temný středověk...

    3. Pravděpodobně odkazuje na budoucí velkou válku
  • ten termín je používán především v kontextu USA mimochodem wikipedia

    White American culture derived its earliest influences from English, Scottish, Welsh, Cornish and Irish settlers and is quantitatively the largest proportion of American culture. From their earliest presence in North America, White Americans have contributed literature, art, agricultural skills, foods, clothing styles, music, and language to American culture.
  • rmt: zkoušíte užívat logické klamy (ad hominem)? jak trapné!
  • skutečně?

    Nedomnívejte se, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Proroky; nepřišel jsem zrušit, nýbrž naplnit.Amen, pravím vám,: Dokud nepomine nebe a země, nepomine ani jediné písmenko ani jediná čárka ze Zákona, dokud se všechno nestane.Matouš 5:17,18

    ale předpokládá Nový Zákon pravděpodobně největší akt genocidy v historii a to v knize Zjevení

    A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním. Těm jezdcům byla dána moc, aby čtvrtinu země zhubili mečem, hladem, morem a dravými šelmami.Zjevení 6:8

    Tu byli rozvázáni ti čtyři andělé, připravení na hodinu, den, měsíc a rok, kdy mají pobít třetinu lidí.A jejich jízdních oddílů bylo dvě stě miliónů - slyšel jsem jejich počet.Zjevení 9:15,16 *1* *1*
  • Jistěže Starý zákon není pro křesťany nic. Ale určující je Nový zákon...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit